Įkraunama...
Įkraunama...

Paradontozė

QUOTE(renatuxaass @ 2010 03 18, 19:18)
bet tokio tarpudancio sepetelio niekur nemaciau pirkti g.gif

eurovaistinėse tikrai būna, prie dantų šepetukų pakabinti. Rinkinukai . Dar mačiau hiperfarma.lt . Jie tokie mažulyčiai, va tokie
http://www.hiperfarm...lis_08mm_zalias
Atsakyti
Parašysiu dabar dėl ko kiekvienu atveju rekomenduoju vis dėl to pasikonsultuoti su specialistu, o ne vien savarankiškai gydytis internete ar kur kitur rastais receptais. Pirmiausiai, reikia nustatyti ir šalinti ligos vystymąsi skatinančius veiksnius. Jei bus nepašalintos sukeliančios priežastys, liga nepraeis. Antra, kas tinka vienam žmogui vienu atveju, nebūtinai tinka kitam žmogui tuo pačiu atveju. Kai kuriems pacientams kai kurios metodikos gali būti netgi kenksmingos.
Visos jūsų minėtos vaistažolės turi puikų poveikį dantenoms. Chlorheksidino gliukonato tirpalas veikia antibakteriškai, priešuždegimiškai. Bėda ta, kad bet kokio vaistinio preparato negalima naudoti nuolat be perstojo.
Būtina surasti ir pašalinti priežastis, skatinančias periodonto ligų vystymąsi. Tarkime, jei yra akmenų, juos reikia šalinti mechaniškai. Joks skalavimo skystis, jokios žolelės jų neištirpdys. Jei yra nekokybiška plomba, kabančiais ant dantenų kraštais, tuos kraštus reikia nušlifuoti ir plombą nupoliruoti. Jei yra nekokybiškas vainikėlis, jį reikia keisti. Priešingu atveju, skalavimai vaistažolių nuovirais tik sumažins simptomo pasireiškimą, pavyzdžiui, dantenų kraujavimą, bet procesas vyks toliau. Be to, gilesnių kišenių dugno veikliosios medžiagos skalaujant nepasiekia. Na tam yra specialūs irigatoriai.
Jei dantenas nuo dantų tempia lūpų, prieangio pasaitėliai, proceso nesustabdys skalavimai, nes čia yra pirmiausiai mechaninis poveikis. Norint sustabdyti to progresavimą, reikia "pakirpti" pasaitėlius chirurginiu būdu.
Esant kai kurioms bendrinėms organizmo ligoms, pablogėja ir periodonto audinių būklė. Tuomet labai tinka kaip profilaktikos ar kaip gydomosios priemonės Jūsų minėti natūralūs preparatai. Tačiau būtina gydyti pagrindinę ligą, paskatinusią periodonto ligos išsivystymą.
Ne vienam pacientui pagal burnos ertmės būklę esu įtarusi rimtą sisteminę ligą ir siuntusi dėl to konsultuotis pas kitų sričių specialistus. Neseniai turėjau pacientą, kuris kreipėsi dėl dantenų kraujavimo. Kitų nusiskundimų neturėjo, dėl jokių ligų nesigydė. Jam nustatė vieną iš kraujo vėžio formų po to... Taigi, jei "iš niekur nieko" pradeda staigiai darytis blogai su dantenomis, kaulu, nesant tam objektyvių priežasčių, tokių kaip prasta burnos higiena ir pan. dažnai verta paieškoti ir kitų priežasčių organizme, kurios galėjo paskatinti ligos vystymąsi. Nebūtinai ką nors aptiks, bet atsarga gėdos nedaro.
Pasitaiko, kad imunitetas nusilpsta laikinai. Pavyzdžiui, persirgus virusine infekcija ar sergant, po operacijų ir panašiai. Tokiu atveju labai tinka paprasti natūralūs vaistažolių preparatai. Netgi sergant sisteminėm ligom, apie ką minėjau anksčiau, kaip papildoma priemonė gali būti naudojami vaistažolių nuovirai. Svarbu, kad "nesipyktų" su kitais paciento vartojamais vaistais.
Nuo senų senovės žinomas ramunėlių, šalavijo, ąžuolo žievės ir kitų vaistinių augalų poveikis. Pati irgi rekomenduoju natūralius preparatus, jei jie tinkami tam pacientui. Nemanykite, kad esu nusistačius prieš smile.gif Bet visuomet reikia įvertinti situaciją ir paskirti geriausią gydymo būdą. Kas tinka vienam, tas nebūtinai tiks kitam. Tarkime, po operacijos burnos ertmėje reikia stipraus priešmikrobinio poveikio. Tokiu atveju skiriamas chlorheksidino gliukonato tirpalas skalauti. Na o po kurio laiko, kai jau apgyja, galima ir silpnesnį vaistažolinį preparatą pavartoti.
Esant dantenų kišenėms 8mm gylio ir gausiems podanteniniams akmenims, faktas, kad joks skalavimo skystis nepadės išgydyti periodontito. Šiuo atveju reikalinga operacija.
Beje, gydytojai nepuola visų iškart operuoti mirksiukas.gif Tik esant gilioms kišenėms operacijos atliekamos. Negilios gydomos konservatyviais būdais.
Na periodonto ligoms priklauso ne tik lėtinis periodontitas (liaudyje vadinamas "parodontoze"). Tų kitų ligų gydymo metodai irgi skirtingi. Ir ne visuomet chirurginiai smile.gif
Dar dėl tarpdančių šepetėlių... Geriausiai, kai jų dydį, atsižvelgdamas į tarpdančio plotį, parenka burnos higienistas. Nustato optimaliausią šepetėlio diametrą. Skirtingiems tarpdančiams valyti gali reikėti skirtingų dydžių šepetėlių.
Atsakyti
QUOTE(Kalpana @ 2010 03 19, 00:10)
chlorheksidino gliukonato tirpalas skalauti.

cia kas tas tirpalas?
Atsakyti
QUOTE(Kalpana @ 2010 03 19, 00:10)
Dar dėl tarpdančių šepetėlių... Geriausiai, kai jų dydį, atsižvelgdamas į tarpdančio plotį, parenka burnos higienistas. Nustato optimaliausią šepetėlio diametrą. Skirtingiems tarpdančiams valyti gali reikėti skirtingų dydžių šepetėlių.

Sutinku su viskuo ką parašėte, norėčiau pas Jus pakliūti ax.gif
Dėl šepetėlių parinkimo- čia iš fantastikos srities. Didžiausia niša, kuri neužpildyta specialistais. Paprasti odontologai net nenutoukia, kad pacientus reiktų pamokyti, parodyti kas tai per daiktas. Užplombuoja dantį ir atia. Higienistų, kad domėtųsi savo sritimi, būtų profesionalai iš didžiosios raidės- tai vienetai, na Kaune kitaip yra, išimtis iš taisyklės. Kituose miestuos- padėtis prasta. Kad ir kaip būtų keista ir gėda, lietuviai nemoka valyti dantų ax.gif
Atsakyti
siandien buvau pas odontologe trauke danti, tai uzsiminiau apie paradontoze, tai ji patvirtino diagnoze, oi kaip dabar ja ivekti doh.gif reiks pirmad uzsirasyti akmenis valyti
Atsakyti
Labas rytas,
nežinau, ar tai parodantozės simptomas, bet nerandu kur galėčiau užduoti klausimą, tai klausiu čia. Nesiskundžiu nei dantenų kraujavimu, nei paraudimu, nei skausmu - tik šiandien pastebėjau, kad labai stipriai "atsidengė" krūminiai dantys apatinio žandikaulio ir kiti apačioje truputį, bet krūminiai ypač. Kas tai galėtų būti, gal esate susidūrę?
Pas higienistę buvau prieš mėnesį - nieko blogo nesakė (tiksliau nei gero, nei blogo - nekonsultavo visiškai tik atliko higieną). Pas stomatologę buvau prieš mėnesį taip pat - nieko nesakė, bet ir pati tada to nemačiau. Gal tai kokia pasekmė po protinių dantų šalinimo? Buvo pašalinti be komplikacijų prieš du mėnesius ir sugijo taip pat puikiai, bet buvau pastebėjusi, kad kai buvo dar neištraukti siūlai - dantenos buvo pažeistos toje vietoje, kai išėmė ilgai dar matėsi ir jautėsi, bet tik apie septintus dantis. Apstu klausimų dabar - gegužės mėnesį turi dėti breketus apačioje, bijau, kad dėl šios priežasties gali ir nedėti.
Būsiu dėkinga už atsakymą 4u.gif
Atsakyti
sotto, sutinku. Problema, kad odontologai ir burnos higienistai dažnai pamiršta arba tiesiog neturi noro plačiau paaiškinti pacientams apie burnos higieną. doh.gif

Heilou, pagal aprašymą sprendžiu, kad tai dantenų recesija (dantenų nuslinkimas nuo danties). Gal buvo problema ir anksčiau, gal tiesiog neatkreipėte dėmesio į tai? Netaisyklingas sąkandis - vienas iš rizikos veiksnių šiai problemai išsivystyti. Tam tikrais nesunkiais atvejais sąkandžio korekcija "sutvarko" ir šitą bėdą. Apie septintus dantis galėjo, aišku, dantenos "pasmukti" po protinių dantų šalinimo. Kiek ši problema reikšminga ir ar ją reikia gydyti, sunku komentuoti nematant situacijos burnoje.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kalpana: 21 kovo 2010 - 17:58
QUOTE(renatuxaass @ 2010 03 19, 09:25)
cia kas tas tirpalas?

jau minetas Corsodyl arba Eludril tirpalai
Atsakyti
Kalpana, o koks efektyviausias /geriausias akmenų šalinimo būdas? Ultragarsu, su soda, ar kitoks?
Atsakyti
Ultragarsu + rankiniais instrumentais arba rankiniais instrumentais. Su ultragarsu akmenys šalinami grečiau, tiktai yra problema, kad jo kai kuriais retais atvejais negalima naudoti, be to, ne visas vietas (tarkim, labai siaurus tarpdančius) ultragarso antgaliuku galima pasiekti. Tam tikslui higienistės po valymo ultragarsu paima rankinius instrumentus ir iškrapšto akmenis iš ultragarsu neprieinamų vietų. Su rankiniais instrumentais daug vargo, procedūra užtrunka ilgiau, jei yra gausu akmenų, bet įgudę higienistai su jais gali idealiai kokybiškai atlikti profesionalią burnos higieną.
Purškiama soda tinka pašalinti minkštas apnašas, tik pradėjusias mineralizuotis (kai dar "minkštai" tvirtinasi prie dantų) apnašas, pigmentą. Kietų akmenų nepašalina. Higienistės naudoja sodą dantų papoliravimui ir pašviesinimui (nuima pigmentą. Rezultatas neilgalaikis).
Atsakyti
Sveiki, pasiguosiu ir aš verysad.gif
Šiandien buvau pas odontologę ir sužinojau, kad apatiniame žandikaulyje stipriai aptirpęs kaulas. Keturi dantys tapę paslankūs, žodžiu nusimato operacija. Kaip sakė, kaulo priauginimas būtinas. Užsiregistravau pas periodontologą. Lauksim ką pasakys.
Pikčiausia tai, kad kai prieš gerus pusę metų norėjau kreiptis į periodontologą, man liepė pasidaryti burnos higieną pradžiai, o higienistė nuramino , kad nieko čia rimta. O pasirodo, jau tikrai buvo prasidėjusi liga.
Na, bet šiuolaikinė medicina, suprantu tikrai daug gali, tai gal neteks vaikščioti be dantų ax.gif . Dieve, kaip baisu būtų doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Ivile @ 2010 03 23, 22:12)
Sveiki, pasiguosiu ir aš  verysad.gif
Šiandien buvau pas odontologę ir sužinojau, kad apatiniame žandikaulyje stipriai aptirpęs kaulas. Keturi dantys tapę paslankūs, žodžiu nusimato operacija. Kaip sakė, kaulo priauginimas būtinas. Užsiregistravau pas periodontologą. Lauksim ką pasakys.
Pikčiausia tai, kad kai prieš gerus pusę metų norėjau kreiptis į periodontologą, man liepė pasidaryti burnos higieną pradžiai, o higienistė nuramino , kad nieko čia rimta. O pasirodo, jau tikrai buvo prasidėjusi liga.
Na, bet šiuolaikinė medicina, suprantu tikrai daug gali, tai gal neteks vaikščioti be dantų  ax.gif . Dieve, kaip baisu būtų  doh.gif

o kaip mate kad tau stipriai aptirpes kaulas,dare nuotrauka?
Atsakyti