QUOTE(Evah @ 2011 10 20, 19:47)
*Nežinau, tiesą sakant. Ta natūralumo samprata labai slidus dalykas. O kenksmingas tai tikrai nebus, aš dažnai pigmentus naudoju muile,
tik kad va čia kalba pasisuko apie natūralius dažymus
**Muilas visai ne
vulgaris man čia atrodo - turėtų būti puikus, jei suderinti gražiai procentus. Sviestmedis šiaip jau neturi apribojimų, bet didelis jo kiekis kartais gali prišaukti soda ash sluoksnį, ypač jei nepraeina gelio fazės. Bet iki kokių 30proc., manau, neturėtų kelti problemų.
*Taip, taip, supratau
**Aha, tikrai klausimas kaip čia suderint, nes jei laikytis kietųjų ir skystųjų aliejų taisyklės,(o aš dar labai žalia, tai stengiuosi jos laikytis) tai kokoso tad atenka 30proc dėti, o toks muilas jau man, tikriaus sausins odą

nebent pariebinimą pakelt iki 8 kokių.. Žodžiu, reikalaujantis meditacijos reikals.
Dar klausimą tokį atsinešu. tokios Naturata.lt parduotuvėlės FB paskirty buvo paskelbtas toks "traktatėlis"

apie muilus. Ištrauka:
"Tačiau. Net ir radus muilą, kurio pagrindą sudaro medžių sviestas ar aliejai, reikia atkreipti dėmesį dar į vieną dalyką.
Tokį muilą gali sudaryti vien tik saponifikuoti aliejai (juos atskirti etiketėje dažnai yra išties sudėtinga, pvz., alyvuogių aliejaus lot. pavadinimas yra olea auropaea, angl. - olive oil, na o saponifikuotas alyvuogių aliejus ingredientų sąraše indentifikuojamas kaip sodium olivate. Taigi suprantate, jog lietuviškas vertimas "alyvuogių aliejus" gali turėti ne vieną ir tą pačią reikšmę).
Kas yra saponifikacija? Šio proceso metu į aliejų yra dedamas šarmas ir tik saponifikuotų aliejų dėka galime išplauti ant odos esančius nešvarumus, ko, natūralu, negalėtume padaryti vien su vandeniu ar grynu aliejumi.
Tačiau išskirtinės sudėties muiluose be saponifikuotų aliejų yra ir gryno nerafinuoto aliejaus ar medžių sviesto.
Be to, etiketėje produkto sudėtinės dalys pateikiamos mažėjančia tvarka, todėl jeigu grynas, o ne saponifikuotas, aliejus bus ingredientų sąrašo pradžioje, toks muilas ir atitiks aukščiausius muilo vertinimo kriterijus.
Dabar suprantame, jog ir visiškai natūralūs muilai būna bent trijų keturių skirtingų kategorijų?
Aukščiausios vertinimo kategorijos muilų mūsų el parduotuvėje apstu, tačiau šiandiena išskirkime kelis Marula (http://www.naturata.lt/275-marula-muilas.html) ir Mafura (http://www.naturata.lt/276-mafuros-sviesto-muilas.html) Afrikos muilus.
Šiuose muiluose yra ne tik yra grynų nesaponifikuotų aliejų, bet jie sudaro šių muilų pagrindą. Atkreipkite dėmesį, jog grynas marulų aliejus/marufa sviestas įrašytas ingredientų sąrašo pirmoje vietoje - jo muile yra net 40%!
Šie muilai gaminami Pietų Afrikoje, naudojant vietinio derliaus marulų/marufa ir kokosų aliejus.
Šie muilai yra kietojo tipo, putodami jie drėkina ir minkština kūno odą, gerina išbertos, egzemos paveiktos odos būklę. Dėl savo sudėties ir neutralaus kvapo puikiai tinka kūdikių odos priežiūrai.
Juose esantis didelis nerafinuotų aliejų kiekis jaučiasi savotišku neslydimo efektu muilo puta tikrai skalsi ir tvirta.
Taigi ar esate kada mėginę arba bent bandę atkirti aukščiausius vertinimo kriterijus atitinkančius muilus?"
Man toks klausimas iškilo - kaip čia tas aliejinis pagrindas išgirtasis pasiektas? Su 40 proc pariebinimu? Nes man perskaičius pirma mintis buvo, kad juk tai neįmanoma..