Įkraunama...
Įkraunama...

Maitinimas vaikų darželiuose-lopšeliuose

Tai va, pradejau as cia galvoti (vis problemu ieskau) gal per mazai valgiui skiriama darzelyje. Pas mus kainuoja 4.27+0.50 ugdymui (gal mazokai). g.gif Maistas tai man pasirode ne toks jau ir blatnas. Siandien pietums buvo sriuba ir koses bulviu su pora gabaliuku mesytes (tipo guliasas). Vakarienei makaronai su sviestu, gerimas ir bananas. Ar nepermazai cia tiek, vaikai juk greit isalksta, jei ir vyresniem tokios porcijos buna, tai tikrai mazoka turetu jiems but.
O kaip jusu darzeliuose maitinimas, ar panasiai, ar geriau maitina. Pradejau as cia baimintis, kad nekaip cia su tokiu maistu bus. Nors siaip man ta darzeli gyre, kad ten maistas skanus? Bet kol as buvau, per savaite, pasirinkimas kol kas nekoks.
Pasidalinkit mamos patirtim: ar pasiskaitot meniu, kuo maitina, ar pacios matet kokio dydzio porcijos, gal pas jus geriau maitina. Nepastebejau, kad jogurta koki duotu. g.gif
Atsakyti
Kas man labiausia nepatiko darzelio maiste - tai galybe prieskoniu, druska, cukrus, pomidoru padazas ir pan. Namie tikrai tiek nededam, todel man atrodo per daug maziukam viso to gero.
Na, o del porciju dydzio - musu mazius nesuvalgo visko (nors ir drutas vyrukas yra). Taciau maciau kiti vaikuciai net lekstes islaizo tongue.gif
Grize namo dar valgom rimta vakariene.
Atsakyti
As pastoviai perziuriu meniu dienos vaiko darze,nes tada bunu tik rami rolleyes.gif Tai va,maitina: 9.00 pusryciai(ivairios koses,prie ju dar +vaisiai,dar buna virtu kiausiniu,gerimai silti),10.30 priespieciai(sumustiniai,jogurtai,vaisiai),11.30 pietus(sriubos kasdien skirtingos,po to antras buna ir plovas,ir kotletukai,ir desreles,slaunytes,na ir kasdien skirtingi patiekalai,dar salotytes,kompotas),tada pietu miegas,po jo 15.30 priespieciai(blynai,varskeciai,makaronai su suriu,na ir kasdien skirtingai),taip kad as manau,kad maniske privalgo sociai thumbup.gif
Atsakyti
Nu tikrai gerai maitina, pas mus priespieciu nera. Ir vat meniu man pasirode skurdokas. Nu bet as tik savaite pasiskaitineju meniu. Ir salotu jokiu dar nebuvo"vienas agurkas (grezinelis), pomidoro skiltele (ir cia skirtingom dienom) Bulviu kose jau kelinta karta pastebiu. Jeigu vaikas nedavalgys dienom irgi negerai, o ypac jinai pas mus ir taip kuda, isranki.
"Gosh", o kiek pas jus dienai kainuoja.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Melitukas: 15 birželio 2004 - 23:25
Kainuoja tiek kiek visur atrodo,4 litai su kazkiek centu dienai,plius dar ugdymo priemonems ar kam ten rolleyes.gif
Atsakyti
man tai labiausiai nepatinka, kad nera maisto diferencijavimo pagal vaiku amziu.
Na nemanau, kad 1.5m vaikui balta misraine yra tinkamas maistas vakrienei.

Sunus nesiskundzia, kad valgyti nori, matyt jam uztenka.
Panele tik parejusi is darzelio nori valgyti, bet tada jau vakarienei valgo tik kokios varskes indeli.
Atsakyti
Aš daug darželio meniu neskaitinėju, bet mano abu vaikai grįžta žiauriai alkani. Po to dar du kartus valgo - tik grįžę ir prieš einant miegoti. Net nežinau, ar maniškiai tokie apžoros, kad jiems neužtenka kiek duoda, ar tiesiog kai neskanus maistas, jie nevalgo, kas duodama. Pradžioje auklėtojų klausinėdavau, bet po to nustojau - padarau dvi geras vakarienes, ir dar duodu pusryčius prieš darželį.
O šiaip tai aš už tokius pinigus niekaip vaiko neišmaitinu, tai ir nesistebiu, kad mano vaikai prie gero maistonamie pripratę darželyje nelabai valgo ar neprivalgo.
Atsakyti
Noriu pereiti čia mėšlinais batais..bet baugu rolleyes.gif
Vaikų darželiuose maitinimas tikrai prastas dėl menkų pinigų. Didžiausia bėda yra toli gražu ne prieskoniai ir dešrelės, o nepatikimi maisto produktų tiekėjai ir maistą ruošiantis personalas rolleyes.gif
Atsakyti
skiriasi vaiku maitinimas darzeliuose, as vedu savo panas i viena darzeli, o pusesere savo vaikus i kita, tai kai pakalbam ka jie valgo ir ka maniskes, tai labai skiriasi. Jiems vakarienei pagrinde buna koses, o maniskes gauna ir misraines, ir apkepu, ir ivairiausiu kukuliu, ir karstu sumustiniu, vienu zodziu labai ivairu maista.... rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE (saule @ 2004 06 17, 21:13)
Ar galima tai tvirtinti 100 proc.?

Ką reiškia tvirtinti 100 proc.? 100 proc. gyvenime turbūt niekada nebūna. Supraskit mane teisingai. Aš apibendrintai kalbu, kad didžiausia visų darželių bėda, tai menki pinigai skiriami maistui, kas sąlygoja nepatikimų tiekėjų pasirinkimą (pirmavo ir gal tebepirmauja (jei po ES dar tokios liko, nesidomiu..) vien IĮ). Ir gana atlaidžiai žiūrima į virtuvės darbuotojus. Yra geresnių, yra prastesnių vaikų darželių ir tiek. Pačios suprantate, kad niekas čia išsamios analizės nepateiks, visu pirma, tai neatitinka darbo etikos kodekso, o dar yra ir kitų suvaržymų.
Įmesiu nuorodą, kad nereiktų ilgai ir nuobodžiai cituoti..Tai tik maža dalelė, bet pakaks susidaryti įspūdžiui, jog darželiams dar yra kur tobulėti.

Aš pati esu mama. Pati turiu beveik dvimetę ir kai manęs klausia į kokį darželį eina/eis mano dukra, aš neturiu ką pasakyti. Aš jos nenoriu išvis leisti į darželį, nes namai visada liks namais ir visada bus labiau pasirūpinta gyvenimo kokybe.
Bet suprantu, kad ne visi gali sau tai leisti, galbūt ir mano žingsniuos į kokį darželį, kai aš išsirinksiu smile.gif

O dabar žadėta nuoroda:
Apie vaikų darželius

Gal aš čia griežtai pasisakiau, neįvertinkit to kaip mano pykčio. Jokiu būdu, tiesiog man šiandien prasideda labai sunki diena ir labai daug skubių darbų turiu padaryti. Kokių, greit sužinosite iš žiniasklaidos. Man rodos, jie jau ausis pastatę tik ir laukia. Bet aš kaip visada nesidemonstruosiu wink.gif
Linkiu ne tuščiai pergyventi, o tiesiog turėti drąsos domėtis savo vaikiuko maitinimu darželyje ir nenuolaidžiauti, jei kas ne taip wink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Rasma: 18 birželio 2004 - 08:51
Mielos mamytes! Visai naturalu, kad jums skauda sirdi del to, ka jusu vaikai valgo darzelyje. Taip pat naturalu, kad kartais jie pareje namo nori valgyti. Juk negali buti, kad visiems be isimties patiktu pvz. varskes apkepas. Taip nebuna. Kam patinka ,tas suvalges yra sotus, o kam ne...Savo darzelyje meniu mes rasome ne ant lapeliu, o i blonknotelius, kad tevai galetu zinoti viso menesio meniu. Paskaitai ir aisku. Be to niekas netrukdo uzeiti maitinimo metu ir paziureti, ka valgo vaikai. Maitinimo kokybe taip pat priklauso ir nuo vireju, ir nuo sesutes, ir nuo maisto tiekeju. Namai ir liks namais, o mamos maistas mamos maistu. O musu darzelyje tikrai gerai, sociai ir skaniai maitina. Kaip pavyzdi pateiksiu vakar dienos meniu:
Pusryciai: sveikuoliu kose su padazu. Meduolis su arbata.
Priespieciai: glaistytas surelis.
Pietus: darzoviu sriuba su duona. Guliasas su bulvemis ir agurku salotomis. Kompotas.
Pavakariai: bananas, jogurtas.
Vakariene: Varskes apkepas su uogiene, pienas. Obuolys.
Atleiskite, bet as nemanau, kad tai mazai...
Atsakyti
Einam dar tik tris savaitėles, bet skūstis maitinimu tikrai negaliu. Pirmą savaitę per pietus ateidavau- tai tikrai maistas geras, skanus ir pritaikytas mažiams. Pas mane mergina baisi nevalgiukė, bet darželį vis šį tą valgo... Ir grižta dar alkana. Įsivaizduojat, net ta asoba, kuri niekada neišalksta- po darželio grįžus viską nemnioja. Gal sakau iš inercijos, nes namie savaitgaliais vėl vien pienu gyva sad.gif savaitgaliais- iškrovos dienos...Todėl jai jau tokia nevalgiukė po lopšelio nori valgyti, nesistebiu, kad turintys gerą apetitą po daželio būna išalkę... Juk ten jie išsidūksta ir išsikrauna daug labiau nei namie...
Atsakyti