Įkraunama...
Įkraunama...

Kur perkat daržoves vaikams?

Sveikos mamytes,
Stai ir prasidejo ilgai lauktas naujo derliaus sezonas. Buvau Kalvariju turgelyje, prisipirkau spinatu, ridikeliu, salotyciu, agurku. Sake, kad viskas ekologiska ir auginti 'kaip sau'. Taciau, kai stovi ne ukininkas o "zavi turgaus ponia" kartais imu abejoti tu darzoviu ekologiskumu...
Mielos mamytes, pasidalinkim kur galetumem pirkti savo mazyliams ekologiskas darzoves, behormonine mesyte, lietuviskas sodo braskes.
Iki balandzio 14d. buvo "Tatulos" programos ekologiskas turgelis Konarskio g. Galbut jis atsinaujins rudeni.
Kalvariju turgaviete man nepatinka, nes viskas ten masiska, is deziu. Taip noretusi pirkti is paprastu kaimieciu, ar bobuciu is sodu, kurie dar nezino trasu efekto derliui. Hales turgus pilnas balturusiu ir pigiako ieskotoju.
Kartais perku IKI ar RIMI ukininku produktus. Tik nezinia ar jie svarus. Maximoj ekologisku prekiu skyrelyje kol kas mazai lietuvisku.
Taigi kvieciu pasidalinti patirtim, prekyvieciu ar ukininku adresais.
Atsakyti
viska perku tik parduotuveje, ten jeigu parasyta lietuviski - tai bent didesne tikimybe kad taip ir yra, o pomidorus tikrai zinau turguje kad raudoni butu is vakaro slapimu laisto >:( fu. Turgui is maisto tik salotas perku, del viso kito labai graziai ten sneka ir ekologiska ir tik sau auginta, o veza is lenkijos kaip braskes pernai laikrasti rase >:(
Atsakyti
Jo, as pernai per nestuma visa vasara labai saziningai tas braskes valgiau, kur buvo parasytos lietuviskos (nors turbut buvo lenkiskos), ir dabar turiu alergiska vaikeli. Siemet abu jokiu braskiu ir dar daug ko negalesim valgyt.  
Bukit budrios mamytes, padauginti uzterstu darzoviu ir uzalergizuoti vaika labai paprasta!
Atsakyti
As tai pirksiu parduotuvese- prekybos centruose...Nepasitikiu tais turgeliais, taigi lietuviai ukininkai viska karves meslu tresia, o tai juk nera sveika :smile.gif taigi nemanau kad turguje pirktos darzoves ekologiskesnes uz parduotuviu, be to siais laikais netikiu kad rasim laaabai sveiko maisto  tongue.gif
Atsakyti
Pusk, o gal galėtum paaiškinti, kodėl nėra sveika, kai mėšlu tręšia, nes šiaip tai pirmą kartą tokį dalyką girdžiu. Gal jau atsilikau nuo gyvenimo ???
Atsakyti
Kiek skaiciau- meslas irgi nitratai- VAT  :o
Atsakyti
Nesuprantu.  Per amzius meslu tresdavo ir musu proseneliai sveikesni uz mus tai jau tikrai budavo. ???
Atsakyti
QUOTE
Kiek skaiciau- meslas irgi nitratai- VAT  ohmy.gif

Mėšlas -nitratai ohmy.gif Kiek aš žinau, mėšlas tai natūrali trąša augalams, o nitratai, tai tokios trąšos, kurios pagamintos pramoniniu būdu augalams sparčiau augti ir greičiau bręsti.
Atsakyti
Mėšlas yra gana "piktybinė" trąša ir kaip viena mamytė teisngai sakė, pats bjauriausias nitratų šaltinis. Cheminės trąšos su azoto junginiais yra gal net tam tikru požiūriu geresnės, nes jas bent galima "dozuoti". Tokiu būdu ir patręšiama dirva ir ji neapsunkinama nitratais bei nitritais. Mėšlas "neprognuozuojamas" ir jo "cheminės" savybės priklauso nuo to, kokio gyvulio jis yra ir ką tas gyvulys ėdė per savo amželį  ;D Taigi labai neteisūs tie, kurie močiutės daržoves reabilituoja dėl nitratų  ;D

Dėl daržovių..Turguje absoliučiai būsite apmulkintos net ir to geriečio ūkininko. Po kelių metų darbo aš jau neklysdama galiu pasakyti, kad dauguma produkcijos yra nelietuviška.

Jei paklaustumėte kur aš perku produktus savo vaikui, tai atsakyčiau - parduotuvėje. Turguje stovintys ūkininkai jau kelis dešimtmečius obuoliukams nokinti ir jiems išlaikyti naudoja tam tikras dujas (ir jos nepalieka jokių vaško ar dar kokių nors pėdsakų, taigi atskirti beveik neįmanoma. Tiesa, lieka kvapas, bet jie moka teisintis..atseit nuo transportavimo medinėse dėžėse, jie prisigeria ten visokio benzino, smalkių ir dar bala žino kokio dvoko ;D
Teisingai Iva rašė, šlapimas tai pagrindinis komponentas sunokinti pomidorams, arbūzams ir pan. Tik vieni mirko jame, o kiti sušvirkščia ohmy.gif

Kaip atskirti lenkišką nuo lietuviško? Pirma, lenkiškos braškės išsiskiria dydžiu, savo vienodumu, išfasavimu ir derliaus ankstumu..Šiaip populiariausia vežt: braškes, svogūnus, bulves, obuolius..
Taigi mano patarimas - ŽINGSNIUOKITE Į PARDUOTUVES arba VAŽIUOKITE Į FIRMINES ŠILTNAMIŲ, SODININKYSTĖS ŪKIŲ PARDUOTUVES.
Atsakyti
biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
aciu, Rasma! pagaliau nors mazdaug suzinojau kas prie ko tose darzovese.
o del meslo tai ir as pritrenkta ohmy.gif  tai, galvoju, gal tada kaip tik nitratai musu seneliams padejo buti stipresniems :-/ ;D
o gal kas zino, kur Kaune firmines skerdyklu ir siltnamiu parduotuves yra? ar gal kur rasti tokia informacija ???
Atsakyti
girdejau ir as apie ta slapima, tik kazkaip netikejau...  :o

Bet jei jau ir tu Rasma tai sakai, tai tikrai tikiu, bet vistiek atrodo kazkaip keistai.. O kieno slapima naudoja?   :smile.gif
Nors fui kokia baisi tema, nepirksiu nei arbuzu nei pomidoru turguje.


Mamos, jei zinote kokias lietuvisku  mesos, paukstienos, darzoviu firmines parduotuves, rasykite miesta, adresa ir parduotuves pavadinima.  
Atsakyti
QUOTE
Aš pasistengsiu jums išvardinti tas firmines parduotuves pačiuose didžiausiuose miestuose:Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje. Tik man reikia jas visas dabar ant popieriuko pradžioj susirašyti. Aš žinau jas visuose miestuose.



gal galetum ir Mazeikius prirasyti? wink.gif
Atsakyti