Įkraunama...
Įkraunama...

Pirmieji nėštumo požymiai 5

Tęsian tema apie pirmus ankstyvus nėštumo požymius 4u.gif nestuke.gif


1. Jautrios krūtys ar speneliai. Jei esi nėščia, apie trečiąją savaitę po apvaisinimo (menstruacijoms vėluojant apie savaitę laiko) pastebėsi, jog krūtys ir speneliai pasidarė jautresni. Gali jausti, kad jie šiek tiek pabrinkę (panašiai kaip prieš menstruacijas).

2. Lengvi pilvo spazmai ir negausios kraujingos išskyros. Jei esi nėščia, gali pastebėti nedaug rausvų išskyrų tuo metu, kai embrionas prisitvirtina gimdos gleivinėje. Tai įvyksta apie aštuntą – dešimtą dieną po ovuliacijos (šiek tiek anksčiau nei turėtų prasidėti menstruacijos). Kraujavimas implantacijos laikotarpiu paprastai skiriasi nuo kraujavimo menstruacijų metu: prasideda šiek tiek anksčiau, būna negausus, kraujas rausvas, o ne raudonas. Be to, šiam kraujavimui nebūdingas įprastas eiliškumas (gali būti menkas, vėliau gausesnis ir vėl toks pat menkas). Ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu, kol gimdos neprilaiko kaulinis dubuo kaip antruoju trimestru, gali pasireikšti ir pilvo spazmai. Tai panašu į skausmą menstruacijų metu. Gimdos susitraukimai būna reguliarūs, padažnėja nuo fizinio krūvio, patiriant orgazmą ar net pakeitus padėtį.

3. Spenelių laukelių patamsėjimas. Labai anksti – maždaug tuo metu, kai turėtų prasidėti menstruacijos – gali pastebėti, jog areolė, pigmentuotas laukelis, supantis spenelį, pradeda tamsėti ir platėti.

Manoma, jog tamsesnė spalva padeda naujagimiui surasti spenelį, kai šis nori pirmą kartą pažįsti. Taip pat gali pastebėti paryškėjusias krūties venas, padidėjusius ir pagausėjusius (nuo 4 iki 28 viename laukelyje) Montgomerio gumburėlius – gumbelius, išsidėsčiusius apie spenelį.

4. Neįprastai didelis nuovargis.
Pirmąsias aštuonias – dešimt nėštumo savaites gali jaustis ypatingai išsekusi. Tai susiję su kūne vykstančiais medžiagų apykaitos pokyčiais. Organizmas turi prisitaikyti prie naujo darbo – išauginti kūdikį. Dauguma moterų geriau pasijunta nuo dvyliktos nėštumo savaitės.

5. Pykinimas ir vėmimas.
Kartais nėščiąsias labai anksti – netgi pirmąją savaitę po apvaisinimo – gali kankinti rytinis šleikštulys ar stipresnis pykinimas. Pykinti gali pradėti bet kuriuo paros metu – dieną ar naktį.

6. Dažnas šlapinimasis. Menstruacijoms vėluojant savaitę ar dvi, gali pastebėti, jog pradėjai šlapintis dažniau nei įprastai. Tai gimdoje augantis vaisius spaudžia šlapimo pūslę.

7. Vidurių užkietėjimas.
Tuštinimosi pokyčiai gali atsirasti ankstyvuoju nėštumo periodu. Nėštumo metu pasigaminantys hormonai lemia žarnų peristaltikos sulėtėjimą ir jos efektyvumo sumažėjimą.

8. Pakilusi bazinė kūno temperatūra. Jeigu bazinė kūno temperatūra padidėjusi išlieka net vėluojant menstruacijoms ir nesumažėja iki to lygio, kaip buvo prieš ovuliaciją, tu gali būti nėščia. Pastojimo metu kiaušialąstė apvaisinama kiaušintakyje ir iki gimdos, kur vyksta implantacija, keliauja septynias dienas. Kaip tik šiuo metu organizmas pajunta, kad esi nėščia.
Atsipalaidavus choriogonadotropiniam (hCG) hormonui, bazinė kūno temperatūra gali pakilti trečią kartą, tačiau ne tiek daug kaip pirmąjį. Įdomu tai, jog šią pakilusią temperatūrą galima išmatuoti bet kurioje kūno vietoje nuo pirmosios savaitės iki dvylikos dienų po ovuliacijos.

9. Menstruacijų išnykimas.
Jeigu mėnesinių ciklas yra reguliarus, tai gali būti pirmasis nėštumo požymis. Jausdama ir kitus nėštumo ženklus, gali būti tikra, kad pastojai, dar prieš tai, kol bus teigiamas nėštumo testas.

10. Teigiamas nėštumo testas. Jei menstruacijos vėluoja bent vieną dieną ir tu esi pasiruošusi sužinoti tiesą, gali pasidaryti nėštumo testą. Šlapimo testas gali būti teigiamas jau dešimtą ar keturioliktą dieną po apvaisinimo. Jei negali sulaukti, kol vėluos menstruacijos, atlik kraujo tyrimą, kuris būna teigiamas net nuo aštuntos – dešimtos dienos po apvaisinimo. Tačiau atsimink, jog nė vienas (net kraujo) tyrimas nėra 100 procentų tikslus. Jei vis dėlto testas neigiamas, o tu jauti nėštumo požymius, pakartok tyrimą po savaitės ir pasitark su šeimos gydytoju.
Sėkmės!




Atsakyti
Šį pranešimą redagavo lassie172: 06 balandžio 2011 - 14:25
aha,šaunuolė 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
[lassie172 ]
papasakok man apie ta prefemin smile.gif
as si menesi jau nutraukiau gerti vitaminus, geriu tik foli ir zuvu taukus. Beja pastebejau keista dalyka mano vitaminuose folio buvo 800, o visuose kituose vitaminuose jo yra tik 400, tai taip ir likau nesupratusi...gavosi kad dvigubai geriau..
Atsakyti
QUOTE(letute25 @ 2011 04 06, 16:45)
[lassie172 ]
papasakok man apie ta prefemin  smile.gif
as si menesi jau nutraukiau gerti vitaminus, geriu tik foli ir zuvu taukus. Beja pastebejau keista dalyka mano vitaminuose folio buvo 800, o visuose kituose vitaminuose jo yra tik 400, tai taip ir likau nesupratusi...gavosi kad dvigubai geriau..


Aš folio 1000 mg geriau biggrin.gif ai gal nieko. reiktų 400 mg gerti. Prefemin man labai ginė rekomendavo, čia SM nemažai rašo apie jį kaip apie stebuklą biggrin.gif neva tai ten kažkoks ekstraktas eina nuo senovės naudojamas hormonų derinimui ir yra ištirtas priešingai nei nakvisos. Aš dar nieko negaliu pasakyti, bet po pirmos sav man nuo jo krutine padidejo, plius kazkaip kiausides tempia ir pykina blink.gif visviena kazkaip veikia matyt. neva tai tas augalas, kuris i sudeti ieina yra naturalus progesteronas. Bet jei tai progesteronas gal jis O slopina? Nors neva tai didina pastojimo tikimybe. g.gif Zodziu pavartosiu, pasakysiu ar geras. Bet SM merginos labai gyre cia ji.

Aišku ne į temą, bet šiandien pasirodė kiaušinio baltymo gleivės, nors tik 8CD blink.gif Gal dėl to tas kiaušides ir skauda, vo bus man prefemin gerti blink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo lassie172: 06 balandžio 2011 - 15:37
QUOTE(lassie172 @ 2011 04 06, 15:00)
Aš folio 1000 mg geriau  biggrin.gif  ai gal nieko.  reiktų 400 mg gerti. Prefemin man labai ginė rekomendavo, čia SM nemažai rašo apie jį kaip apie stebuklą biggrin.gif  neva tai ten kažkoks ekstraktas  eina nuo senovės naudojamas hormonų derinimui ir yra ištirtas priešingai nei nakvisos. Aš dar nieko negaliu pasakyti, bet po pirmos sav man nuo jo krutine padidejo, plius kazkaip kiausides tempia ir pykina blink.gif  visviena kazkaip veikia matyt. neva tai tas augalas, kuris i sudeti ieina yra naturalus progesteronas. Bet jei tai progesteronas gal jis O slopina?  Nors neva tai didina pastojimo tikimybe.  g.gif  Zodziu pavartosiu, pasakysiu ar geras. Bet SM merginos labai gyre cia ji.

Aišku ne į temą, bet šiandien pasirodė kiaušinio baltymo gleivės, nors tik 8CD blink.gif  Gal dėl to tas kiaušides ir skauda, vo bus man prefemin gerti  blink.gif

Labai fanai tu cia sukurei, saunuole 4u.gif
Jei jau tokios iskyros pasirode tai neuzmirsk ND mirksiukas.gif gal trumpas ciklas bus smile.gif ziurek ir pagelbes tau tie papildai thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(joanaxxxx @ 2011 04 06, 20:18)
Labai fanai tu cia sukurei, saunuole  4u.gif
Jei jau tokios iskyros pasirode tai neuzmirsk ND  mirksiukas.gif gal trumpas ciklas bus smile.gif ziurek ir pagelbes tau tie papildai  thumbup.gif



Įtariu, kad trumpas g.gif ot kaip reikia save stebėti, pirmas požymis žiauriai žema BT, antras išskyros, trečias pakankamai ryškus OT. Nu bet žiūrėsim ax.gif

joanaxxxx gal jau kažką nujauti? ar visiškai jokių požymių? 4u.gif BT matuoji?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo lassie172: 06 balandžio 2011 - 18:38
na va testukyje juostele ta blanki nedingsta,ir BT pasimatuot susigundziau,tai 37,3 blush2.gif ax.gif turbut ryt ryte pasidarysiu kita,nes neistwersiu tongue.gif


jetau,o pas mane kai budavo tos kiausinio baltymo isskyros,galwodawau kad negi koki bruda pasigawau doh.gif or wista lotuliukas.gif doh.gif
Atsakyti
QUOTE(***qwe*** @ 2011 04 06, 20:45)
na va testukyje juostele ta blanki nedingsta,ir BT pasimatuot susigundziau,tai 37,3  blush2.gif  ax.gif  turbut ryt ryte pasidarysiu kita,nes neistwersiu  tongue.gif
jetau,o pas mane kai budavo tos kiausinio baltymo isskyros,galwodawau kad negi koki bruda pasigawau  doh.gif  or wista  lotuliukas.gif  doh.gif



Būtinai pasidaryk ryte ax.gif
Atsakyti
QUOTE(lassie172 @ 2011 04 06, 18:35)
Įtariu, kad trumpas g.gif  ot kaip reikia save stebėti, pirmas požymis žiauriai žema BT, antras išskyros, trečias pakankamai ryškus OT. Nu bet žiūrėsim ax.gif

joanaxxxx gal jau kažką nujauti? ar visiškai jokių požymių? 4u.gif  BT matuoji?

BT matuoju ir vakar ryte ir siand. 36.9. Jaust tai nieko nejauciu, na kai kada vos vos pamaudzia pilvo apacia, bet ne taip kad is vien, bet taip svelniai suskausta ir vel nieko, tai nei nezinau ko cia tiketis. Ryt jau 29 CD ana kart sulaukiau mmm dabar labai noreciau kad jos nepasirodytu bent 9 menesius biggrin.gif Na bet dar nuo testo gadinimo susilaikau ax.gif
Atsakyti
QUOTE(joanaxxxx @ 2011 04 06, 20:54)
BT matuoju ir vakar ryte ir siand. 36.9. Jaust tai nieko nejauciu, na kai kada vos vos pamaudzia pilvo apacia, bet ne taip kad is vien, bet taip svelniai suskausta ir vel nieko, tai nei nezinau ko cia tiketis. Ryt jau 29 CD ana kart sulaukiau mmm dabar labai noreciau kad jos nepasirodytu bent 9 menesius  biggrin.gif Na bet dar nuo testo gadinimo susilaikau  ax.gif



ryt ir poryt matuok BT, jei laikysis, tada daryk testa ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo lassie172: 06 balandžio 2011 - 19:05
laba diena mielosios, turiu klausimėlį. Pačiai net nejauku klausti, nes lyg ir esu apiskaičiusi apie nėštumą ir jo požymius.. bet dabar pati nesurantu, kas dedasi su manimi. Jau ketvirtą dieną mano krūtinė skausminga,padidėjusi, esu labai sujautrėjusi. Bet mėnesinės dar tik po savaitės su trupučiu. Ar gali būti, jog laukiuosi, ar čia tiesiog išankstinis mėnesinių požymiss???? niekada taip nebūdavo.. visada pries menesines keias dienas krutine sujautredavo, o dabar taip anksti...Laukiu Jūsų atsakymo . leliuko neplanuojame, bet ir nesisaugome, nes jau norėtume Kaip sakoma, kaip Dievulis duos
wub.gif
Atsakyti
QUOTE(***qwe*** @ 2011 04 06, 19:45)
na va testukyje juostele ta blanki nedingsta,ir BT pasimatuot susigundziau,tai 37,3  blush2.gif  ax.gif  turbut ryt ryte pasidarysiu kita,nes neistwersiu  tongue.gif
jetau,o pas mane kai budavo tos kiausinio baltymo isskyros,galwodawau kad negi koki bruda pasigawau  doh.gif  or wista  lotuliukas.gif  doh.gif


lauksim rytojaus testuko ir butu gerai nuotraukyte pamatyt wub.gif o dabar pamatuota BT yra visiskai netiksli ir nevertinama mirksiukas.gif
QUOTE(Inguuutee @ 2011 04 06, 20:10)
laba diena mielosios, turiu klausimėlį. Pačiai net nejauku klausti, nes lyg ir esu apiskaičiusi apie nėštumą ir jo požymius.. bet dabar pati nesurantu, kas dedasi su manimi. Jau ketvirtą dieną mano krūtinė skausminga,padidėjusi, esu labai sujautrėjusi. Bet mėnesinės dar tik po savaitės su trupučiu. Ar gali būti, jog laukiuosi, ar čia tiesiog išankstinis mėnesinių požymiss???? niekada taip nebūdavo.. visada pries menesines keias dienas krutine sujautredavo, o dabar taip anksti...Laukiu Jūsų atsakymo . leliuko neplanuojame, bet ir nesisaugome, nes jau norėtume  Kaip sakoma, kaip Dievulis duos
wub.gif

viski gali but bet kadangi daug laiko iki mm tai teks luktelti 4u.gif
Atsakyti