Įkraunama...
Įkraunama...

Bartolinio liaukos uždegimas

gal buvot susidurusios su siu liauku uzdegimu? kaip issigydete?
Atsakyti
sveiki, man kaip tik vakar isoperavo bartolinita. Liga tikrai labai skausminga. iki operacijos tris dienas sunkiai ir ejau ir miegoti neimanoma. vaistai mazai padeda. o po operacijos iskart pagerejo. Net i ligonine neguldo. poliklinikoj isoperuoja ir namo paleidzia. Uzsaldo ta vieta vaistais ipjauna ir valo. kol valo skausmas nezmoniskas. atrodo visa pasauli prakeiktum.. Jau paskui kai isvalo gerai viskas. jokio skausmo. sbvarbiausia laiku pastebeti kas nutiko ir viskas bus gerai smile.gif
Atsakyti
Prieš porą d užčiuopiau gūzą, nuėjau pas gine, pasakė jog bartolinio liaukos uždegimas,tačiau ji dar per maža kad ja atvertų. Išrašė antibiotikų ir tepalą tokį žalią albe salze ar kaip ten g.gif Kas esat susidūrusios, ar yra galimybė išsigydyti be chirurgo pagalbos? Kolkas man ji nedidėja, nėra labai skausminga, bet noriu kad ji kuo greičiau dingtų iš ten doh.gif verysad.gif Gal galite pasidalinti patirtimi, per kiek laiko išnyko ir pan, beje gal kokias namu priemones naudojot? Skaičiau internete jog galima šiltus kompresus dėti, gyd liepė kopūsto lapą ant tos vietos g.gif
Ačiū

g.gif
Atsakyti
QUOTE(Vilmuutee @ 2011 02 03, 21:39)
Prieš porą d užčiuopiau gūzą, nuėjau pas gine, pasakė jog bartolinio liaukos uždegimas,tačiau ji dar per maža kad ja atvertų. Išrašė antibiotikų ir tepalą tokį žalią albe salze ar kaip ten  g.gif  Kas esat susidūrusios, ar yra galimybė išsigydyti be chirurgo pagalbos? Kolkas man ji nedidėja, nėra labai skausminga, bet noriu kad ji kuo greičiau dingtų iš ten doh.gif verysad.gif  Gal galite pasidalinti patirtimi, per kiek laiko išnyko ir pan, beje gal kokias namu priemones naudojot? Skaičiau internete jog galima šiltus kompresus dėti, gyd liepė kopūsto lapą ant tos vietos  g.gif
Ačiū

g.gif

Laba, buvo man sita beda. Neskubejau operuotis. 2-3 kartus buvo padidejusi, dabar isnyko. Galiu patarti neskubek operuotis. O del kopusto lapo ir jei net gyne liepe, butinai dėciau.
Atsakyti
Man is pradziu irgi atsirado guziukas ant didziuju lytiniu lupu, kairej pusej, uzciuopiamas, bet po keliu dienu isaugo tiek, kad neimanoma nei normaliai sedet, nei vaiksciot, nei stovet, skauda iki asaru.. kaip suprantu turbut reiks pjaut, labai bijau, bet jau dabar mastau, tik greiciau kancios pasibaigtu.. ir lyg tycia prasidejo menesines.. ar laukt kol baigsis, ar jau ieskot pagalbos.. nzn kur eit, ar pas ginekologe, ar i skubios pagalbos skyriu.. padekit!!!!
Atsakyti
nejuokaukit - pasitikekit gydytojais, jei ne vienu, tai keliu konsultacijom. Jei ta susidariusi cista truks pati - patikekit, skaudes daug labiau.
Atsakyti
skaitau ir galvoju, kad ko gero ir man tas buvo jau du kartus.... g.gif aš nėjau pas gydytoją, buvo mažas kūdikis, vyras dirba, nėr kam palikti... baisiai skaudėjo TEN, čiuopėsi gumbas dešinėj pusėj.. po kelių dienų jau sunku buvo sėdėti iš vis.. doh.gif
tai aš ėmiau kelis kartus per dieną karštas kalio permanganato voneles darytis po keliolika min... padėjo neįtikėtinai....
Atsakyti
QUOTE(Vilmuutee @ 2011 02 03, 22:39)
Prieš porą d užčiuopiau gūzą, nuėjau pas gine, pasakė jog bartolinio liaukos uždegimas,tačiau ji dar per maža kad ja atvertų. Išrašė antibiotikų ir tepalą tokį žalią albe salze ar kaip ten  g.gif  Kas esat susidūrusios, ar yra galimybė išsigydyti be chirurgo pagalbos?

Tikiuosi jautiesi geriau?
Bartolinio liaukos yra dvi abejose pusėse ir jų paskirtis gaminti ir išskirti lytinį sekretą, o uždegimas kyla ir pradeda formuotis pūlinys tada, kai dėl tam tikrų priežasčių, gal dėl užsikimšusio kanalėlio per kurį lytiškai susijaudinus turi ištekėti tas sekretas, jis užsistovi ir kaupiasi. Kai pradeda kilti uždegimas jį galima slopinti geriant antibiotikus, priešuždegiminius vaistus ir tepant spec. tepalais su antibiotiku, plaunantis medetkų, šalavijų arbata, įvairiomis kitomis liaudies medicinos priemonėmis, arba laukti kol susiformuos pūlinys ir o tada chirurginiu būdu tą pūlinį pašalinti. Kai toks uždegimas kartojasi ne vieną kartą bartolinio liauka išdidėja ir tada jau šalina pačią liauką. Bet ją šalina ne uždegimo būklėje, čia jau planinė operacija. Tokiu atveju kita likusi liauka perima abiejų liaukų funkciją (panašiai kaip pašalinus vieną inkstą kitas dirba už du) Mano patarimas būtų tiesiog labai save stebėti, beje tam nemažą įtaką daro ir lytinių santykių dažnumas, tas labai susiję su šio tipo uždegimu.


QUOTE(Terutė @ 2011 02 07, 11:39)
Laba, buvo man sita beda. Neskubejau operuotis. 2-3 kartus buvo padidejusi, dabar isnyko. Galiu patarti neskubek operuotis. O del kopusto lapo ir jei net gyne liepe, butinai dėciau.

Pačią liauką išpjaut tai tikrai nėra kur skubėt, o dėl pūlinuko tai kai jis jau susiformavęs tėra du keliai - išleist pūlius arba gert piktus vaistus. Kopūsto lapas, dar pateptas medum kaip pagalbinė priemonė yra super gerai, ypač kol dar nedidelis guzas.

QUOTE(**gabrielita** @ 2011 03 13, 18:52)
Man is pradziu irgi atsirado guziukas ant didziuju lytiniu lupu, kairej pusej, uzciuopiamas, bet po keliu dienu  isaugo tiek, kad neimanoma nei normaliai sedet, nei vaiksciot, nei stovet, skauda iki asaru.. kaip suprantu turbut reiks pjaut, labai bijau, bet jau dabar mastau, tik greiciau kancios pasibaigtu.. ir lyg tycia prasidejo menesines.. ar laukt kol baigsis, ar jau ieskot pagalbos.. nzn kur eit, ar pas ginekologe, ar i skubios pagalbos skyriu.. padekit!!!!

Per mėnesines paprastai irgi operuoja jei nėra kitos išeities. Bet gali išrašyt antibiotikų ir turėtų išsiskirtyt. Bet jau turbūt viskas laimingai išsisprendė? 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo popelka: 16 kovo 2011 - 13:08
man buvo kazkoks pulinys, isoperavo, visa savaite gulejau ligoninej, ir antibiotikus dar gersiu kelias dienas.. zaizda labai sunkiai gyja tokioj vietoj..
Atsakyti
Man irgi atsirado guzelis ant mažųjų LL, kažkada turėjau kitose vietose porą pūlinukų, tai paspausdavau lengvai ir išbėgdavo, o dabar niekas nebėga, jokios viršūnėlės nėra, tik kai pačiupinėji padidėja ir skaudena. Tai net nežinau ką čia daryti, sakiau dar kiek palauksiu nejudindama, o jei nepraeis, nebus kito kelio, reikės kreiptiį gydytoją verysad.gif
Kaip jums pasisekė, ar praėjo, ar ėjote pas gydytojus, ar operavo? unsure.gif
Atsakyti
Man vakar operavo bartolinio liaukos cista. Prie pora savaiciu toks uzdegimas buvo, kad vos paeiti galejau, jokiu kelniu net nesioti negalejau, nes spaude ir verze baisiai. Rudeni buvo tas pats, tai metronidazoliu issigydziau, bet nuo antibiotiku visokiu kitokiu bedu atsirado.
Man gydytoja patare (o as irgi taip maniau), kad reikia ja salinti. Geriau viena karta operacija atkenteti negu kas pusmeti (kaip man buvo) antibiotikus gerti.
Atsakyti
Man operuotis nereikėjo, laiku nuėjau pas gine.... Gėriau antibiotikus,liepė dėti kopusto lapą(nelabai malonu su juo, bet pagerėjimas buvo tikrai, ypač jei nakčiai palikdavau) ir tepiau albe salze tepalu, žinot turbūt tokį žalią. Taip pat gine parekomendavo pakeisti tuos visokius prausiklius ir t.t į kažką natūralesnio. Kolkas viskas ok, nors sako kad jei jau kartą buvo tai bus dar ir ne vieną... Tikiuosi kad ne, nes tokioj vietoj lb nefaina doh.gif Ir aš dar kai negimdžius, man tokių vietų problemos iškart baimę varo unsure.gif
Atsakyti