
Kokios spalvos fainos
, pas mane irgi zydi geltonos, bet kai kurios morkavos zydejo, nors ant pakelio misinys ,bet morkavu nebuvo parodyta ir taip ju darze turiu
ar jums nepasitaike irgi isigyt morkavu?...
taip norejosi kitu spalvu..




Dvi, tos geltonos su dviem žiedlapių vainikais nuostabios

Fainuoles jusu lelijos
,o as niekaip nesulaukiu kada galesiu isigyti ,atrodo laikas sustojo


Kokie gražūs žiedai
visi vis




O jau visu gelyciu groziai
Viskas man ir reikia tu graziu ziedu kitamet
,taigi kas turesit pardavimu,mielai priglausiu

Viskas man ir reikia tu graziu ziedu kitamet


QUOTE(jediara @ 2011 07 11, 22:37)
Labai sudomino pirmosios spalvos. Gal žinote jos pavadinimą. Fantastika.
QUOTE(leliumai @ 2011 07 11, 10:15)
Leliumai, labai gražios lelijos, bet negalėjau nepastebėti ir gražiai priderintų kaimynų




QUOTE(aispra @ 2011 07 14, 23:43)
Papasakosiu apie savo bandymus komponuoti lelijas su kitais augalais.
Principas - derinti pagal spalvą. Iš esmės lelijas padalijau į dvi dalis: viena grupė - geltonos ir oranžinės su šių spalvų variacijomis - į vieną gėlyną, kita grupė - įvairios rausvos (šalto atspalvio) - į kitą gėlyną. Lieka šilto raudono atspalvio lelijos, kurioms dar nesuradau "savo vietos". Kai kurios tamsios raudonos gražiai atrodo su raudonlapiais krūmais (pvz. pūsleniu 'Diabolo').
Ir prie tų, ir prie kitų dera mėlyna/mėlynai-violetine bei, žinoma, balta spalva žydinčios gėlės. Nesu vienmečių mėgėja, tad rinkausi daugiametes gėles (išimtis eksperimento tvarka padaryta tik rugiagėlėms).
Kartu su lelijomis žydi: daugiamečiai linai (Tau patikusios gėlės), šalavijai, katilėliai, katžolės, baltagalvės (ramunės), rugiagėlės, viendienės, levandos, alūnės. Su vėliau žydinčiomis OT grupės ir vamzdelinėmis lelijomis žydės liatriai, hortenzijos (šviesiosios jau pradeda dabar), ežiuolės. Neabejoju, kad stebint savo ir kitų žmonių gėlynus tokių augalų galima atrasti ir daugiau.
Keletas pastabų apie augalus:
- su šalavijais tiktų sodinti anksčiausiai žydinčias lelijas
- alūnių žiedai irgi gražesni lelijų žydėjimo pradžioje (tiks su azijinėmis)
- linai žydi saulėtą dieną, antroje dienos pusėje (apie 15 val.) jau nubarsto žiedlapius, bet žydi labai ilgai, pradeda nuo gegužės ir baigia link rugpjūčio-rugpjūtį
- dauguma viendienių pradeda žydėti azijinėms lelijoms persiritus į antrąją žydėjimo pusę. Bet pvz. žemaūgė Stella d'Oro sąžiningai žydi visu lelijų žydėjimo periodu
- su levandomis tiktų vėliau žydinčios lelijos
- baltagalvių dar neperpratau - pernai žydėjo vėliau (su vėlyvesnėmis lelijomis, liatriais), šiemet anksčiau (palaikė kompaniją ir pačioms ankstyviausioms lelijoms)
- pasirenkant katilėlius reiktų žinoti jų konkretų žydėjimo laiką - jų yra labai įvairių.
Na o dabar keletas derinių foto iš gėlynų. Pirmasis - geltona/oranžinė+mėlyna+balta:






Papildyta:
Papildyta:
Kitas gėlynas su rausvomis lelijomis.
Kai kurios gražiai žiūrėjosi su alūnėmis, kur margas varpinis augaliukas ar margalapis trakinis klevelis 'Carnival', sodinau šviesesnes lelijas:




Kitas kompanionas - šalavijas bei paskutinėje foto tamsi LA 'Mascarad' sodinta šalia otavinio raugerškio, o vaizdo pagyvinimui sodintos "sidabriniais" lapeliais liūtpėdės:




Šiaip lelijas verta sodinti ir tarp kitų augalų, kurie tuo metu nežydi, bet puikiai pridengia lelijų apačias, pvz. šilokai, snapučiai.
Tai tiek. Būtų smagu, jei derinimo tema parašytų kuo daugiau lelijų mylėtojų. Turėtume idėjų "fondą"

