Įkraunama...
Įkraunama...

Supranta, bet nekalba

Sveiki,

mūsų dukrytei tuoj 1,5 metukų. Ji mėgsta vartyti knygas ir žurnalus, viską baksnoja piršteliu, klausia "kas čia?", atsakydama į klausimus "kur šuniukas? kur berniukas? kur medelis?" viską parodo ar atneša, bet pati sako tik "mama", "tete", "ate", "au au", "mū" ir pan. (apie 10 tokių žodelių). Paklausus jos "kas čia?" kartais supyksta ir nebenori "skaityti" toliau. Atrodo, lyg ir bando lūpytes dėlioti pamėgdžiodama mūsų burnos judesius, bet be garso.

Ar tokio amžiaus vaikas jau turi sakyti daugiau žodžių ar dviejų žodžių junginukų? Ar mums reikėtų kreiptis į kalbos specialistą? Ar mes turėtume n-tajį kartą aiškinti "kas čia?", jei ji vis klausia apie tą patį daiktą, o pati nesako to žodžio?

Dėkui.
Atsakyti
Sveika, mano dukrytei beveik 2 metukai, bet ji sako tiek zodziu, kad turbut ant pirstu suskaiciuociau. Nuolatos klausineja "kas cia?", ir n kartu ta pati daikta vardini, bet ji neisidemi. Supranta viska, daro ka pasakai.
Nezinau kaip taviske, bet musiske kalba savo kalba. Ji pasakoja, kalba, pyksta, bumba ir t.t., bet kazkokia savo kalba, ir atrodo, kad jai tai patinka, ir ji nelabai ir stengiasi mokintis lietuviskai. Man visai patinka kaip ji kalba, bet kartais jau neramina toks "uzsiciklinimas", ypac kai gerokai jaunesni vaikiukai jau pakankamai suprantamai kalba, ar bent zino nemazai normaliu zodziu.
Atsakyti
Taip, musiškė irgi burbuliuoja, barasi ir kažką dainuoja savo kalba, bet ir man atrodo, kad kiti panašaus amžiaus vaikai daugiau kalba. Be to, mūsų mergina nesako tų savo protingų žodžių pati, ta prasme, jei sakai "pasakyk mama", "pasakyk, kaip šuniukas sako", tada ji pasako, bet kad, pavyzdžiui, ji į mane kreipdamasi sakytų "mama", taip nebūna. Turi jos tiesiai klausti "pasakyk" arba "kur mama", tada ji pakartoja arba parodo.
Atsakyti
Bet as tai per daug nepergyvenu. Vat jei visai nekalbetu, arba tik koki mmmmmmm sakytu, tada jau blogai. O cia gal tik laiko klausimas kada kalbes suprantamai, nes dabar irgi kalba, tik savo kalba.

Atsakyti
Brigita, įvairios kalbos raidos vertinimo skalės nurodo skirtingą tokio amžiaus vaikui būdingą žodelių skaičių. Pagal Kiphardo skalę, kuri taikoma vaikų sensorinio ir psichinio vystymosi įvertinimui, 1m. 6mėn. vaikučiui priklauso:
1) pamėgdžioti 2 žodžius, 2 gyvūnų balsus,
2) pasakyti 2 prasmingus žodžius,
3) tarti garsus a, o, u, m, p, b,
4) garsais reikšti norus,
5) lengvai kramtyti kietą maistą.

Taigi jei jūsų dukrytė neturi jokių kitų vystymosi problemų, tai ir dėl kalbos kol kas neverta nerimauti. O atsakyti vaiko klausimus tikrai būtina. Tokiu būdu kaupiamas pasyvusis žodynas, kuris vėliau tampa ir aktyviuoju.
Sėkmės smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Marile @ 2006 03 15, 12:47)
Sveika, mano dukrytei beveik 2 metukai, bet ji sako tiek zodziu, kad turbut ant pirstu suskaiciuociau. Nuolatos klausineja "kas cia?", ir n kartu ta pati daikta vardini, bet ji neisidemi. Supranta viska, daro ka pasakai.
Nezinau kaip taviske, bet musiske kalba savo kalba. Ji pasakoja, kalba, pyksta, bumba ir t.t., bet kazkokia savo kalba, ir atrodo, kad jai tai patinka, ir ji nelabai ir stengiasi mokintis lietuviskai. Man visai patinka kaip ji kalba, bet kartais jau neramina toks "uzsiciklinimas", ypac kai gerokai jaunesni vaikiukai jau pakankamai suprantamai kalba, ar bent zino nemazai normaliu zodziu.100 procentų atitinka mūsų situaciją doh.gif Nieko nepadarysi, ilgai laukus dar palauk lotuliukas.gif Per daug dėl to nepergyvenu, bet labai jau noriu žmoniškai susišnekėt.
Atsakyti