Įkraunama...
Įkraunama...

Ekonomiškas garderobas

Šioje temoje diskutuojame apie ekonomišką požiūrį į garderobo formavimą, vadinamas rūbų kapsules, spalvos tipus, bazinius rūbus ir pan.

Sena tema

Trumpai: rūbų kapsulė - tai 5 - 10 rūbų rinkinys, visi kapsulės rūbai yra to pačio stiliaus ir dera tarpusavy spalviškai. Priklausomai nuo gyvenimo būdo gali būti darbo rūbų, laisvalaikio, vakarinių/proginių rūbų, sportinių rūbų ir tt kapsulės. Nereikia maišyti skirtingų kapsulių rūbus. Kiekvienam sezonui sudaromos atskiros kapsulės. Kapsulę pradedame sudarinėti nuo bazinių daiktų ir gausiai papildome aksesuarais. Tuomet iš minimumo daiktų ir maksimumo aksesuarų galima kasdien kurti vis naują drabužių derinį 4u.gif

Žingsniai naujojo garderobo link:
1. nustatome savo spalvinį tipą
2. atsižvelgiant į spalvinį tipą, keičiame šukuoseną ir parenkame keletą makiažo variantų
3. be gailesčio išmetame daiktus, kurie: netinka pagal spalvinį tipa, netinka pagal dydį, net jei jie nauji, ilgai užsigulėjo spintoje ir nesinešioja (išsykrus vakarinius apdarus), „moraliai pasenę“
4. sudarome komplektus iš likusių rūbų, įskaitant avalynę ir aksesuarus
5. sudarome trūkstamų daiktų sąrašą
6. tvarkome rūbų spintą prieš kiekvieną sezoną
7. prieš einant apsipirkti apgalvojame kiekvieną pirkinį iki smulkmenų, o ne griebiame bet ką, kas patiko
8. visada prisimename, kad kiekvienas naujas daiktas turi derėti bent su 3 – 4 turimais daiktais
Papildyta:
QUOTE(jadzka @ 2011 09 12, 16:51)
Na dėl kokybės. Ne vienas elementas nulemia gaminio kokybę. Kai viena rankinė būna iš kokybiškos medžiagos, kokybiškai pasiūta ir gero modelio visada bus geros kokybės.

Pvz.: tikimybė, kad natūralios odos rankinė bus kokybiškai atrodanti didesnė nei iš dirbtinės. Arba tai, kad turintis savo vardą gamintojas pagamins gera rankinę yra didesnė nei kad koks kiniškas fabrikėlis.

Pvz. aš kai renkuosi rankinę atkreipiu dėmesį į kelis dalykus:

1. Medžiagos kokybė (na nevisad sureikšminu, kad būtinai turi būt oda). Tiesiog vertinu ar jos tekstūra subtili, ar maloni liečiant (neretai sintetinės būna kažkiokios nemalonios), ar pati medžiaga nešionat bus patvari (oda dažniausia patvaresnė nei dirbtinė oda), spalvos vientisumas (arba piešinio kokybė jei nevienspalvė). Taip pat prastesnės rankinės blogiau laiko formą ir padėjus iškart matosi, kad medžiaga sukrenta, neišlaiko formos (nors per kieta rankinės forma irgi nevisad lems kokybę). Arba jei įsidedi kokį sunkesnį daiktą, jsi neturėtų stipriai deformuoti rankinės formos.  Dar labai daug ką pasako pamušalas: geresnėje rankinėje jis būna storesnis, tvirtesnis ir kiek turėjau gerų rankinių niekad nesuplyšdavo, o va pigių rankinių dažnai išplyšta pamušalas.

2. Pasiuvimo kokybė. Labai matosi. kokybiškos rankinės paprastai būna lygių, vienodų siūlių, niekur nesusiraukšlėjusi oda, kokybiškai įsiūtas pamušalas, tvirtos rankenos (prastos dažnai būna su labai nekaip prisiūtomis rankenomis) į rankenas pradėjau kreipti dėmesį kai pradėjau nešiotis kompiuterį, kuris sveria nemažai. Jei prisiūtos detalės, tai jos paprastai neužgožia rankinės. Prastų rankinių prisiūtos detalės dažnai būna neapdirbtais kraštais, neatidžiai susiūtos, jei kur klijuotos detalės, kartais matosi ir klijų likučiai ir pan. Taip pat dažnai rankenos būna pasiūtos taip, kad medžiagos šonas būna neapdirbtas ir neatrodo tvarkingai.

3. Detalės. Pvz. užtrauktukas turi būti geras, nestringantis, cedeliukas pritvirtintas stabiliai (nes dažnai nukrenta) ir pan. Knopkutės, užsegimai, kitos metalinės detalės kokybiškos rankinės bus taip pat dailios, gražios, tvarkingai pagamintos, o prastesnės neretai matosi, kad "štampofkė".

4. Pati rankinės forma ir modeliukas. Gera rankinė bus patogios formos, gero ilgio rankenos, jei su užtrauktuku, tai patogiai atsitrauks, galima bus lengvai įdėti ką reikia ar išimti, bus vidinių kišenių. Labai dažnai pigios (pigiai atrodančios) rankinės būna perkrautos detalių. Taip tarsi maskuoja medžiagos kokybę ir pasiuvimokokybę.

Rodos tiek.



QUOTE(bytte @ 2011 09 12, 17:06)
kadangi jau daug kartų esu minėjus kad apie rankines nesuprantu nieko... prašom iškritikuot mano pirmąją įsigytą rankinę blush2.gif  ("brangiai" ji tikrai neatrodo kaip matot  lotuliukas.gif , ir su tokia į dalykinį pokalbį neičiau, į teatrus taip pat nevaikštau... klasikinių rūbų nedėviu)
user posted image
p.s. rankinę "demonstruoja" sūnus... marškinėliai ne mano hihihi.gif



QUOTE(Babi* @ 2011 09 12, 17:11)
Aj, o pavyzdžiui, jei balti marškinukai+juoda suknelė (be rankovių), irgi netinka? blush2.gif



Irgi netinka 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(jadzka @ 2011 09 12, 17:13)
Nugi nebūtina visko mest lauk iškart. Nors aš irgi esu iš tų kur netinka juoda spalva, tačiau visada galima sužaisti aksesuarais: Pvz prie striukės priderinti kokį spalviškai tinkantį šaliką ir tiek.

Aš ir nesakau, kad būtent per šią žiemą turiu viską pasikeist mirksiukas.gif

QUOTE(Karolilna @ 2011 09 12, 17:18)
pas mane irgi viskas juoda, bo is ipratimo "tinka prie visko"  doh.gif  blush2.gif bet nekeisiu siemet tikrai, po biskeli kaip sakant. siemet planuoju salika ir kepure pasirinkt sau tinkanciu spalvu, o po metu ir pan. kai jau reikes striukes naujos jamt  4u.gif
del sukneles/sarafano tai dabar kai prisidedu juoda arti veido nu tikrai akys nebespindi kaip pvz su ryskiai zydra  g.gif

Aš irgi taip galvodavau: juoda tinka prie visko doh.gif

QUOTE(dontstop @ 2011 09 12, 18:10)
Irgi netinka  4u.gif

Na, tada viskas aišku.

Peržiūrėjau savo rudeninius/žieminius drabužius, tai pagal spalvą netiko du megztiniai ir juodas kelnes vienas turėjau (jų ir šiaip nemėgau, tai negaila atsisveikinti). Aj, dar džinsai per tamsūs, bet kolkas dar pasilieku juos.

Dar noriu paklausti: ar pvz.: žiemos sezonui jūs pasirenkat kokias tris spalvas ir tik tokių spalvų drabužius perkat, ar tik žiūrit, kad megztinių spalvos derėtų prie kelnių, sijonų (megztinių spalvų yra daugiau nei 3-4)? blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Babi* @ 2011 09 12, 18:17)


Dar noriu paklausti: ar pvz.: žiemos sezonui jūs pasirenkat kokias tris spalvas ir tik tokių spalvų drabužius perkat, ar tik žiūrit, kad megztinių spalvos derėtų prie kelnių, sijonų (megztinių spalvų yra daugiau nei 3-4)? blush2.gif

Paprastai 3 spalvas, bet skirtingus atspalvius (tamsiau, šviesiau, raštai, vienspalviai - jau gaunasi nemaža įvairenybė) 4u.gif
Bet kalbant būtent apie žiemos sezoną ir megztinius, tai aš turiu kokį penketą megztinių, skirtų vilkėti po striuke (į gamtą), tai jie visi skirtingų spalvų, ir nemanau, kad reikia išvis prie kažko derinti, nes jų po striuke nesimato smile.gif Bet čia toks išskirtinis atvejis ax.gif
Atsakyti
Aha, Dontstop šaunuolė, kad visai į kritiką nereaguoja 4u.gif Ir vis dar rodo savo rankines tongue.gif. Aš iš nuotraukos nevisada suprantu kur naturali oda, todėl nuo komentarų susilaikiau. Tik kai pasisakė kainą, tada supratau, kad neoda smile.gif

Bytte, tavo rankinė labai simpatiškai atrodo. Su stilium, tik nemano bigsmile.gif. Labai gera spalva mirksiukas.gif
QUOTE(Babi* @ 2011 09 12, 17:17)
Dar noriu paklausti: ar pvz.: žiemos sezonui jūs pasirenkat kokias tris spalvas ir tik tokių spalvų drabužius perkat, ar tik žiūrit, kad megztinių spalvos derėtų prie kelnių, sijonų (megztinių spalvų yra daugiau nei 3-4)? blush2.gif

Einu prie to, kad apačios būtų bazinių spalvų, todėl viršus gali būti įvairiausių tinkančių spalvų 4u.gif
Atsakyti
nu merginos priraset smile.gif

o jeigu as negaliu moket uz rankine ar batus 400 lt, tai ka daryt? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(dontstop @ 2011 09 12, 08:17)
O kuom ji iš esmės skiriasi nuo visų kitų? Juk taip pat ne juoda ir ne ruda, ir pigi , 30 lt  biggrin.gif  (p.s. šiandien gavau dar vieną)

patylėjau, bet iš esmės ji man niekuo neišsiskyrė iš kitų blush2.gif Man kliūva visų jūsų rankinių pigus blizgumas unsure.gif Pigumas čia ne piniginiu požiūriu, bet negražumo. Gali ta rankinė nors tūkstantį kainuot, bet jei taip blizgės, man bus negraži ax.gif

QUOTE(dontstop @ 2011 09 12, 13:13)
Na man vienodai rodo, ką apie mane gali pagalvoti gatvės praeiviai ar kartu važiuojantys visuomeniniu transportu  biggrin.gif  Aš pati kitų žmonių neapžiūrinėju, bet jei kas apžiūrinėja mane su kažkokiom mintim, tegu  irnesakyk.gif

drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(Ondatra @ 2011 09 12, 18:08)
nu merginos priraset  smile.gif

o jeigu as negaliu moket uz rankine ar batus 400 lt, tai ka daryt?  ax.gif

Yra vietų, kur galima pigiau pirkti mirksiukas.gif Nors gali buti siek tiek deveti. Pvz manodrabuziai.lt labai geros firmos kašmyro megstuką pirkau už 30 lt. Realiai jie apie 800 lt kainuoja.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo raami: 12 rugsėjo 2011 - 18:16
QUOTE(raami @ 2011 09 12, 19:12)
Yra vietų, kur galima pigiau pirkti mirksiukas.gif Nors gali buti siek tiek deveti. Pvz manodrabuziai.lt labai geros firmos kašmyro megstuką pirkau už 30 lt.

ir ""Humonose""? as nelabai ten einu, bet kai nueinu nei rankinuku nei batu nematau graziu schmoll.gif


cia jau turbut sugebejimu reik
jei ka uzmatysit xs arba s rekit laugh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ondatra: 12 rugsėjo 2011 - 18:17
QUOTE(Ondatra @ 2011 09 12, 18:16)
ir ""Humonose""? as nelabai ten einu, bet kai nueinu nei rankinuku nei batu nematau graziu  schmoll.gif

Į Humanas neinu, ten viskas geriausia paprastai jau buna išrinkta. Dar ebay apsipirkinėju
Atsakyti
QUOTE(Ondatra @ 2011 09 12, 19:08)


o jeigu as negaliu moket uz rankine ar batus 400 lt, tai ka daryt?  ax.gif

Man kitoj temoj į tą patį klausimą atrašė: turėti tik vieną, aišku, juodą arba rudą, ir nešioti 5 metus dieną naktį, žiemą vasarą, prie visko ax.gif
Papildyta:
QUOTE(Sophi @ 2011 09 12, 19:10)
patylėjau, bet iš esmės ji man niekuo neišsiskyrė iš kitų blush2.gif Man kliūva visų jūsų rankinių pigus blizgumas unsure.gif  Pigumas čia ne piniginiu požiūriu, bet negražumo. Gali ta rankinė nors tūkstantį kainuot, bet jei taip blizgės, man bus negraži ax.gif
drinks_cheers.gif

Blizgumas kažkokių metalinių detalių ar pačios medžiagos?
Visų negalėjo būti, dauguma mano rankinių medžiaginės visai be metalinių detalių, plastmasiniais užtrauktukais, kas ten gali blizgėti unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Ondatra @ 2011 09 12, 18:16)
cia jau turbut sugebejimu reik
jei ka uzmatysit xs arba s rekit laugh.gif

Ir laiko mirksiukas.gif Nors po parduotuves lankstant tikriausiai jo daugiau reikia. Dar ten nuostabius beveik naujus Escados vilnonius šortukus pirkau už 10 Lt. Bet buvo, kad keli daiktai tiesiai į šiukšlių dėžę keliavo doh.gif. Kaip pasiseka.
Atsakyti
QUOTE(Ondatra @ 2011 09 12, 19:08)
o jeigu as negaliu moket uz rankine ar batus 400 lt, tai ka daryt?  ax.gif

400 Lt nei galiu, nei noriu - paskutinę pirkau už 100 Lt, nešioju jau antrą sezoną, nešiojimo požymių beveik jokių. Man tinka ir patinka - ką apie ją mano troleibuso bendrakeleiviai, man nuoširdžiai nerūpi bigsmile.gif
Papildyta:
QUOTE(dontstop @ 2011 09 12, 19:20)
Blizgumas kažkokių metalinių detalių ar pačios medžiagos?

Blizgumas tos dirbtinės odos - medžiaginių jūsų rankinės neįsiminė man. Pasižiūrėjau, kad mano dabartinė irgi šiek tiek blizga, bet tas blizgumas kitoks - nekrinta į akis pirmiauisia jis. O per jūsiškės blizgumą, detalių jau nelabai ir matau blush2.gif
Atsakyti