Įkraunama...
Įkraunama...

Gyvenimas didmiestyje ir provincijoje

Aš manau, kad tiek gerų, tiek negerų mokytojų pasitaiko visur, be to, viskas priklauso ir nuo vaiko gabumų, įdedamų pastangų. Sakyti, kad tik gyvendamas dideliam mieste kažko pasieksi moksle tikrai nėra teisinga. Pati gyvenau miestelyje. Visi mane mokę mokytojai buvo vietiniai. Papildomai mokiausi tuos dalykus, kurių valstybinius lankiau. Lietuvių mokytoja buvo labai prasta, būtent korepetitorė sudėliojo man visą supratimą ir šio dalyko stipraus mokytojo man labiausiai ir reikėjo. Kitus dalykus papildomai mokiausi dėl šventos ramybės. Beje, mokykla turėjo ir kitą lietuvių kalbos mokytoją, kuri buvo labai griežta ir mokė labai gerai. Tai mano pusseserė, kuri pas ją mokėsi ir vėliau išėjo į miesto gimnaziją, lietuvių kalbos pamokoje iš pradžių nelabai ką turėjo ir mokytis, nes buvo viskas lengva. Grįžtant prie manęs, egzaminus išlaikiau irgi puikiai biggrin.gif . Ir kai mokiausi mieste, tarp miesto mokyklas baigusių jaunuolių, tikrai nepastebėjau, kad jie kažkuo pranašesni smile.gif
Atsakyti
aš baigiau provincijos mokyklą, mokiausi sustiprintą matematiką , atestate turiu vien 10-tukus, iš egzaminų taip pat. Mūsų visa klasė buvo stipri, eksperimentinė, nuo 7 klasės surinkta iš pačių geriausių mokyklos ir rajono mokinių (su keliom išimtim). Tad praktiškai visi buvo labai gabūs ir motyvuoti, mokytojų svajonė biggrin.gif, baigę sėkmingai sustojo į aukštąsias , baigė studijas. Ir visai nemažai klasiokų, baigę mokslus - grįžo į savo miestelį. Kas kokį verslą turi, kas programuoja kaip freelanceris, kai kas dirba rajono įstaigose, vienas - ūkininkauja. O yra ir pora mokytojų. Tai va, tos mokytojos - visų pirma tikrai kaip ir daugelis čia minėjo, dirba per kelias mokyklas : miestelio gimnazijoje + kaimo mokyklose (dėsto matematiką, informatiką). Tam nemanau kad jų darbo kokybė skirasi nuo to, kokioje mokykloje dėsto, o jų kompetencija man nekelia abejonių.

O antra - neseniai teko pakeliauti kompanijoje su vienos Vilniaus mokyklos aštuntoke, ji daug pasakojo apie savo mokyklą, tai žinokite, likau lengvai šokiruota, nes tokių dalykų, tokio atsainaus mokytojų požiūrio, nekompetencijos apraiškų neįsivaizduoju kad ir savo ex-mokykloje... Kad nekaltintumėte moksleivės neobjektyvumu (aš irgi iš pat pradžių pagalvojau, kad gal negali būti, gal mergiotė nesižino ko nori) - paklausiau, o tai yra nors vienas geras mokytojas, kuris tau patinka ir apie kurį gali pasakyti kad jis tikrai šaunus mokytojas ir gerai dirba savo darbą? - Taip, sako, yra, matematikas. Kuris pamokų metu stengiasi ir išdėstyti, ir išreikalauti, o gabesnius, norinčius išmokti vaikus - dar ir po pamokų kviečiasi ir mokina papildomai , (be jokio užmokesčio!), vien norėdamas kad vaikams pasisektų įstoti į geras gimnazijas. Tai vat, pasirodo vaikai vertina tokius dalykas. Ir kaip gaila, kad tokių mokytojų pasirodo - mažuma... (bent jau kai kuriose mokyklose). Tik viena supratau, kad savo vaikams mokyklą rinksiu atsakingiau, nei iki šiol galvojau, ar tai bus Vilnius, ar ne...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo MuseZuze: 23 sausio 2016 - 01:26
QUOTE(Hmmm... @ 2016 01 22, 18:10)
As ne is Vilniaus, universitetu destytoju korepetitoriais nesamdziau, mokykla desimtukais baigiau, valstybinius netoli 100 islaikiau, istojau kur norejau ir nemokamai (ot pasigyriau  biggrin.gif ). Ir as toje "provincijoje" net ne viena tokia buvau  rolleyes.gif



QUOTE(Liebchen @ 2016 01 22, 23:35)
. Pati gyvenau miestelyje.Grįžtant prie manęs, egzaminus išlaikiau irgi puikiai  biggrin.gif .



QUOTE(MuseZuze @ 2016 01 23, 02:18)
aš baigiau provincijos mokyklą, mokiausi sustiprintą matematiką , atestate turiu vien 10-tukus, iš egzaminų taip pat.

Nu, mergaitės, jūs dar savo močiučių laikus prisiminkite, kaip kaime išsilavinę buvo tik trys-daktaras, kunigas ir mokytojas lotuliukas.gif Tai kas buvo MŪSŲ laikais-dabar negalime net lyginti, pirmiausia, iš viso dėl dėstomo dalyko programos stiprumo(ji stipresnė, nei mūsų laikais), plius, dėl to, kad mes laikėm egzaminus SAVOJ mokykloj, pas SAVUS mokytojus, mūsų netikrino jokie egzaminų centrai. schmoll.gif Ir tarp mokytojų buvo žmogiškasis faktorius, kada pažymius tiesiog pakoreguodavo simpatijų-antipatijų principu irnesakyk.gif O dabar net ginčytis nėra ko: iš kaimų ir mažų miestelių išlakstė dauguma jaunų, protingų žmonių į didmiesčius arba užsienį, mokyklos masiškai uždarinėjamos arba paliekamos dešimtmetėmis, kaimų mokyklose liko pensininkai mokytojai, mokę dar mus doh.gif Ką jie gali gero duoti vaikams? Sakykim, gabiems, kurių, tikiu, ir kaime tikrai yra? Taip, prieš 25-30 metų jie buvo savo dalyko profesionalai, o dabar kas? Nukvošę seniai. Ir net kartą per savaitę atvykusi profesionali chemikė negali pakelti mokinių mokslo lygį į didmiesčio aukštumas. schmoll.gif Įdedu šiaip pasicekavinti mokyklų reitingus. Seni čia, 2013 metų, bet norint įdėti 2014 ar 2015, reikia mokėti blush2.gif
http://www.vidurine......ngai 2014.pdf
Galit ir šiaip pasižiūrėti, kur jūsų vaikai mokosi.
Pirmam 10tuke-kad ir ką sakytumėt, bet dominuoja didmiesčių mokyklos. O paskutiniame dešimtuke-visokios rajono mokyklos.
Atsakyti
100 procentų sutinku su Sena Pažystama. drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif Mes užauginome jau savo vaikus tai tikrai galime palyginti šiuos laikus su praėjusiais.Nėra ko lyginti. blink.gif blink.gif Gyvename ne sostinėje,bet visų trejų vaikų baigta gimnazija pirmame dešimtuke.Turėjome galimybę keltis gyventi į sodybą,bet vien dėl vaikų mokymosi likome mieste.Dabar jau visi trys baigę,galvojame apie gyvenimą vienkemyje. ax.gif
Net mieste renkiesi kuri gimnazija stipresnė. g.gif
Man iš viso absurdas kai dar yra mokyklų kur pradinėse klasėse iš karto moko dvi klases(kažkada pagal paskyrimą važiavau į kaimo mokyklą dirbti pradinių klasių mokytoja ir taip dirbti iš karto su dviem klasėmis).Man čia tokia tamsuma. doh.gif doh.gif Bet kiek girdžiu,kad dar šiais laikais yra tokių mokyklų? bigsmile.gif bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2016 01 23, 00:13)
Nu, mergaitės, jūs dar savo močiučių laikus prisiminkite, kaip kaime išsilavinę buvo tik trys-daktaras, kunigas ir mokytojas lotuliukas.gif Tai kas buvo MŪSŲ laikais-dabar negalime net lyginti, pirmiausia, iš viso dėl dėstomo dalyko programos stiprumo(ji stipresnė, nei mūsų laikais), plius, dėl to, kad mes laikėm egzaminus SAVOJ mokykloj, pas SAVUS mokytojus, mūsų netikrino jokie egzaminų centrai.  schmoll.gif Ir tarp mokytojų buvo žmogiškasis faktorius, kada pažymius tiesiog pakoreguodavo simpatijų-antipatijų principu irnesakyk.gif O dabar net ginčytis nėra ko: iš kaimų ir mažų miestelių išlakstė dauguma jaunų, protingų žmonių į didmiesčius arba užsienį, mokyklos masiškai uždarinėjamos arba paliekamos dešimtmetėmis, kaimų mokyklose liko pensininkai mokytojai, mokę dar mus doh.gif

idomumo delei paziurejau savo buvusios mokyklos pedagogus blink.gif dar tos pacios mokytojos, kurios jau tada sorry "nukvakusios" buvo, dar vis dirba blink.gif ir baigiau Kaune 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2016 01 23, 07:13)
Nu, mergaitės, jūs dar savo močiučių laikus prisiminkite, kaip kaime išsilavinę buvo tik trys-daktaras, kunigas ir mokytojas lotuliukas.gif Tai kas buvo MŪSŲ laikais-dabar negalime net lyginti, pirmiausia, iš viso dėl dėstomo dalyko programos stiprumo(ji stipresnė, nei mūsų laikais), plius, dėl to, kad mes laikėm egzaminus SAVOJ mokykloj, pas SAVUS mokytojus, mūsų netikrino jokie egzaminų centrai.  schmoll.gif Ir tarp mokytojų buvo žmogiškasis faktorius, kada pažymius tiesiog pakoreguodavo simpatijų-antipatijų principu irnesakyk.gif O dabar net ginčytis nėra ko: iš kaimų ir mažų miestelių išlakstė dauguma jaunų, protingų žmonių į didmiesčius arba užsienį, mokyklos masiškai uždarinėjamos arba paliekamos dešimtmetėmis, kaimų mokyklose liko pensininkai mokytojai, mokę dar mus doh.gif  Ką jie gali gero duoti vaikams? Sakykim, gabiems, kurių, tikiu, ir kaime tikrai yra? Taip, prieš 25-30 metų jie buvo savo dalyko profesionalai, o dabar kas? Nukvošę seniai. Ir net kartą per savaitę atvykusi profesionali chemikė negali pakelti mokinių mokslo lygį į didmiesčio aukštumas. schmoll.gif Įdedu šiaip pasicekavinti mokyklų reitingus. Seni čia, 2013 metų, bet norint įdėti 2014 ar 2015, reikia mokėti blush2.gif
http://www.vidurine......ngai 2014.pdf
Galit ir šiaip pasižiūrėti, kur jūsų vaikai mokosi.
Pirmam 10tuke-kad ir ką sakytumėt, bet dominuoja didmiesčių mokyklos. O paskutiniame dešimtuke-visokios rajono mokyklos.

Na ir nusišnekate doh.gif doh.gif Kokie dar močiučių laikai? Kokie dar nukvakę mokytojai? doh.gif lotuliukas.gif Negi manote, kad čia visos baigė mokyklą prieš 25-30 metų? doh.gif Yra ir jaunų moterų, baigusių tik prieš ~dešimtmetį, ir niekas taip drastiškai ten nepasikeitė. Ne apie caro rūriko laikus kalbame biggrin.gif
Mano daugumai mokytojų dabar apie ~45-50 metų. Darbingo amžiaus žmonės. Kam vėl menkinti tai, ką nesate nei mačiusi, nei susidūrusi. schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2016 01 23, 07:13)
Nu, mergaitės, jūs dar savo močiučių laikus prisiminkite, kaip kaime išsilavinę buvo tik trys-daktaras, kunigas ir mokytojas lotuliukas.gif Tai kas buvo MŪSŲ laikais-dabar negalime net lyginti, pirmiausia, iš viso dėl dėstomo dalyko programos stiprumo(ji stipresnė, nei mūsų laikais), plius, dėl to, kad mes laikėm egzaminus SAVOJ mokykloj, pas SAVUS mokytojus, mūsų netikrino jokie egzaminų centrai.  schmoll.gif Ir tarp mokytojų buvo žmogiškasis faktorius, kada pažymius tiesiog pakoreguodavo simpatijų-antipatijų principu irnesakyk.gif O dabar net ginčytis nėra ko: iš kaimų ir mažų miestelių išlakstė dauguma jaunų, protingų žmonių į didmiesčius arba užsienį, mokyklos masiškai uždarinėjamos arba paliekamos dešimtmetėmis, kaimų mokyklose liko pensininkai mokytojai, mokę dar mus doh.gif  Ką jie gali gero duoti vaikams? Sakykim, gabiems, kurių, tikiu, ir kaime tikrai yra? Taip, prieš 25-30 metų jie buvo savo dalyko profesionalai, o dabar kas? Nukvošę seniai. Ir net kartą per savaitę atvykusi profesionali chemikė negali pakelti mokinių mokslo lygį į didmiesčio aukštumas. schmoll.gif Įdedu šiaip pasicekavinti mokyklų reitingus. Seni čia, 2013 metų, bet norint įdėti 2014 ar 2015, reikia mokėti blush2.gif
http://www.vidurine......ngai 2014.pdf
Galit ir šiaip pasižiūrėti, kur jūsų vaikai mokosi.
Pirmam 10tuke-kad ir ką sakytumėt, bet dominuoja didmiesčių mokyklos. O paskutiniame dešimtuke-visokios rajono mokyklos.


Tai niekas net nebando įrodinėt, kad Mažeikių sodų vid. mokykla
- tas pats kas Vilniaus Licėjaus biggrin.gif

Beje mano mokykla yra pirmame 100-tuke. Ir už jos daaaaaaaug Vilniaus ir Kauno mokyklų... Tad visiškai nesiginčiju , kad geriausios šalies mokyklos yra didžiuosiuose miestuose, bet visų pirma - jos talpina tik labai mažą dalį moksleivių, kitiems reikia užpildyti likusias mokyklas, tad lieku prie savo nuomonės , kad tikrai yra gerų mokyklų ir provincijoje, kurios lenkia didelę dalį didmiesčio eilinių vidurinių ir gimnazijų.

Beje, aš mokyklą baigiau ne močiučių laikais, o tuo metu kai valstybinių egzaminų užduotys buvo skelbiamos per televiziją, darbai - koduoti ir vežami tikrinti į sudarytą rajono komisiją, ir tikrino ne savi mokytojai, taip kad simpatijos-antipatijos visai negrojo. Manau, kad buvo pakankamai objektyvus vertinimas.

perduosiu savo klasiokėms kad, jos, važinėdamos dirbti į kaimo mokyklas , yra nukriošę senės biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Miškų avietė @ 2016 01 23, 11:56)
Yra ir jaunų moterų, baigusių tik prieš ~dešimtmetį, ir niekas taip drastiškai ten nepasikeitė. Ne apie caro rūriko laikus kalbame biggrin.gif

Sory, kitą kartą žinosiu, jog bendrauju su savo sūnaus beveik bendraamže, kuriai dar jaunatvinis maksimalizmas neišgaravęs 4u.gif Aš jau priklausau caro riuriko laikams. blush2.gif Ir taip, mokykloje liko mokytojos, kurios mokė mane doh.gif
Kitas klausimas-ar jūs baigėt KAIMO mokyklą? Šiaip dėl bendro išprusimo klausiu, kad bendrą vaizdą susidaryčiau ax.gif

QUOTE(MuseZuze @ 2016 01 23, 12:54)
Beje mano mokykla yra pirmame 100-tuke. Ir už jos daaaaaaaug Vilniaus ir Kauno mokyklų... 
perduosiu savo klasiokėms kad, jos, važinėdamos dirbti į kaimo mokyklas , yra nukriošę senės  biggrin.gif

Vėl tas pats klausimas: ar jūs baigėt KAIMO mokyklą ir kiek mokosi toje mokykloje vaikų? Nes pirmam šimtuke kaimo mokyklos yra tik kelios, ir tai net ne kaimo, o jau miestelių stambių, kur mokinių skaičius 500-700. Atkreipkite dėmesį, jog tokia Šalčininkų rajono mokykla yra 34, bet mokosi ten tik 111 vaikų. Vadinasi, po 10 kiekvienoje klasėje. Įstojimas į aukštąsias mokyklas yra 60 procentų, vadinasi, NET 6 vaikai iš tos mokyklos įstojo į aukštąsias. biggrin.gif Bet reitingus pakoreguoja mirksiukas.gif

Ne, perduokit savo draugėms, kad jos ne senės sukriošę, o šaunuolės jauniklės, kur mokytojos patirtį įgis provincijoje. mirksiukas.gif O paskui, kai turės patirtį, gal ir praeis konkursus į didmiesčio mokyklas 4u.gif Nes pačius pačius pačius profesionalius gydytojus, teisininkus, mokytojus susirenka didmiesčiai, deja. ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sena pažįstama: 23 sausio 2016 - 12:37
QUOTE(sena pažįstama @ 2016 01 23, 12:32)
Sory, kitą kartą žinosiu, jog bendrauju su savo sūnaus beveik bendraamže, kuriai dar jaunatvinis maksimalizmas neišgaravęs 4u.gif Aš jau priklausau caro riuriko laikams. blush2.gif Ir taip, mokykloje liko mokytojos, kurios mokė mane doh.gif
Kitas klausimas-ar jūs baigėt KAIMO mokyklą? Šiaip dėl bendro išprusimo klausiu, kad bendrą vaizdą susidaryčiau ax.gif
Vėl tas pats klausimas: ar jūs baigėt KAIMO mokyklą ir kiek mokosi toje mokykloje vaikų? Nes pirmam šimtuke kaimo mokyklos yra tik kelios, ir tai net ne kaimo, o jau miestelių stambių, kur mokinių skaičius 500-700. Atkreipkite dėmesį, jog tokia Šalčininkų rajono mokykla yra pirmam 20, bet mokosi ten tik 111 vaikų. Vadinasi, po 10 kiekvienoje klasėje. Įstojimas į aukštąsias mokyklas yra 50 procentų, vadinasi, NET 5 vaikai iš tos mokyklos įstojo į aukštąsias. biggrin.gif Bet reitingus pakoreguoja mirksiukas.gif

Ne, perduokit savo draugėms, kad jos ne senės sukriošę, o šaunuolės jauniklės, kur mokytojos patirtį įgis provincijoje.  mirksiukas.gif O paskui, kai turės patirtį, gal ir praeis konkursus į didmiesčio mokyklas 4u.gif Nes pačius pačius pačius profesionalius gydytojus, teisininkus, mokytojus susirenka didmiesčiai, deja. ax.gif


mūsų miestelyje gyvena gal 7000 gyventojų. Kaimu jau gal ir nepavadinsi bet iki rimto miesto toli šaukia, sutikit smile.gif O dėl kaimų - niekaip nenorit pripažinti, kad ten nemažai tų pačių dirbančių mokytojų kaip ir rimtesnėse mokyklose. Taip, gabiam kaimo vaikui - vienintelė išeitis vyresnėse klasėse važinėti į artimiausią gimnaziją. Bet ar tai čia problema? Dėl jų pešasi tos kelios geresnės mokyklos/gimnazijos, juos net mokyklinis autobusiukas vežioja, kokios prabangos deja negaliu įsivaizduoti savo didmiesčio pakraščio vaikams.

Neis tos jauniklės į didmiestį, net jei kažkas viliotų. Grįžtam į tą patį tašką - ne visiems tas didmiestis reikalingas, ne visi į jį veržiasi, ir yra žmonių kurie savo noru pasirenka gyvenimą mažame miestelyje ar net kaime, kur jiems labiau priimtina, jiems ten paprasčiausiai gera gyventi (o ne todėl, kad niekam tikę ir neturi šansų įsitvirtinti didmiestyje ).

pvz ,mano uošvis - na jo nenuviliosi į jokį VIlnių. Ten jis paskęs tarp daugumos, o savo miestelyje - yra gerbiamas žmogus, visiems reikalingas , dalyvauja visuomeninėje veikloje, šiek tiek politikoje, jo pasisakymus spausdina vietos laikraštis ir t.t. O jam tai labai svarbu, jam patinka pripažinimas, reikia jaustis svarbiu, ir provincijos miestelyje jis visa tai gauna, i r dėl to jam nereikia verstis per galvą (ar lipti per kitų galvas).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo MuseZuze: 23 sausio 2016 - 12:51
QUOTE(MuseZuze @ 2016 01 23, 13:41)
mūsų miestelyje gyvena gal 7000 gyventojų. Kaimu jau gal ir nepavadinsi bet iki rimto miesto toli šaukia, sutikit smile.gif

Tai tuo diskusiją ir baikim, nes aš kalbėjau apie tuos kaimus, kuriuose žmonių iki 1000-2000, kur mokykloje mokosi tik 100-150 mokinių. 4u.gif Aš raita į tokį miestelį, kuris turi 7000 žmonių grįžčiau ir dar pasispardydama. drinks_cheers.gif
Papildyta:
QUOTE(MuseZuze @ 2016 01 23, 13:41)
Grįžtam į tą patį tašką - ne visiems tas didmiestis reikalingas,  ne visi į jį veržiasi, ir yra žmonių kurie savo noru pasirenka gyvenimą mažame miestelyje ar net kaime, kur jiems labiau priimtina, jiems ten paprasčiausiai gera gyventi (o ne todėl, kad niekam tikę ir neturi šansų įstvirtinti didmiestyje ).

Tai čia niekas dėl to nesiginčija drinks_cheers.gif Gyvenimas provincijoje yra nuostabus wub.gif Tik diskusija įsiplieskė dėl to, jog geriausi mokytojai, geriausi gydytojai vis tik didmiestyje bazuojasi. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2016 01 23, 12:46)
Tai tuo diskusiją ir baikim, nes aš kalbėjau apie tuos kaimus, kuriuose žmonių iki 1000-2000, kur mokykloje mokosi tik 100-150 mokinių. 4u.gif Aš raita į tokį miestelį, kuris turi 7000 žmonių grįžčiau ir dar pasispardydama. drinks_cheers.gif


aš maniau kad diskutavome tema "Gyvenimas didmiestyje ir provincijoje" , tai natūraliai savo pavyzdžius priskyriau prie provincijos stovyklos smile.gif
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2016 01 23, 12:32)
Atkreipkite dėmesį, jog tokia Šalčininkų rajono mokykla yra 34, bet mokosi ten tik 111 vaikų. Vadinasi, po 10 kiekvienoje klasėje. Įstojimas į aukštąsias mokyklas yra 60 procentų, vadinasi, NET 6 vaikai iš tos mokyklos įstojo į aukštąsias. biggrin.gif Bet reitingus pakoreguoja mirksiukas.gif

Ne visai taip, įstojo pirmu pageidavimu 6 vaikai, 10 gavo baigimo pažymėjimus. Įstojusių galėjo būti ir daugiau.
Atsakyti