QUOTE(Subjektyvi @ 2011 02 18, 14:32)
Moonte, tu eilinį kartą čia filosofuoji, kai tema, primenu, materialinė, apie pinigus. Jei tau nerūpi jie ar vietoj keiksmažodžio, nors kitose temose tą neigi ir nepamiršti paakcentuoti materialinių gėrybių, tai ką čia veiki?

Ne visi turi sąlygas, galimybes, laiko auginti tą pomidorą. Tuo užsiima ūkininkai. Ar tu nori pasakyti, kad pati dantis susitaisai? Ir taip galima "puoselėti" visus kampus. Tai gal neatimkim duonos kasdieninės iš tų, kurie tik tuo užsiima. Gal leiskim jiems pasidžiaugti savo darbo vaisiais, kai mes tuo tarpu džiaugsimės savais?
1. Visu pirma, filosofija tyrineja ir zmogaus gyvenimo aspektus, reiksinius ir t.t. Finansai, ju paskirstymas neisimtis. Tuomet, cia ne viena oponente propaguoja vertybes, nors jus tame galite izvelgti tik filosofinius teigninius. Itariu, jus galvojate, kad tai neva tik popieriniai teiginiai, ar poza, tai ko zmones nepraktikuoja gyvenime.
2. Is kur jus istrauket, kad man nerupi, jei jie man nera taip svarbus kaip jums, tai nereiskia, kad ju turiu maziau uz jus, ar kad nesinaudoju ju teikiamais privalumais. Tiesiog mano vertybiu skaleje jie neuzima tokio vaidmens kaip jusu. Jie tik yra malonus salutinis efektas, prie mano megiamo darbo, beja kaip ir vyrui, nes jis dirba darba, kuris teikia jam dziaugsma. Mano orumas, pasirinkimo teise, galimybes ir t.t. nepriklauso nuo pinigu kiekio. Daugiau turtas yra zmones-draugai, kolegos, zinios ir t.t.
3. Ka sakiau, kad pomidoras yra tik alegorija - savo rankomis, pastangomis, ziniomis, ir t.t. sukurtas produktas yra vertybe vien todel, kad jis jusu kurybos vaisius. Todel jis ir saldus. Prie ko cia dantys? Pasaulio pazinimo dziaugsmas per sve branguti, kaip manote, kodel Anglijoe aristokratai uzsiima sodininkyste, nejau manote, kad jie neturi pinigu sodininkui, landsafto dizaineriui...

Rodos esate pragmatiskas zmogelis, bet nesuvokiat, kad ne pinigai yra atskiriamasis luomo bruozas, jie tik butaforija, zinoma jie suteikia galimybe gyventi kaip nori, bet jus su savo visais pinigais busite plebejus ir lankstysites pries "plika", praradusi pinigus aristokrata. Jo vaikai mokysis lengvatinem salygom mokymosi istaigose, kai jums jos bu uzdaros, nepriklausomai nuo pinigu kiekio. I tas istaigas gali patekti arba didiku luomo palikuonys, arba labai talentingi zmones, nesvarbu koks ju mokumas. Taigi, pinigai ne visur ir visada atidaro duris. O jei ir atidaro, taik todel kad tais zmonemis naudojasi, kaip piniginemis. Nes gimines, istorijos jus niekada nenupirksit, jie irgi yra snobai. Todel nustokite dalinti zmones i kastas, luomus ir t.t. Devynzenkle suma saskaitoje dar ne rodiklis.