Įkraunama...
Įkraunama...

Bronchoskopija

Sia tema uzvedziau Santariskiu daktaro, atliekancio bronchoskopija, prasymu, nes labai mazai informacijos apie tai 4u.gif As pati visa savaitgali prasikamavau po interneta belandziodama ir mazai informacijos berasdama.
Labai noriu, kad prisijungtu ir savo patyrimais pasidalintu ir kitos, atlikusios ta bronchoskopija, kad tiems, kam ji skirta, galetu pasiskaityti ir nusiraminti 4u.gif
Viskas is pradziu. 4u.gif
Penktadieni vakare valgiau bandele ir ziurejau tv. Kaip ir viska prarijau, gal koks trupinelis burnoje liko. Kazkaip norejau nuryti seiles, tuo paciu metu ikvepiau ir...uzspringau verysad.gif Bet taip uzspringau, kad akyse juoduoti viskas eme, kvapo atgauti negalejau. Ir pati, ir vyras kazkaip isdauze, oro ikvepiau, aprimo viskas. Nuejau gulti. Atsiguliau ir pajutau, kaip krutine raizyti eme, na kazkur apie kaklo duobute kur, tarsi trupinelis. Uzsikosejau vel, ora emiau gaudyti,bet pasalinti negalejau.Atsiguliau ant sono, bijodama pakruteti ir ismiegojau taip. Sestadieni ryte atsikeliau, ties ta duobute buvo pasigabine gleiviu, gerai atsikrenksciau, bet ispudis, kad kazkas bronchuose, nepraejo. Prisiskaiciau internete apie tuos svetimkunius, kad jie sukelia plauciu uzdegimus, pulinius, plauciu puvinius:verysad: Zodziu, sau diagnoze jau nustaciau, bet reikejo patvirtinimo pas daktarus, kreipiausi pradzioj i poliklinika, paskui vaziavau i ligonine, paskui jie vel nukreipe mane i poliklinika, o toji vel i ligonine doh.gif . Neapkalbesiu mediku, bet patys suprantat, kad jei kreipiausi sestadieni, o Santariskese atsiduriau pirmadieni, tai...supuvusi musu medicinine sistema doh.gif
Tesiu pasakojima nuo to, kad siaip ne taip gavau siuntima i Santariskes. Atvaziavau apie 8. Kol sugalvojo, kur mane nusiusti, kam mane paskirti, atejo ir 9. Santariskese yra bronchoskopijos kabinetas, pasirodo, jokio pulmonologo ir nereikia, yra spec daktaras-bronchoskopuotojas. Liepe nusipirkti vaistu ir du svirkstus, susimokejau apie 5 litus. Daktaras pagal pozymius konstatavo, kad jokio trupinio nesu irijusi, ale del sventos ramybes jis bronchoskopija padarys. As buvau issigandusi, prisiskaiciusi nuorodu ir atsiliepimu, o daktaras mane nuramino, pasakes, kad bronchoskopija nedaugiau nemaloni nei buvimas pas dantista: viska uzmarina, tik nemalonu, kai burna ir dantu kanalus krapstosi biggrin.gif Is tiesu, atlikau ta bronchoskopija ir galiu pasakyti-ispudis, kaip pas dantista drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif
Tesiu toliau. Pasodino mane 9 ryto i kede, suleido i peti vaistus, kad sumazintu sekreto gamyba plauciuose. Paskui ipurske i nosies landas tokiu rugsciu vaistuku, liepe issizioti ir sugarinti dar vienus vaistus(nejautra). Pajutau, kad viskas apsalo, nejautru, gerklej kazkoks gumulas, kurio nei nuryti, nei isspjauti. Tada daktaras pasistate televizoriu, prijunge toki juoda laida-vamzdeli lankstu su lempele ir mikrokamera gale. Pradejo ta laida per nosi ivedineti. Skyles mano nosyje labai siauros, tai siek tiek jauciau nemalonuma, kai ten jas draske, bandydami patekti i nosiarykle, net asaros pasipyle. Bet paskui viskas buvo liuks, tikrai nejauciau nei gerklej, nei per balso stygas, kai vamzdelis ejo. Pajutau jau tik bronchuose. Ir tai tas pajutimas toks idomus, tarsi noras koseti ir iskoseti skreplius, as kosejau, o jie toliau ziurejo(du daktarai), pasidziauge, kad nerukau, kad mano grazus ir tvarkingi bronchai. Jokio svetimkunio nerado. Uz tai rado daug gleiviu, kurias issiurbe(ijunge toki varikliuka prie aparato, jis ir istrauke viska), konstatavo, kad, matyt, buvau itraukusi seiles, o jos vis tik sukele bronchita blink.gif Isivaizduojat, kaip greit? Per dvi paras. Sake, kad butu pacios seiles susigere i bronchus, o gleives iskosejus, bet dabar ir to nebereiks, nes issiurbe viska. Vamzdelio istraukimas buvo greitesnis nei ikisimas. Paziurejau i laikrodi-9.20, pats vamzdelio ikisimas ir tyrinejimas ten truko lygiai 7 minutes.Liepe man pasedeti 20 minuciu dar, kad praeitu nejautra. Is tiesu, jauciausi kaip isgerusi, galva siek tiek svaigo. Daktaras pagyre, kad buvau labai kantri paciente, nors klausimais is pradziu ir labai nugasdinau ji, tikejosi, kad cia su manimi bus sunku. biggrin.gif Issisnypsciau nosi, ten buvo kraujo, sake, normalu, taip buna. Minejo, kad ir atsikoseti siandien galiu kraujais, nes vis tik svetimkunis buvo kisamas, gal kokia kraujagysle uzkabino.
Ir iseinant paprase, kad internete parasyciau apie tai, nes daug kvepavimo taku ligu-letiniu, amzinu, besikartojanciu-sukelia plauciuose svetimkunis istriges doh.gif O zmones apsigydo simptomus, bet neiesko tikros priezasties.

Butu idomu, kad kas pasidalintu patyrimais taip pat 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sena pažįstama: 30 gegužės 2011 - 10:44
miela ponia, pasiskaitykite forumo taisykles, naudoti foruma savais tikslais ir savam medziagos rinkimui-NEGALIMA
o del bronchoskopijos, parasykite man i AZ, tai tikrai nera nekalta procedura
pati tai pergyvenau
Atsakyti
QUOTE(maskatukas @ 2011 05 30, 12:01)
naudoti foruma savais tikslais ir savam medziagos rinkimui-NEGALIMA
o del bronchoskopijos, parasykite man i AZ, tai tikrai nera nekalta procedura
pati tai pergyvenau


Nelabai supratau... g.gif tai jei kažkas klausia nuomonės ar dalinasi patirtim apie kokius mišinukus ar pampersus tai nieko tokio, o jei apie bronchoskopiją, tai jau blogai g.gif Anais atvejais tai ''medžiagos nerenka'' g.gif Man tai atrodo forumas yra vieta kur galima diskutuot/ dalintis patirtimi įvairiomis temomis. Jūs irgi galėtumėt tą žalą viešai parašyt, galbūt Jūsų patirtis taip pat būtų kam nors naudinga 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(VŽ @ 2011 05 30, 12:08)
Nelabai supratau...  g.gif  tai jei kažkas klausia nuomonės ar dalinasi patirtim apie kokius mišinukus ar pampersus tai nieko tokio, o jei apie bronchoskopiją, tai jau blogai  g.gif  Anais atvejais tai ''medžiagos nerenka''  g.gif  Man tai atrodo forumas yra vieta kur galima diskutuot/ dalintis patirtimi įvairiomis temomis. Jūs irgi galėtumėt tą žalą viešai parašyt, galbūt Jūsų patirtis taip pat būtų kam nors naudinga  4u.gif


ivyko sirdies priepuolis, kurio kilmes nenustate net ligonineje,
o senoji pazistama net neparase, kad valgyti negalima is vakaro ir ryte, ir leidziamas atropinas, kad nesiseiletum,
beje, kas nori tai patirtimi dalijasi be jokiu mediku prasymu,
jei labai atvirai-kvepia medziagos rinkimu,

Papildyta:
beje ir uz vaistus mokejau 19 lt su centais,
labai daug nesutapimu:)
Atsakyti

QUOTE(maskatukas @ 2011 05 30, 12:30)
o senoji pazistama net neparase, kad valgyti negalima is vakaro ir ryte,  ir leidziamas atropinas, kad nesiseiletum,
beje, kas nori tai patirtimi dalijasi be jokiu mediku prasymu,
jei labai atvirai-kvepia medziagos rinkimu,


doh.gif Kvepia paranoja unsure.gif Labai teisinga ir naudinga tema. Nematau jokio medžiagos rinkimo ( blink.gif ) , tiesiog žmogus perspėja, kad nuolatinės plaučių ligos gali būti ir svetimkūnio pasekmė, nesu apie tai ir pagalvojusi, vienas iš mano berniukų labai dažnai kosti, maniau plaučiai silpni, dabar tikrai pasidomėsiu ir bronchoskopija. Ačiū, Sena Pažįstama 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Šelma @ 2011 05 30, 13:04)
doh.gif  Kvepia paranoja  unsure.gif  Labai teisinga ir naudinga tema. Nematau jokio medžiagos rinkimo ( blink.gif  ) , tiesiog žmogus perspėja, kad nuolatinės plaučių ligos gali būti ir svetimkūnio pasekmė, nesu apie tai ir pagalvojusi, vienas iš mano berniukų labai dažnai kosti, maniau plaučiai silpni, dabar tikrai pasidomėsiu ir bronchoskopija. Ačiū, Sena Pažįstama  4u.gif


jus mane kaltinate paranoja,
na ir kas kad atliko tyrima, gydymu tikrai nepasirupino, patikekite manimi,
per metus laiko prisiziurejau tiek, kad uztektu romana parasyti apie gydyma , metodus, aparaturas ir t.t.,
tai tikrai nera nekaltas tyrimas, jis atliekamas salia kitu plauciu ligu tyrimu- diagnozes patvirtinimui arba atmetimui,
lygiai tai pat galima propaguoti ir magnetini rezonansa, kuris maziau kensmingas nei kompiuterine tomografija.....
savo vaikui as pasirasyciau si tyrima, tik jei atlikti kiti tyrimai ir diagnoze nera aiski...
nors is kitos puses-ko cia as aiskinu,
Atsakyti
QUOTE(maskatukas @ 2011 05 30, 12:01)
miela ponia, pasiskaitykite forumo taisykles, naudoti foruma savais tikslais ir savam medziagos rinkimui-NEGALIMAo del bronchoskopijos, parasykite man i AZ, tai tikrai nera nekalta procedura
pati tai pergyvenau

Pasidalinti tos proceduros patirtimi-tai medziagos rinkimas ir naudojimasis savais tikslais? blink.gif Nei pateikiau cia anketos, nei daktaru pavardziu, nei privatininku, nieko, as net ne medike, as eiline paciente.
Ok, zinau, kad netikit manim, tai pasinaudokite paieska, paskaitykite senas mano zinutes, siekiancias praeita sestadieni,kai stresavau ir visu klausinejau, ka daryti, kai ikvepiu svetimkuni, ir jei tada sakysit, kad as apgavike-kreipkites i moderatorius, kad panaikintu tema 4u.gif

QUOTE(maskatukas @ 2011 05 30, 12:30)
o senoji pazistama net neparase, kad valgyti negalima is vakaro ir ryte,  ir leidziamas atropinas, kad nesiseiletum,

beje ir uz vaistus mokejau 19 lt su centais,
labai daug nesutapimu:)

Ir asilui aisku, kad pries tokias proceduras negalima valgyti ir gerti, ka cia rasyti?
Vaistu kaina daktaras irgi sake, kad mokesiu 18lt, bet sumokejau apie 5 vaistinej, kodel-nezinau, gal dave ne tokio mandro gamintojo?. Turiu cekiuka, galiu sudiktuoti:
Lidokaina HCL 2proc.tirp.-4,73
Svirkstas 2.5ml-0,43
svirkstas 20ml-0,55
maisiukas-0,01

Dar syki sakau, sios temos tikslas panaikinti proceduros, vadinamos bronchoskopija, baime. Jokios uzsleptos reklamos cia nera.

Ir butu gerai, kad apie sia procedura pasisakytu visi, kuriems buvo komplikacijos kokios nors, kuriems praejo ji ne taip sklandziai.
Kai man reikejo apie ja pasiskaityti, tai informacijos gavau arba mokslines, o komentarai daugiausia buvo neigiami. Viena buvau radusi tik teigiama, t.y., rase, kad neskaudejo, kad moteris net parvairavo namo pati(mane vis tik parveze, nes i sonus nesiojo, nebuciau parvairavusi). Dar vienas komentaras buvo istriges, kad sirdis eme stoti blink.gif Tai gal cia jusu, Maskatuk, komentara skaiciau? Isibaiminusi buvau siaubingai...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sena pažįstama: 30 gegužės 2011 - 13:48
QUOTE(sena pažįstama @ 2011 05 30, 14:30)
Pasidalinti tos proceduros patirtimi-tai medziagos rinkimas ir naudojimasis savais tikslais? blink.gif Nei pateikiau cia anketos, nei daktaru pavardziu, nei privatininku, nieko, as net ne medike, as eiline paciente.
Ok, zinau, kad netikit manim, tai pasinaudokite paieska, paskaitykite senas mano zinutes, siekiancias praeita sestadieni,kai stresavau ir visu klausinejau, ka daryti, kai ikvepiu svetimkuni, ir jei tada sakysit, kad as apgavike-kreipkites i moderatorius, kad panaikintu tema 4u.gif
Ir asilui aisku, kad pries tokias proceduras negalima valgyti ir gerti, ka cia rasyti?
Vaistu kaina daktaras irgi sake, kad mokesiu 18lt, bet sumokejau apie 5 vaistinej, kodel-nezinau, gal dave ne tokio mandro gamintojo?. Turiu cekiuka, galiu sudiktuoti:
Lidokaina HCL 2proc.tirp.-4,73
Svirkstas 2.5ml-0,43
svirkstas 20ml-0,55
maisiukas-0,01

Dar syki sakau, sios temos tikslas panaikinti proceduros, vadinamos bronchoskopija, baime. Jokios uzsleptos reklamos cia nera.

Ir butu gerai, kad apie sia procedura pasisakytu visi, kuriems buvo komplikacijos kokios nors, kuriems praejo ji ne taip sklandziai.
Kai man reikejo apie ja pasiskaityti, tai informacijos gavau arba mokslines, o komentarai daugiausia buvo neigiami. Viena buvau radusi tik teigiama, t.y., rase, kad neskaudejo, kad moteris net parvairavo namo pati(mane vis tik parveze, nes i sonus nesiojo, nebuciau parvairavusi). Dar vienas komentaras buvo istriges, kad sirdis eme stoti blink.gif Tai gal cia jusu, Maskatuk, komentara skaiciau? Isibaiminusi buvau siaubingai...


man ne tik sirdis stojo, slapinausi kas 10 min, nepaejau, vedziojo drauge i tualeta atvykusi is namu, bet jei medikams nerupejo, nejau kam nors cia rupes
netgi paranoja kaltina....
ir jei jums papuole svetimkunis i kvepavimo takus, reikia kviestis greitaja, o ne i supermamau puslapi eiti.....
beje, man vakare dar ir temp pakylo,
medikams tai normalu, ar jiems kada nors kaskas buvo nenormalu, jie iki tokio lygio nuvaziavo, kad pacientu praso per puslapi teigiamai aprasyti bronchoskopija,
tai gal ir kitus tyrimus pradekim propaguoti......
Atsakyti
QUOTE(maskatukas @ 2011 05 30, 15:00)
man ne tik sirdis stojo, slapinausi kas 10 min, nepaejau, vedziojo drauge i tualeta atvykusi is namu,  bet jei medikams nerupejo, nejau kam nors cia rupes
netgi paranoja kaltina....

ir jei jums papuole svetimkunis i kvepavimo takus, reikia kviestis greitaja, o ne i supermamau puslapi eiti.....

beje, man vakare dar ir temp pakylo,
medikams tai normalu, ar jiems kada nors kaskas buvo nenormalu, jie iki tokio lygio nuvaziavo, kad pacientu praso per puslapi teigiamai aprasyti bronchoskopija,
tai gal ir kitus tyrimus pradekim propaguoti......

O del kokios priezasties jums dare bronchoskopija? g.gif Gal tiesiog priezastys yra kitokios, gal ligos neranda, gal ne nuo tos proceduros pakilo tempa, o del neatrastos ligos? g.gif O gal dar dare kokia biopsija? Man tai tik tiriamasis pobudis tebuvo, tai net nezinau, gal kai ima biopsija kokia, tai ir skauda, o paskui tempa kyla?

Skambinau doh.gif Greitoji liepe vaziuoti i poliklinika issiimti siuntima(paklause, ar kvepuoti dar galiu pati), poliklinikoj liepe vaziuoti i ligonine, ligoninej apziurejo keli daktarai, padare kraujo tyrimus, isklause plaucius, pasake, kad rentgenas tokiu atveju netikslinga, nes svetimkunis organines kilmes, nematys su rentgenu, reikia bronchoskopijos(beje, LORas irgi apziurejo endoskopu, kiso irgi vamzdeli ir be jokio nuskausminimo, jei taip sulyginti, gal LORine procedura man buvo nemalonesne, nors irgi neskausminga), o kadangi nesu mirstanti, nedustanti dar, reksminga moterele, tai nusprende, kad daktaro kviesti is namu nereikia, palauksiu ir pirmadienio irnesakyk.gif Pirmadieni vel is naujo: i poliklinika, poliklinika-i ligonine, ligoninej konstatvo, kad pulmonologo man nereikia ir t.t.)

Na paklodziu rasymas su daktaru prasymu nesusijes tongue.gif Cia mano jau toks stilius, jei man kas idomu-rasau postus kaip paklodes. Ir su daktaro prasymu kaip ivyko-po proceduros pasakiau, kad internete prisiskaiciau daug baisiau, kad ne puses to nebuvo, ko skaiciau, tai daktaras ir pasiule, kad parasyciau isgyvenimus, nes, sako, ateina pacientai 'apsisviete" visokiom internetinem siaubybem, ima alpti vos i kede atsisede ir svirksta pamate, o ir opumas tu pacientu nezmogiskas buna.
O bronchoskopija isties reikalinga buna, nedaro jos ir neskiria niekam be reikalo, kiti iki jos prasimusti negali. Kazin, kas cia geriau, ar sirgti kas antra savaite plauciu uzdegimu ir antibiotikais nuodytis, ar vis tik issitirti ir pasalinti ligos priezasti, kuri gali buti ir eilinis svetimkunis. drinks_cheers.gif
Atsakyti
pries atliekant procedura, gauni pasirasyti lapa, o jame labai daug salutiniu poveikiu, tame tarpe ir mirties atvejis,
medikai neatsako uz nieka, parasas juk tavo...........
Atsakyti
QUOTE(maskatukas @ 2011 05 30, 15:41)
pries atliekant procedura, gauni pasirasyti lapa, o jame labai daug salutiniu poveikiu, tame tarpe ir mirties atvejis,
medikai neatsako uz nieka, parasas juk tavo...........

Lapa pasirasyti gavau, bet standartini, kad as tokia ir tokia, su tokiu asmens kodu SUTINKU, kad butu man atlikta ta procedura. SUTINKU, kad mano atsakymai bus teikiami tam ir tam asmeniui(nurodziau vyra), SUTINKU, kad proceduroje dalyvaus rezidentai(vel pasirasiau, mano nuostata tokia, kad jei daktaras ka prazioplins, tai bent vienas koks rezidentas tikrai pamatys ir neduos numirti), SUTINKU, kad gydys, radus kokia liga.
Apie jokias komlikacijas ir mirti nebuvo rasyta. g.gif
Pilde dar eilini sveikatos lapa: kokiom ligom esu sirgusi, kiek ir kokias operacijas turejusi, kokios onkologines ligos seimoje/gimineje buvo, kam alergiska ir panasiai.
Bet cia tokius lapus pildeme ir kai darem vaiko adenoidu ir tonziliu operacija neperseniausiai, niekur ar mirtis ir komplikacijas nerase. g.gif

O tai kam daret tada ta bronchoskopija, jei vien tik negatyvas aplinkui? Visi daktarai durni, popieriai su mirties nuosprendziu? g.gif Juk prievartos nera, atsisakot daryti, nepasirasot-ir einat namo, daktarai ir taip darbo turi, prasimusti nebeimanoma, nors ir mirtum drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(maskatukas @ 2011 05 30, 12:30)
ivyko sirdies priepuolis, kurio kilmes nenustate net ligonineje,
o senoji pazistama net neparase, kad valgyti negalima is vakaro ir ryte,  ir leidziamas atropinas, kad nesiseiletum,
beje, kas nori tai patirtimi dalijasi be jokiu mediku prasymu,
jei labai atvirai-kvepia medziagos rinkimu,

Papildyta:
beje ir uz vaistus mokejau 19 lt su centais,
labai daug nesutapimu:)



Kadangi temos autorę pažįst asmeniškai, tai tikrai galiu pasakyti, kad jokio medžiagos rinkimo čia nėra bigsmile.gif
Atsakyti