Įkraunama...
Įkraunama...

VU pokoleginės studijos EF Vilniuje

Sveikos panelės... smile.gif Sugalvojau sukurti temą, toms kurios studijuoja Ekonomikos fakultete...Manau būtų galima pasidalinti, savo mokslo žiniomis... 4u.gif
Atsakyti
Sveikute merginos...gal gali padeti? gal kas rase koki darba bet panasia ar tokia tema "Pelno mokescio lengvatos sistemos itaka imones mokesciu politikai" buciau isties labai dekinga uz informacija. Jei kas ka turi gal galite atsiusti i agniote86@yahoo.com

is anksto dekoju 4u.gif blush2.gif
Atsakyti
biggrin.gif Sveikutės biggrin.gif

Tai kur gi ekonomistės dingo? Aš jau penktam kurse be penkių minučių biggrin.gif

Plaukai piestu stojasi vien pagalvojus apie valstybinius...
Atsakyti
Labas...

Norejau paklausti gal kas laikete TURTO EKONOMIKA IR VERTINIMAS pas Deveiki, kokio tipo pas ji egzaminas? gal kasturite kokios info blush2.gif

KLAUSIMUKAS:

ka renkates is 6 valstybiniu egaminu, kas jau laike gal gali parasyti savo nuomone:
Ekonomikos kryptis:
1. Valstybės finansai
2. Pinigai ir kreditas
3. Valstybės ekonominė politika
4. Tarptautinė ekonomika
5. Ūkio statistika
6. Ekonometrija
? ir kodel?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ~Vasarė~: 26 balandžio 2010 - 19:13
[quote=~Vasarė~,2010 04 26, 20:11]
Labas...

KLAUSIMUKAS:
ka renkates is 6 valstybiniu egaminu, kas jau laike gal gali parasyti savo nuomone

Aš irgi su panašiu klausimu.. Dėl vienos sudedamosios dalies niekaip negaliu apsispręsti doh.gif Imti Ūkio statistiką ar Valstybės finansus. Kitas dvi renkuosi TE ir VEP, todėl, kad TE išsamūs konspektai, kurių beveik užtenka, tik šį tą gali visai ne iš jų paimti (pvz. ką nors bendro - apie eksportą, importą,..) o ir testas nors ir suktas, bet gerai išmokus ne toks baisus, o VEP tai tikrai nieko nedės į klausimus ne iš konspekto. Jei idealiai išmoksit kas konspektuose, problemų nekils, testas paprastuoju principu su vienu pasirenkamuoju variantu.
Bėda tik kad nežinau dėl likusio ką pasirinkti. Ūkio statistikos labai daug info ir teko girdėti, kad visi klausimai atviri, nors dėstytojas pažada bent 5 rašyti.. O gal žinot kas šiemet rengia Valstybės finansų dalį. Jei Čepienė, tai aš pas ją nesimokiau, bus sunkoka rasti iš ko mokytis g.gif
Atsakyti
QUOTE(Pedante @ 2010 05 11, 15:32)
Aš irgi su panašiu klausimu.. Dėl vienos sudedamosios dalies niekaip negaliu apsispręsti doh.gif Imti Ūkio statistiką ar Valstybės finansus. Kitas dvi renkuosi TE ir VEP, todėl, kad TE išsamūs konspektai, kurių beveik užtenka, tik šį tą gali visai ne iš jų paimti (pvz. ką nors bendro - apie eksportą, importą,..) o ir testas nors ir suktas, bet gerai išmokus ne toks baisus, o VEP tai tikrai nieko nedės į klausimus ne iš konspekto. Jei idealiai išmoksit  kas konspektuose, problemų nekils, testas paprastuoju principu su vienu pasirenkamuoju variantu.
Bėda tik kad nežinau dėl likusio ką pasirinkti. Ūkio statistikos labai daug info ir teko girdėti, kad visi klausimai atviri, nors dėstytojas pažada bent 5 rašyti.. O gal žinot kas šiemet rengia Valstybės finansų dalį. Jei Čepienė, tai aš pas ją nesimokiau, bus sunkoka rasti iš ko mokytis  g.gif


Irgi buvau pasirinkusi TE, VEP ir svarsčiau - ką trečią? Visgi pasiėmiau ekonometriją ir nesigailiu - buvo tikrai nesunkus egzaminas, tik esminiai dalykai.
Valstybės finansų išvis nebuvau turėjus (dėl secializacijos), o ūkio statistiką mums dėstė visai kitu aspektu - labiau apie finansų rinkas.
Atsakyti
Sveikutes,

arteja valstybiniai ir man, kai kinkos dreba imi medziagos daugiau ieskot ir ziurau ogi SM net atskira tema thumbup.gif lotuliukas.gif

pasirinkau ekonometrija VEP ir statistika. Del VEP ir ekonometrijos kazkaip ramu, pirmajam uztenka pilnai konspektu, o antrajam uzdavinio kuris nera sunkus pora kart prasisprendus. Bet va del statistikos jau baisu daros, pradejau deliot medziaga pagal jo skaidres kiek reik valstybiniam tai dafiga gaunasi, o ir terminai tokie sunkus, moksliniai unsure.gif jau baisu daros...

o ziurekit ar visi bendroj auditorijoj laiko? kaip ten su nusirasymais kazin? g.gif blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Karolilna @ 2010 05 25, 19:07)
o ziurekit ar visi bendroj auditorijoj laiko? kaip ten su nusirasymais kazin?  g.gif  blush2.gif



Čia rimtai? blink.gif

Aš tai neturėjau ūkio statistikos (Erasmusavau Anglijoj tuo metu), tai ėmiau VEP ir TE (nes neseniai mokėmės) ir ekonometriją (nes bent jau aišku, ko reikia). O mums tai dėl ekonometrijos sakė, kad esmė bus iš teorijos (60 proc) ir 40 proc uždavinys. Bet uždavinį reikės ne spręst, o paaiškintir interpretuot rezultatus. Kadangi aš dar iki ekonometrijos nepriėjau, tai kol kas ji man baisiausiai atrodo
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Žaliai lyja: 26 gegužės 2010 - 09:35
Labutis... 4u.gif
Ir man siemet baigiamasis ekonomikos egzaminas, kinkos dreba kaip nezinau kas... Su tom dviem padauzom neturiu kada normaliai prisesti o laiko liko nedaug... g.gif
Pasirinkau VF, Pinigai ir kreditas ir VEP. Gal kas zinote bus visu vien tik uzdari testai ar ir atviru klausimu buna? Ir ar baigiamajame labai skirasi klausimai nuo ju kai buvo per sesija egzaminai? Baisu darosi kuo toliau tuo linksmiau... verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Jorkiuke @ 2010 05 26, 22:58)
Labutis...  4u.gif
Ir man siemet baigiamasis ekonomikos egzaminas, kinkos dreba kaip nezinau kas... Su tom dviem padauzom neturiu kada normaliai prisesti o laiko liko nedaug...  g.gif
Pasirinkau VF, Pinigai ir kreditas ir VEP. Gal kas zinote bus visu vien tik uzdari testai ar ir atviru klausimu buna? Ir ar baigiamajame labai skirasi klausimai nuo ju kai buvo per sesija egzaminai? Baisu darosi kuo toliau tuo linksmiau...  verysad.gif



Galiu tik apie VEP papasakot. Sakė, kad bus testas, bet gali būt daugiau nei vienas teisingas atsakymas (ji lyg minėjo, kad parašys prie kiekvieno klausimo kiek variantų reikia pažymėt). Aš tai tikiuos nelabai sunkaus egzamino, nes sesijinį tai nesunkų davė.
O apie kitus dalykus nieko nežinau, nelaikysiu smile.gif


Sėkmės ruošiantis 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Žaliai lyja @ 2010 05 26, 09:35)
Čia rimtai?  blink.gif

Aš tai neturėjau ūkio statistikos (Erasmusavau Anglijoj tuo metu), tai ėmiau VEP ir TE (nes neseniai mokėmės) ir ekonometriją (nes bent jau aišku, ko reikia). O mums tai dėl ekonometrijos sakė, kad esmė bus iš teorijos (60 proc) ir 40 proc uždavinys. Bet uždavinį reikės ne spręst, o paaiškintir interpretuot rezultatus. Kadangi aš dar iki ekonometrijos nepriėjau, tai kol kas ji man baisiausiai atrodo


labuka,

niu zinok vakar rimtai susedom su grupiokem ir manau kokiem 6-7 ekonometrija jau parasyciau blush2.gif taip, kad tikrai nebus sunku. Bet matai mes neakiv., mazu lengviau nei dieniniam mums?
uzdavinis tai is vis lengvas, reik iskelt hipoteze 0 x neitakoja Y ir alternatyvia, kad itakoja. tada palygini t duota su t apskaiciuotu ir atmeti/priimi hipoteze. o po to ta pati padarai su visa lygtim ir tikri pafal Fiseri. Zodziu jei ka sita galim per AZ susiaiskint mirksiukas.gif

VEP tai turiu tokius 3 lapus sutrauktus arba viena lapa ten kokiem 7-8 tikrai uztenka, tai ta ismoksiu gerai, o jei dar liks laiko persiskaitysiu.

Statistika balai prasideda nuo 5 tai labai nebijau blush2.gif lotuliukas.gif

TE mokeis pas Miskini? ar sukti ten jo kl buna? as svarsciau tarp TE ir statistikos ale manau nepasirikau 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Karolilna @ 2010 05 27, 10:09)
labuka,

niu zinok vakar rimtai susedom su grupiokem ir manau kokiem 6-7 ekonometrija jau parasyciau  blush2.gif taip, kad tikrai nebus sunku. Bet matai mes neakiv., mazu lengviau nei dieniniam mums?
uzdavinis tai is vis lengvas, reik iskelt hipoteze 0 x neitakoja Y ir alternatyvia, kad itakoja. tada palygini t duota su t apskaiciuotu ir atmeti/priimi hipoteze. o po to ta pati padarai su visa lygtim ir tikri pafal Fiseri. Zodziu jei ka sita galim per AZ susiaiskint  mirksiukas.gif

VEP tai turiu tokius 3 lapus sutrauktus arba viena lapa ten kokiem 7-8 tikrai uztenka, tai ta ismoksiu gerai, o jei dar liks laiko persiskaitysiu.

Statistika balai prasideda nuo 5 tai labai nebijau  blush2.gif  lotuliukas.gif

TE mokeis pas Miskini? ar sukti ten jo kl buna? as svarsciau tarp TE ir statistikos ale manau nepasirikau  4u.gif



Aš dar iki ekonometrijos nepriėjau, tai kol kas man ten tamsus miškas visiškai atrodo smile.gif <nes mokiausi prieš du metus ir visiškai nieko neatsimenu> Tai jeigu pradėjus mokytis kils klausimų dėl to uždavinio ,tai kreipsiuos wink.gif

Aš tai VEPo tuos 48 psl baigiu kalt. Bet kažkaip dabar lengviau einasi nei per sesiją. Tikriausiai su šituo persistengiau, nes ir iš mūsiškių yra tokių, kurie iš kelių lapų konspekto mokos.

Pas Miškinį mokiaus. Šiaip nelabai skundėmės egzu jo, bet įdeda kelis klausimus, kur vos ne spėt reikia. Per egzą buvo: kiek pervedė emigrantai 2008 metais biggrin.gif Dar įdeda kelis susuktus labai.
Aš tai kažkaip su Valkausku reikalų nenoriu turėt, bet ten turėtų labai lengvas būt, ir labai geri balai smile.gif
Atsakyti