Parašysiu dabar dėl ko kiekvienu atveju rekomenduoju vis dėl to pasikonsultuoti su specialistu, o ne vien savarankiškai gydytis internete ar kur kitur rastais receptais. Pirmiausiai, reikia nustatyti ir šalinti ligos vystymąsi skatinančius veiksnius. Jei bus nepašalintos sukeliančios priežastys, liga nepraeis. Antra, kas tinka vienam žmogui vienu atveju, nebūtinai tinka kitam žmogui tuo pačiu atveju. Kai kuriems pacientams kai kurios metodikos gali būti netgi kenksmingos.
Visos jūsų minėtos vaistažolės turi puikų poveikį dantenoms. Chlorheksidino gliukonato tirpalas veikia antibakteriškai, priešuždegimiškai. Bėda ta, kad bet kokio vaistinio preparato negalima naudoti nuolat be perstojo.
Būtina surasti ir pašalinti priežastis, skatinančias periodonto ligų vystymąsi. Tarkime, jei yra akmenų, juos reikia šalinti mechaniškai. Joks skalavimo skystis, jokios žolelės jų neištirpdys. Jei yra nekokybiška plomba, kabančiais ant dantenų kraštais, tuos kraštus reikia nušlifuoti ir plombą nupoliruoti. Jei yra nekokybiškas vainikėlis, jį reikia keisti. Priešingu atveju, skalavimai vaistažolių nuovirais tik sumažins simptomo pasireiškimą, pavyzdžiui, dantenų kraujavimą, bet procesas vyks toliau. Be to, gilesnių kišenių dugno veikliosios medžiagos skalaujant nepasiekia. Na tam yra specialūs irigatoriai.
Jei dantenas nuo dantų tempia lūpų, prieangio pasaitėliai, proceso nesustabdys skalavimai, nes čia yra pirmiausiai mechaninis poveikis. Norint sustabdyti to progresavimą, reikia "pakirpti" pasaitėlius chirurginiu būdu.
Esant kai kurioms bendrinėms organizmo ligoms, pablogėja ir periodonto audinių būklė. Tuomet labai tinka kaip profilaktikos ar kaip gydomosios priemonės Jūsų minėti natūralūs preparatai. Tačiau būtina gydyti pagrindinę ligą, paskatinusią periodonto ligos išsivystymą.
Ne vienam pacientui pagal burnos ertmės būklę esu įtarusi rimtą sisteminę ligą ir siuntusi dėl to konsultuotis pas kitų sričių specialistus. Neseniai turėjau pacientą, kuris kreipėsi dėl dantenų kraujavimo. Kitų nusiskundimų neturėjo, dėl jokių ligų nesigydė. Jam nustatė vieną iš kraujo vėžio formų po to... Taigi, jei "iš niekur nieko" pradeda staigiai darytis blogai su dantenomis, kaulu, nesant tam objektyvių priežasčių, tokių kaip prasta burnos higiena ir pan. dažnai verta paieškoti ir kitų priežasčių organizme, kurios galėjo paskatinti ligos vystymąsi. Nebūtinai ką nors aptiks, bet atsarga gėdos nedaro.
Pasitaiko, kad imunitetas nusilpsta laikinai. Pavyzdžiui, persirgus virusine infekcija ar sergant, po operacijų ir panašiai. Tokiu atveju labai tinka paprasti natūralūs vaistažolių preparatai. Netgi sergant sisteminėm ligom, apie ką minėjau anksčiau, kaip papildoma priemonė gali būti naudojami vaistažolių nuovirai. Svarbu, kad "nesipyktų" su kitais paciento vartojamais vaistais.
Nuo senų senovės žinomas ramunėlių, šalavijo, ąžuolo žievės ir kitų vaistinių augalų poveikis. Pati irgi rekomenduoju natūralius preparatus, jei jie tinkami tam pacientui. Nemanykite, kad esu nusistačius prieš

Bet visuomet reikia įvertinti situaciją ir paskirti geriausią gydymo būdą. Kas tinka vienam, tas nebūtinai tiks kitam. Tarkime, po operacijos burnos ertmėje reikia stipraus priešmikrobinio poveikio. Tokiu atveju skiriamas chlorheksidino gliukonato tirpalas skalauti. Na o po kurio laiko, kai jau apgyja, galima ir silpnesnį vaistažolinį preparatą pavartoti.
Esant dantenų kišenėms 8mm gylio ir gausiems podanteniniams akmenims, faktas, kad joks skalavimo skystis nepadės išgydyti periodontito. Šiuo atveju reikalinga operacija.
Beje, gydytojai nepuola visų iškart operuoti

Tik esant gilioms kišenėms operacijos atliekamos. Negilios gydomos konservatyviais būdais.
Na periodonto ligoms priklauso ne tik lėtinis periodontitas (liaudyje vadinamas "parodontoze"). Tų kitų ligų gydymo metodai irgi skirtingi. Ir ne visuomet chirurginiai

Dar dėl tarpdančių šepetėlių... Geriausiai, kai jų dydį, atsižvelgdamas į tarpdančio plotį, parenka burnos higienistas. Nustato optimaliausią šepetėlio diametrą. Skirtingiems tarpdančiams valyti gali reikėti skirtingų dydžių šepetėlių.