Įkraunama...
Įkraunama...

Spermos kokybė ir tyrimai

user posted image

SPERMOS TYRIMAS


Medžiagos pristatymo į laboratoriją laikas neturi viršyti 30 min. Mėginį pristatyti steriliam indelyje palaikant jo temperatūrą artimą kūno temperatūrai.
PSAO rekomenduoja prieš tyrimą 2-4 dienų lytinio susilaikymo periodą.

Normos

Kiekis : > 2 ml
pH : 7,2-7,8
Spermos koncentracija : > 20 mln. spermatozoidų 1 ml ejakuliato
Bendras spermatozoidų kiekis : > 40 mln. ejakuliate
Gyvybingumas : > 50 % spermatozoidų, progresyviai judrių (a ir b kategorijos), > 25 % greitai progresyviai judrių (a kategorija)
Morfologija : > 30 % normalių spermatozoidų

Aprašomoji terminologija

Normozoospermija - normalūs spermos rodikliai.
Oligozoospermija - mažiau kaip 20 mln. spermatozoidų 1 ml.
Kriptozoospermija - mažiau kaip 1 mln. spermatozoidų 1 ml.
Polizoospermija - daugiau nei 250 mln. spermatozoidų 1 ml.
Astenozoospermija - mažiau nei 50 % spermatozoidų, progresyviai judrių (a ir b kategorijos); mažiau nei 25 % spermatozoidų, greitai progresyviai judrių (a kategorija).
Teratozoospermija - mažiau nei 30 % normalių spermatozoidų.
Oligoastenoteratozoospermija - oligo-, asteno-, teratozoospermijos kombinacija.
Azoospermija - ejakuliate nėra spermatozoidų, yra spermatogenezės ląstelių.
Parvisemija - ejakuliato tūris mažiau nei 2 ml.
Hipersemija - ejakuliato tūris daugiau nei 5 ml.
Aspermija - nėra ejakuliato, spermatozoidų ir spermatogenezės ląstelių.
Hemospermija - eritrocitai ejakuliate.
Akinezė - nejudrūs spermatozoidai.
Nekrospermija - mirę spermatozoidai.

user posted image

XXI amžiaus vyrui gresia problema, apie kurią anksčiau net nesusimąstydavome. Remiantis paskutiniais tyrimais, per pastarąjį dešimtmetį, vyrų spermoje spermatozoidų sumažėjo 50 proc. O apie ketvirtadalį visų nevaisingumo atvejų sąlygoja vyrų spermos sutrikimai. Nuo 24 metų amžiaus, kiekvienais metais tikimybė apvaisinti moterį sumažėja net 2 proc. Tačiau ir tai dar ne viskas, mat problema niekur nedingsta net ir partnerei pastojus. Viena iš septynių moterų patiria persileidimą, o vyro sperma tam turi didelę įtaką. Laimei, yra išeitis. Truputį pakoregavę savo meniu, galite labai pagerinti savo spermos kokybę.

Cinkas.
Ši medžiaga skatina spermatozoidų gamybą, gerina jų judėjimą, greitį, formuoja spermatozoidų uodegėlės išorinį sluoksnį. Cinkas didina hormonų kiekį organizme, o taip pat ir lytinį potraukį. Kai kurie šaltiniai teigia, kad jis net gerina genetinės medžiagos kokybę bei skatina ląstelių dalijimąsi. Minimali cinko paros dozė yra 15 mg, ją galima padvigubinti, nes vienos ejakuliacijos metu vyras gali prarasti net iki 9 proc. paros cinko normos. Turtingiausias cinko šaltinis yra austrės. Jo taip pat yra moliūgų bei sezamo sėklose.
Selenas. Jis taip pat skatina spermatozoidų gamybą, gerina jų judėjimą. Be to, sumažina defektyvių spermatozoidų kiekį. Selenas reikalingas testosterono gamybai, kuris skatina spermos gamybą, reguliuoja lytinį potraukį. Jei seleno trūksta, spermatozoidai netenka uodegėlių, o dėl to ir judėjimo galimybės. Seleno trūkumas gali sukelti ir DNR defektus. Seleno daug turi bertoletijų (Braziliški) riešutai, grybai.

Vitaminas B12. Remiantis Japonijoje atliktais tyrimais, 1500 mikrogramų šio vitamino per dieną padidina spermatozoidų gamybą ir jų judrumą net 42 proc. vyrų. Šio vitamino yra lašišoje, kepenyse, kiaušiniuose, natūraliame jogurte.

Vitaminas C. Šis vitaminas apsaugo spermatozoidus nuo sulipimo, skatina jų gamybą, mažina patologiškų spermatozoidų kiekį spermoje. Vitamino C turi kiviai, brokoliai, mangai, braškės, pomidorai, kopūstai, bulvės, slyvos, serbentai (tačiau spermos kokybę labai blogina pesticidai, todėl verčiau rinktis ekologiškus, mūsų klimatinės juostos vaisius ir daržoves - red. past.).
Riebiosios rūgštys. Jos dalyvauja prostaglandinų gamyboje, o prostaglandinų trūkumas susijęs su nevaisingumu ir spermos kokybės sutrikimais. Prostaglandinai skatina spermatozoidų pajėgumą patekti į kiaušinėlį. Taigi valgykite tuną, lašišą ir kitas riebesnes žuvis, taip pat riešutus bei įvairias sėklas, kad gautumėte pakankamą kiekį nesočiųjų riebalų rūgščių.
Aminorūgštys. Spermos kokybę ypač gerina L-argininas ir L-karnitinas. Jų gausu raudonoje mėsoje, tačiau nerekomenduojama ja piktnaudžiauti, dėl sočiųjų riebalų rūgščių bei storosios žarnos vėžio tikimybės.
CoQ10. Kofermentas Q10 reguliuoja energijos tiekimą spermatozoidams, todėl padidėja tikimybė pastoti. Jo yra mėsoje, sezamo sėklose, riešutuose. Pasitarus su gydytoju, galima vartoti maisto papildus, turinčius CoQ10.
Vitaminas E. Tel Avivo mokslininkų atlikti tyrimai rodo, kad vyrų, vartojančių vitaminą E, vaisingumas ryškiai padidėjo. Šio vitamino yra migdoluose, bulvėse, pomidoruose,
avokaduose.


user posted image

Derėtų vengti

Kavos.
Joje esantis kofeinas mažina testosterono ir liuteinizuojančio hormono kiekį. Šie hormonai dalyvauja spermos gamyboje.

Sojų.
Dideli sojos kiekiai neigiamai veikia spermos gamybą.

Alkoholio. Net 80 proc. vyrų, reguliariai vartojančių alkoholį, yra nevaisingi, o spermos kokybės sutrikimai dažnėja proporcingai, lyginant su suvartoto alkoholio kiekiu. Alkoholis sutrikto vitamino B12 pasisavinimną, sumažina testosterono kiekį, sukelia impotenciją. Ir nereikia sakyti, kad kenčia tik alkoholikai. Neigiamos įtakos gali turėti vos keli gėrimai.

Paruošta pagal užsienio spaudą

user posted image
Naudinga info rusų kalba
Sena tema
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bum: 25 kovo 2011 - 12:03
MB pasidare tyrima,tai parasyta salia nejudrumo(asteno)dar ir agliutinatospermia.Cia kas? tipo per tirsta? rodiklis jo 5proc. tai ant ribos.Gal zinot kas truputi paskystina?
Atsakyti
gal patarsit kur spermograma galima padaryti netoli Zirmunu? 4u.gif
Paklausiau Endemike - nedaro sad.gif doh.gif
Gal yra kur pigiau 200lt kainuotu? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Revla @ 2011 03 28, 12:10)
gal patarsit kur spermograma galima padaryti netoli Zirmunu? 4u.gif
Paklausiau Endemike - nedaro sad.gif  doh.gif
Gal yra kur pigiau 200lt kainuotu? ax.gif

netoli zirmunu yra Bak, nemencines plente, bet pigiau 200 gal VK bandyk skambinti, bet velgi toloka 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(J01 @ 2011 03 28, 13:44)
netoli zirmunu yra Bak, nemencines plente, bet pigiau 200 gal VK bandyk skambinti, bet velgi toloka  4u.gif


Aciu!

Beje, BAKe yra 3 spermogramos:
Spermograma 100LT
Išplėstinė spermograma su morfologiniu ir imunologiniu ištyrimu 200LT
Kontrolinė spermograma 50LT

Ar uzteks uz 100lt, ar reikia uz 200lt atlikti?
Ar uz 100lt bus tokia pati kaip ir valst. lygoninej uz 8lt? doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Revla @ 2011 03 28, 12:52)
Aciu!

Beje, BAKe yra 3 spermogramos:
Spermograma  100LT
Išplėstinė spermograma su morfologiniu ir imunologiniu ištyrimu 200LT
Kontrolinė spermograma 50LT

Ar uzteks uz 100lt, ar reikia uz 200lt atlikti?
Ar uz 100lt bus tokia pati kaip ir valst. lygoninej uz 8lt? doh.gif

nezinau kokia daro valstyb. ligon., bet mes visada uz 200 darem pilna, nes man aktualu morfologija, kaip kinta gydant MB 4u.gif
Atsakyti
sveikos merginos, 4u.gif gal galit pakomentuoti, kas nusimano, ax.gif

pH 9 (7,2-8,0)
Tūris 3,0 ml (>2)
Koncentracija 10 x10 ml (>20)
Bendra koncentracija 30 x10

Morfologija
Normalūs 13%
Galvutės defektas 51%
Branduolio ištęstumas - %
Kaklelio defektas 23%
uodegėlės defektas 13%
Vystymosi defektas - %
Leukocitai 2-4-6
Penetracijos testas -
gyvybingumas -
Judrumad
A 10%(>25)
B 13%
C 20%
D 55%
A+B lygu 23%
Astenooligozoospermija

Atsakyti
o pas koki andrologą lankotės Kaune
kažin kur dirba gyd Jocius
Atsakyti
Jocius dirba bendojoj medicinos praktikoj
Atsakyti
Noreciau paklausti Jusu pas koki androloga galima butu dar apsilankyti Kaune ? Ta prasme pas tikrai gera specialista ? Mano vyras lankosi pas Zilaitiene,tikrai nenorim nieko blogo apie Ja pasakyt ar panasiai.Tik esme tokia kad jau pora metu pas Ja lankomes ir tyrimai musu negereja.Kiekvienas vizitas pasibaigia su vitaminu prirasymu ir daugiau nieko.Isbande jau Profertil Tribestan ir visus kitus vitaminus.Tad manom gal kitas koks specialistas kitaip ziuri ir gal kitaip bandytu mums padeti pagerinti rezultatus vyro.Aciu Jums.

P.S. Pasikartosim nieko nenorim izeisti tikrai ta prasme Gyd.Zilaitienes. Bet jau ne is vieno pasigirsta kad geriau ieskotis kito Andrologo.
Atsakyti
QUOTE(Medeiva @ 2011 03 28, 12:07)
MB pasidare tyrima,tai parasyta salia nejudrumo(asteno)dar ir agliutinatospermia.Cia kas? tipo per tirsta? rodiklis jo 5proc. tai ant ribos.Gal zinot kas truputi paskystina?

Spermos agliutinacija reiskia, kad keli spermiukai sulipe galvutemis ir tai mazina ju judruma. Sulipimas nepriklauso nuo tirstumo, buna ir skystoje sulimpa g.gif
Atsakyti
QUOTE(LumiLumi @ 2011 04 01, 23:36)
Spermos agliutinacija reiskia, kad keli spermiukai sulipe galvutemis ir tai mazina ju judruma. Sulipimas nepriklauso nuo tirstumo, buna ir skystoje sulimpa  g.gif

Tai taip.ta zinau,bet kas padeda kad jie "atliptu" vienas nuo kito ir begtu kur reikia:)) ?
Atsakyti