Įkraunama...
Įkraunama...

santuoka

Ar įstojus į ES pasikeis santuokos registravimo tvarka? Jei taip, tai kokia ji bus? Jei ne, po kiek laiko ji keisis?
Atsakyti
nemanau, kad turetu labai keistis - kam gi tada naujas civilinis kodeksas buvo priimtas, kuris beje baznytine santuoka sulygino su civiline.

Tik girdejau, kad jau partnerystes istatymas seime lyg tai vakar buvo patvirtintas.
Atsakyti
Ot ir blogai, kad nepasikeis. Nes tokia makalyne dabar. Pvz. mes susituokeme Europos sajungoje, ir kol Lietuva patvirtins musu santuoka praeis turbut dar metai. (jau metai praejo). Geriau, nueiti i santuokos rumus ir pameluoti sad.gif kad zenijiesi pirma karta ir susirasyti.
Atsakyti
Laba diena, iki kada reikia uzregistruoti vaikuti metrikacijos biure? (Girdejau, kad iki triju menesiu) o jeigu neuzregistruoji ar yra kokia bauda?
Is anksto dekoju
Atsakyti
del baudos, tai nzn, bet kol vaiko neuzregistruosi, tol taves gali poliklinikos nepriimti - kam naudinga gydyti uz dyka. Kol vaikas neuzregistruotas, jisai neturi asmens kodo - tai kaip ir neegzistuoja.
taip pat negausi vienkartines pasalpos ir gali kilti problemos su sodra, kai noresi iseiti motinystes iki metu atostogu, nes ten reikia vaiko gimimo liudijimo kopija pateikti.
Atsakyti
Baudu uz vaiko neiregistravima per 3 menesius man nepavyko rasti, taciau viskas, ka isvardino Silvute yra tiesa
Atsakyti
Negaliu atsakyti ar kas keisis su santuoka po istojimo i ES, taciau nemanau kad labai kas keisis. Santuokos sudarymas daugiau yra kiekvienos valstybes vidaus reikalas.
Atsakyti
QUOTE (Viktorija Civilyte - Gyliene @ 2004 02 19, 13:20)
Negaliu atsakyti ar kas keisis su santuoka po istojimo i ES, taciau nemanau kad labai kas keisis. Santuokos sudarymas daugiau yra kiekvienos valstybes vidaus reikalas.

Man labiausiai rūpi, ar keisis nuostata, kad santuoką registruoti galima tik pagal savo arba tėvų gyvenamąją vietą ir tik civilinės metrikacijos skyriuje, o ne savo pasirinktoje vietoje, dalyvaujant c.m. darbuotojui. Būtų smagu, jei ši nuostata taptų liberalesnė. smile.gif

Atsakyti
QUOTE (Silvute @ 2004 02 19, 09:12)
Tik girdejau, kad jau partnerystes istatymas seime lyg tai vakar buvo patvirtintas.

Tik įtariu, kad sudaryti pas notarą partnerystės sutartį yra ne ką paprasčiau, nei "apsiženyti". biggrin.gif
O dar tas "titulas" - SUGYVENTINIAI, kaip baisiai skamba, feeeee... (nors pati tokia ir esu)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kasiopeja: 19 vasario 2004 - 16:28
Del poliklinikos tai ne beda, nes visur einam per pazstamus tongue.gif
Beda tame, kad nesutvarkyti mano dokumentai ir del to negalim uzregistruoti musu pipiriuko. Bijau kad dokumentu tvarkymas uztruks unsure.gif
Atsakyti
jei ta beda, kur anskciau minejai - tai tada tikrai gali uztrukti.
Atsakyti
nzn, kiek minejo tvarka panasi, bet kad kazkokiu suvarzymu butu santuokai...
Nuejai, pasirinkai data - nori su iskilmemis moki lyg tais 80lt, nori paprastai kbinete susirasyti, tai moki 20lt - gauni popierius ir viskas.
Pagal gyvenamaja vieta tikrai nereikia santuokos registruoti - gali rinktis kuri nori miesta.
O tai kad daroma tik cm rumuose man irgi nelabai patinka - noretusi kur papludimy pvz. Bet tokiu atveju gali bandyti su kunigu tartis - dabar gi uztenka tik baznytines santuokos, ten tik cm biure kelis popieriukus reikia uzpildyti.
O partnerystes sutarti, bent jau nutraukti tai turi buti lengviau... ir atrodo jinai irgi cm biure bus sudaroma - arba as vakar kazka blogai isklausiau.
Atsakyti