Įkraunama...
Įkraunama...

IUI namučiai

IUI namučiai

user posted image

INTRAUTERININĖ INSEMINACIJA (IUI)
– tai specialiai paruoštos vyro spermos sušvirkštimas tiesiai į gimdą.
IUI gali būti atliekamas natūraliame moters cikle ovuliacijos metu arba stimuliuojant ovuliaciją. Gali būti atliekamos viena arba dvi IUI vieno mėnesinių ciklo metu.
Indikacijos šio metodo taikymui:
1) moters gimdos kaklelio patologija – susiaurėjimas,
2) imuninis nevaisingumas – partnerių imuninis nesuderinamumas tarpusavyje, kai į makštį patekę spermatozoidai ir toliau nukeliavę į gimdos kaklelio gleives, netenka judrumo;
3) kai vyro sperma yra subfertili (vaisingumas yra sumažėjęs, tačiau gali apvaisinti moterį): koncentracija mažesnė nei 20 milijonų mililitre ir progresyvus judrumas – judantis pirmyn - mažesnis nei 50% pagal PSO rekomendacijas).
IUI taikymo sąlygos:
• pratekami moters kiaušintakiai,
• natūrali arba stimuliuota ovuliacija,
• kai bendras judrių spermatozoidų kiekis ejakuliate (Total Motal Sperm Count) yra ne mažiau 5 mln.
IUI efektyvumas – 10-15% nėštumų.
Primename, kad sveikos poros tikimybė pastoti natūraliame cikle yra tik 20%.


Filmas apie IUI


IUI atlieka klinikose:
Vilniuje:
VAISINGUMO KLINIKA
Baltijos Amerikos klinika
Nortway
Bogdanskienes klinika
Eugenijos klinika
Rogalskio klinika
Kaune:
Vaisingumo klinika
Motina ir Vaikas klinika
Klaipėdoje:
Vaisingumo klinika
Jolsana
IUI kainą sudaro: IUI procedūros kaina + vizitų pas gydytojus kaina + stimuliuojančių vaistų kaina + 'sprogdukų' vaistų kaina.
Priklausomai nuo klinikos kaina gali varijuoti nuo ~700lt iki 2000lt ir daugiau (priklausomai nuo moters sveikatos - kiek vaistų reikia stimuliuoti ovuliaciją)

user posted image


Kaip atliekama IUI:

* 1-3 ciklo dieną (CD) moteris nueina pas ginekologę. Ginekologė su echoskopu pasiižiūri ar nėra cistų. Tada sutariama ar bus bandoma daryti IUI natūraliame cikle (jei pas moterį nėra jokių problemų ir ji yra pakankamai jauna kad ilgiau laukti norint atlikti daugiau bandymų), ar stimuliuotame (čia eina vaistų dozės, bet tikimybė pastojimui didesnė gaunasi - užauga daugiau folikulų).
* Jei reikia sudaromas stimuliacijų planas, išrašomi receptai, paskiriamas sekančio vizito laikas.
* Antras vizitas būna apie 10 CD, tada tikrinama kaip folikulai auga, atsižvelgiant į tai gali būti paskirtas papildomos apžiūros laikas.
* Kai folikulai pakankamai užaugę paskiriami 'sprogdukai', kurie priverčia folikulus ovuliuoti tam tikru laiku. Folikulai po sprogdukų suleidimo ovuliuoja maždaug po 36 val.
* Paskiriama IUI data ir laikai: kada atvykti vyrui arba atvežti spermą ir kada atvykti moteriai.
* IUI dieną vyras atvyksta į kliniką maždaug valanda anksčiau už moterį - čia jis 'priduoda' spermą (jos 'gaminimui' dažniausiai skiriama tam tikra patalpa, visos didesnės klinikos tam sudaro sąlygas), arba atveža ją iš namų (steriliame indelyje, laikant šiltai prie kūno ir ne ilgiau nei per pusvalandį).
* IUI dieną moteris atvyksta maždaug valanda po to kai vyras priduoda spermą, per tą laiką sperma būna 'paruošta' - išrinkti tik patys judriausi spermatozoidai ir kuo didžiausia jų koncentracija.
* Moteris guldoma ant 'lėktuvo' ir specialios įrangos pagalba paruošta sperma sušvirkščiama jai į gimdą.
* Jei gimda yra normalioje padėtyje ('neužsilenkusi'), tai IUI procedūra visai neskausminga, jausmas kaip per apžiūrą su vidiniu echoskopu.
* Po spermos sušvirkštimo leidžiama pagulėti (15 min ar ilgiau, priklausomai nuo klinikos).
* Po IUI gali truputį 'pateplioti' - IUI metu su kateteriu gan dažnai užkliudomas kaklelis, iš įdrėskimo truputį pakraujuoja. Tai IUI rezultatui įtakos neturi.
* Po IUI gali būti paskirti vaistai gleivinei auginti (pvz., Duphaston). Juos reikia gerti iki kol ateis mėnesinės, o jei jos neateina - tęsti kol gydytojas nelieps nutraukti. Savavališkas nutraukimas gali iššaukti persileidimą!
IUI atliekančių mergaičių sąrašas

Sėkmingos IUI istorijos

IUI skyrelio statistika

Žodynas smile.gif
CD - ciklo diena;
O - ovuliacija, ovuliacijos diena;
DPO - diena po ovuliacijos;
DPI - diena po IUI;
TB (MB) - vyras/širdies draugas/partneris "Tavo brangusis"/ "Mano brangusis";
GN - gimdos nuotrauka;
NT - nėštumo testas;
SM - SuperMamų forumas.

user posted image
Atsakyti
Labas merginos naujoj temutėj. Ar aš kažką praleidau, ar žinių jokių dar nėra iš ANGE-LIUXXX. Šiaip jai šiandien jau 15 DPI. Gal puikios žinios?
Atsakyti
grazus namuciai smile.gif
Tino, jei atsakymas neigiamas, tuomet tiesiog reikia susitaikyti ir galvoti apie spermos donora apie isivaikinima. verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(lialiauskiene @ 2011 09 08, 12:19)
grazus namuciai smile.gif
Tino, jei  atsakymas neigiamas, tuomet tiesiog reikia susitaikyti ir galvoti apie spermos donora apie isivaikinima.  verysad.gif

sakyk brangioju, o tau buvo O, kai stebuklas ivyko, na ta menesi ar jautei ka? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(musyte @ 2011 09 08, 13:19)
sakyk brangioju, o tau buvo O, kai stebuklas ivyko, na ta menesi ar jautei ka? ax.gif

saule, zinok nieko nejauciau, jau buvau pradejusi ant save spykti kodel nedariau O testuku ir praziopsojau.. o ziurek, kad nori smile.gif)
iki siol negaliu patiketi, kelis kart per diena vis ziuriu i NT testukus su II.
O ir implantacijos nejutau, nei tepe nei maude. toks jausmas, kad ateiviai apvaisino smile.gif
siandien buvau pas U, tai paskyre papildomai progesterono, del sventos ramybes
Atsakyti
QUOTE(lialiauskiene @ 2011 09 08, 12:50)
saule, zinok nieko nejauciau, jau buvau pradejusi ant save spykti kodel nedariau O testuku ir praziopsojau.. o ziurek, kad nori smile.gif)
iki siol negaliu patiketi, kelis kart per diena vis ziuriu i NT testukus su II.
O ir implantacijos nejutau, nei tepe nei maude. toks jausmas, kad ateiviai apvaisino smile.gif
siandien buvau pas U, tai paskyre papildomai progesterono, del sventos ramybes

nu cia tikrai stebuklas, kitaip nepavadinsi! Garbe Viespaciui wub.gif
Atsakyti
QUOTE(musyte @ 2011 09 08, 14:00)
nu cia tikrai stebuklas, kitaip nepavadinsi! Garbe Viespaciui wub.gif

savaitgali butinai su vyru keliausime i bzn Dievuliui padekoti blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(lialiauskiene @ 2011 09 08, 13:09)
savaitgali butinai su vyru keliausime i bzn Dievuliui padekoti  blush2.gif

zinoma, saunuoliukai wub.gif
Atsakyti
labas nauji namučiai, nors ruošiuosiu IVF vis negaliu iš čia išeiti, be to, dar palaikau statistika ax.gif
sorry kaž kur praleidau kas ŠEŠTADIENĮ daro IUI? prisiduokit smile.gif


o man mergytes kol kas liūdnos dienos, nes turiu tokia ne labai gera situacija. Buvau antradieni pas daktare, maniau jau sudarysim IVF planą, dar rugsėjo 14 darys man histreroskopija, kas praplatinti gimdos kaklelį (jei atsimenat man IUI daro kaip ir panaišiai GN su žnyplėm , kraujuodama) . Tai jei per histero nebus kaklelis pakankamai praplatintas ir įsodinimas bus su krauju , tai iš kart reikia nurašyti IVF ir geriau visai nedaryti verysad.gif tai kaip man šansas tada bus tik darant neaišku kiek IUI (iš 6IUI vienas buvo sekmingas, ir tai tik dėl to , kas labai jaučiau O ir daktare tą diena dirbo, tai ir atliko IUI)

tiek prirašiau ..esu labai blogos nuotaikos, lig man pasakė kad nėra visai šansu verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo olialia2001: 08 rugsėjo 2011 - 13:44
QUOTE(olialia2001 @ 2011 09 08, 13:37)
labas nauji namučiai, nors ruošiuosiu IVF vis negaliu iš čia išeiti, be to, dar palaikau statistika  ax.gif
sorry kaž kur praleidau kas ŠEŠTADIENĮ daro IUI? prisiduokit  smile.gif

jau ivf? paskutinis iui nesekmingas? unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(musyte @ 2011 09 08, 14:39)
jau ivf? paskutinis iui nesekmingas? unsure.gif



taip 6IUI buvo nesėkmingas, jaučiau kad O buvo vakare diena prieš IUI, todėl net nedėjau vilčių nors ir buvo viskas idealiai dėl kitų dalykų
Atsakyti
QUOTE(spinde @ 2011 09 08, 13:01)
Labas merginos naujoj temutėj. Ar aš kažką praleidau, ar žinių jokių dar nėra iš ANGE-LIUXXX. Šiaip jai šiandien jau 15 DPI. Gal puikios žinios?

Sveikors merginos mirksiukas.gif
laukimas baigtas, del blogu naujienu verysad.gif prasidejo mmm...
Atsakyti