Įkraunama...
Įkraunama...

Jaunųjų sutikimas

Kiek praverčiau temas, niekur neradau patarimų svečiams, kaip smagiau pasitikti jaunuosius? Išteka draugų dukra, nori tradicinių lietuviškų vestuvių su papročiais, norisi kažkiek padėti rolleyes.gif Vyras organizuoja užstalės užsėdimą, aš jaunųjų sutikimą. Papasakokit, kad buvot, kur patiko, kokių idėjų, kaip įdomiau sutikti pulką ax.gif 4u.gif
Atsakyti
Laba, ir man labai aktualu kaip sutikti jauniuosiu. Gal kas galite pasidalinti prisiminimais ar patirtimi. Aciu
Atsakyti
Tradicinis sutikimas yra su duona, degtine ir druska, lininiu ranksluostuku ir ten jau ka daugiau sumastysit.
Dar tradiciskai stalu uzsedejai pasikeicia lytim, moteris vyra vaidina, vyras moteri. Atmetus visus issikalinejimus, prie stalo leidzia tik vestuviu liudijima parodzius.

Galima visokiu uzduociu sugalvoti. Anksciau reikedavo irodyti, kad vyras yra vyras ir jis bus geras (malkas kapoti), moteris bus namuose puiki seimininke ir gerai vaikus priziures (vystyti leliuka, arba bulves skusti).

Kol kas daugiau nepamenu. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(*Passion* @ 2011 07 04, 12:39)
Tradicinis sutikimas yra su duona, degtine ir druska, lininiu ranksluostuku ir ten jau ka daugiau sumastysit.
Dar tradiciskai stalu uzsedejai pasikeicia lytim, moteris vyra vaidina, vyras moteri. Atmetus visus issikalinejimus, prie stalo leidzia tik vestuviu liudijima parodzius.



Dėl degtinės: su degtine pradėta pasitikti maždaug sovietmečiu. Dar ankščiau pasitikdavo su vandeniu (taip taip) ir dar kartu netgi su ugnim (tik vat šios dalies nelabai žinau tiksliau, bet kažkaip susiję su tuo, kad ugnis namuose nuolat turėdavo bent jau rusenti). Ir šiaip Lietuviai tos degtinės naudodavo itin mažai, pagrindinis (tuo pačiu ir apeiginis) gėrimas buvo alus - o jo vartodavo tik labai simboliškai, dalis buvo nupilama ant žemės (kaip auka dievams).

O pritaikant dabarčiai tia galiam daryti taip (bent jau savo vestuvėse planuoju tokį pasitikimą): prie įėjimo bus staliukas, ant kurio stovės dubuo ir ąsotis su vandeniu. Žinoma šalia gulės ir lininis rankšluostukas. Taigi mes tuo vandeniu nusiplausim rankas (na bus asmuo kuris papils iš ąsočio vandens), jas nusišluostysim ir tada jau švarūs užvalgysim duonos su druska. Jokios degtinės (ir griežtai) - nebus smile.gif Nors tiesą sakant nebus net stalo užsėdimo, nes tikroji jo prasmė jau seniausiai dingusi ir pasidariusi "išpešk alkoholio kuo daugiau".
Atsakyti
QUOTE(pasisiutus @ 2011 07 04, 20:39)
Dėl degtinės: su degtine pradėta pasitikti maždaug sovietmečiu. Dar  ankščiau pasitikdavo su vandeniu (taip taip) ir dar kartu netgi su ugnim (tik vat šios dalies nelabai žinau tiksliau, bet kažkaip susiję su tuo, kad ugnis namuose nuolat turėdavo bent jau rusenti). Ir šiaip Lietuviai tos degtinės naudodavo itin mažai, pagrindinis (tuo pačiu ir apeiginis) gėrimas buvo alus - o jo vartodavo tik labai simboliškai, dalis buvo nupilama ant žemės (kaip auka dievams).

O pritaikant dabarčiai tia galiam daryti taip (bent jau savo vestuvėse planuoju tokį pasitikimą): prie įėjimo bus staliukas, ant kurio stovės dubuo ir ąsotis su vandeniu. Žinoma šalia gulės ir lininis rankšluostukas. Taigi mes tuo vandeniu nusiplausim rankas (na bus asmuo kuris papils iš ąsočio vandens), jas nusišluostysim ir tada jau švarūs užvalgysim duonos su druska. Jokios degtinės (ir griežtai) - nebus smile.gif Nors tiesą sakant nebus net stalo užsėdimo, nes tikroji jo prasmė jau seniausiai dingusi ir pasidariusi "išpešk alkoholio kuo daugiau".



Cia dar tuomet kai pagonys buvom?
O kokia ta tikroji prasme? Baisiai idomu , ba nezinau bigsmile.gif

Atsakyti
QUOTE(*Passion* @ 2011 07 05, 10:48)
Cia dar tuomet kai pagonys buvom?
O kokia ta tikroji prasme? Baisiai idomu , ba nezinau  bigsmile.gif


Na dalis tradicijų tikrai dar atėję nuo taip vadinamos pagonybės (nors man priimtinesnis pavadinimas baltų tikėjimas)
Seniau tas visas karnavalas prie stalo buvo rengiamas tam kad "suklaidinti piktąsias dvasias", kad jos nepakenktų naujai susikūrusiai šeimai, Tuo pačiu tikslu buvo ir triukšmas keliamas kelionės metu ir pan. Kiek vėliau tai tapo tradicija kurios metu Jaunoji turėdavo išsipirkti savo "sodą" (na tą iš šiaudelių padarytą). O išsipikrdavo tikrai ne alkoholiu. "valiuta" buvo įvairūs rankšluoščiai, medžiagos ir kiti rankų darbo daiktai, pyragai ir kt. (kaip įrodymas kad tikrai gera namų šeimininkė). O šiais laikais kaip viskas vyksta? Kol neištraukia tam tikro kiekio alkoholio (nors ir dar kitų gėralų bandai "prakiški"), tol nuo stalo nenueina ir vietos neužleidžia. O ir koks vynas ar šampanas netinka, Paprastai nuo visų porų bent po butelį degtinės ir dar nuo liudininkų bent porą. Taip kad pagal mane tai dabar yra "išpeškim alkoholio kuo daugiau".

Nors jei atsakant temos autoriui: tai pirmiausia reikia išsiaiškinti kokių tradicijų jaunieji nori (ta prasme kalbant apie laikotarpiu): vieniem reikia "sovietinių", o kitiems (pvz man blush2.gif ) - tokios žiauriai nepatinka, bet tiesiog dievinu visas "pagonybės" tradicijas. bent jau kiek iš jų yra žinoma. Kai tikrai yra žmonių, kuriems tai "nesamonė" ir "išsidirbinėjimai".
Atsakyti
QUOTE(pasisiutus @ 2011 07 05, 22:09)
Na dalis tradicijų tikrai dar atėję nuo taip vadinamos pagonybės (nors man priimtinesnis pavadinimas baltų tikėjimas)
Seniau tas visas karnavalas prie stalo buvo rengiamas tam kad "suklaidinti piktąsias dvasias", kad jos nepakenktų naujai susikūrusiai šeimai, Tuo pačiu tikslu buvo ir triukšmas keliamas kelionės metu ir pan. Kiek vėliau tai tapo tradicija kurios metu Jaunoji turėdavo išsipirkti savo "sodą" (na tą iš šiaudelių padarytą). O išsipikrdavo tikrai ne alkoholiu. "valiuta" buvo įvairūs rankšluoščiai, medžiagos ir kiti rankų darbo daiktai, pyragai ir kt. (kaip įrodymas kad tikrai gera namų šeimininkė). O šiais laikais kaip viskas vyksta? Kol neištraukia tam tikro kiekio alkoholio (nors ir dar kitų gėralų bandai "prakiški"), tol nuo stalo nenueina ir vietos neužleidžia. O ir koks vynas ar šampanas netinka, Paprastai nuo visų porų bent po butelį degtinės ir dar nuo liudininkų bent porą. Taip kad pagal mane tai dabar yra "išpeškim alkoholio kuo daugiau".

Nors jei atsakant temos autoriui: tai pirmiausia reikia išsiaiškinti kokių tradicijų jaunieji nori (ta prasme kalbant apie laikotarpiu): vieniem reikia "sovietinių", o kitiems (pvz man  blush2.gif ) - tokios žiauriai nepatinka, bet tiesiog dievinu visas "pagonybės" tradicijas. bent jau kiek iš jų yra žinoma. Kai tikrai yra žmonių, kuriems tai "nesamonė" ir "išsidirbinėjimai".



Nu, bet idomu kaip bigsmile.gif Gal galit apsviesti kur as galeciau rasti daugiau informacijos apie tai? bigsmile.gif
Atsakyti
O man kaip tik labiau prikolna kai reikia praeiti bromas, kažką atlikti, kalbėti,kai stalas užsėstas, reikia sumaniai pakalbėt, išsipirkt biggrin.gif tie šnapsai tai toks simbolinis dalykas, fainakai liūdininkai sumanūs,pasiruošę, ir liežuviai pakaustyti thumbup.gif gera pradžia, linksmas jaunųjų pasitikimas, svečių susiorganizavimas, susilipdymas, gero vakaro garantas drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(ega @ 2011 07 07, 12:01)
O man kaip tik labiau prikolna kai reikia praeiti bromas, kažką atlikti, kalbėti,kai stalas užsėstas, reikia sumaniai pakalbėt, išsipirkt biggrin.gif tie šnapsai tai toks simbolinis dalykas, fainakai liūdininkai sumanūs,pasiruošę, ir liežuviai pakaustyti thumbup.gif gera pradžia, linksmas jaunųjų pasitikimas, svečių susiorganizavimas, susilipdymas, gero vakaro garantas drinks_cheers.gif


Na kad gerai vakaras prasidėtų tikrai galima ir be tokių dalykų apsieiti smile.gif Na bet kiekvienam pagal save. O kas liečia visokias užduotis - tai jų galima prigalvoti ne tik stalo užsėdimui. Aš kalbėjau tik apie šią dalį. Ir asmeniškai man jaunųjų sutikimas tikrai nesisieja su stalo užsėdimu. Man jis asocijuojasi tik su vienu - su jaunųjų pasitikimu duona ir druska. O tą tikrai galima padaryti linksmai. Ir bent jau man tai kaip tik tas talo užsėdimas tik nuotaiką gadintų doh.gif , bet tai turbūt taip yra todėl, kad aš esu labai ambicinga asmenybė, ir kai kurie dalykai mane tiesiog erzina. Ir tokiu atveju laabai užvirtų kraujas, jei mano būtų paprašyta nedaryti ko nors, o vistiek būtų padaryta, nepaisant mano norų. IR tada nuotaika sugandita ir stipriai garantuotai bet pusvalandžiui, ir dar poto belenkiek laiko prikaišiočiau tai...


QUOTE(*Passion* @ 2011 07 07, 11:52)
Nu, bet idomu kaip  bigsmile.gif  Gal galit apsviesti kur as galeciau rasti daugiau informacijos apie tai?  bigsmile.gif


Na žinokit tiksliai tikrai nepasakysiu, bet nemažai yra informacijos knygose (vadinasi įvairiai: baltų papročiai, religija; senovės Lietuvių papročiai ir pan.). Autoriai tai pagrindiniai būtų (jei nemaišau ko) - Dundulienė, Trinkūnas. O ir šiaip nete yra pilna informacijos. Nors man knygos labiau patinka smile.gif. Aš paprastai nueinu į biblioteką ir ten paprašau kad parodytų reikiama tema smile.gif Ir telieka tik išsirinkti smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pasisiutus: 08 liepos 2011 - 21:56
QUOTE(ega @ 2011 07 07, 12:01)
O man kaip tik labiau prikolna kai reikia praeiti bromas, kažką atlikti, kalbėti,kai stalas užsėstas, reikia sumaniai pakalbėt, išsipirkt biggrin.gif tie šnapsai tai toks simbolinis dalykas, fainakai liūdininkai sumanūs,pasiruošę, ir liežuviai pakaustyti thumbup.gif gera pradžia, linksmas jaunųjų pasitikimas, svečių susiorganizavimas, susilipdymas, gero vakaro garantas drinks_cheers.gif

Per broma karta teko šokinėti 4u.gif išradingi svečiai panaudojo ja kaip didžiule šokdinė... buvo linksma iki beprotybės thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Meile30 @ 2011 07 13, 01:25)
Per broma karta teko šokinėti  4u.gif išradingi svečiai panaudojo ja kaip didžiule šokdinė... buvo linksma iki beprotybės  thumbup.gif

Aha, įdomu g.gif o kokia proga liepė šokinėt, koks tikslas? Ir visiems kartu ar atskirai kiekvienai porai?
Atsakyti
QUOTE(Meile30 @ 2011 07 13, 00:25)
Per broma karta teko šokinėti  4u.gif išradingi svečiai panaudojo ja kaip didžiule šokdinė... buvo linksma iki beprotybės  thumbup.gif


Nu jo, ypac isivaizduojant, kaip tradicinese vestuvese zmones apsirengia, tai manyciau eilinis "tradicinis" pasityciojimas. Suknios su lankais, aukstakulniai ir strikineti gauni.
Siaip tradicinese lietuviskose vestuvese teko tik dalyvauti. Po to pasakiau, kad ne uz ka. Nu netikiu, kad musu proteviai taip ir tuokdavosi... Cia kazkoks cirkas su balagano elementais, o ne romantiska ir grazi svente.
Atsakyti