Įkraunama...
Įkraunama...

Dumplainiai

labukas 4u.gif peržiūrėjau temelę, bet nieko neradau apie kultūrinių dumplainių konservavimą. šiemet pabandžiau juos auginti - ir ką gi derlius - nors vežimu vežk smile.gif bet kadangi auginu pirmą kartą, tai labai norėčiau sužinoti ką ir kaip iš jų gaminate. g.gif
Atsakyti
QUOTE(angliste @ 2011 08 22, 13:03)
labukas  4u.gif peržiūrėjau temelę, bet nieko neradau apie kultūrinių dumplainių konservavimą. šiemet pabandžiau juos auginti - ir ką gi derlius - nors vežimu vežk smile.gif bet kadangi auginu pirmą kartą, tai labai norėčiau sužinoti ką ir kaip iš jų gaminate.  g.gif

Marinuoju kaip agurkus,tik cukraus šiek tiek daugiau dedu.Jau kokie 5 metai taip darau.Ir šiltnamyje jų nesodinu,jie patys prisisėja ir auga kasmet gausiai.Dabar jau mačiau ir lauke prisisėjųsių.Tik lauke ar spės užaugti?Ai ir dar marinuojant dedu gvazdikėlių šiek tiek,duoda pikantiško skonio. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(IngridaB @ 2011 08 22, 16:05)
Marinuoju kaip agurkus,tik cukraus šiek tiek daugiau dedu.Jau kokie 5 metai taip darau.Ir šiltnamyje jų nesodinu,jie patys prisisėja ir auga kasmet gausiai.Dabar jau mačiau ir lauke prisisėjųsių.Tik lauke ar spės užaugti?Ai ir dar marinuojant dedu gvazdikėlių šiek tiek,duoda pikantiško skonio. mirksiukas.gif

ačiū už idėją 4u.gif
bet pas mane gausiausiai užderėjo žemuoginiai dumplainiai. girdėjau, kad iš jų galima virti skanias uogienes ir kompotus. gal kuri bandėte? g.gif
Atsakyti
Žemuoginiai,tai oranžiniai,ar kaip obuoliukai?Nes mano skaitosi kAIP IR žemuoginiai,bet atrodo kaip maži obuoliukai,šiek tiek gelsvi sunokę. g.gif
Atsakyti
QUOTE(IngridaB @ 2011 08 24, 18:33)
Žemuoginiai,tai oranžiniai,ar kaip obuoliukai?Nes mano skaitosi kAIP IR žemuoginiai,bet atrodo kaip maži obuoliukai,šiek tiek gelsvi sunokę. g.gif



Sveiki. Pirmą kartą sužinojau apie tokį augalą šioje temoje, tad smalsu pasidarė ir radau kai kurios informacijos apie šiuos augalus, pvz., čia yra apie meksikietiško ir uoginio dumplainio skirtumą (kas iš jų gaminama, kada skinama ir t.t):

http://www.walnuts.l...?lt=dumplainiai


http://www11.brinkst...dumplainis.html
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Natalja200710: 01 rugsėjo 2011 - 17:44
Labai reikėtų sausų dekoratyvinių dumplainių..gal kažkas auginate? 4u.gif user posted image
Atsakyti
daznai buna pyrageliai jais papuosti.
Atsakyti
Kaip uzsiauginti si augala? Ar buna pirkti seklu, ar auginti darze? Gal vazonelyje galima?Butu neblogai valgomasis dumplainis.
Atsakyti
QUOTE(mėnulis @ 2013 06 21, 20:27)
Kaip uzsiauginti si augala? Ar buna pirkti seklu, ar auginti darze? Gal vazonelyje galima?Butu neblogai valgomasis dumplainis.


būna pirkti tikrai sėklų. Praeitais metais sėjau juos anksti.... žiemą - gal vasario kokį mėnesį. Išsipikavau į vazonėlius ir pavasarį perkėliau į daržą (kai praėjo šalnų pavojus). Bet mano šeimoj jie nepasiteisino, skonis neįtiko. Tai šiais metais neauginu. derėti pradeda vėlokai - jau link rudens. Skaitosi labai vertingas augalas - turi priešuždegiminį poveikį ir malšina skausmą lygtai. Plius vitaminai ir t.t. galima su tuo kevaliuku tas uogas sandėliuoti kaskart vis perrenkant. Tai va taip va tiek mano patisries su šiais augalais smile.gif
jei auginsit - tai pradžioj šie augalai labai lėtai auga.... tokie mažiukai daigeliai būna o paskui tik žiūrėk dienom pradeda augt smile.gif
Papildyta:
šiaip tai dideli krūmai gan. Vazone balkone kur nelabai įsivaizduoju kad galima.
Atsakyti
QUOTE(Avijacija @ 2013 06 22, 12:30)
būna pirkti tikrai sėklų. Praeitais metais sėjau juos anksti.... žiemą - gal vasario kokį mėnesį. Išsipikavau į vazonėlius ir pavasarį perkėliau į daržą (kai praėjo šalnų pavojus). Bet mano šeimoj jie nepasiteisino, skonis neįtiko. Tai šiais metais neauginu. derėti pradeda vėlokai - jau link rudens. Skaitosi labai vertingas augalas - turi priešuždegiminį poveikį ir malšina skausmą lygtai. Plius vitaminai ir t.t. galima su tuo kevaliuku tas uogas sandėliuoti kaskart vis perrenkant. Tai va taip va tiek mano patisries su šiais augalais smile.gif
jei auginsit - tai pradžioj šie augalai labai lėtai auga.... tokie mažiukai daigeliai būna o paskui tik žiūrėk dienom pradeda augt smile.gif
Papildyta:
šiaip tai dideli krūmai gan. Vazone balkone kur nelabai įsivaizduoju kad galima.

O tai jie vienmeciai?
Atsakyti
QUOTE(mėnulis @ 2013 06 23, 16:59)
O tai jie vienmeciai?


Na taip, vienmečiai.
Šiemet likau be dumplainio. Išvijau kurmį iš pomidorų šiltnamio, tai likau be dumplainio.... Kurmis iškėlė... Kažin, ar būna kur pirkti vaisių išaugintų pas ūkininkus, nes neįsivaizduoju, kaip reiks išgyventi be savo žemuoginio. doh.gif
Atsakyti
QUOTE(mėnulis @ 2013 06 23, 16:59)
O tai jie vienmeciai?

Paskutinių nenuskinu,puikiai peržiemoja,nukritę ir vėl užsisėja. bigsmile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo IngridaB: 11 liepos 2013 - 06:17