Įkraunama...
Įkraunama...

Eko namai

Svekutes esamos ir busimos temos pasnekoves, 4u.gif
po sunkios dienos gristame namo.... maloni ir jauki aplinka savaime aisku veikia teigiamai. Taciau po kurio tai laiko atsibosta tos pacios sienos, uzuolaidos ir pan. Norisi kazko naujo.... Todel siulau pasidalinti mintimis apie tai, kaip butu galima minimaliai islaidaujant atnaujinti namus, padaryt juos jaukesnius ir siltesnius.
Cia pat galesime aptarti ir namu apyvokos reikmenu kokybes ir kainos santyki bei kitus rupimus klausimus.
Filosofiniai pamastymai apie tai, kad viskas priklauso nuo seimininku nuotaikos, namo (busto) irengimo ir pinigu kiekio nepageidaujami. schmoll.gif
Gero laiko kartu ir startuojam. 4u.gif
Atsakyti
aciu Fukse 4u.gif turetu buti idomi tema smile.gif

as noreciau paklausti apie indus 4u.gif pries persikraustydama i naujus namus svajojau, kad nusipirksiu naujus indus... deja tai buvo pries daugiau nei metus, bet dar to nepadariau schmoll.gif noras buvo toks- geri, kokybiski,universalus, dailus ir ilgaamziai 4u.gif kasdienai seimai, bet ir dailus sveciui. vieno dizaino visas komplektas. neketinu tureti jokiu iseiginiu servizu(juo labiau spintos prifarsiruotos iseiginiu servizu sveciams doh.gif )
susiduriau su problema- ju nerandu. kainos nerealios doh.gif matau iseiti pirkti visa serija ne Lt, bet dabar tokiu galimybiu neturiu.
kaip sekasi jums komplektuoti savo indus? g.gif
beje, irankius issirinkau nesunkiai, paprastus berghofo smile.gif taures irgi turiu tokias, kokiu noriu...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo milaaa: 30 sausio 2011 - 15:21
QUOTE(milaaa @ 2011 01 30, 16:21)
aciu Fukse 4u.gif turetu buti idomi tema smile.gif

as noreciau paklausti apie indus 4u.gif pries persikraustydama i naujus namus svajojau, kad nusipirksiu naujus indus... deja tai buvo pries daugiau nei metus, bet dar to nepadariau schmoll.gif noras buvo toks- geri, kokybiski,universalus, dailus ir ilgaamziai 4u.gif kasdienai seimai, bet ir dailus sveciui. vieno dizaino visas komplektas. neketinu tureti jokiu iseiginiu servizu(juo labiau spintos prifarsiruotos iseiginiu servizu sveciams doh.gif )
susiduriau su problema- ju nerandu. kainos nerealios doh.gif matau iseiti pirkti visa serija ne Lt, bet dabar tokiu galimybiu neturiu.
kaip sekasi jums komplektuoti savo indus? g.gif
beje, irankius issirinkau nesunkiai, paprastus berghofo smile.gif taures irgi turiu tokias, kokiu noriu...



Ir mes kraustemes pries 2 metus. biggrin.gif As Senukuose buvau aptikusi akcija, tad visus zalios spalvos ir supirkau. Man grazu. wub.gif Beieskodama ziurejau, kad tiktu mikrobangei.
Atsakyti
QUOTE(milaaa @ 2011 01 30, 15:21)
aciu Fukse 4u.gif turetu buti idomi tema smile.gif

kaip sekasi jums komplektuoti savo indus? g.gif
beje, irankius issirinkau nesunkiai, paprastus berghofo smile.gif taures irgi turiu tokias, kokiu noriu...


aš sulaukiau nuolaidos Maximoje ir atnaujinau savo indus, taip pat nekenčiu skirtingų spalvų, visada turėjau vienodus indus (komplektą) ir jie yra tiek sau, tiek svečiams, šį kartą nusipirkau baltas acropal lėkštes, dvylika didelių, mažučių, bliudelių, indą salotoms, kito išpardavimo palauksiu, supirksiu puodelius, tik be lekstučiu, nes pas mus tie kaviniai su lėkštelėm niekad nebuvo paklausūs 4u.gif
Atsakyti
o, kokia tema..Pasisakysiu - remontų esu daug mačius ir vykdžius, bet ko noriu savo namuose - vis neapsisprendžiu, nes žinau kaip būna...Turiu galvoje tik brangiai kainuojančias vizijas, mąstau kaip jas greičiau įgyvendinti...tai apie ekonomiją konkrečiu savo gyvenamu būstu nešnekėsiu..be tema čia laaaabai
plati, nes apsčiai kalbos apie remontus -kokie racionaliausi, ir koks jau įrengto būsto dekoravimas yra racionalus.

Turiu dar vieną jau grynai ekonomišką būstą sename name. Ką galėčiau patart kad ilgiau nenusibostų - lubos turėtų būt ne gipsinės, o lygintos tinkais, šlifuotos iki idealaus lygumo, vėl tinkuotis ir dažytos ..nė jokios klijuojamos plėvėlės, pakabinamos gipsines lubos, o klasikinis variantas - lygios baltos tikros lubos, klasika, kuri nenusibosta, plius labai sveika. Darantis patiems - juodas darbas, daug dulkių, sunku, bet verta - pinigine prasme kainuoja nedaug, bet labai mažai meistrų tą daro, nes sunku pragariškai.Tai tokios lubos juk niekada neatsibos, neišeis iš mados, bus labai lengva atnaujint.

Sienos vėlgi..jei mūras puiku, jei gipsas - prastesnis reikalas, bet rekomenduočiau tik vėlgi idealiai lygias sienas, kurias galima nudažyt plaunamais dažais..Yra labai gražių spalvų, dažymo technikų, kur atrodys tikrai ilgam gražu, plius lygus dažymas nesudarys problemų atnaujint sienas - lygų paviršių užtenka nugruntavus perdažyt. Šiuo atveju dekoratyviniai tinkai su reljefu - kaupia dulkes, sienas sunkoka valyt, atsibodus tokį tinką teks pašalint, apdirbt tokią sieną naujai ir tada galvot ką daryt toliau..tapetai vėlgi, ypač skysti, šiaudiniai -bambukiniai - tam kartui gražu, bet juos keičiant reiks pašalint, nuvalyt sieną ir pan. Taupiausia/ekologiškiausia - lygus vienspalvis dažymas, galima skirtingas sienas dekoruot skirtingom spalvom ar jų pustoniais.Keblu - sienų dekoravimas tokiom kaip klinkerio plytom - labai kaupia dulkes ir ryja naudingą plotą..

Tai kai turim tokias "racionalaus" vartojimo sienas ir lubas, jas labai lengva greitai ir pigiai perdažyt. O akcentai keičiami labai gali pakeist gyvenamą erdvę - pvz, galima pakeist sofos, minkšto kampo odą ar gobeleną, yra kėdžių su keičiamais užvalkalais, miegamojo lovų - pasiūt juos paprasta, pakeisti dar paprasčiau, spalvinė gama kambario gali būt visai kita..Staltiesės, užuolaidos, lovatiesės , patalynės - namų tekstilė labai keičia viską, sukuria atitinkamą nuotaiką ir pan. jau nekalbu apie kilimus ir kilimėlius, aksesuarus voniose - bet pačiai visokie kilimai schmoll.gif san mazguose galima pakeit rankšluosčius, vonios aksesuarus, veidrodį ar tai išdidintą pakabint ar rėmus pakeist..Virtuvėj - staltiesės, indai...Žodžiu galimybių yra daug, tik reikia žinot, ko tikrai nori ir kas neabejotinai patinka...

pvz, aš dabar svartymuose kokį mėn. - miegamąjį tapetuot ar ne..Ištapetavus bus raiškus pokytis, ar jis nenusibos greit, po to bus sunkiau tvarkoma siena - ar verta, ar apsimoka doh.gif ..tai va, man toks neapsisprendimas sunkiausia, o kai apsisprendi, tai galimybių pilna...
Atsakyti
Visi mano indai vienodi...Komplektavimo taisyklės tokios gal, kad indai turi būt lengvai randami papildomam prisipirkimui, o tai reiškia, kad reikia arba pirkti urmu su atsarga susidaužymui, arba raštas turi būti nesudėtingas..Nenorint papildomų servizų reikia pradžiai tik lėkščių vienokių /kitokių, serviravimo lėkščių, puodukų ir pan - kad būtų galima pilnai susikomplektuot reikalingas serijas pgl savus įpročius..

aš pvz turiu tokias dideles baltas lėkštes kvadratines, šalia jų pirkau lėkštes sriubai, bet jau vėliau, deserto lėkštutes..Serviruojant stalą progai, užtenka lėkštes pgr patiekalui, sriubai, desertui..salotinės gali būt universalios, stiklines, taurės - irgi..Gražu suderinti balti ir stikliniai skaidrūs indai..ir lengva papildomai prisipirkt..
Uošvienė padovanojo senovinių kaip nebereikalingų tarybinių stiklinių/kristalinių salotinių - man jos taip derinasi stilistiškai prie visko, bigsmile.gif kad net ji pati nustebo..o man faina, kad daiktas ' su istorija"...

Nors..pati turiu kasdienio naudojimo puodukus, kasdienes lėkštes, kasdienio vartojimo stalo įrankius ir yra proginiai - jei svečių būrys gausus, man visada eina priderint naminius indus ...o šiaip yra bent kokie 5 servizai puodukų su lėkštutėm kavai/ arbatai - čia gautos dovanos mirksiukas.gif iš jų pora komplektų labai džiugina..Pas tėvus kur ruošiami dideli baliai/susiėjimai giminės 5-6 kartai metuose- taip ir pirkom iškart kelis komplektus įrankių, vienodų lėkščių, taurių, puodelių, kad būtų vienodi ir gražiai serviruotųsi.

o dėl komplektų sau/svečiams turiu pastebėt, kad matyt verta turėt atskirus - vien dėl nusidėvėjimo - nemanau, kad kas geriausia, verta tik svečiams laikyt, priešingai, kaip tik sau reikia gerų indų, bet kad jie apsinešioja, apsidaužo krašteliai, kas nors susidaužo, pvz, nuo indaplovės kas nors negerai pasidaro..tai tik dėl to verta turėt papildomų gerų indų, kad nebūtų gėda blush2.gif

Kita vertus, labai smagu išskirtine proga užsitiest gražią staltiesę, gražiai pasiserviruot kitokiais indais, sukurt kitokią nuotaiką...Turiu tokią svajonę buitinę, kad savo erdvioj virtuvėj turėsiu erdvią indaują su daug daug indų lotuliukas.gif

Smailinu akis į berhoffo pietų servizą, kur yra viskas...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Violeta*: 30 sausio 2011 - 16:18
indai
as smailinu akis i siuos smile.gif net bijau pradet dometis kiek kainuotu blink.gif

QUOTE(Violeta* @ 2011 01 30, 17:15)
Smailinu akis į berhoffo pietų servizą, kur yra viskas...


idek nuoroda 4u.gif
Atsakyti
Aš dar tik svajoju apie gražius indus smile.gif Šiai dienai naudojames paveldėtais iš tėvų, o servizų kiek turim, taurių, bokalų komplektų ir tt doh.gif Ką daryt , atsikratyti jais negalim, o kol turim, gaila leisti pinigus naujiems indams vien dėl kitokio dizaino..
Atsakyti
QUOTE(dontstop @ 2011 01 30, 17:00)
Aš dar tik svajoju apie gražius indus  smile.gif Šiai dienai naudojames paveldėtais iš tėvų, o servizų kiek turim, taurių, bokalų komplektų ir tt  doh.gif Ką daryt , atsikratyti jais negalim, o kol turim, gaila leisti pinigus naujiems indams vien dėl kitokio dizaino..


na paveldėtas iš tėvų naudojom net dešimt metų, keičiau jau tik tada kai tikrai nusidėvėjo ir morališkai paseno 4u.gif

mama ir turi krikštolines taures, stiklines, stikliukus, labai beja puošia stalą, yra ir saldaininės, mes į jas mišraines sudedam ax.gif

mano gi kaip ir minėjau indai balti, o va taures renku su juosomis kojelėmis ir prie jų priderinau juodus stalo įrankius, dabar gi norėčiau dar kokių juodų įdomesnio dizaino lėkščių salotoms, užkandžiams - bet čia ateičiai biggrin.gif

gera proga atgaivinti indus, paprašyti dovanai pvz. čekių iš tam tikros parduotuvės 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Deganti @ 2011 01 30, 18:09)


gera proga atgaivinti indus, paprašyti dovanai pvz. čekių iš tam tikros parduotuvės  4u.gif

biggrin.gif nieks mum tokių brangių dovanų nedovanoja
Atsakyti
As ieskau naujos patalynes, manau jis atnaujins mano miegamaji. Ir noriu violetines wub.gif
Buvau snd. Jysk, Ermitaze, Senukuose - neradau, ko noreciau......
O jei koki paveiksliuka pakeist? g.gif Ar gelyte kokia nauja? g.gif Ermitaze snd. maciau, a net sirdis apsalo, bet gi ,,naikintuva" turime - kate, kapoja mano gelytes, tad nieko jau ir neliko. Gal zinote kokiu geliu kate nevalgo? blink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo fuksė: 30 sausio 2011 - 18:19

Fukse, violetinė greit bluks, pamatysi 4u.gif Būtent mėlyna ir violetinė patalynė dažoma tokiais dažais, kurie blunka palyginus daug greičiau nei kitokių spalvų...
Duriančių kaktusų tikrai nevalgys...tęsiant ta pačia tema, taigi ir gėlių vazonus galima pakeist smile.gif Į gėlės siūlyčiau atsargiai žiūrėt ir rinktis- t.y. iš gėlininko pozcijų, o ne iš namų dekoruotojo. Namai su savo sąlygom kak kurioms gėlėms visai galia netikti, gėlės neaugs, skurs ir pinigai bus išmesti balon..Vienos tokių - gražialapės orchidėjos, gardenijos, azalijos, pvz...

Milaa, nerandu Berhoffo katalogų, arba ieškot nemoku, bet tai kas patiko, mačiau jų atstovybėj Vilniuje..Dėl tavo nuorodos - pažiūrėt gražu, bet tai būtent "svečių" indai...Tie tokie lėkščių išlenkti krašteliai kasdien naudojant apsidaužytų labai greit g.gif čia reikia plaut juos rankom, delikačiai elgtis, sudėjus su kitais į kriauklę jau gali laukt bėdos... Pažiūrėk kur daily serija, ten kraštai tokie kasdienai, buki, nuapvalinti, kas kita..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Violeta*: 30 sausio 2011 - 18:35