Įkraunama...
Įkraunama...

"Iškrentu" iš teorijos

Dabar susimasciau g.gif

Nuo pat vaikystes man budavo skiepijamas nepilnavertiskumo kompleksas. Jei ko noredavau imtis, tai mama jau is anksto mane nuteikdavau, kad man nepasiseks, nepavyks ar as tiesiog tam neturiu gabumu. Bet as vis tiek darydavau savaip ir man puikiai sekdavosi. Deja, pagyrimu uz tai is mamos nesulaukdavau. O pasitikejimas savimi, anot mano mamos, apskritai yra neigiamas zmogaus bruozas. Nesakau, kad mama manes nemyli. Tikrai myli, bet as manau, kad jos pasirinkta auklejimo metodika yra netinkama ir tikrai galejo pridariti bedos mano asmenybes vystymuisi (mano seseriai pridare). O tevui isvis buvo dzin tiek mano pasiekimai, tiek nuopoliai.

Nuo tokio auklejimo, as anot psichologijos teorijos, tureciau buti susiguzusi pilka pelyte, kamuojama milijono kompleksu. Taciau yra visiskai atvirksciai. Ypac man i veida reziamas teiginys, kad as nesugebesiu, nepadarysiu ir panasiai, issaukia manyje toki pasipriesinima, kad man kaip tik norisi irodyti, kad yra atvirksciai. Patikeciau nebent tuo, kad as nesugebeciau universitete studijuoti matematikos. Kas tiesa, tas tiesa, tiksliesiems mokslams esu buka ir ta puse net nosies nekisu.

Prisimenu savo pirmaja zurnalistinio darbo praktika vienoje regionineje televizijoje. Karta mes su direktore susiedeme iki tokio laipsnio, kad as buvau priversta iseiti. Bet ji mane islydejo pasakydama, kad zurnalistiniam darbui as neturiu absoliuciai jokiu duomenu, todel sioje srityje darbo niekada nerasiu. Po tokiu zodziu kita mano vietoj butu tuo patikejusi ir nuejusi dirbti i kokia parduotuve kasininke. O man atvirksciai isijunge toooks variklis irodyti, kad ta direktore neteisi, kad net zodziais apsakyti sunku. Si mano uzsispyrima bande atvesinti pussesere, siulydama nebeskraidyti padebesiai, nusilesiti ant zemes ir dirbti kita darba (nes ir ji greiciausiai pamane, kad direktore ne siaip sau tokia "diagnoze" nustate).

Bet as zurnalistikoje siandiena esu visai nemazai pasiekusi, man rankas spaudzia prezidentai, ministrai, seimo nariai (tarp kuriu siandien yra ir mano buvusi direktore). O va buvusi direktore jau visam seimui spejo pasigirti, kad as esu "jos vaikas" ir butent pas ja pradejau zurnalistine karjera. Bet kad ji mane is darbo ismete, kaip visiskai neperspektyvia, niekam kazkodel nesigiria. Kazkaip sioje situacijoje jauciuosi visiska nugaletoja rolleyes.gif

Na, ir dar vienas dalykas. Mano vyras niekada pries mane nera pakeles rankos ir niekada nepakels. Bet jis uztat atsiegriebia naudodamas psichologini smurta. Bando mane itikinti, jog del visu jo nelaimiu, nesekmiu ir apskritai del visko kalta esu as. Net jei kas nors namie sugenda, irgi esu kalta as. Tokiais atvejais musu namuose siaucia uraganas, nes as niekada neprisiimu kaltes ir ne maza dalele nesijauciu kalta del jo nesekmiu.

esme ta, jog nors pries mane psichologiskai smurtaujama beveik kasdien, man niekaip nelimpa psichologinio smurto aukos statusas. Nes as ginuosi, todel dar reiktu pagalvot, kas tokiais atvejais labiau kencia. Bet kai pasiskaitau kitu tokio pobudzio smurta kencianciu moteru mintis, pamatau, kad jos jauciasi visai kitaip, jos is tiesu is dalies kaltina save.

Tai kas cia su manimi darosi? Kodel visa gyvenima man skiepijamas nepilnavertiskumo kompleksas, nepasitikejimo savimi ir kaltes jausmas man nelimpa?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Smurka: 12 birželio 2004 - 14:02
Smurka, skaičiau tavo pasakojimą ir jaučiausi,jog tai apie mane...
Man irgi motina visuomet sakydavo : to egzo tu neišlaikysi,to tu nepadarysi, tau nepasiseks ir t.t. Tėvui irgi buvo dzin. Aš galvoju,gal čia karta žmonių tokių buvo, atbukusiu? Arba mamos norėjo,jog vaikai visuomet nuo jų priklausytų?

Bet aš irgi niekada nenusileisdavau. O gal dėl to prieštaravimo užsispyrimas nugalėjo?
Atsakyti
QUOTE (Smurka @ 2004 06 12, 14:37)


Tai kas cia su manimi darosi? Kodel visa gyvenima man skiepijamas nepilnavertiskumo kompleksas, nepasitikejimo savimi ir kaltes jausmas man nelimpa?

Dziaukis, kad nelimpa. Nes pazystu tokiu zmoniu, kuriems dar ir kaip limpa, oi, kaip man ju gaila. As tikrai nesu savimi pasitikejimo virsune, bet palyginus su kai kuriais, tenka pripazinti, kad as dar ir kaip savimi pasitikiu. Manau, kad tokiems zmoniems kaip Tu, Smurka, viskas (pvz. kitu psichologines atakos) - kaip nuo zasies vanduo. T.y. gerai.
Atsakyti
QUOTE (miau @ 2004 06 12, 13:56)
QUOTE (Smurka @ 2004 06 12, 14:37)


Tai kas cia su manimi darosi? Kodel visa gyvenima man skiepijamas nepilnavertiskumo kompleksas, nepasitikejimo savimi ir kaltes jausmas man nelimpa?

Dziaukis, kad nelimpa. Nes pazystu tokiu zmoniu, kuriems dar ir kaip limpa, oi, kaip man ju gaila. As tikrai nesu savimi pasitikejimo virsune, bet palyginus su kai kuriais, tenka pripazinti, kad as dar ir kaip savimi pasitikiu. Manau, kad tokiems zmoniems kaip Tu, Smurka, viskas (pvz. kitu psichologines atakos) - kaip nuo zasies vanduo. T.y. gerai.

As dziaugiuosi, kad nelimpa. bet man idomu, kodel kitiems limpa. Mes su seseria uzaugom toj pacioj aplinkoj, buvom vienodai auklejamos. Tai kodel taip skirtingai mus paveike tas auklejimas?
Atsakyti
Smurka o tu vyresne ar jaunesne uz seseri?
Atsakyti
Vyresne. Trejais metais. Ar cia slypi kazkoks paaiskinimas?
Atsakyti
Smurka- čia tamstos užsispyrimui reik dėkoti...
Žinai, ko norėjo mano tėvai- norėjo, kad po mokyklos eičiau dirbti kokiam nors kioskely ar valytoja, ir juos išlaikyčiau sad.gif Tačiau aš užsispyriau ir padariau savaip- įstojau ten, kur buvo patys didžiausi konkursai (nepasikuklinau), baigiau bakalaurą, magistrą apsigyniau... Be jų palaikymo - greičiau nuolat pašiepiama ir prikaišiojama, kad jiems jokios naudos iš tų mano mokslų... Už viską galiu dėkot tik savo užsispyrimui... Jis man netrukdo, o tik padeda gyvent...Dažnai aplinkiniai prikaišioja man mano užsispyrimą- tik jie kvailiai nesupranta, kad tai man greičiau komplimentas, kad tik jo dėka aš nedegradavus ar ne po vėlėna...Užsispyrimas man padėjo išgyvent ir lyg šiol yra pagrindinis gyvenimo variklis... Kol neužsispiriu- reikalai iš vietos nepajuda...
Atsakyti
tai taip iseitu, kad uzsispyrimas yra ne igytas, o igimtas bruozas g.gif
Atsakyti
QUOTE (Smurka @ 2004 06 12, 15:03)
QUOTE (miau @ 2004 06 12, 13:56)
QUOTE (Smurka @ 2004 06 12, 14:37)


Tai kas cia su manimi darosi? Kodel visa gyvenima man skiepijamas nepilnavertiskumo kompleksas, nepasitikejimo savimi ir kaltes jausmas man nelimpa?

Dziaukis, kad nelimpa. Nes pazystu tokiu zmoniu, kuriems dar ir kaip limpa, oi, kaip man ju gaila. As tikrai nesu savimi pasitikejimo virsune, bet palyginus su kai kuriais, tenka pripazinti, kad as dar ir kaip savimi pasitikiu. Manau, kad tokiems zmoniems kaip Tu, Smurka, viskas (pvz. kitu psichologines atakos) - kaip nuo zasies vanduo. T.y. gerai.

As dziaugiuosi, kad nelimpa. bet man idomu, kodel kitiems limpa. Mes su seseria uzaugom toj pacioj aplinkoj, buvom vienodai auklejamos. Tai kodel taip skirtingai mus paveike tas auklejimas?

Supranti, dar labai daug kas priklauso nuo zmogaus, pries kuri sakykim naudojamas tas psichologinis spaudimas. Pavyzdziui as : kai dar gyvenau su tevais, mama mane ui kaip grauze ir as kentejau, verkiau ir panasiai. O dabar viskas pasikeite, tiksliau, pasikeiciau as ir man jau vienodai sviecia ka ji sako. Tiesiog i tai emiau zvelgti kitaip.
Atsakyti
Paprasciausiai manau,tas psihologinio spaudimo afektas yra ryskesnis labilios,jautresnes nervu sistemos zmoniu tarpe ir tiek.Tau smurkute pasiseke !
Atsakyti
QUOTE (Smurka @ 2004 06 12, 12:11)
tai taip iseitu, kad uzsispyrimas yra ne igytas, o igimtas bruozas g.gif

Galiu drąsiai teigti- [SIZE=14]įgimtas!
Turiu tokią užsispyrusią pupą, tai dabar esu tikra, kad jis neįgyjamas, o su juo gimstama... Aišku vargstu aš dabar su ja labai, pribaigia mene mergina su tuo savo svarankiškumu ir užsispyrimu, bet pripažinsiu- nesmerkiu aš jos šito bruožo, o slapta didžiuojuosi...Juk negalėjo katik gimęs vaikas per kelias dienas išsiugdyti užsispyrimo, o kitokios aš jos ir nepamenu...
Atsakyti
QUOTE (Smurka @ 2004 06 12, 14:05)
Vyresne. Trejais metais. Ar cia slypi kazkoks paaiskinimas?

Na tiesiog drisciau spet, kad vyresnis vaikas turi daugiau savarankiskumo ir noro "prasimusti", nes gimus kitam vaikui, tevai daugiau demesio skiria maziukui, vyresnysis savaime tampa savarankiskesnis.

Nors tada mano vyras irgi iskrenta is teorijos, jis antrasis vaikas, bet tokio uzsispyrimo pranokti vyresni broli dar nemaciau - visada konkurencija, "pasivyt ir aplenkt". Siaip jau ir aplenkes yra, lygiai taip pat jam issukiai - gyvenimo variklis. smile.gif O man deja, panasiai kaip tavo seseriai, tevai irgi slopino... Turiu per jega save perlauzt kad atsikratyt isankstines nuomones kad man nepasiseks ir t.t.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vasara: 12 birželio 2004 - 14:20