Įkraunama...
Įkraunama...

Gimdos nuotrauka

Drysiu sia tema atidaryti namucius
Atsakyti
QUOTE(Drovute @ 2011 02 22, 13:33)
Drysiu sia tema atidaryti namucius

drinks_cheers.gif idomu butu placiau
Atsakyti
Aš papildysiu temą informacija smile.gif

HISTEROSALPINGOGRAFIJA (HSG) – GIMDOS NUOTRAUKA (GN)

user posted image

* GN daro pirmoje ciklo pusėje, iki ovuliacijos. Prieš darant GN svarbu įsitikinti ar neesate nėščia ir ar nesergate kokiomis nors infekcinėmis ligomis. Todėl Jūsų gydytojas turėtų Jums paskirti ureaplazmų, mikoplazmų, chlamidijų tyrimus, taip pat tepinėlį. GN negali būti daroma turint kokią nors infekciją ar uždegimą, nes atliekant procedūrą infekcija ar uždegimas gali dar labiau išplisti.

* Pati procedūra gali užtrukti apie 10 – 15 min. Gimda skėtikliu suimama už gimdos kaklelio, įvedamas kateteris į gimdos ertmę, suleidžiamas kontrastas ir tuomet daromas rentgeno nuotrauka. Joje matosi, kaip kontrastas prateka į kiaušintakius. Po procedūros gali jaustis šioks toks maudimas, gali pakraujuoti. Po GN 1 sav. draudžiama turėti lytinių santykių.

* GN dažnai atliekama be nuskausminimo, bet galima ją darytis ir bendrinėje nejautroje. GN su nejautra daroma Vaisingumo klinikoje.

* Jei GN darysite be nuskausminimo, galite apie 1 val. iki procedūros išgerti nuskausminamųjų vaistų.

* Patartina prieš GN neprisivalgyti, nes nuo skausmo gali supykinti.

* Turėkite su savimi higieninį įklotą, nes po GN gali šiek tiek pakraujuoti.

* Jums gali tekti pačiai pasirūpinti kontrastu, todėl iš anksto aptarkite tai su gydytoja, nes ne visada vaistinėse jo galima gauti.


Šiek tiek GN (HSG) vizualizacijos:
Gimdos nuotrauka1
Gimdos nuotrauka2

Informacija apie GN

GN Vlniuje daro:
Vaisingumo klinika
Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų centro filialo poliklinika, VšĮ (GN daro gyd. V. Miežėnienė)
Medicinos diagnostikos ir gydimo centras

GN Kalipėdoje daro:
Jūrininkų ligoninė

GN Kaune daro:
Kauno klinikos
Vaiko ir mamos klinika
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Strazdane*: 22 vasario 2011 - 13:46
thumbup.gif Strazdane aciu, nelabai moku kurti temeliu, tiksliau is vis nemoku blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Drovute @ 2011 02 22, 14:43)
thumbup.gif Strazdane aciu, nelabai moku kurti temeliu, tiksliau is vis nemoku blush2.gif

Nėr už ką wink.gif
Atsakyti
esu girdejusi, jog skausminga procedura, tikiuosi neprireiks
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ♥STELLA♥: 22 vasario 2011 - 14:10
QUOTE(lialiauskiene @ 2011 02 22, 14:12)
sveikos, na ka ir as vakar atlikau hsg, kad as dar tikeciau sm merginom... na prirasot nesamone, skausmas, kad daryti narkoze.. na nezinau, mazu maziausia kvaila...
prisiskaiciusi ejau kaip i karo zona, o is tikruju pamaude kaip pries mmm, nemalonu,bet kad narkoze daryti nesamone!
dariausi pas Mieziene, likau labai patenkinta, pries kiekviena veiksma, atsiklausia ar galima toliau, ar gerai jauciuosi ir pan. Taip, kad merginos nebijokite, vaikelis to vertas smile.gif thumbup.gif

Tai as siandien buvau pas M, pasakiau kad noriu iskarto LP o ne GN, nes paniskai bijau, tai jinai pradejo atkalbinet ir paaiskino kaip daroma GN. Dar paskyre snd susileisti Pregnyl ir nuo vas. 25 d. Dufastona ( padidintas PRG) ir jei nepavyks nestuke.gif , tai padaryti tyrimus ( pries GN) ir nusiteikti atlikti GN
Tai lauksiu stebuklo si menesi kad neprireiktu GN
O dar Lialaiuskiene tu pirkai kazka procedurai?
Atsakyti
Sveikos, GN dariausi 2010 m. rugsejo men. Klaipedos universitetineje ligonineje ginek. skyriuje. Labai bijojau, nes buvau daug istoriju prisiskaiciusi, bet viskas buvo netaip jau baisu. Gydytojos labai malonios, procedura truko apie puse valandos (skausmas didelis, bet pakenciamas), po valandos vaziavau namo. Be to viskas nemokamai. Taigi, kam metyti pinigus doh.gif
Atsakyti
nusipirkti reikejo nuskausminamuosius ir dar ta skysti kur suleidzia...siaip kadangi buvo suleisti nuskauminamieji tai neskaudejo tik kad napatogu buvo...nes ne gimnaste esu lotuliukas.gif tik vat man kaip buvo....po GN pasibaigus vaistu poveikiui nerealus skausmai buvo blink.gif blink.gif nezinau kas tai itakojo bet MB nes vaziavo leidziamos nospos i vaistine nupirkt...deja ir ta nepadejo....zaliavo akyse...ir taip gal kokia para prasikankinau doh.gif doh.gif ir temperatura buvo uzkilus vos ne iki 40 doh.gif bet manau kad mano organizmas matyt i kazka ziauriai jautriai sureagavo todel taip bjauriai viskas gavosi...matyt vaistai kazkurie nepatiko g.gif na bet reiktu dar kart darytis tai verciau jau LP nei GN blink.gif
Atsakyti
QUOTE(lauraz5 @ 2011 03 02, 23:38)
nusipirkti reikejo nuskausminamuosius ir dar ta skysti kur suleidzia...siaip kadangi buvo suleisti nuskauminamieji tai neskaudejo tik kad napatogu buvo...nes ne gimnaste esu lotuliukas.gif tik vat man kaip buvo....po GN pasibaigus vaistu poveikiui nerealus skausmai buvo blink.gif  blink.gif nezinau kas tai itakojo bet MB nes vaziavo leidziamos nospos i vaistine nupirkt...deja ir ta nepadejo....zaliavo akyse...ir taip gal kokia para prasikankinau doh.gif  doh.gif ir temperatura buvo uzkilus vos ne iki 40 doh.gif bet manau kad mano organizmas matyt i kazka ziauriai jautriai sureagavo todel taip bjauriai viskas gavosi...matyt vaistai kazkurie nepatiko g.gif na bet reiktu dar kart darytis tai verciau jau LP nei GN blink.gif


Tai o rezultatas koks? Ar neveltui kentejai?
As tai taip bijau kad net negadinsiu nei laiko nei savo nervu ir iskart i LP eisiu ( jei iki vasaros nieko nesigaus). Nors gydytoja vis man ta GN siulo atlikti doh.gif
Atsakyti
QUOTE(kimberley7 @ 2011 03 03, 09:33)
Tai o rezultatas koks? Ar neveltui kentejai?
As tai taip bijau kad net negadinsiu nei laiko nei savo nervu ir iskart i LP eisiu ( jei iki vasaros nieko nesigaus). Nors gydytoja vis man ta GN siulo atlikti  doh.gif

man po LP kazkur 6men buvo praeje kai dariau GN tai rode kad pratekami dar kolkas....bet kazkaip tavo atveju tai rinkciausi LP nes GN nera tokia informatyvi kaip LP...ir kartais GN rezultatai neatitinka realybes....as dariau GN nes pas mane endo saaugos yra tai neaisku kada jos atsinaujins tai reikejo GN nes LP taip greit nenorejau nes tai butu buvo jau 3operacija per metus....tiek jau to... schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(olija777 @ 2011 02 26, 14:26)
Sveikos, GN dariausi 2010 m. rugsejo men. Klaipedos universitetineje ligonineje ginek. skyriuje. Labai bijojau, nes buvau daug istoriju prisiskaiciusi, bet viskas buvo netaip jau baisu. Gydytojos labai malonios, procedura truko apie puse valandos (skausmas didelis, bet pakenciamas), po valandos vaziavau namo. Be to viskas nemokamai. Taigi, kam metyti pinigus  doh.gif

o kaip galima pasidaryt nemokamai?? Kad man iskarto pasake,jog kainuos 200 blink.gif ir i kasa sumokes sesute,duos ceki, ir viskas oficialiai. Cia Klaipedoje. Gal galima informacijos? g.gif

QUOTE(lauraz5 @ 2011 03 03, 20:47)
man po LP kazkur 6men buvo praeje kai dariau GN tai rode kad pratekami dar kolkas....bet kazkaip tavo atveju tai rinkciausi LP nes GN nera tokia informatyvi kaip LP...ir kartais GN rezultatai neatitinka realybes....as dariau GN nes pas mane endo saaugos yra tai neaisku kada jos atsinaujins tai reikejo GN nes LP taip greit nenorejau nes tai butu buvo jau 3operacija per metus....tiek jau to... schmoll.gif


Va, man dabar gydytoja planuoja daryt ta gmdos nuotrauka.Siaip esu irgi po 6men, po LP kazkur mazdaug, taciau kitas daktaras dare... tai ar man ta GN reikalinga,klausimas? Biski nervina,kad priraso visokiausiu siuntimu, o po to ir vark vargeli... aisku,viskas tik del to laukiamo stebuklo wub.gif
Atsakyti