Įkraunama...
Įkraunama...

Extravertas ir intravertas poroje

Poroje esame intravertas ir ekstravertas.[I]. as labiau per viduri, nes megstu ir pabuti viena, ir draugu buryje. o mano draugas tipiskas intravertas. Jam patinka buti vienam, nemegsta triuksmo, negali pernesti konfliktu, yra uzdarbo budo.
Kilus problemoms jis negali apie jas kalbeti, as negaliu tyleti.. jei jam liudna jis nenori kalbetis, jei man liudna as tiesiog negaliu tyleti. jei ji kalbinu jam butna tik blogiau, jei manes nekalbina man buna irgi tik blogiau..
poroje manau as labiau galiu prisiderinti, taciau vistiek iskyla sunkumu.
kad ir dabar del maziau nei iprasto demesio truputi pratrukau, nekalbam jau keleta dienu.. man tai yra nemalonu.. zinau kad ir jam nera gerai, bet visiskai nesuprantu kaip jis jauciasi ir kaip man elgtis.. kaip spresti problemas, jau supratau kad dariau klaida vis noredama apie tai pasikalbeti, nes jis kalbetis nenori.
tik dbr nezinau ar jis visai nenori kalbetis ar tik apie problemas.. dar tik santykiu pradzia, bendruajam maziau nei puse metu, susitinkam ne itin daznai,(pirmus menesiuis kasdien, deja teko isikraustyt toleliau tai nebera tiek galimybiu taip daznai susitikti, o ir noro jis ne perdaugiausiai rodo, jei ir atsiranda galimybes).
ar yra ateitis tokiuose santkiuose, ir kaip patartumet spresti susidariusas problemas.?
Atsakyti
oho kokie terminai : intravertas - extravertas blink.gif pirmą syk girdžiu.
Nepatarsiu nieko, bet jei kasnors profesionaliai patars, sąlyginai pasinaudosiu patarimu ir aš tongue.gif
Nors kita vertus aš manau, jei tai tik sąntykių pradžia ir plius visa tai ima rimboti atstumas, neverta šitaip liūdint vienas kito, nes nuo to laimingesnis nei vienas netaps. Bet tai tik nuomonė, ne patarimas....
Atsakyti
QUOTE(hayatim @ 2011 04 29, 11:27)
ar yra ateitis tokiuose santkiuose, ir kaip patartumet spresti susidariusas problemas.?

as tai tikrai taip negaleciau.... paprasciausiai netureciau kantrybes doh.gif ax.gif ir jei tai pati pradzia, tikrai galvos nelauzyciau kaip cia ka spresti... schmoll.gif
Atsakyti
as gal biski ne i tema, bet man idomu pasirode, kodel autores "nick`as" turkiskas rolleyes.gif iskart primine viena pazistama turka, kuris labai panasiu charakterio savybiu, kaip jusu aprasytu doh.gif sunku su tokiais zmonem bendraut
Atsakyti
QUOTE(goshke @ 2011 05 09, 22:34)
oho kokie terminai : intravertas - extravertas blink.gif  pirmą syk girdžiu.
Nepatarsiu nieko, bet jei kasnors profesionaliai patars, sąlyginai pasinaudosiu patarimu ir aš  tongue.gif 
Nors kita vertus aš manau, jei tai tik sąntykių pradžia ir plius visa tai ima rimboti atstumas, neverta šitaip liūdint vienas kito, nes nuo to laimingesnis nei vienas netaps. Bet tai tik nuomonė, ne patarimas....

thumbup.gif drinks_cheers.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
Kaip sakoma "pasaulis sukurtas ekstravertams".. tad su intravertais yra sunkiau bendrauti, jiems yra sunkiau įsilieti į ekstravertišką visuomenę.. dažnai jiems reikalinga pagalba.. o jei jos jie nesulaukia iš pačių artimiausių žmonių, o tuo pačiu dar abejojama dėl ateities, tai tokie jūsų santykiai yra pasmerkti.. galite rasti daug literatūros šia tema.. su tokiais žmonėmis nelengva, ypač jei esate ekstravertė (viduriuko čia nėra), tad jei norite išgelbėti santykius, padėti mylimam žmogui, reikia atsargiai su juo dirbti, užjausti, suprasti. Minėjot, kad tai tik santykių pradžia, tad vienas kito dar gerai nepažįstat, o intravertai ypatingai linkę mažai apie save kalbėti, atskleisti, reikalingas laikas.. jei tikrai norite būti su šiuo žmogumi, jums reikalinga kantrybė, atjauta, globėjiškumo jausmas bei laikas.
Atsakyti
Na jei yra tik du tipai ex ir in, tai as manau, kad tai labai tad daznas reiskinys, kai ex gyvena su in, ar ex renkasi vien tik savo tipo zmogu ex, o in renkasi in, o gal kaip tik geriau, kai skirtingo tipo zmones, gal vienas kita papildo g.gif
Atsakyti
Klausimas autorei: o Jūs savo draugui sakėte, kaip jaučiatės ir kas jame Jus erzina? Turiu omenyje atvirą sakymą be užuolankų. Gali būt, kad problema ne tame, kad jis intravertas, o tame, kad jis čia nemato problemos, skirtingai nei Jūs. Vyrai apskritai mažiau lialiakina, jiems reikia paaiškinti, kad norit daugiau pokalbių su jais.

Man santykių su SB pradžioje irgi taip būdavo. Aš norėdavau daugiau, jis - mažiau. Bet tai ne dėl jo asmenybės. Tiesiog jis nuoširdžiai nesuprato, kaip galima norėti tiek daug šnekėtis. Be to, prieš mane turėjo merginą, kuri išvis mažokai mėgdavo dėmesį, tai taip ir įprato. Aš manau, kad tai yra pakeičiami dalykai, tik kaip ir visas problemas, tai reikia spręsti aktyviais veiksmais, pradedant atviru pokalbiu su SB ir savo lūkesčių išaiškinimu (tik ne tonu „kiaule tu, nesupranti, kad man dėmesio reikia“, nes tai dažniausiai neveiksminga). Sėkmės 4u.gif

QUOTE(LandL84 @ 2011 05 13, 16:09)
Kaip sakoma "pasaulis sukurtas ekstravertams".. tad su intravertais yra sunkiau bendrauti, jiems yra sunkiau įsilieti į ekstravertišką visuomenę.. dažnai jiems reikalinga pagalba..


Jūs gal ką nors supainiojote. Kokia pagalba? Painiojate tai su kokiomis nors fobijomis garantuotai. Buvimas intravertu nėra joks asmenybės nukrypimas, kad jam dažnai būtų reikalinga kažkokia pagalba.

Introversion is "the state of or tendency toward being wholly or predominantly concerned with and interested in one's own mental life".[3] Introverts are people whose energy tends to expand through reflection and dwindle during interaction.

Introversion is not the same as shyness or the social outcast. Introverts choose solitary over social activities by preference, whereas shy people (who may be extraverts at heart) avoid social encounters out of fear[7] and whereas the social outcast faces solitude, but not by choice.


Tiesiog vieni žmonės gauna energijos iš išorės, kitiems to reikia mažiau arba kraštutiniais atvejais visai nereikia. Tai, kad žmogus nenori labai didelių susibūrimų, nemėgsta juose labai reikštis ir panašiai, nėra liga. Tai yra asmens pasirinkimas, tokia asmenybės ypatybė. Tokia pati natūrali, kaip ir tada, jei jam tokie dalykai labai patinka ir jis pasirenka jų siekti.

Pasaulis yra sukurtas visiems, nes tiek ekstravertai, tiek intravertai turi daug gerų savybių, kurias išnaudojus po saule vietos bus visiems ir visi galės draugiškai gyventi. Tik kad jas išnaudotum, turi gerai pažinti smile.gif
Papildyta:
Aš tai irgi save laikau intraverte, nes mieliau renkuosi mažesnius susibūrimus, labai atsargiai vartoju žodį „draugas“ (turiu tokių keletą tikrų draugų, kuriuos pažįstu po daugiau nei 10 metų ir kurie, žinau, jei paskambinčiau jiems 5 valandą ryto ir pasakyčiau, kad reikia pagalbos, radę progą iškart atvažiuotų), nesiekiu būtinai būti dėmesio centre ir pan. Toks yra mano pasirinkimas, sąmoningas. Man tikrai dėl to nereikia atjautos ar tuo labiau kažkokios pagalbos, nes gyvenimas man ir taip yra geras. Niekada nebūna problemos, jei visgi atsidūri dideliam susibūrime, tenka pasisakyti ir pan. Kartais netgi patinka tai daryti. Dirbau darbą, kur kasdien tekdavo sutikti naujų žmonių ir su jais bendrauti. Nebuvo nepatogumo, buvo įdomu, tiesiog manau, kad aš pavargdavau greičiau nei pavargtų tipinis ekstravertas.
O Jūs dar sakote, kad nėra vidurio kelio. Kiek aš žinau iš psichologijos mokslo, tai nėra nei vieno gryno intraverto, nėra gryno ekstraverto. Ekstravertas kartais irgi nori pabūti vienas, intravertas kartais irgi nori gauti daugiau dėmesio mirksiukas.gif

Beje, o vidurio kelias yra čia:

Ambiversion

Although many people view being introverted or extraverted as a question with only two possible answers, most contemporary trait theories (e.g. the Big Five) measure levels of extraversion-introversion as part of a single, continuous dimension of personality, with some scores near one end, and others near the half-way mark.[8] Ambiversion is a term used to describe people who fall more or less directly in the middle and exhibit tendencies of both groups.[3][9] An ambivert is normally comfortable with groups and enjoys social interaction, but also relishes time alone and away from the crowd.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Elegantiškai sninga: 17 gegužės 2011 - 11:23
QUOTE(Elegantiškai sninga @ 2011 05 17, 10:14)
Jūs gal ką nors supainiojote. Kokia pagalba? Painiojate tai su kokiomis nors fobijomis garantuotai. Buvimas intravertu nėra joks asmenybės nukrypimas, kad jam dažnai būtų reikalinga kažkokia pagalba.


Ne, tikrai nieko nesupainiojau smile.gif Nesakiau, kad tai sutrikimas ar liga, jokiu būdu. Introvertų yra apie 25% žmonių, visi kiti ekstravertai. Introvertai dažnai nemėgsta savo savybių, nori būti kitokie, tokie kokie yra ekstravertai - komunikabilūs, energingi, sugebantys tarsi be jokių pastangų įsilieti į visuomenę. Todėl intravertams dažnai reikalinga pagalba pažinti save, suprasti, kad viskas su jais gerai, išmokti panaudoti savo savybes ir gyventi su tuo, o ne prieš. Reikalinga pagalba išmokti socialinių įgūdžių, nesistengti būti kitokiu, tiesiog būti savimi. Pati esu intravertė.

QUOTE(Elegantiškai sninga @ 2011 05 17, 10:14)
Pasaulis yra sukurtas visiems, nes tiek ekstravertai, tiek intravertai turi daug gerų savybių, kurias išnaudojus po saule vietos bus visiems ir visi galės draugiškai gyventi. Tik kad jas išnaudotum, turi gerai pažinti  smile.gif

Sakydama, kad pasaulis tarsi sukurtas ekstravertams turiu omeny tai, kad judresni, energingesni, komunikabilesni žmonės sulaukia daugiau sėkmės, pvz darbo paieškose, kur reikalingi bendravimo įgūdžiai. Pvz, į interviu ateis intravertas ir ekstravertas, kurie turi sakykim tokį patį patyrimo laipsnį, išsilavinimą ir pan., tačiau vienas yra tylesnis, mažiau šneka, nėra toks energingas, o kitas atvirščiai, šnekus, rodo akivaizdų pasitikėjimą savimi, rodos jam nėra nieko neįmanomo.. kaži koks kandidatas gaus darbą, kuris apima bendravimą su klientais, pardavimus ir kt. manau atsakymą žinote pati smile.gif

QUOTE(Elegantiškai sninga @ 2011 05 17, 10:14)
O Jūs dar sakote, kad nėra vidurio kelio. Kiek aš žinau iš psichologijos mokslo, tai nėra nei vieno gryno intraverto, nėra gryno ekstraverto. Ekstravertas kartais irgi nori pabūti vienas, intravertas kartais irgi nori gauti daugiau dėmesio  mirksiukas.gif


Yra toks tarsi kontinuumas, kurio abiejuose galuose yra ekstraversija ir intraversija. Taigi tai gali svyruoti nuo labai ekstremalios intraversijos ar ekstraversijos iki ne tokios ekstremalios, kuri sakykim yra arti vidurukio. Galbūt ir yra toks kaip vidurys, juk yra žmonių sugebančių rašyti abiejomis rankomis (ambidekstras). Nežinau kokius mokslus krimtote, bet mano moksluose buvo Carlas Jungas, kuris ir išskyrė ekstravertus ir intravertus, kurie yra gryni (pagal tai kaip jie pasisemia energijos, kaip reaguoja į stimuliaciją, kaip išgyveną įvairius potyrius). Galbūt maišote su temperamentų tipais (cholerikas, melancholikas, sangvinikas ir flegmatikas), kurių nėra visiškai grynų smile.gif
Carlo Jungo teorijos tyrinėtojos Katharine C. Briggs ir Isabel Briggs Myers iš jo teorijos išskyrė šiuos tipus (turbūt jums gerai žinomus, jei krimtote psichologijos mokslą):

Extraverted Sensing (modern types: ESFP, ESTP)
Introverted Sensing (modern types: ISTJ, ISFJ)
Extraverted Intuition (modern types: ENFP, ENTP)
Introverted Intuition (modern types: INFJ, INTJ)
Extraverted Thinking (modern types: ESTJ, ENTJ)
Introverted Thinking (modern types: ISTP, INTP)
Extraverted Feeling (modern types: ESFJ, ENFJ)
Introverted Feeling (modern types: INFP, ISFP)

Atsakyti
QUOTE(LandL84 @ 2011 05 17, 14:26)
Ne, tikrai nieko nesupainiojau smile.gif Nesakiau, kad tai sutrikimas ar liga, jokiu būdu.   


Off topic, bet...

Prisipažįstu, kad buvau Jus klaidingai supratusi 4u.gif Dabar man jau visiškai aišku, ką turėjote omenyje. Nesu krimtusi psichologijos mokslo, tik turėjau atskirą tokį dalyką ir skaičiau keletą atskirų knygučių. Bet mano supratimui trūksta gilesnės struktūros. Ačiū, kad įnešėt daugiau aiškumo 4u.gif


Atsakyti
wow... va čia tai buvo thumbup.gif (Elegantiškai sninga, LandL84)
Atsakyti
QUOTE(goshke @ 2011 05 17, 16:55)
wow... va čia tai buvo  thumbup.gif  (Elegantiškai sninga, LandL84)


goshke, o kas buvo? biggrin.gif
Atsakyti