Įkraunama...
Įkraunama...

Daržo mulčiavimas. 2 tema

QUOTE(Lotynė @ 2011 06 06, 12:59)
Jūs matyt juokus mėgstat... Nuo kada LOC nekenksmingas? Nenusiplauna jis taip gerai, kad valgyt paskui būtų galima. Pasidomėkit plačiau truputį, sudėtį panagrinėkit. Nėra jis toks nekaltas, nors gal šiuo atveju ir veiksmingas.


4u.gif 4u.gif 4u.gif
Apskritai visos Amway produkcijos etiketes "nekaltus ingridientus" reikia skaityt g.gif doh.gif blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Medute28 @ 2011 06 06, 11:54)
Norėjau paklausti, kaip tą drėgmę padaryti šiltnamyje po mulču, jei laistau tik aplink daigelius, o ne visą lysvę, ar kartais pakrapinti galima ir mulčą, ačiū už atsakymus  4u.gif


pakrapinimas nieko nepadės, prieš mulčiuojant žemė turi būti gerai sudrėkinta, ir vėliau karts nuo karto reikia visą plotą palieti, bet ne truputį, o kad per mulčą vanduo sudrėkintų žemę..


QUOTE(Daivad @ 2011 06 06, 12:03)
gal mane ir bars kitos, bet aš neapsikentusi karts nuo karto su žarna, padariusi purkštuku silpną purškiančio lietučio srovę, visą šiltnamį perlieju, tenka ir lapams, ko labai bijau, bet kol kas lyg ir nekenkia toks lietutis... blush2.gif


tai čia nieko baisaus, aš irgi padarau "lietų", tik geriau laistyti ryte, kad iki vakaro spėtų nudžiūti lapai..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rytorasa: 06 birželio 2011 - 12:27
o kodėl iki vakaro ? juk dabar tokios saulėtos ir karštos dienos, kad, jei vandens lašelis bus ant lapo, tai pradegins jį..ne geriau vakare, kad iki ryto spėtų išdžiūti ??
Atsakyti
Nu va, perskaiciau visa jusu tema, nors per viduri jau galvojau spjausiu, nes tik rietis buvot pradeje ne i tema, o tai apie ka turetu buti diskutuojama buvo pamirsta g.gif

As darze irgi siemet visa zolyte vis skleidziu ant zemes po truputi, bet kadangi nedziovinu - tai vis plonu sluoksniu. Nes pernai visai netiketai priberus zoles ten kur reikia ir nereikia, labai jau teigiama efekta pastebejau. Pas mus toks geras kietas priemolis, o kur is rudens buvo berta zolytes - sakes isismeige - tai as tuo buvau suzaveta, ir zymiai maziau piktzoliu buvo. Taip pat pernai aplink medelius zolytes sluoksni pyliau, nes sienauti buvo nepatogu (vis nutarkuodavau kamiena), tai siemet ten tokia purute zeme paliko.

O mano mama irgi nuo manes darzininkyste uzsikrete, tai siemet ekeperimenta daro: namuose augina dekoratyvini triusi, kuris savo reikalus atlieka i drozliu granules, tai ji siais metais jas ne i konteineri laidoja, o veza i darza ir vis po truputi skleidzia ant zemes smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Lotynė @ 2011 06 06, 12:59)
Jūs matyt juokus mėgstat... Nuo kada LOC nekenksmingas? Nenusiplauna jis taip gerai, kad valgyt paskui būtų galima. Pasidomėkit plačiau truputį, sudėtį panagrinėkit. Nėra jis toks nekaltas, nors gal šiuo atveju ir veiksmingas.

Juokus aš mėgstu lotuliukas.gif ))) ir net pakankamai su humoru draugauju.
Bet tas preparatas jau geriau nei Nemezilis ar koks kitas "natūralus" nuodas, nors ir iš indiško augalo gaminamas. Ir naudojau aš jį 15 metų, ir viskas ten gerai su juo. Sudėtis skaityti irgi mokame. Reklamos niekam nedarau, pirkti nesiūlau mirksiukas.gif

Nepatinka amerikanskas skystalas - naudokit lietuvišką žalią muilą (arba jei žmogus su protu pykstasi - jis ir Fairy gal indams plauti naudoja, bet tai JO reikalas, ir gal toks su Fairy sumanys papurkšti). Man juk tai taspat, ką JŪS pilsit smile.gif)) Kas išbandyta ir patikrinta, tą galiu tik iš savos praktikos pasakyti. Svarbiausia yra kita: muiluotas skystis SUKLIJUOJA BALTASPARNIAMS SPARNUS, ir jie negali skraidyti, todėl nugaišta.

O baltasparniais atsikratyti net labai nelengva... Jie bjaurybiukai veistis sparčiai sugeba.

Na bet gal geriau prie mulčiavomo vėl pareikim, lyrinius nukrypimus baigusios? drinks_cheers.gif

Mulčias turi būti laidus ir orui, ir vandeniui. Jei lietus lyja, mulčias juk jo nesulaiko kaip skėtis ar celofanas.
Laistyti juk galima, bet jei po jūsų mulčiu nėra drėgna žemė, reiškia mulčio sluoksnis perplonas... Mulčias palaiko natūralią iš žemės garuojančią drėgmę, todėl laistyti reikia daug mažiau.
Be to, jei laistoma "lietaus stiliuje", mulčiui tas labai patinka, jis draugauja su lietučiu, ir labai svarbu, kad balterijos dirba savo darbą greičiau, bet supraskit, kad ir mulčiuoti teks dažniau.
Tai jau paspartintas dirvos "auginimas", kada per vieną vasarą galima užsiauginti gana didelį dirvožemio sluoksnį.
Šiandien kaip tik skaičiau kaip žmonės net sosnovskio barščius mulčiavimui naudoja, o jie - ne iš draugiškiausių augalų, bet žalios masės turi tikrai daug. Jie tiaip pat tinka mulčiui.
Papildyta:
QUOTE(rytorasa @ 2011 06 06, 13:26)
tik geriau laistyti ryte, kad iki vakaro spėtų nudžiūti lapai..

ne tik dėl to.
Per dieną žemė labai įšyla, ir jei palaistoma vakare, vanduo greitai garuoja nuo dirvos paviršiaus, jo daug mažesnis kiekis susigeria gilyn.
Laistyti geriausia ryte, kada po nakties dirva yra vėsesnė. Laistyti šaltu vandeniu, nes jame ištirpę daugiau CO2. Jis labai svarbus augalų šaknims.

Nebijokim laistyti ryte, ir kad vandens lašeliai liks ant augalų lapų bei juos nudegins. Ne sanpaulijos, nenugeibs tie daržo augalai. Įsivaizduokit, kad tai buvo naktinis tropikų lietus, kuris juk augalams nekenkia wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Nuotaikinga @ 2011 06 06, 20:24)
Laistyti geriausia ryte, kada po nakties dirva yra vėsesnė. Laistyti šaltu vandeniu, nes jame ištirpę daugiau CO2. Jis labai svarbus augalų šaknims.


Is kur jus traukiat tuos marazmus apie anglies dvidegini,reikalinga saknims,ir kad anas vandeny buna? Co2-yra dujos-mineralini geriat?-tai vat anas yra prisotintas to dvideginio-burbuliukai tie-jusu tas linksniuojamas co2, dirvoje tas co2 atlieka rugstinancia funkcija. Augalu saknims ir dirvos mikroorganizmams reikalingas deguonis,o ne co 2. CO2-augalai pasiima is oro lapais.
"Grunte taip pat turi vykti dujų apykaita. Ir šaknims, ir dirvos mikroorganizmams kvėpuoti reikia deguonies. CO2 perteklius ir deguonies trūkumas trikdo šaknų kvėpavimą. "

http://www.manoukis....s...s=1315&z=63


Sioje ar kitoje temoje buvo siuloma laistyti darzoves sviezio meslo tirpalu-kuris neva uzkuria gerasias tas bakterijas visokias.. Spaudoj dabar placiai rasoma stai kas-kad butent svieziame mesle gali but tos mirtinosios bakterijos..
http://www.delfi.lt/...s.d?id=46306351
Atsakyti
Merginos, nepulkim į kraštutinumus 4u.gif CO2 labai gerai tirpsta vandenyje (ir ne tik mineraliniame biggrin.gif ), ir augalai moka jį iš ten pasisavinti (dabar taip greitai negaliu pagrįsti gudriais straipsniais, bet apie tai galima paskaityti literatūroje apie augalinius akvariumus, aišku sausumos ir vandens augalai nėra vienas ir tas pats, bet esmė lieka panaši). Vandenyje pilna ir to pačio ištirpusio deguonies, kuris reikalingas šaknims, (beje mano galva, nelabai logiška išvada, kad šaknimis deguonis pasisavinamas, o dvideginis - ne ax.gif ). Aš linkusi manyti, kad dirvoje turi būti pusiausvyra, bet koks perteklius yra blogai. O pusiausvyrą ir sukuria, puri, gerai vėdinama dirva, užtikrinanti oro cirkuliaciją apie šaknis.
Laistant smulkiais lašais, vanduo papildomai prisotinamas ne tik anglies dvideginio, bet ir deguonies, todėl didėja jo vertė. O dalis vandenyje ištirpusių dujų, išgaruoja atgal į dirvos paviršių, kur yra suvartojamos augalų lapų. Tad man atrodo, kad viskas čia sveiko proto rėmuose, tikroji tiesa yra per viduriuką mirksiukas.gif
Vilnera, labai ačiū už straipsnį 4u.gif radau atsakymą, kas darosi su mulčiuotomis paprikomis thumbup.gif. Pasodinti į šiltnamį riebūs daigai, užmulčiuoti sustoja augti ir iškart apsipila žiedais ir paprikytėmis, bet labai sunkiai auga. Pasirodo čia būtent dėl CO2 pertekliaus. Jau ir iš savo patyrimo po truputį susidarau nuomonę, kad ne kiekvieno augalo charakteriui mulčiavimas tinka ax.gif
Atsakyti
QUOTE(bitule @ 2011 06 06, 23:56)
Vilnera, labai ačiū už straipsnį  4u.gif radau atsakymą, kas darosi su mulčiuotomis paprikomis  thumbup.gif. Pasodinti į šiltnamį riebūs daigai, užmulčiuoti sustoja augti ir iškart apsipila žiedais ir paprikytėmis, bet labai sunkiai auga. Pasirodo čia būtent dėl CO2 pertekliaus. Jau ir iš savo patyrimo po truputį susidarau nuomonę, kad ne kiekvieno augalo charakteriui mulčiavimas tinka  ax.gif

Taip išeina, kad paprikų nereikia mulčiuoti? blink.gif Prašau paaiškink 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(bitule @ 2011 06 06, 23:56)
Merginos, nepulkim į kraštutinumus  4u.gif  CO2 labai gerai tirpsta vandenyje (ir ne tik mineraliniame  biggrin.gif ), ir augalai moka jį iš ten pasisavinti (dabar taip greitai negaliu pagrįsti gudriais straipsniais, bet apie tai galima paskaityti literatūroje apie augalinius akvariumus, aišku sausumos ir vandens augalai nėra vienas ir tas pats, bet esmė lieka panaši). Vandenyje pilna ir to pačio ištirpusio deguonies, kuris reikalingas šaknims, (beje mano galva, nelabai logiška išvada, kad šaknimis deguonis pasisavinamas, o dvideginis - ne  ax.gif ). Aš linkusi manyti, kad dirvoje turi būti pusiausvyra, bet koks perteklius yra blogai. O pusiausvyrą ir sukuria, puri, gerai vėdinama dirva, užtikrinanti oro cirkuliaciją apie šaknis.
Laistant smulkiais lašais, vanduo papildomai prisotinamas ne tik anglies dvideginio, bet ir deguonies, todėl didėja jo vertė. O dalis vandenyje ištirpusių dujų, išgaruoja atgal į dirvos paviršių, kur yra suvartojamos augalų lapų. Tad man atrodo, kad viskas čia sveiko proto rėmuose, tikroji tiesa yra per viduriuką  mirksiukas.gif
Vilnera, labai ačiū už straipsnį  4u.gif radau atsakymą, kas darosi su mulčiuotomis paprikomis  thumbup.gif. Pasodinti į šiltnamį riebūs daigai, užmulčiuoti sustoja augti ir iškart apsipila žiedais ir paprikytėmis, bet labai sunkiai auga. Pasirodo čia būtent dėl CO2 pertekliaus. Jau ir iš savo patyrimo po truputį susidarau nuomonę, kad ne kiekvieno augalo charakteriui mulčiavimas tinka  ax.gif

Nuotaikinga istisai painioja angli © ir anglies dvidegini-dujas (CO2)-ir tas man vis kliuva,nes gaunasi panasiai kaip rasytume, jog zmogus negali gyvent be vandenilio H, jis ji geria ir juo gyvas, nors is tiesu, geria vandeni H2O..

Atsakyti
QUOTE(bitule @ 2011 06 06, 23:56)
radau atsakymą, kas darosi su mulčiuotomis paprikomis  thumbup.gif. Pasodinti į šiltnamį riebūs daigai, užmulčiuoti sustoja augti ir iškart apsipila žiedais ir paprikytėmis, bet labai sunkiai auga. Pasirodo čia būtent dėl CO2 pertekliaus. Jau ir iš savo patyrimo po truputį susidarau nuomonę, kad ne kiekvieno augalo charakteriui mulčiavimas tinka  ax.gif

Tai pas mane tas pats su paprikomis, labai jau sunkiai auga, nors zydi. Tai gal dabar ta mulcia prakrapstyt?
Atsakyti
Pas mane su paprikom irgi tas pats,nelabai patinka mulčias.Tai aš ji nukrapščiau,padariau toki apskritima aplink stiebą.Bet jau pomidoram kaip patinka,auga sau patenkinti.
Atsakyti
QUOTE(bitule @ 2011 06 06, 23:56)
radau atsakymą, kas darosi su mulčiuotomis paprikomis  thumbup.gif. Pasodinti į šiltnamį riebūs daigai, užmulčiuoti sustoja augti ir iškart apsipila žiedais ir paprikytėmis, bet labai sunkiai auga. Pasirodo čia būtent dėl CO2 pertekliaus. Jau ir iš savo patyrimo po truputį susidarau nuomonę, kad ne kiekvieno augalo charakteriui mulčiavimas tinka  ax.gif

apšvietimas - pagrindinis momentas, o ne žolės mulčas wink.gif Paprikos šiltnamy auga arčiau tako, už jų pomidorų daigai - pirmieji yra šiek tiek užpavėsinti antrųjų. Auga puikiai su labai storu mulčo sluoksniu 4u.gif
Atsakyti