Įkraunama...
Įkraunama...

kaip susitaupyti, jei gyvenimas to daryti neverčia

Pakalbėkim apie štai ką. Tarkim, gaunate neblogą sumą pinigų kas mėnesį. Tarkim, nėra tikslo kam nors taupyti stambiam (yra tai, ko reikia - stogas virš galvos, transporto priemonė, vieta atostogauti - na, ir kam ko reikia, tas tą turi).
Yra sutaupyta pinigų juodai dienai - ne juodam gyvenimui, nes tai iš jūsų atlyginimo neįmanoma, bet sakykim, juodam mėnesiui ar dviem...
Ir jūs tą neblogą sumą beveik visą vis imat ir išleidžiat, imat ir išleidžiat... Galėtumėte taip daryti ir toliau, nes niekas nenukenčia.
Bet galvojat - o gal reikėtų neišleisti visko? Ar juodam dar vienam mėnesiui pasitaupyt, ar savo pačios malonumui kokiam, ar vaiko, ar siurprizui vyrui ar išvis - tiesiog, kad neišleist...
Tema tom, kurios nori apkarpyt savo išlaidas - nereikalingas - nes visos tokių turim, bet nenori ta proga daug ko atsisakyti 4u.gif Tik to, kas tikrai nebūtina, kur galima susimažinti, ar pvz. kokios nors išlaidos gadina gyvenimo kokybę -pernelyg didelis saldumynų pamėgimas, alkoholis ir pan...
Atsakyti
As pirma (po autores) 4u.gif

cray.gif uzdare mano temuke
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mergiona: 26 kovo 2011 - 22:44
QUOTE(stripulis @ 2011 03 27, 00:15)

O galima jusu paklausti, kodel jus nuomuojates buta ir toki brangu(mano nuomone) jei turite sodybą, butą Palangoje smile.gif ?
Atsakyti
QUOTE(Mergiona @ 2011 03 26, 22:30)
cray.gif uzdare mano temuke


Na, juk visų temų limitas - 50 puslapių biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(kumiko @ 2011 03 26, 22:51)
O galima jusu paklausti, kodel jus nuomuojates buta ir toki brangu(mano nuomone) jei turite sodybą, butą Palangoje smile.gif ?

galima ir aš atsakysiu. butas nebrangus, 700 lt per mėnesį antakalnyje už du kambarius, šildymas žiemą gana nebrangus būna, nežinau pati kodėl, bet nešalam ir labai mažai palyginus su kitais mokam. labai ilgai mokėjom 600 lt, paskui šeimininkė panoro dar šimto, nes buvo ne krizė. šeimininkė pas mus nelandžioja, net remonto neatėjo patikrint, kaip padarėm, jei pavėluojam sumokėt, proto neknisa - viskas idealu... tėvai gyvena už poros namų, tai galiu prisikalbint mamą pažiūrėt vaiką, kai einu į trešas, arba pas ją nuvesti...
bute Palangoje gyventi negalime, jis mažutis, o aš dirbu naktim, būtini du kambariai. Be to, vyras dirba būtent Vilniuje smile.gif
sodyba yra be patogumų, norint galima linksmintis ir kapoti ledą šuliny žiemą, bet aš nenoriu - o važinėjimas iš sodybos į darbą ir atgal kasdien surytų maždaug panašiai pinigų, kiek kainuoja buto nuoma.
be to, vaiką noriu leisti į mokyklą Vilniuje, o ne kaime. Vis dėlto kaip bebūtų, mokymo lygis Vilniuje yra didesnis. Vėlgi, kaime nėra darželio, o jei aš dar keturis metus iki vaiko mokyklos turėčiau dirbti naktimis, manau, kažkuriuo metu galėčiau pasilaidoti (šiuo metu, kai ne atostogos, miegu po 3-4 valandas per parą)...

mergiona, užjaučiu dėl temelės verysad.gif laikykitės 4u.gif smile.gif
Atsakyti
QUOTE(stripulis @ 2011 03 27, 00:58)
galima ir aš atsakysiu.
o kodel tuomet neparduodate to buto Palangoje ir sodybos bei neisikuriate savo nuosavam bute Vilniuje?
Atsakyti
ne, ne jusu mineta biblioteka smile.gif ir kiek zinau, kitose bibliotekose irgi duodamos knygos i namus(ju esama beveik kiekviename mikrorajone)
as zinoma suprantu...doncova ir ect labaaai vertingos knygos, kad vertetu jas skaityti daugiau nei viena syki bigsmile.gif prarijai, isspjovei ir pamirsai, kad valgei doh.gif negaila laiko?
Papildyta:
QUOTE(kumiko @ 2011 03 27, 00:01)
o kodel tuomet neparduodate to buto Palangoje ir sodybos bei neisikuriate savo nuosavam bute Vilniuje?


greiciausiai todel, kad nieks dabar neskuba pirkti tokio pobudzio turto, kaip 1k butas palangoje, ar sodyba belekur be patogumu doh.gif arba jie tiesiog ne jai priklauso 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Miaška @ 2011 03 26, 23:56)
Na, juk visų temų limitas - 50 puslapių biggrin.gif


as gi nemoku taupyt, man 52 turejo buti skirta lotuliukas.gif

O ar verta nuomotis? Negeriau jau paskola imt ir pirkt? (ypac jei yra kito nekilnojamo turto, kuri visgi galima realizot jei jau blogai visai bus)
Atsakyti
O dabar kas norit, galėsit mane padorot. Žadėjau kokį nors maisto čekį, tai šiandien dar specialiai apsipirkinėjau netaupydama, kad būtų realus vaizdas, kaip aš apsipirkinėju. Tiksliau, nemažindama išlaidų, nes kainas, kuris produktas tos pačios grupės pigiausias, visada susižiūriu... Tai kaip ir taupymas. Šiaip apskritai, nepaisant to fokuso, kai buvau užsipirkus savaitei, apsiperku kas tris dienas ir išleidžiu vidutiniškai apie 70 lt, aš taip įsivaizduoju - tai gautųsi 700 lt maistui per mėn ir likusieji neaišku kam... Likusieji pas mane, kitoj temoj minėta, būtų 500 lt. Gal jie irgi maistui, tik aš nepastebiu?
tai čia surašau gryn maistą, ir galim imti dorotis, ką aš ten tokio ne tokio įsigyju... dar reik įsidėmėt, kad iš manęs virėja kaip iš meškos čiuožėja ant ledo, todėl kai ką, ką normalūs žmonės pasigamina patys, aš perku pusgaminiais... pvz. cepelinus - puikiai žinau, kad sugadinčiau kalną produktų, kol išmokčiau juos daryt (jei išmokčiau...) tai va, naletaj - varykit ant manęs, žinau, kad su maisto pirkimu pas mane co to nie to smile.gif

limonadas tarchunas 3,99 (kiek man žinoma, man ir vyrui reikėtų atsisakyti būtent tokių gėralų, ir gerokai susitaupyčiau - jaučiu, kad apie 100 litų per mėn)
dvaro pienas 2,79
obuolių sultys 100 proc. 2,79 (skiedžiu trys su vienu ir duodu gerti vaikui)
lietuviškas varškės sūris 0,254 g - 5,05
natūralus batonas, puselė 1,49
gardi varškė su persikais - 2,99 (vienas iš retų dalykų, kuriuos valgo mano vaikas, išbandžiau kitas, nevalgo, plius dar šita ir "be jokių E", o man kažkodėl tai imponuoja... tai čia nepataupysiu)
lydyto sūrio ir augalinių aliejų mišinys 1,69 (reta vyro užgaida)
lydytas tepamas sūrelis su lašiša 3,29 (mano užgaida patikrint, ar tikrai smarkiai į gerąją pusę skiriasi lydytas sūris su augaliniais aliejais ir 100 proc. lydytas sūris be aliejų)
virtos dešrelės "jokių E" - 3 pakuotės, po 3,60 (su nuolaida, buvo 6,00, sutaupiau 7,20 - dar vienas retas daiktas, kurį valgo mano vaikas)
bananai 1,455 kg - 7,06 ( valgymui ir keksiukams)
tarkuotų bulvių cepelinai, 1 kg - 12,38
natūralus pienas 2,78 (susprogdinom pakelį ir amen - nuostoliai)
dvaro grietinė, 500 g 4,59
rūkyti kalmarai 0,170 g - 2,55 (vyro užgaida paragaut, sakė gyvenime daugiau nepirks)
agurkai 2,06 (su 30 cnt. nuolaida)

viso nuolaidų - 7,50
viso suma - 66,30
viso papirkta nesąmonių + nuostolis - už 9,32
ar užgaida - nesąmonė, dar nesugalvojau (ta su sūreliu... ar reikėjo pasitenkint vyro užgaida su tepiu riebalų mišiniu, ar vistik vertėjo sau tą sveikesnį produktą nusipirkt). Gal jūs už mane sugalvosit bigsmile.gif

taip pagalvojus, jei per vieną pirkimą kokie 7 lt. nesąmonių (10 proc. nuo sumos) - tai per 10 pirkimų 70 lt nesąmonių... Bet vis tiek per metus daug susitaupytų, nors atrodo, kas tas yra... 840 lt... Normaliai taip. Būtų darželiui kokiam pusmečiui ar trumpesniam laikui, nežinau dabar tiksliai mokesčių, bet vis tiek...
Papildyta:
QUOTE(milaaa @ 2011 03 26, 23:07)
as zinoma suprantu...doncova ir ect labaaai vertingos knygos, kad vertetu jas skaityti daugiau nei viena syki bigsmile.gif prarijai, isspjovei ir pamirsai, kad valgei doh.gif   negaila laiko?
Papildyta:
greiciausiai todel, kad nieks dabar neskuba pirkti tokio pobudzio turto, kaip 1k butas palangoje, ar sodyba belekur be patogumu doh.gif arba jie tiesiog ne jai priklauso 4u.gif

ne, negaila, nes viena doncova - vienam vakarui smile.gif ir taip, tai vertingos knygos, nes pakelia nuotaiką wink.gif o ko daugiau reikia? tų vertingųjų irgi skaičiau ne vieną, ne dvi ir ne tris, bet kai esi pavargęs, nusikalęs kaip šuo, ir prieš akis laukia darbo naktis iki šešių ryto, o keltis reikės aštuntą, nes vaikas tapo vyturėliu pastaruoju metu - tai žinokit ta doncova labai ir labai ir labai pagelbsti... Jei kas nori sakyti, kad vietoj doncovos reikia dirbti ir galėsiu eiti miegoti ketvirtą, tai tas neveikia, nes kol vaikas įminga, tol jam trukdo mano barškinimas klaviatūra, per anksti pradėsiu barškint, atsibus ir daina iš pradžių... O kad neužmigčiau, kimbu į knygą. Dar esu bandžiusi kibti į kompiuterinius žaidimėlius, bet jie paskui ima ryti laiką ir stipriai bukinti.

o neparduodu ne todėl, kad neskuba pirkti (beje, už sumą iš jų čia dviejų kambarių butas neišeitų) sodyba pirkta už 13 000 (35 km nuo vilniaus, trys hektarai žemės, be patogumų, sutaupiau 7000, nes prašė 20 000), ir man ji nerealiai patinka, nė už ką jos neatsisakysiu, esu žemės maniakė, gėlytės, daržovytės etc, vyras yra bitininkas, jis ten bites auginasi, bitidę tam reikalui įsigijo, vaikui nerealiai puiku savoj sodyboj vasaras leist...
butas Palangoje yra bendra mano ir tėvo nuosavybė - pirktas už 24 000 litų, laikom, kad sutaupėm daug, nes kai nebuvo dar krizės, tokie patys butukai buvo pradėję kainuoti 240 000 litų bigsmile.gif Čia kaip ir su sodyba, bumo metu tokią pačią tam pačiam kaime už milijoną pardavinėjo - bet aš jos ir už tris neparduosiu, jei pradėsim badauti, į ją ir išsikelsiu... Dabar aišku, bumui nuslūgus, ko gero vėl panašios kainos.

kodėl neimu paskolos? labai paprasta. Paimčiau - tektų lankytis temelėse, kaip prasimaitinti už 100 litų, kaip aprengti vaiką metams už 150 lt ir t. t. Tiesiog nenoriu. Jei nebūčiau vienturtė tėvų dukra, ir jie neturėtų keturių kambarių buto, galbūt svarstyčiau apie pirkimą. Dabar tai būtų absurdas - tėvai seni, galbūt netrukus reikės pas juos kraustytis ir niančyt (duok dieve, kad tai būtų kuo vėliau, ne dėl to, kad niančijimo bijočiau, o dėl to, kad jie nepakenčiamų charakterių, jie patys irgi nenori, kad gyventume kartu...)... Jei viskas vyks pagal gamtos dėsnius, tas butas ateity atiteks man... Tai kokio bieso man dabar kišti bankui į nasrus dvigubai daugiau nei vertas koks nors butas?
Kai aš nuomuojuosi, aš žinau, už ką moku. Jei negalėsiu mokėti, galėsiu persikraustyti pas tėvus (neduok dieve, bet buvo pas mus gyvenime toks periodas, abu be darbo sėdėjom, čia buvo ankstesnė krizė už šią, o mes turėjom mažiau darbinės patirties, kad lengvai kitus darbus gautume), ir nieko neprarasiu. Jei norėsiu vaiką leist į kokią kitą mokyklą nei noriu dabar, galėsiu žybt ir persikraustyt į kitą rajoną, galėsiu persikraustyt net į kitą miestą ar į užsienį - be nuostolių ir minčių ką daryt su paskola.
Jei išsiskirsim su vyru - vėl jokių turto dalybų, skubių pardavimų etc...
Kai kuriame užsienyje, kiek man žinoma, 50 proc. žmonių nuomuojasi būstą visą gyvenimą, nes protingai įsivertina savo galimybes ir nenori gyvent visą gyvenimą diržus susiveržę... Draugė va paskolą pasiėmė - ačiū, nenoriu. Vyro alga kaip ir mano vyro tris kartus nukrito, nes darbas susijęs su statybomis - tai ji plėšosi per du darbus, baigia giltine pavirst, dar vaikiuką augina - ir neturi kur dėtis, nes įmokas tai reik mokėt...
o aš dar jei ką ir į pigesnį butą susikraustyt galiu, ir vyro alga kritusi negąsdina, nes vis tiek išsiverčiam, kai niekam neskolingi...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo stripulis: 26 kovo 2011 - 23:35
Jus ne tik skaityt, bet ir rasyt megstat wacko.gif obettaciau kaip perskaityt per vakara 400 psl, nesuvokiama blink.gif
Atsakyti
Kažko aš šioj temoj nesupratau schmoll.gif

QUOTE(stripulis @ 2011 03 26, 23:15)
Tarkim, gaunate neblogą sumą pinigų kas mėnesį. Tarkim, nėra tikslo kam nors taupyti stambiam (yra tai, ko reikia - stogas virš galvos, transporto priemonė, vieta atostogauti - na, ir kam ko reikia, tas tą turi).


Yra sutaupyta pinigų juodai dienai - ne juodam gyvenimui, nes tai iš jūsų atlyginimo neįmanoma, bet sakykim, juodam mėnesiui ar dviem...



Iš pavadinimo lyg ir reikštų, kad nėra finansinių problemų, iš posto matyti kad ta finansinė padėtis lyg ir nėra tokia super duper bigsmile.gif

Nėra tikslo taupyti, bet iš algų sugebama susitaupyti tik tiek, kad galima būtų pragyventi mėnesį ar du g.gif

Tai ar tikrai nėra tikslo taupyti, kai auginamas vaikas, ir be darbo būtų įmanoma pragyventi max tris mėnesius? g.gif O po to kraustytis pas tėvus, nes nuoma ir komunalinės surytų maždaug apie tūkstantį litų..

Čia jūs vadinate situacija, kai nėra tikslo taupyti??? bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Rebutia @ 2011 03 27, 02:57)
Kažko aš šioj temoj nesupratau schmoll.gif


cia tesinys. Mes su Stripuliu turim bendra beda: uzdirbam lyg ir neblogai, bet taupyt nemokam unsure.gif As suradau tiksla taupyt, o Stripulis kiek supratau "is principo" noretu truputi islaidas sumazint. Vat, renkam patarimus (ir tapkes metamas i mus unsure.gif )
Atsakyti