Įkraunama...
Įkraunama...

Šimtalapis (Totoriškas pyragas), 5 tema

"Šimtalapis - lyg dailininko paveikslas, jo kūrimas reikalauja ne tik įgūdžių, bet ir širdies šilumos. Masiškai kepti šimtalapių kaip kokių blynų negalima. Taip saugomos ir puoselėjamos senosios totorių tradicijos”
R. Chaleckas

1 tema
2 tema
3 tema
4 tema

Populiariausias praėjusios temos Cipciuko šimtalapis

user posted image

500g. miltu
25g. mieliu
125 ml pieno
2 su puse kiausiniu
1 stikline aguonu
500g sviesto ( gali buti per pus su EVE) butinai 82%
300g cukraus
razinu ( pora saujeliu)

Mieles uzpilti sauksteliu cukraus ir saukstu drugno pieno ( tegu pakyla).
Kiausinius su pienu paplakti , suberti miltus ir pakiluses mieles .
Uzminkome tesla .
Ji lipni , vis minkant pasitepkite rankas riebalais.
Tesla minkoma apie puse valandos!!! ( minkant girdisi pokstelejimas tesloje , tai gerai , nes tai oro pusleles , kurios butinos , kuo daugiau pusleliu yra tuo geriau ).
Tesla padaliname i 5 vienodus gabaliukus , ir ladedami , kad pakiltu , virsu patepti lydytu sviestu.
Imamas vienas gabalelis truputi pakociojamas , dedamas ant stalo patepto sviestu ir pradedama tampyti i visas puses , plonumas kaip laikrascio lapo .
Visas tam skirtas sviestas islydomas , atvesinamas ( nebutinai iki visisko atsalimo).
Istampytas lakstas gausiai!!! apipilamas sviestu ( jo turi uztekti visiems lapams aplieti) , ir taip pat negailint apibarstyti cukrumi ( jo kiekio taip pat turi uztekti visiems lapams).
Imamas kitas pakiles blynelis ant kitur pakociojamas , suvyniojamas ant kocelo ir pernesamas ant jau istampyto laksto , ant jo jis baigemas plonai tampyti .
Vel pilamas sviestas ir t.t.
Taip istampomi visi gabaleliai teslos .
Virsus apipilamas sviestu , cukrumi , apibarstomas razinomis .
Voleliu sudedamos nuplikytos ir pamaltos aguonos( mesmale . blenderiu ).
Nuo krasto , standziai suvyniojamas volelis ( nebijokite sviesto neisbega ne laso , nes kol jus tampote sekanti laksta jis apstinksta , ant pries tai aptepto laksto).
Perkeletia i norima skarda , geriau jei butu su skyle ( graziau ), pas mane netilpo i ta su skylia tai teko deti i paprasta , bet nuo to niekas nenukentejo ( tik vaizdas)
Pakildinama.
Kepa apie 1 pusantros valandos , 180-200C. jau ikaitintoje orkaiteje.
Kad neapdegtu , kai tik vos parus , uzdenkite folija .
Gavosi 28 cm. ir 8 cm. aukscio ir skersmens pyragas tik is tokios normos produktu
SKANAUS!
user posted image

Siek tiek gamybos vaizdziai(Cipciukas)

! Pastabeles:

1.Tešlos gabaliukų neperkildint (geriausia, kad pakiltų dvigubai) !
2.Nepadaugint miltų!
3.Rekomenduojami miltai 405D.
4.Lakštelius tampyti lengviau, jei tešla yra šilta.
5.Gamyba užtrunka 4-5 val., priklausomai nuo apsisukimų

Bea receptas
si179 receptas su gaminimo procesu vaizdžiai

Smagių kepimų ir gardžių šimtalapių! mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(aciakaba @ 2011 04 03, 13:15)
Slapias sluoksniuotas niam , super  bigsmile.gif
As aguonas dedu- tai toki voleli padarau, kad man pjuvyje rutuliukas gautusi ax.gif O jus turbut paskleidziat labiau?


dėkui wink.gif

barstydavau kiekvienam sluoksnyje, o šį kartą paskleidžiau tik ant paskutinio ištampyto sluoksnio. Volelyje man atrodo daug daug gražiau, bet kandant man patinka užkast kiekvieną kartą aguonų. Šį kartą irgi nelabai užkast kiekvieną syk sekas biggrin.gif
Atsakyti
Ačiu Solen už nauja temele 4u.gif

mano trečiasis, kepiau iš dvigubos normos, suraičiau du užteks turbut ir vieno smile.gif
user posted image
user posted image
Atsakyti
bigsmile.gif koks simtalapis thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif ta gabaliuka tai sukirstau dabar essen.gif reiks ir man pasipraktikuot,kad Velykoms skanu issikeptau smile.gif labai jau senai kepiau blush2.gif
Atsakyti
deje jau tas gabaliukas paskutinis tongue.gif
Atsakyti
Tobulas šimtalapis. TOBULAS.
Kepsiu Velykom ir aš.
Atsakyti
QUOTE(pasta222 @ 2011 04 03, 17:47)

mano trečiasis, kepiau iš dvigubos normos, suraičiau du užteks turbut ir vieno smile.gif


nu gražuuuuuus thumbup.gif drinks_cheers.gif

Darbe susiginčijau su pavaduotoja, jos teigimu, šimtalapis turi būti purus (iš serijos bandelė su cinamonu), nu pasakiau, kad tada tikro šimtalapio ji neragavus... ir traukė velnias už liežuvio... doh.gif unsure.gif
Atsakyti
Neteisi tavo bendradarbe schmoll.gif 100 %
Atsakyti
QUOTE(pasta222 @ 2011 04 03, 17:47)



Labai labai thumbup.gif !
Tik aš mėgstu apačioj labiau sukepusį, bet tai - skonio reikalas wink.gif.
Atsakyti
nebūsiu kukli, nu laaabai jau aš juo džiaugiuos blush2.gif tai atkėliau iš anos temos galo, sorry blush2.gif


labai mėgstu šitą kalorijų bombą wub.gif vakar vėl kepiau, tai pirmą kartą tampėsi taip gerai, ir susukt ėjo, visada būdavo toks, kad net sukt neidavo, skystas.. šį kartą sekėsi puikiai, tai su tooookiu džaugsmu aš į jį žiūrėjau ir toooks laimingas mergaitis buvau hihihi.gif

user posted image
Atsakyti
QUOTE(NerLin @ 2011 04 04, 11:15)
QUOTE(pasta222 @ 2011 04 03, 17:47)

Labai labai thumbup.gif !
Tik aš mėgstu apačioj labiau sukepusį, bet tai - skonio reikalas wink.gif.

megstu ir aš labiau sukepusi bigsmile.gif bet mano skrandžiui peilis lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(rugiagele26 @ 2011 04 04, 08:07)
Neteisi tavo bendradarbe  schmoll.gif 100 %

Žinau, nu bet žinai - valdžia visada teisi... doh.gif biggrin.gif
Atsakyti