Įkraunama...
Įkraunama...

Rūtų vainikėlio likimas po vestuvių

Mergaiciukes....
As norejau Jūsų paklausti, ką darysite su savo rūtų vainikėliu?
Aš iš pradžių galvojau, kad gal reikia jį paleisti į vandenį, bet močiutė patarė, kad jei nori, kad būtų laimingas gyvenimas reikia jį sudeginti ir pelenus saugoti dėžutėje.
Ka jūs darysite? g.gif
Atsakyti
šiaip esu buvusi tik trijose vestuvėse, bet visose piršliene padovanodavo mažyte apvalią dėžutę jaunajai, tam kad jį toje dėžutėje saugotu savo rutu vainikėlį. mano sesuo jį turi iki šiol, ir drauges 4u.gif nors ir pati norėčiau sužinoti gal dar kas žinote koks gi tas likimas laukia rūtų vainikėlio? blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(rituliukasss @ 2006 02 27, 10:01)
šiaip esu buvusi tik trijose vestuvėse, bet visose piršliene padovanodavo mažyte apvalią dėžutę jaunajai, tam kad jį toje dėžutėje saugotu savo rutu vainikėlį. mano sesuo jį turi iki šiol, ir drauges 4u.gif nors ir pati norėčiau sužinoti gal dar kas žinote koks gi tas likimas laukia rūtų vainikėlio? blush2.gif

niu maniskis bus su apeigom nudaigotas turbut... nu kazkaip naikinsim mes ji... as vien del to ji ir desiuos, kad po to prikolnai sunaikinti smile.gif
Atsakyti
šiaip tai pagal rūtų vainikėlio simboliką, tai jį ir reiktų kaip nors sunaikinti... blush2.gif niu bent jau po pirmanakčio ax.gif bent aš irgi taip būčiau linkusi galvoti, bet norėtųsį žinoti tuos tikruosius papročius, visai idomu butu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(rituliukasss @ 2006 02 27, 13:26)
šiaip tai pagal rūtų vainikėlio simboliką, tai jį ir reiktų kaip nors sunaikinti... blush2.gif niu bent jau po pirmanakčio ax.gif bent aš irgi taip būčiau linkusi galvoti, bet norėtųsį žinoti tuos tikruosius papročius, visai idomu butu 4u.gif

Įvairiose Lietuvos vietose, skirtingai elgiamasi su rūtų vainikėliu... Degina suvalkiečiai, aukštaičiai deda į dėželę ir atiduoda jaunikiui tas rūteles saugoti. Mūsų vestuvėse buvo kilusi mažutė problemėlė... Kunigėlis bažnyčioj rūtų vainikėlį pašventino, tai sudegint kaip ir gaila buvo (aš pusiau suvalkietė), tai piršlienė nuskynė šakelę ir sudegino, o visą likusį vainikėlį atidavė vyrui... Kol degė tos rūtelės visi dainavo liet. liaudies dainą "Stok ant akmenėlio"...
Atsakyti
QUOTE(Akrila @ 2006 02 27, 14:02)
aukštaičiai deda į dėželę ir atiduoda jaunikiui tas rūteles saugoti.

niu nezinau... kiek as zinau tai aukstaiciai laidoja...
Atsakyti
mes per vestuves buvom Rumšiškėse programėlę užsisakę, tai per ją sakė, kad rūtų vainikėlius degina tik paleistuvės lotuliukas.gif lotuliukas.gif saugoti jį reikia.. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(vvandene @ 2006 02 28, 15:32)
mes per vestuves buvom Rumšiškėse programėlę užsisakę, tai per ją sakė, kad rūtų vainikėlius degina tik paleistuvės lotuliukas.gif  lotuliukas.gif saugoti jį reikia.. biggrin.gif


nesamone kazkokia g.gif g.gif g.gif nelogiska visai doh.gif
Atsakyti
na per mano vestuves,tai rutu vainikeli idejo i dezute ir atidave saugoti vyrui.jau trecius metus vyras ji saugo ax.gif
Atsakyti
QUOTE(nefertite2006 @ 2006 03 01, 14:55)
na per mano vestuves,tai rutu vainikeli idejo i dezute ir atidave saugoti vyrui.jau trecius metus vyras ji saugo  ax.gif

man tai nepatinka dulkiu renkamieji daiktai namie... kazkaip per mazai jis man reiskia blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mikepodukofke: 03 kovo 2006 - 20:06
QUOTE(Valodkaite @ 2006 02 27, 09:34)
Mergaiciukes....
As norejau Jūsų paklausti, ką darysite su savo rūtų vainikėliu?
Aš iš pradžių galvojau, kad gal reikia jį paleisti į vandenį, bet močiutė patarė, kad jei nori, kad būtų laimingas gyvenimas reikia jį sudeginti ir pelenus saugoti dėžutėje.
Ka jūs darysite?  g.gif


Pgl. tradicijas rūtų vainikėlį segi nekalta mergina, tad aš tokio išvis nesegėjau bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(mikepodukofke @ 2006 03 03, 21:05)
man tai nepatinka dulkiu renkamieji daiktai namie... kazkaip per mazai jis man reiskia  blush2.gif




nelaikau as jo garbingoje matomoje vietoje kur gali rinkti dulkes.Kazkaip atidave man ji,na vyrui,tai ir nemetu lauk smile.gif
Atsakyti