Įkraunama...
Įkraunama...

Mokomės vairuoti kartu

Tęsiame toliau 4u.gif Senoji temele ČIA

REGITRA

PARKAVIMO SCHEMOS

Patikrinimo klausimai prieš praktinį egzaminą Regitroj

STATMENAS:
user posted image

1) važiuoji, kol pirma gairelė sutampa su dešiniu veidrodėliu
2) susuki vairą į kairę iki galo
3) važiuoji, kol pirma gairelė tik pasislepia už mažo langelio
4) susuki vairą į dešinę iki galo
5) jungi atbulinę pavarą ir važiuoji atgal žiūrėdama į veidrodėlį (patogiau į kairį, bet iš pradžių kol įsukinėji, tai ir į dešinį pasižiūrėk, ar nekliudai gairelių) važiuoji atgal, kol mašina atsistoja lygegriečiai linijoms
6) ištiesini ratus (kad ištiesintum, reikia vairą atsukt atgal 1,5 karto)
7) važiuoji atgal iki galinės linijos

ĮSTRIŽAS:
user posted image

1) važiuoji, kol antra gairelė atsiduria mažo langelio vidury
2) susuki vairą į dešinę iki galo
3) įjungi atbulinę pavarą ir važiuoji atgal, kol mašina atsistoja lygiagrečiai linijoms
4) ištiesini ratus ir važiuoji atgal iki galinės linijos, žiūrėdama į dešinį veidrodėlį

LYGIAGRETUS:
user posted image

1) važiuoji, kol pirma gairelė atsiduria mažo langelio vidury
2) susuki vairą į dešinę iki galo
3) įjungi atbulinę pavarą ir važiuoji, kol per kairį veidrodėlį pamatai linijų susikirtimo kampą
4) važiuoji atgal, kol dešinys veidrodėlis sutampa su pirma gairele
5) suski vairą į kairę iki galo ir važiuoji, kol per dešinį veidrodėlį pamatai, kad mašina atsistojo lygiagrečiai linijai (šaligatviui)

T FORMA:
user posted image

1) važiuoji truputį dešiniau, kol per dešinį veidrodėlį pamatai linijos užapvalinimą
2) susuki vairą į dešinę iki galo
3) įjungi atbulinę ir važiuoji atgal, iš pradžių žiūrėdama į dešinį, po to į kairį veidrodėlius, kol mašina atsistoja lygiagrečiai linijoms
4) įsidėmi dešinio veidrodėlio padėtį su linija
Šito žingsniuko reikia tam, kad žinotumum, kada susukinėt vairą išvažiuojant iš T formos. Tik dar priklauso, į kurią pusę liepia išvažiuot. Kaune liepia į dešinę. Gal visu taip, nežinau, bet paveiksliuke parodyta į kairę. Jeigu į kairę, tai tada reikia įsidėmėt iš kitos pusės.
5) ištiesini ratus ir važiuoji atgal iki galinės linijos
Papildyta:
Kur dingusios visos besimokancios ir joms prijauciancios??? blink.gif

Kliamka tai ko gero svencia lotuliukas.gif Nu lauksim jos pasakojimo apie egzaminus 4u.gif

Gero savaitgalio visoms 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rozeslasiukas: 28 sausio 2011 - 21:25
Kliamka, kokia tu saunuole, kaip dziaugiuosi uz tave 4u.gif pavydziu baltu pavydu blush2.gif geles ir sveikinimai tau 4u.gif

Aciu, rozeslasiukas, uz naujus namucius 4u.gif

Atsakyti
O, naują būdelę turim. bigsmile.gif Ačiū! Ir labai ačiū už sveikinimus 4u.gif Tikrai smagu tik galvoju, kad galėjau ir dar geriau pravažiuot, nors gerai ir taip. irnesakyk.gif Ir visai smagu buvo, nes auto gerai rieda, ką noriu, tą darau, nieks nieko nesako. biggrin.gif O šiaip tai žemai lenkiuosi savo instruktoriui. notworthy.gif clap_1.gif kad mane žalią išdresiravo iki tokio lygio, kad galiu egzus iškart išlaikyt. O kai tėvam, draugam pasakiau kad jau viską išlaikiau, sako "ką, jau viskas? jau vairuotoja?". Na taip. smile.gif
Nebijokit tų egzaminų, tikrai viskas ten normaliai, proto ribose. Tiesiog jei jaučiatės gerai prie vairo ir galvojat kad jau galit bandyti tai pirmyn. mirksiukas.gif Surašiau savo romaną, rytoj dar šviežia galva perskaitysiu ir įmesiu. Labos....
Atsakyti
as vazineti pradesiu nuo vasario 6-7, paziuresiu ar bent masina pavyks is pirmo karto uzvesti :DDDD.

o vasario 4 LABAI TIKIUOSI issilaikyti teorija regitroj. kas mokosi teorija mokyklose, ar yra kokiu klausimu, kuriu tikrai nera knygutej aptartu? gal kazka destytojai minejo,pavyzdziui kad pasizymekit, sito knygutese nera, o bilietuose gali buti?
Atsakyti
Laba ryta, dedu savo story. biggrin.gif
Saulėtas Kliamkos sapnas
Išaušo šaltas žiemos rytas. Dangus žadėjo saulę. Medžiai dabinosi šerkšnu. Išgeriu mėtų arbatos, paskutines baltas tablietkas ir išeinu į paskutinį pasimatymą su instruktorium ir mokomąją mašinyte. Pakeliui nusiperku pora teleloto – jei jau žvaigždės ir sapnai žada sėkmę, bei praturtėjimą, tai gal ir čia pasiseks, o apie gerą automobilį pasvajoju jau nuo tada, kai pradėjau reikalus su vairavimo mokykla. Atvažiuoja instruktorius, padabina mūsų „žirgą“ ir... į kelią. Saulė spigina po kokių dviejų mėnesių nesirodymo. Su gera nuotaika apvažinėjam visokius keliukus ir mano silpnąsias vietas. Išleidžia mane Regitros kieme, pasakau, kad tikiuosi jog susitiksime kelyje.
Užsiregistruoju teorijai, truputį ima nervas, bet daugiausia dėl to, kad laukia ir praktika. Išlaikau teoriją nusistebėdama tokiais lengvais klausimais, ir iškart klausiu kada galima užsiregistruoti praktikai. „O kada norit?“, „Kuo greičiau.“, atsakau aš. „Už penkiolikos minučių“, išgirstu. Kiek padvejojusi, bet kartu ir apsidžiaugusi, kad mažiau laiko liks nervintis, sutinku. Dar pajuokaujam su registratoriais, sutvarkom dokumentus ir sėdu laukti. Kiek pavėlavęs ateina egzaminatorius ir pasikviečia. Kažkaip keistai lyg žvilgsniu įvertina, o gal pastebi mano gerą nuotaiką. Ateinam prie auto ir man dar labiau akys nušvinta. Golfukas! Sėdu, pasireguliuoju prietaisus, prisisegu. Leidžia pasibandyti auto, t.y. pasisukioti laisvam plote ant šaižiai girgždančio sniego. Sakau „Gerai, važiuojam“. Na ir estakada. O ten du kartus užgestu. Trečias pavyksta. Kitus atlieku lyg ir be priekaištų. Šoniniam parkavime keičiu kryptį, nes per toli nuvažiuoju kai reikia pamatyt kampų susikirtimą. Vos spėju sulygiagretint, girdžiu „Gerai, toliau važiuojam“. T sankryžoj įvarau labai arti dešinio šono, bet sako, kad svarbiausia ne ant linijos. Liepia pasiruošti važiavimui į miestą. Va tada gal jau patikėjau, kad kažkas vyksta, nes jei manęs vis dar neišmetė ir jau važiuosim į miestą tai hello-ooo. Dar nesusimoviau! Na man mieste svarbiausia veidrodėliai tai nusireguliuoju ir sakau „Važiuojam“. Sako „Ar tikrai?“. „Na taip“. „Tai gerai, važiuojam“. Ir tik taukšt man į galvą, kad šviesos neįjungtos! Gerai, išvažiuojam su šviesom. Aišku reikėjo sukt į kairę baisioj sankryžoj, kurioj eismo juostų nė su žiburiu nerandu, tai mano laimė, kad ten stovėjo mašinų, tokiu būdu mačiau kur sustoti ir į kurią juostą išsukti. O tada mane apgauna, nes liepia sukt i dešinę ir jau patikiu, kad važiuosim į Akademiją, bet čia liepia važiuot kairiau. Ir ojoj maršrutą gaunu. Akyse tokio nemačius. Varom aplinkkeliu, nepastebėjau koks leistinas greitis, bet visi lekia, aš jungiu 4 ir spaudžiu. Ot tai tau, žiū greitis jau 80! Stabdom arklius. Pakaks ir 70. Visi lenkia, bet dzin, aš neskubu. Tylu. Bandau pasakyt, kad graži diena. ”Taip, graži.”, man atsako. Jaučiu kaip burnoj trūksta seilių, bet svarbiausia, kad protas, rankos ir kojos kartu dirba. Ir taip atvažiuojam iki Šilainių. Ten makalai šakalai ir atsiduriu prie didžiulės sankryžos su stop ženklu. Linijos niekaip nematau, sustoju alia sankirtoj ir iš tos baimės, kad tokia sankryža prieš akis ir aš šalutiniam, pamirštu, kad palikau antrą pavarą. Pradedu važiuot ir buch, mašina dūsta. Pradedu, ir vėl tas pats. Galvoju, kad sankaba. Po antro karto dirst į svirtį. Ooops...
Iš viso kokius tris kartus reikėjo apsisukti skiriamosios juostos tarpuose, paskui dar egzaminuotojas pradėjo nervintis ir sakyt, kad nebekartos kur važiuot kai aš vis paklausdavau. Nu jomajo, pora kartų tiesiog stojau ir greitai galvojau ką daryt (gerai, kad šalutinis kelias buvo), nes kai susako tris veiksmus į priekį tai ne taip ir lengva susigaudyt. Galiausiai grįžtam link Regitros. Mintyse nesuprantu kaip čia yra, kad jau beveik viską apvažiavau, žinau, kad tas kelias veda jau link pabaigos, o manęs dar neišmetė. Sakau sau, kad turiu nesusimaut iki galo. Na ir dvi paskutinės sankryžos. Pirmoj praleidžiu nemažai mašinų ir nelabai gražiai išsikišus pasuku. Paskutinė. Pasuku gan plačiai į dešinę, nes kelias laisvas, o prie bordiūrų visur ledas. Va tai tau, sustabdo mane paskutiniuose 100 metrų. Net blakstienos užsiraitė. Nu ir stovim kone vidury kelio. Gaunu velnių kam reikia taip plačiai sukti ir kabinti priešpriešinę juostą. Egzaminuotojas jau piktas. Aš dar bandau rasti žodžių pasiteisint, suverčiu kaltę žiemai, pripažįstu, kad negalima taip važiuot ir atsiprašau. Tylim. Na iš priekio kažkas atvažiuoja, tai reikėtų pasitraukt. Lėtai atleidžiu sankabą ir važiuoju į Regitros kiemą. Pastatau auto, viską išjungiu ir laukiu verdikto. „Gerai, eik fotografuotis ir darytis pažymėjimą“. Tikėjau, kad nepravys jei jau leido grįžti pačiai. Susimauti paskutiniam posūkyje jau būtų tikras abydas. Ne ypač malonus egzaminuotojas, bet vis tik turintis širdį žmogus. Aj, fainulka.
Kažkas apšvietė man protą (gal ta rytinė saulė), neklydau kokia juosta važiuot, spėdavau persijungt žemesnę pavarą, o jei nemačiau pagr.kelio, tai nuojauta neapgavo, nors sekėsi ir ženklus matyt ir dar stengiausi per veidrodėlius žiūrėti; reik, nereik, bet dairiausi. Ir posūkių, lygtai, nepamiršau. O reguliuojamos sankryžos berods net ir nebuvo. Viskas tarsi šviesus sapnas.

Ot prirašiau! Galėčiau pretenduok į vairavimo egzaminų istorijų konkursą. lotuliukas.gif
Atsakyti
Kliamka sveikinu,pagaliau viskas baigesi,ane? Net ir Aruno cd nereikejo biggrin.gif thumbup.gif
Atsakyti
Sveikinimai Kliamkai 4u.gif O kur Silainiuose randasi ta sankryza su STOP zenklu? ax.gif
Atsakyti
Kliamka nu bet ir sauni tavo istorija thumbup.gif Egzaminuotojas tikrai, geras papuole, nes pagal tavo pasakojima nemazai klaideliu padarei bigsmile.gif Nu bet ne tas svarbiausia, svarbiausia, kad su auksine sirdim papuole ir gausi pazymejima thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif

As irgi dabar galvoju, o kur cia Silainiuose Stop zenklas sankryzoje yra g.gif Ar ne ant tilto kazkur, sukant link Oazes g.gif reiks pasidometi geriau ax.gif O kaip klausimai tau papuole laikant teorija??Ar su KETbilietai.lt panasus??

Merginos kaip galvojat, kuris laikas yra geriausias laikyti vairavimo egzamina? g.gif Man istruktorius sako, kad sestadienis ankstus rytas..bet galvoju gal geriau kai masinu daugiau, tai bent pagal kitas siek tiek gali orientuotis g.gif Ka manot??
Atsakyti
kliamka, geras romanas, kaip ir turi buti-su laiminga pabaiga thumbup.gif as ir galvoju, kad sestadieni anksti ryte geriau, mazesnis eismas. pati planuoju sestadieni ir anksti ryte laikyti. oi, kad siandien paraiziau po Panevezi smile.gif
Atsakyti
Paskaičiau Kliamkos egzo pasakojimą, tai... doh.gif Vilniuje niekaip nebūtumėt išlaikiusi, labai jau pasisekė su egzaminuotoju rolleyes.gif
Atsakyti
Kliamka, nuoširdžiausi sveikinimai 4u.gif šaunuolė, nusipelnei... wub.gif
kaip ir aš laukiu, kol galėsiu parašyt romaną su tooookia pat laiminga pabaiga wub.gif bet ir egzaminuotojas nors ir griežtas, bet nuolaidus pasitaikė, kad man toks...

tai va, merginos, kaip kitoms sekasi mokytis, kuri sekanti laikysit? 4u.gif mirksiukas.gif
Atsakyti
Manes tai dar mokyklinis laukia ir teorija regitroje, bet labai noriu viska pasidaryti per vasario menesi, tikiuosi pavyks g.gif
Atsakyti