QUOTE(laguna11 @ 2011 05 12, 18:33)
P.S.cia truputi ne i tema,katik perskaiciau knyga Dorotos Terakovskos LELIUKE ji yra apie tevus,susilaukusius mergytes su Dauno sindromu,sita knyga mane sukrete tiesiog,nezinau per kiek vietu asarojau

joje viskas rasoma,kaip mama pasiaukojo dukrytei,tetis atsiribojo nes nenorejo to pripazinti,apie visuomenes nesupratinguma,tiesiog apie GYVENIMA...niekaip negaliu pamirsti tos knygos..
puiki knyga, ir aš rekomenduoju
QUOTE(jjjolanta @ 2011 05 13, 09:22)
Mano vaikas kolkas tik turintis autizmo bruozu, bet kas liecia spec. mokymo programa, tai galiu pasakyti tokia savo nuomone. As pasigedau ne pacios mokymo programos, nes esu ne pedagogas ir todel nezinau kaip isdestomi mokymo planai ir t.t.
truputį patikslinsiu. Mano mokymo programa nėra tokia, kaip įsivaizduojat- su mokykla nieko bendra neturi

Tiesiog dirbant Vaikų ligoninėje susidūriau su keliomis situacijomis, kai vaikučiui buvo įtartas autizmas arba jo požymiai. Buvo tėvų, kurie net nesuprato, kokio pobūdžio liga: vieni siaubingai išsigando, kiti išvis nesureagavo, nes suprato tai kaip paprastą gripą ir pan. Peržiūrėjus medžiagą, supratau, kad tėvams ir visuomenei medžiagos yra nedaug. O dar mažiau paramos ir palaikymo šeimoms, kurios su jais susidūrė. Mano programa orientuota į paprastus vadinamuosius ,,jaukiios namų aplinkos" mokymus tėvams: psichologinio, medicininio, socialinio, pedagoginio pobūdžio. Taip nutinka, kad susirgus vienam šeimos nariui- suserga visa šeima. Net vartojamas toks terminas ,,serganti šeima"

mano mokymo tikslas ir būtų supažindinti tėvus su informacija, kuri jiems padėtų bent minimaliai suprasti apie ligą, apsiprasti su ja, patarti kaip ją būtų galima palengvinti.
Pakolkas mano vizija: dvejopo pobūdžio užsiėmimai: pirmiausia tik tėvams: daugiau teorinės medžiagos, kurioje apžvelgiamos galimos ligos priežastys, pasekmės, tyrimai, gydymas, pagalba ir t.t kiti užsiėmimai- kaip prisitaikyti su liga, kaip dirbti su vaiku (tačiau apmokymai be vaikų), tada galvoju apie antrą dalį- tai, kas išmokta (pratimai, veiksmai ir t.t) pakartojami su savo vaiku...tačiau kaip suprantu neįmanoma sudaryti grupės, kur tėvai dirbtų su savo vaikais (pvz 2 tėvai + 2 jų vaikai)...kaip manot- o gal įmanoma? kaip elgtųsi jūsų vaikai? ar išsigąstų kitų, ar ne? labai įdomi jūsų nuomonė ir patarimai, nes nenoriu tik teorinio darbo....noriu jį realizuoti
p.s beje, klausimėlis- kaip reaguojate į pasakymą ,,vaikas autistas", ,,vaikas autistukas"? ar nežeidžia, nekelia blogų asociacijų ir pan.
Ačiū už pagalbą.
p.s ar skaitote spec. literatūrą, skirtą vaikams autistams, ar jos pakanka? ar ji prieinama