Įkraunama...
Įkraunama...

Kas geriau vestuvėse: dj+vedėjas ar muzikantai?

QUOTE(Doovii @ 2011 01 18, 13:20)
mergaites, padekit man apsispresti, nzn, ka rinktis: ar vedejas + muzikantai, ar vedejas + didzejus?  unsure.gif iki siol galvojau, kad imsiu muzikantus ir vedeja, bet dabar, kai pradejau skambinti vedejams, pasimeciau, nes tie, kuriu noriu (pvz. Marijus Olekas) dirba tik su savo didzejum. Niekada neesu dalyvavus vestuvese su DJ, tai is tikruju net neisivaizduoju, kaip tai atrodo, be to jauciu, kad anyta iseitu is proto, kai suzinotu, kad nebus muzikantu, nes ji dabar jau mums griauzia, kokie mes ispindeje, jog vestuves darom restorane, o ne sodyboj doh.gif  doh.gif  doh.gif

na pabandysiu as is savo puses pateikti pliusus minusus:
- vedejas su DJ komanda, todel jau susidirbe, todel nebus nemaloniu pauziu.
- muzikantai gerai, nes tai gyva muzika, taciau jie turi dereti prie restorano aplinkos.
- vedejui didesnis darbas, jei imsite ne jo DJ o muzikantus, nes atsiras papildomas darbas derinant visa programa. kartais vedejo ir DJ vakaro vinis buna kokie zaidimai ar spektakliai, su igarsinimu ar panasiai.
- DJ gales groti visas jusu norimas dainas, galite patys sudaryti repertuara, su muzikantais suderinti tai sunkiau.
- galima derinti gyva muzika ir vedeja su DJ (taciau kainuos brangiau). galima ieskoti kokiu studentu, kurie lankstus kainose. tada programoje butu galima viska suderinti wink.gif
- o vetsuves darote sau, ir maziau kreipkite demesi i anyta. maziau praneskite apie vestuviu vakarelio eiga, o i jos pasliulymus atsakykite - mes pagalvosime. ir bus jums ramiau wink.gif

Turbūt pritartumėte man, kad muzikantai – svarbus vestuvių akcentas. Juos išsirinkti nėra lengva, todėl nusprendžiau atlikti tyrimą, paklausinėti pačių muzikantų, kaip ir už kiek jie groja. Vestuvių muzikantus suskirsčiau į dvi grupes: tradicinius ir netradicinius. Atskira grupe būtų galima laikyti DJ'us.

Kaip pasirinkti?

Kokybė svarbu, tačiau kaina – svarbiau. Jei gali pasirinkti neblogus muzikantus už normalią sumą, kodėl gi ne? Dar vienas dalykas – trukmė. Žinoma, galiu nusisamdyti itin šaunius muzikantus, bet jie gros neilgai (arba mokėsi labai daug). Trečias kriterijus – universalumas. Dauguma nori, kad muzikantai ne tik grotų ir dainuotų, bet ir bendrautų su publika, vestų renginį ir daugmaž patiktų visiems.
Tradiciniai vestuvių muzikantai

Jų požymiai – sintezatorius, patikrintas lietuviškų ir rusiškų dainų repertuaras. Dažniausiai groja du ar trys žmonės. Išgirdęs apie juos prisimeni sveikinimų koncertus, apsiverkusias mamas, susikaupusius tėčius, įraudusius svečius, kuriems pagaliau pavyko atsipalaiduoti!.. Jei samdysite juos, tradicinis vakaras (su visais privalumais ir nepatogumais) garantuotas. Tarkime, man reikia tradicinių muzikantų 3–5 val., kurie grotų ir vestų vakarą. Vieni už 3
val. prašo 1 300 Lt. Grupėje du dainininkai ir garso operatorius, vienas groja klavišiniu instrumentu. Jei pageidaujama, kol renkasi svečiai, gali griežti smuikininkas, kuris už valandą ima 300 Lt. Atsiuntė paklausyti įrašą. Kiti nurodo, kad kaina dienai – nuo 1 200 iki 1 500 Lt. Už 5 val. imtų apie 600 Lt. Šie muzikantai grodami nevartoja alkoholio, turi didelės patirties, groja gyvai, nuolat atnaujina repertuarą, gali būti vietoj piršlių. Trys vyrai, kurie groja ir elektrinėm gitarom (tai pamačiau atsiųstoje nuotraukoje), atlieka dainas lietuvių, anglų, italų, rusų kalbomis. Vieno vakaro darbas (pradeda, kada reikia, baigia apie 2–3 val.) kainuoja 2 100 Lt. Dar kiti už pagrindinį grojimo laiką (19.00–2.00 val.) imtų 1 800 Lt. Jei vakaras trumpesnis (iki 24 val.), tai už valandą atskaičiuojama 200 Lt. Rengia įvairius žaidimus. Atliekamos dainos ir prancūzų kalba.
Pagaliau dar viena grupė už 3–5 val. ima 700–800 Lt, į kainą įeina palydimieji maršai. Pasiūlė atvykti į jų repeticiją. Taigi kainos priklauso nuo laiko, vietos, trukmės, pageidavimų, vestuvių datos, muzikantų populiarumo, grupės dydžio. Dažniausiai muzikantai nurodo vienos dienos ar vakaro kainą, kuri svyruoja nuo 1 200 iki 2 100 Lt ir daugiau. Reikia sutarti grojimo trukmę (dažnai grojama 6–7 val.), o už viršvalandžius mokama atskirai. Viena valanda kainuoja 100–200 Lt. Aparatūra prijungiama 1–1,5 val. prieš pasirodymą.

Netradiciniai vestuvių muzikantai

Jų požymiai – klarnetas, trimitas, trombonas, tūba, mušamieji, klavišiniai... Dvelkteli amerikietišku džiazu, subtiliais garsais, jaukia atmosfera. Vakaras būtų skoningas, bet ne visiems priimtinas. Kai kam būtų nuobodu, kai kas paklaustų: o kur Cicinas? Jei Jūsų svečiai mėgsta užstalės dainas, tokių muzikantų samdyti nepatarčiau. Vis dėlto tiems, kas išmano apie muziką, tai puikus sprendimas! Netradicinius muzikantus rasti sunkiau (nes jų mažiau). Tai gali būti įvairūs diksilendai, grojantys džiazą. Diksilendą sudaro didesnis (penkių žmonių) kolektyvas. Kaina (nuo 1200 Lt) priklauso nuo trukmės, vietos, laiko, pageidavimų. Jei turite daugiau pinigų ir norite nepakartojamos šventės, galima bandyti nusisamdyti žinomus atlikėjus. Štai populiarioji grupė „Suicide Djs“ sakosi galinti groti vestuvėse, bet tikrai ne visiems. „Sutiktume, jei tai būtų draugų vestuvės (tada honoraras nesvarbus) arba žinotume, kad vestuvės fainų žmonių ir kad mūsų bus klausoma. O sumos tai reikia klaust mūsų vadybininkų“.

Muzika vestuvių ceremonijoje

Vestuvių ceremoniją taip pat galima padaryti netradicinę. Pavyzdžiui, nusisamdyti smuikininkę. Ji groja norimus kūrinius per ceremoniją. Bažnyčioje smuiko garsai skamba puikiai, nes ten gera akustika. Salėje reikėtų pritariančiojo muzikanto. Kaina – nuo 100 Lt.

DJ

Jų požymiai – jokių instrumentų, krūva CD. Tai žmonės, kurie žino, kad nepadainuos geriau už Bryaną Adamsą. Todėl užuot dainavę, paleidžia meilės dainas pačiu tinkamiausiu laiku! Jie reguliuoja garsą, parenka tinkamas dainas, sukuria šiuolaikišką atmosferą. Dvelkteli mokyklos išleistuvių vakaru, šokiais, pirmosios meilės prisiminimais (tik nesakyk savo vyrui!). Pakalbinu DJ'us. Vienas už 3–4 val. imtų 1 000 Lt. Į kainą įskaičiuojamas benzinas ir aparatūra. Renginio neveda. Papildoma valanda – 50 Lt. Kitas DJ'us gali sudaryti vestuvių scenarijų ir vesti renginį, o tai kainuotų 1 000 Lt. Muzikos parinkimas, garso reguliavimas, žodžiu, DJ'aus paslaugos kainuoja apie 500 Lt. Jei reikia aparatūros, už ją reikės primokėti dar 400 Lt. Galima derėtis, bet nedaug.

vestuviu vedejas-

Dabartinis siu dienu ''pirslys" jo niekas nekaria o ir nelabai iseitu nes vestuves dazniausia buna vienos dienos o ir pats vedejas apie 0.30-2 val. darba jau baigia,dazniausia tai buna kalbos dovana apdovanoti zmones neretai dirbe ir radijuje ar net tv ,kiekvienas turi nebloga su dj susidirbta programa,taciau neretai papuolus pas ta pati vedeja per 2men. antra karta- tenka zaisti tuos pacius zaidimus ir net isgirst ta pati anekdota ,na bet tam yra pasiula tiek paciu vedeju tiek ju kainu ...galema deretis kad jis lydetu nuo pat namu ar zakso o galima ji pamatyt tik vestuviu pokylyje,o kainos visu skoniui nuo 1000 iki 3000lt

Ką bepasirinktumėte, nepamirškite, kad jie irgi žmonės! Jie groja ilgai, jiems reikia pailsėti, todėl reikėtų pasirūpinti užkandžiais, karštaisiais patiekalais ir gėrimais. Galima paruošti atskirą staliuką. Juk jie dalyvauja vestuvėse! Tiesa, kai kurie muzikantai pasisako, kad grodami alkoholio nevartoja. Manyčiau, tai rodo atsakingą požiūrį.IR PABAIGAI NIEKAS- NEI DJ NEI MUZIKANTAI NEI VEDEJAI...NEPADARYS JUMS SVENTES JEI NEBUS JUSU PACIU INDELIO,JUSU IR JUSU PULKO BEI SVECIU (nes ta pati daina skirtingose vestuvese bus skirtingai priimta ir tas pats zaidimas paliks skirtingus prisiminimus -todel padekime jiems ir susikurkime sau svente ) drinks_cheers.gif thumbup.gif 4u.gif
Atsakyti
Na is savo patirties galiu pasakyti, kad muzikantai, jei tai ne muzikos grupe, grojanti tik keleta setu, praveda zaidimu tarp dainavimu, bet jie nevaldo publikos nuo iki, kaip tai daro vedejas. Vedeju programa daznai buna sudeliota profesionaliai, aisku jei jie tokie yra smile.gif, jie nieko nedaro bele sau kad daryt, kiekvienas zaidimas turi savo tiksla. Esme viso vakaro metu augint emocija iki kulminacijos 24 val, kad poto jau palikti svecius sokiams. Kai vakaras vedamas profesionaliai ir scenarijus sudeliotas atsakingai, rezultatas iprastai buna visu sveciu nerealus susizavejimas. Butent todel Mindaugas Krasauskas pasieke toki rezultata ir tiek daug geru atsiliepimu supermamoj. Esu macius daug visokiu renginiu ir galiu pasakyt kad ne visi vedejai ta sugeba, o apie muzikantus to is vis pasakyti negaliu, nes jie net nezino tokiu dalyku.
Atsakyti
Norejau pasidalinti savo patirtimi ir mintimis ieskantiems vedejo, muzikantu, DJejaus ir t.t. savo vestuvems.

Geriausiai vestuvinis vakaras praeina kai:
- ji veda profesionalus ir geras, tinkantis butent tai publikai(!), renginiu vedejas
- renginiu vedejui muzikaliai padeda profesionalus DJ, tinkantis tai publikai. Zinoma, veliau DJ organizuoja sokius iki laimingos pabaigos. Pagal jusu pageidaujama originalia muzika!.
- vakara gali papildyti ir paivairinti gyva muzika. Tai gali buti grupe, styginiu kvartetas, gitaru duetas, folkloro muzikantai, daininkas su fonushke, etc.
- viska sita reguliuoja, organizuoja ir priziuri vestuviu planuotoja

Visa tai bendrai kainuoja nuo 4000-5000 LT ir daugiau.

Jei tokiu pinigu neturite, bent jau pasikvieskite gera, jums patikusi Renginiu Vedeja. Jis yra butinas, nebent norite uzkrauti si darba kam nors is sveciu. Bet tai butu ziauru. Be to, kaip taisykle, jie to nepadaro taip gerai, kaip profesionalas.
Ir butinai pasikvieskite DJ del jau minetu priezasciu.
Cia minimalaus biudzeto variantas.

Grazios jums visiems sventes! Tegu jusu vestuves jums palieka tik pacius geriausius prisiminimus ir mintis. thumbup.gif

P.S. Dar 1 svarbus patarimas. Jei norite gauti tai, ko norite savo vestuvems, pradekite aktyviai dometis ir uzsakineti mazdaug pries metus. Geri, populiarus profesionalai, vestuviu planuotojos, restoranai bunai uzsakyti likus maziau nei 6 menesiams iki sventes. Nebent planuojate svesti savo vestuves koki pirmadieni, antradieni. wink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Svajūnė: 18 balandžio 2011 - 14:52
draugei beieskant muzikantu susiduriau su dilema kas geriau muzikantai ar dj su vestuviu vedejiu juolab ir kainos panasios pasidalinkim patirtim be reklamos be ironijos visos zinom kiek zmoniu tiek nuomoniu bet idomu mano nuomone butu tokia:
dj + vedejo pliusai - galima sutarti platu dainu asortimenta kuris patiks daugumai sveciu visomis kalbomis be akcento ir pan. ir jei jau vedejas butu nekoks gelbetu geros dainos.
muzikantu pliusai-gyvesnis bendravimas,didesnis muzikos priderinimas ir uzvedimas prie stalo ,jei gerai groja instrumentais gali but mobilesni pasitinkant ar 24 val . lauke...
dj + vedejo minusai - maza pasiula dainuojanciai kompanijai prie stalo ,visiskas nulis dingus elektrai
muzikantu minusai-dazniausiai siauras arba prastai atliekamas repertuaras ypac uzsienio ar rusu dainu,daznos pertraukeles parukyt,kainos kelimas nakti uz pratesima.
Atsakyti
esu buvusi daug kartu vestuvese(dirbu sioje srityje) ir galiu pasakyt :
dedu dideli pliusa vedejams +dj : nes groja originali muzika , jokiu perdainavimu ,
ir plius taktiskumas , ir dar dj turi apsvietima sokiams , muzikantu yra mazuma turinciu apsvietima.
muzikantu tikslas : girtas svecias - lengvai valdomas , tad jiems visu pirma, kad sveciai prisigertu , o ir neretai prisigeria patys , kad jau torto pjovimo nera kam pravest biggrin.gif
Atsakyti
dj vestuvese- tai vadinas ir aparatura kokybiska gali buti, o ne pigiausios aktyvios koloneles, apsvietimas, daznas dj, jei turi kalbos dovana, dar ir praveda vestuves, o didziausias pliusas, kad dj bus vestuvese tiek kiek reikes, o ne tol, kol baigsis dainu sarasas, kaip kad buna su muzikantais, pirma nakties jau pakuojasi daiktus.
jei kada reikes kokiu kontaktu, rasyk i privata:)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nińa_del_viento: 28 kovo 2012 - 10:58
QUOTE(goosia112 @ 2011 09 13, 17:56)
esu buvusi daug kartu vestuvese(dirbu sioje srityje) ir galiu pasakyt :
dedu dideli pliusa vedejams +dj : nes groja originali muzika , jokiu perdainavimu ,
ir plius taktiskumas ,  ir dar dj turi apsvietima sokiams , muzikantu yra mazuma turinciu apsvietima.
muzikantu tikslas : girtas svecias - lengvai valdomas , tad jiems visu pirma, kad sveciai prisigertu , o ir neretai prisigeria patys , kad jau torto pjovimo nera kam pravest biggrin.gif


ale jauciu kaimo muzkantus samdot doh.gif
as muzikantus suprantu grupe is 3-4 asmenu su bugnais, gitarom ir saksu kaip minimum.
aisku jei norima pigiau ir padorai, tada tik DJ kiek imanoma su patirtim ir vedejas su linksmu liezuvu tada.
Atsakyti
O mes akip susidurem su fainis muzikantais, jie dveise grojo su aparatura ir akordeonu, tai jie kele visus nuos atlo uzeme visa vakara, nebuvo laiko kada nei gerti nei prisivalgyti. PAdare programa su uzsiemimais, zaidimais ir pan. buvo labai smagu thumbup.gif
Atsakyti
Pas mus buvo vedejas+dj ir apie pora valandu muzikantai (klavisiniai, bugnai, violoncele), tai labai patiko thumbup.gif bet visgi dedu dideli pliusa vedejui+dj smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mazmakinas: 23 lapkričio 2011 - 14:41
aš vestuvėms nenorėjau muzikantų, kažkokį blogą įspūdį apie juos turėjau, bet galų gale nusileidau savo vyrui ir pasisamdėme katę maiše - tėčio pažįstamus muzikantus su vedėja, apie kuriuos pati nebuvau nieko girdėjusi. bet nė kiek nenusivyliau pasirinkusi gyvą muziką!!!! jei tikrai geri muzikantai, kurie turi normalų, o ne prasto lygio humorą, ir groja jums priimtiną muziką - aš tik už gyvus muzikantus. tiesiog reikia paieškoti smile.gif
Atsakyti
labukas -arteja kaledos daug kas is musu nores pasilinksminti bet ne visi tam reikalui gali skirti 3000 ar 4000lt (beje panasiai ir jubiliejui ar vestuvei) todel galiu pasiulyt gerus muzikantus uz normalia kaina visoje lietuvoje - dj (gali pravest) 500-800 dj +vedeja(soka pilvo soki)1000-1200 dj+grupe svajoklis(hito autorius) nuo 1500 dj+vedejas(veda ir rusus ar anglu klb) 2000lt ....taip pat galima rekomenduoti profesionalius filmuotojus kurie dirba lnk,btv,tv3 kaina nuo 2000lt ka sudomino ar norit smulkesnes info (tel.nr ir pan.) rasykit man az drinks_cheers.gif
Atsakyti
musu vestuves bus su Dj ir vedeju, labai tikiuosi gero pravedimo is ju, del muzikantu-esu labai nusiteikusi pries juos, kiek teko matyt, buvo siaubas. doh.gif
Atsakyti