Pratęsiu savo mintį
Žanė klausė, kokia tikimybė susirgti ligomis, nuo kurių nebus revakcinuotas 18 mėn.vaikutis.
Galbūt, nerevakcinavus DTaP būtų tikimybė susirgti kokliušu. Tačiau tikimybė juo susirgti išlieka ir pasiskiepijus visus 4 kartus, įskaitant 18 mėn. revakcinaciją. Jau ne kartą buvo teiktas pavyzdys, kaip Kaune susirgo pilnai paskiepyti mokyklinio amžiaus vaikai.
Net ligų profilaktikos specialistai tvirtina, kad ir pasiskiepijus, ir nepasiskiepijus, apsisaugoti nuo susirgimų yra būtinos bendros organizmą stiprinančios priemonės: organizmo grūdinimas, liaudies medicinos priemonės, vitaminai.
http://vilniaus.dien...kokliusu-196534DTaP revakcinacijos vykdomos dar ir 6-7 bei 12 m. vaikams. Tad, maždaug, kas 5 metus. Imunitetas per tą laiką ligoms, nuo kurių skiepyta, sumažėja apie 52%.
Vakcinos Hib komponentas neapsaugo nuo ligos, jei ją sukėlė kitos Haemophilus influenzae b tipo padermės, bei kitų mikroorganizmų sukeltų meningitų.
http://extranet.vvkt...i...68&Kalba=LTTokiais atvejais, kai po DTaP įvyksta nepageidautinos reakcijos, kurių metu pasireiškia nervų sistemos ar psichikos sutrikimai, siūloma toliau skiepyti be kokliušo komponento,
http://extranet.vvkt...i...74&Kalba=LT <charakteristikų santrauka>
nors tokiais atvejais labiau būtų patartina atidėti kūdikio vakcinaciją. Visada turi būti įvertinamas santykis tarp rizikos susirgti liga ir rizikos patirti nepageidautiną šalutinį poveikį po skiepo.
Geros klinikinės praktikos reikalavimuose numatyta, kad prieš vakcinaciją būtina peržiūrėti asmens ligos istoriją (ypač dėl ankstesniųjų vakcinacijų ir galimų šalutinių reakcijų) ir atlikti klinikinį paciento ištyrimą.
http://extranet.vvkt...i...68&Kalba=LT<charakteristikų santrauka>