Įkraunama...
Įkraunama...

Paradontozė

Atsakau visoms iš karto.

Man skyrė antibiotikus, tada kas savaitę turėjau eiti darytis burnos higieną, kiūretažą, skalauti stipriais receptiniais skysčiais. Tai truko kaip ir minėjau labai ilgai.

Pas mane kišenės buvo labai didelės 8 mm daugelyje vietų, kaulas visur aptirpęs, dantys paslankūs. Na nežinau, bet kas pažiūri dabar į mano burną (kiti odontologai), tai negali patikėt, kad turėjau tokią bėdą, tik iš nuotraukos mato aptirpusį kaulą ir tik iš to jau gali spėt mane turėjus šią bėdą. Todėl nesutikčiau su prieš tai pasisakiusia odontologe, kad ši liga tik pristabdoma. Aš esu gyvas pavyzdys, kad išgydoma pilnai ir labai sėkmingai smile.gif

Bent jau man gydytojai aiškino (ir jie neklydo), kad lopo operacija - visai kraštutinis ir paskutinis atvejis, kurio jie imtųsi. Todėl, kaip ir minėjau, siūlau neskubėt su operacijom.

Vėlgi, visiems vieno recepto nėra, tai labai priklauso nuo amžiaus (jei jums virs 40 m ir vartojat pvz nuo spaudimo vaistus ir kt. vaistus, tai gali būti to pasėkmė), ir gydymas kitas.

Kaip ir minėjau, apėjau daugybę Vilniuje privačių klinikų (be abejo ir žymiąsias Grybo gatvėje, Pilaitėje, Centre ir pan.), ir likau abstulbusi gydytojų neišmanymu diagnozuojant ir gydant šią ligą (visi be išimties man siūlė gerai valyt dantis ir skalaut kažkokiais skysčiais nuo dantenų uždegimo IR VISKAS!! Kažkoks absurdas, jei nebūčiau kreipusis į Žalgirio klinikas, šiandien tikrai būčiau be dantų. Patekau pas doc. Pūrienę (šios srities specialistė, itin nemaloni moteris, bet ką jau padarysi....), kurios dėka, priežiūra aš vėl šypsausi savo nuostabia šypsena smile.gif
Rekomenduoju Žalgirio klinikas ir šią gydytoją (ji gali pati negydyt, skirt kitą gydytoją, bet vis tiek nuolat prižiūrės gydymo eigą). Taip pat eidami pas ją pasiimkit siuntimus, antraip daug kainuos konsultacija.


Jei kas, klauskit. Mielai atsakysiu, pati žinau ką reiškia vienai likti su tokia bėda ir nežinant ką daryti ir kur kreiptis smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vaida`: 20 rugsėjo 2009 - 21:59
Taip, tokia metodika taikoma ir kai kuriems visiškai sėkmingai. Būna geri rezultatai. Tik, kaip ir minėjote, trunka ilgai ir reikia stiprios paciento motyvacijos, kad pasiryžtų tam. Bet šis metodas tinka toli gražu ne visiems pacientams.
Dėl dažnų kiuretažų dantenos traukiasi, kišenės mažėja. Antibiotikai išmuša bakterijas. Na, kaulas, aišku, neatsitato. Kiuretažas - vienas iš chiruginio gydymo metodų. „Uždaras“ kiuretažas neoperacinis, „atviras“ - operacinis.
Jei dabar viskas gerai, nereiškia, kad ateityje nepasikartos tokių bėdų. Aišku, nuoširdžiai linkiu, kad to nebūtų.

Tačiau toks gydymas ne kiekvienam pacientui tinka. Yra situacijų, kai vienintelis pasirinkimas - lopo operacija. Viskas priklauso nuo to ar periodontitas ūmus ar lėtinis; ar suaugusiųjų periodontitas, ar greitai progresuojantis periodontitas, ar jaunatvinis periodontitas. (Būtent greitai progresuojančio agresyvaus periodontito gydymas pagrinde yra antibiotikoterapija ir kiuretažai. Reikalui esant - radikalesnės procedūros). Priklauso nuo to kokiom sisteminėm ligom pacientas serga. Žiūrima koks yra kaulo tirpimo tipas. Vertinama ar yra kaulo pažeidimai tarpšakniuose. Žiūrima ar yra, ar nėra susidariusių „kaulinių kraterių“ dėl lokaliai ištirpusio kaulo. Priklauso ir nuo burnoj esančių fiksuotų protezų ar kitų restauracijų ir t.t. Negalima pasakyti koks gydymo būdas geriausiai tiktų visapusiškai neištyrus paciento.

QUOTE
Kaip ir minėjau, apėjau daugybę Vilniuje privačių klinikų (be abejo ir žymiąsias Grybo gatvėje, Pilaitėje, Centre ir pan.), ir likau abstulbusi gydytojų neišmanymu diagnozuojant ir gydant šią ligą (visi be išimties man siūlė gerai valyt dantis ir skalaut kažkokiais skysčiais nuo dantenų uždegimo IR VISKAS!!


Faktas, kad tik dantų valymas ir skalavimo skysčiai tokiu atveju nepadės, nes negali pasiekti to, kas yra 8 milimetrų kišenėje. Su šepetuku galima kokybiškai išvalyti dantenų vagelę iki 1-2mm (iki 3mm skaitosi ne "dantenų kišenė", o "dantenų vagelė" ir tai yra normalus gylis). Antibakteriniai skalavimo skysčiai irgi giliau menkai patenka, tad jų poveikis būna minimalus. Paviršiuje kažkiek dantenos gali pasitvarkyti, pagražėti, bet giliau uždegimas vyks.
Giliau nei 3mm gali pasiekti ir išvalyti burnos higienistas su savo instrumentais. Jei kišenės gilesnės nei 5-6mm, reikalingas chirurginis gydymas. Tačiau, net esant, sakykim, 5,5mm gylio kišenei neoperuojama, jei nėra dantenų uždegimo, jei dantenos standžios, gražiai prigludusios prie danties, nėra podanteninių akmenų.

Periodontitas - liga, kurios atsiradimui ir vystymuisi didžiausią reikšmę turi aplinkos faktoriai, gyvenimo būdas, bendrinės organizmo ligos. Esant nepalankiam genotipui (genų rinkiniai, kurie lemia blogesnį organizmo imuninį atsaką šiuo atveju) liga progresuoja greitai, esant palankiam - lėčiau.

Apskritai, pacientai dažnai klausia ar ši liga paveldima. Atsakymas - liga nepaveldima, neįgimta (neskaitant tam tikrų genetinių sindromų). Paveldimas tik polinkis sirgti ja.
Jei nebus vietinių ir bendrinių skatinančių veiksnių (akmenys, apnašos, rūkymas, hormonų disbalansas, netaisyklinga mityba ir t.t.) liga ilgai nepasireikš, o kai pasireikš, tai progresuos lėtai. Šiuo atveju „paveldimumo“ įtaka minimali. O jei daug faktorių „supuola“, būdinga greita eiga ir nepalanki išeitis.
Atsakyti
QUOTE(Kalpana @ 2009 09 21, 18:19)
Būtent greitai progresuojančio agresyvaus periodontito gydymas pagrinde yra antibiotikoterapija ir kiuretažai. Reikalui esant - radikalesnės procedūros.

Kalpana, kas tai yra antibiotikoterapija?
Ačiū
Atsakyti
Gydymas antibiotikais (prieš bakterijas veikiantys vaistai).
Atsakyti
Gal galit patarti,kaip elgtis tokioje situacijoje: siuo metu laukiuosi vaikelio,po apziuros stomatologe pasake,kad gali buti paradontoze,dantys paslankus ir dar kazkas. Kokiu priemoniu galiu imtis,kiek supratau nuotraukos dabar daryti negalima,geriu vitaminus nesciosioms,tai ar dar reikia ka papildomai naudoti?
norisi ir dantis susitvarkyti,bet kartu baisu ir kudikiui pakenkti blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Vaida` @ 2009 09 20, 22:58)
Atsakau visoms iš karto.

Man skyrė antibiotikus, tada kas savaitę turėjau eiti darytis burnos higieną, kiūretažą, skalauti stipriais receptiniais skysčiais. Tai truko kaip ir minėjau labai ilgai.
Aš esu gyvas pavyzdys, kad išgydoma pilnai ir labai sėkmingai smile.gif

Jei kas, klauskit. Mielai atsakysiu, pati žinau ką reiškia vienai likti su tokia bėda ir nežinant ką daryti ir kur kreiptis smile.gif

Vaida, gal galite parašyt kokius jums skyrė antibiotikus, ar ilgai juos vartojote
kiek supratau, jūs kas savaitę lankėtės pas burnos higienistę, ką ji jums darė, kodėl taip dažnai. Ar kiuretažą irgi taip tankiai jums atlikdavo
Kokiais stipriais receotiniais skysčiais skalaudavote, parašykit būtinai, labai lauksiu jūsų atsakymo
keistai skamba, kad tai išgydoma pilnai ir sėkmingai, pavydžiu baltai
Atsakyti
Wajew, skirtingose situacijose skirtingas gydymas reikalingas. Kas tinka vienam žmogui, nereiškia, kad tiks kitam.

Nirce, nėštumo metu tik skubi pagalba teikiama (na jei susidarytų pūlinys dantenose, sakykim, ar stiprus labai uždegimas) ir atliekama profesionali burnos higiena. Operacinį gydymą (jei reikalingas) reikėtų atlikti susilaukus vaikelio. Nėštumo metu periodonto ligų paūmėjimą ar atsiradimą skatina lytiniai hormonai. Po gimdymo viskas gali praeiti savaime, jei buvo nedidelio laipsnio pažeidimai ir jei buvo maksimaliai prižiūrimi dantys.
Jei yra akmenų ant dantų (turėjo odontologė pasakyti), reikėtų kreiptis į gerą burnos higienistę, kad švelniai ir atsargiai nuimtų. Svarbu labai gerai valyti dantis. Galima skalauti chlorheksidino gliukonato tirpalu(būna pirkti vaistinėse) periodiškai (kursas ne ilgiau kaip dvi savaitės, po to reikia daryti pertrauką). Bet šis preparatas nepadarys stebuklų, jei bus akmenų ant dantų.
Dėl vitaminų, maisto papildų vartojimo reikėtų pasitarti su gydytoju ginekologu.
Atsakyti
QUOTE(Kalpana @ 2009 09 24, 13:03)
Wajew, skirtingose situacijose skirtingas gydymas reikalingas. Kas tinka vienam žmogui, nereiškia, kad tiks kitam.

Nirce

aciu labai 4u.gif
o naudoti tas spec.pastas parodontozei tikiuosi man galima g.gif
Atsakyti
Taip, galima naudoti. Tik reikėtų pažiūrėti etiketėje ar nėra kokio nors įspėjimo. Esu mačiusi dantų pastą, kurios instrukcijoje buvo nurodyta: "nerekomenduojama naudoti nėštumo metu". Sudėtyje buvo daugelio augalų ekstraktų. Matomai dėl kokio nors galimo alergizuojančio ar kt. poveikio gamintojai apsidrausdami įrašė tai rekomendacijoje.
Atsakyti
QUOTE(wajew @ 2009 09 23, 21:41)
Vaida, gal galite parašyt kokius jums skyrė antibiotikus, ar ilgai juos vartojote
kiek supratau, jūs kas savaitę lankėtės pas burnos higienistę, ką ji jums darė, kodėl taip dažnai. Ar kiuretažą irgi taip tankiai jums atlikdavo
Kokiais stipriais receotiniais skysčiais skalaudavote, parašykit būtinai, labai lauksiu jūsų atsakymo
keistai skamba, kad tai išgydoma pilnai ir sėkmingai, pavydžiu baltai



Antibiotikų pavadinimo tikrai neprisimenu, o skysčių skalavimo įvairių buvo, man labiausiai padėjo chloreksidinas (kažkaip taip lyg rašosi smile.gif jis labai stiprus, ilgainiui nuo jo net skonio pojūtis buvo dingęs, bei vėliau ilgą laiką (kai pagerėjo) skalavau hexoral skysčiu.

O Žalgirio klinikoj bent pirmus 2-3 mėnesius tai tikrai kas savaitę lankiau ir kaskart darydavo kiuretažą ir plaudavo tas dantenas. Vėliau kas 2 savaites, po to kas 3 savaites. Ir visų apsilankymų metu darydavo vis tą patį.

Kad sėkmingai ir pilnai išgydė tai tikrai, šiuo metu esu su breketais (kabėmis), nes tuo metu kai dantys buvo paslankūs, jie "išvažiavo" iš rikiuotės (tapo pasviri į vieną pusę). Po pusės metų vėl turėsiu kaip ir anksčiau tiesius dantis smile.gif ortodontė sakė, jog iš nuotraukos galėtų tik spėti, numanyti, kad tokią problemą anksčiau turėjau, tačiau šiaip ji sunkiai tuo patikėtų (na, nereik čia nei tikėt kuom nei netikėt, vis dar laikau tas panoramines nuotraukas, darytas prieš gydymą ir po gydymo, jose viskas aiškiai matosi) smile.gif
Atsakyti
sveikos. gal kas is patirties pakonsultuos ax.gif itariu paradantoze: priekiniai du virsutiniai dantys nezymiai kliba, taciau pastovaus kraujavimo nera. per puse metu tik du kartus bevalant dantis pasimate kraujas, tai galetu buti paradantoze? kaip butu galima atstatyti dantu tvirtuma? bijau jog dar labiau prades klibeti..
Atsakyti
Reikėtų kreiptis į gydytoją odontologą, kad apžiūrėtų, padarytų rentgeno nuotrauką. Nuotraukoje matosi kaulo būklė, o tai labai svarbu diagnozuojant. Reikalui esant, nukreips periodontologo konsultacijai ir gydymui.
Gydymas priklauso nuo to kokia yra dantų paslankumo priežastis, kiek procesas yra pažengęs.
Gal paslankumas atsirado dėl netaisyklingo sąkandžio, traumavimo sukandant, pavyzdžiui.
O gal tas klibėjimas visai nebaisus ir nepavojingas. Šiuo atveju nieko konkretaus patarti negalima, neištiriant dantų ir periodonto (audiniai, esantys apie dantis) ir nematant rentgeno nuotraukos.
Atsakyti