Įkraunama...
Įkraunama...

Mažylio GN

Sveikos busimos mamytes smile.gif norejau pasiteirauti ar jums teko tartis kad darytu planini cezari ar buvo sunku ikalbeti daktare? Mat is pradziu man buvo kaip ir indikacija del regejimo daryti cezari o ir pati labaiu jo norejau pasiruosiau moraliskai ir visaip kitaip o sioj klinikoje daktare pasake kad su tokiu regejimu dar galiu gimdyt naturaliai. Man nes baisu pasidare o jei daktare nesutiks man jo padaryt, uz individualia prieziura jau sakiau kad sumokesiu bet gal tokiu atveju reiktu dar primoket? g.gif buciau lb dekinga jei pasidalintumet patirtimi mirksiukas.gif
Atsakyti
Brolienei buvo tokia situacija laukesi dvyniu, pirmasis sunus gime naturaliai, bet gimdymo pasekme - igyta liga butent del sunkios gimdymo veiklos. Vaikas gime siaip ne taip, bet gavo "dovana" visam gyvenimui. Broliene kalbejosi su gydytoju del planinio cezario, gydytojas privale susaukti konsiulima gydytoju ir tik gaves ju palaiminima galejo atlikti sia operacija. Nebuvo lengva ji gauti, jai primigtynai siule gimdyti paciai. Ilgai gydytojai sprende, ilgai jos klausinejo, na bet finale siaip ne taip leista planuoti cezari.
Aisku, po gimdymo paaiskejo, kad cezaris buvo ypac palankus sprendimas, nes kitu atveju galejo vieno is dvyniu ir nebebuti visai. Gerai kad viskas baigesi gerai.
Jusu atveju matyt gydytojai nemato priezasciu del ko jus negalite pati gimdyti. Tai ir saugiau mamai, ji greiciau atsigauna ir gali rupintis savo mazyliu, ir paciam vaikuciui geriau. As suprantu jusu nenora kaip gimdymo baime, ypac jei jusu tai nera pirmas nestumas. Jei jums labai neramu pasiklauskit dar vieno gydytojo nuomones. Jeigu nera priezasciu del ko jus negalite negimdyti gal vertetu pabandyti?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Rijama: 26 rugsėjo 2011 - 18:51
Dare man ale planini CP. Tariausi asmeniskai,o poto jie ten sutvarko popierizmus kitaip. Tarkis su gydytoju asmeniskai,galiu parekomnduoti su kuom.Rasykit i az.
Atsakyti
Gimdant pirmą vaikutį prireikė CP - kliniškai siauras dubuo. Prasikankinau be nuskausminamųjų pilnai visą stūmimą, ir niekaip vaikelis nesileido.
Laukiantis antro gydytoja vis tikino, kad galėsiu gimdyti pati, nors aš nebuvau nusistačius nei už, nei prieš, nei dėl natūralaus gimdymo, nei dėl CP.
Suėjus 40sav. nuvažiavau į Mažylį ir po gydytojų apžiūros buvo nuspręsta daryti CP (kaklelis atsivėręs nepilnai 2cm, vaikelio toniukai nelabai patiko, praėjo tik 2m. po pirmo gimdymo). Tačiau kai vyko konsiliumas, gydytojų nuomonės išsiskyrė ir klausė, ar nenorėčiau pabandyti pati pagimdyti. Sutarėme, kad nuleis vandenis ir žiūrės, kaip vyksta gimdymo veikla, o jei prireiks, visada spės padaryti operaciją. Po vandenų nuleidimo po 3 val. suleido skatinamuosius ir dar po 2 val. be nuskausminamųjų (tik prašiausi į burbulinę vonią) ir be jokių plyšimų, kirpimų laikiau savo mažylį ant krūtinės thumbup.gif , o vaikelis buvo dar net šiek tiek didesnis nei pirmasis. O apie savijautą po gimdymo tai net nėra ką lyginti, kai galėjau juoktis, sukinėtis lovoj (kas po CP skausminga, nes tempiasi randas), sėdėti; žodžiu visi laukė, kada pranešiu, kaip CP praėjo, o čia gavos vos ne kaip pokštas - sakau, gi pati pagimdžiau tongue.gif
Atsakyti
Net nezn visi persa ta naturalu gimdyma sako kad geriausia bet man tas NG varo paniska baime. unsure.gif Cia gal prisidejo daugybe pasakojimu apie nezmoniska skausma trunkanti po 20 valandu, gimdymo traumas, taip pat pats gimdymo aprasymas kaip issinarina dubens kaulai ir issitampo maksties oda nuo keliu centimetru iki keliolikos.(o jei plysta) Be to mano mama ir visos gimines moterys gimdymo metu plyso, ir tas pasakymas kad po NG lakstai kaip sveika na nezn kiek girdejau tai menesi laiko net atsisest normaliai neina. Po to siuvimo issivaizduoju ir lytiniai santykiai skausmingi buna... Zinoma gimdymas gali but ir lengvas, bet as net isivaizduot negaliu kad gimdysiu pati, cia matyt jau fobija man pasidare. blush2.gif Net nezinau ka daryti, nes jei man primygtinai siulys gimdyt paciai jauciu numirsiu is baimes, liko ne pilnas menesis iki gimdymo bet nemanau kad spesiu moraliskai pasiruost naturaliam gimdymui verysad.gif daktare dar nesake nieko nei pries nei uz, gal pasiulius pinigu vistik sutiks... tik nezn kiek siulyt? jei kuri nors buvot tokioj situacijoj pasidalinkit patirtim kiek mokejot ir buvo sunku ikalbet? unsure.gif
Atsakyti
As uz naturalu gimdyma mirksiukas.gif kad ir koks jis sunkus bebutu. Ar teko susipazinti su cezario blogosiomis pusemis? Ar skaitet kiek yra komplikaciju, kokia rizika mirksiukas.gif naturalus gimdymas, gali buti neskausmingas, juk yra pagalba moteriai, skausmo malsinimas. Plysta, kerpa tikrai ganetinai daznai, sedeti nepatogu buna apie savaite laiko. Ar zinot kad su cezariu negalima sestis? Steneti? Kad labai skauda, kad lipti is lovos reikia keturiomis, buna jog randas supuliuoja. vaistus nuo skausmo dazniausiai siulo 4 dienas, siulus isima po 7-8 dienu. Jautri vieta pusmeti ir islieka randas, kurio matomumas/nematomumas priklauso nuo gydytojo sugebejimo susiuti dailiai.

Mano patarimas - ruoskites gimdymui. Jus turit menesi laiko paskaitelems, knygoms, filmukams. GAl kai daugiau zinosit bus lengviau suprasti kas vyksta. Apie baisybes maziau skaitykit, pradekit ieskoti teigiamos gimdymo literaturos, kurioje ne gazdinimai, o nuosekli eiga kaip ir kas vyksta. skausma didelis buna ganetinai neilgai, jei nesiseka jo iskesti, yra pagalba mamai, kitos gimdo su vaistais ir nejaucia jokio skausmo aplamai mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Rijama @ 2011 10 10, 19:16)
Ar zinot kad su cezariu negalima sestis? Steneti? Kad labai skauda, kad lipti is lovos reikia keturiomis, buna jog randas supuliuoja. vaistus nuo skausmo dazniausiai siulo 4 dienas, siulus isima po 7-8 dienu. Jautri vieta pusmeti ir islieka randas, kurio matomumas/nematomumas priklauso nuo gydytojo sugebejimo susiuti dailiai.



Po cezario operacijos sedausi jau po 4 valandu. Tik pabudusia po narkozes perkele i paprasta palata ir teko ne tik kad sestis bet ir keltis i tualeta kelis kartus per diena. Is lovos tikrai nelipau keturiomis biggrin.gif dariau taip kaip man patogiau buvo. Vaistu nuo skausmo gavau tik karta, kitus kartus atsisakiau, nes neskauda taip labai kad reiketu ju. Siulus iseme sesta diena. Jautri pjuvio vieta buvo tol kol pilnai uzgijo -apie menesi. Randas zinoma liko, bet man jis nemaiso ax.gif
Atsakyti
QUOTE(florete @ 2011 10 11, 16:23)
Po cezario operacijos sedausi jau po 4 valandu. Tik pabudusia po narkozes perkele i paprasta palata ir teko ne tik kad sestis bet ir keltis i tualeta kelis kartus per diena. Is lovos tikrai nelipau keturiomis biggrin.gif dariau taip kaip man patogiau buvo. Vaistu nuo skausmo gavau tik karta, kitus kartus atsisakiau, nes neskauda taip labai kad reiketu ju. Siulus iseme sesta diena. Jautri pjuvio vieta buvo tol kol pilnai uzgijo -apie menesi. Randas zinoma liko, bet man jis nemaiso ax.gif


Turejau du CP. Po abieju jauciausi puikiai. Leliuka atnese po pusvalandzio. Aisku nakti leidzia visoms pailseti be lekiuku ir tai tik i nauda. O kai salia gulejo po naturalaus gimdymo plysusios,be jegu ir dar reik vaiku rupintis,tai maciau ne dziaugsma ju akyse,o tik asaras. Gerai kurioms padejo vyrai ar tevai,o kurios vienos guli. As uz CP. Aisku kiekviena renkasi kas jai patogiau ir mieliau.
Atsakyti
Malonu girdet kad esu ne vienintele, kuriai labiau norisi CP smile.gif po sitiekos NG gyneju pradejau jaustis kaip nelb normali, kad man labiau priimtinesne cezario operacija blush2.gif Jau pastebejau kad yra nusistovejusi nuomone kad tikra moteris busima mama turi gimdyt naturaliai be jokiu nuskausminamuju ir dziaugtis kad gali gimdyt pati ir nesvarbu kad skausmas gali but nezmoniskas. Taip man tikrai lb svarbu kad mano mazylis gimtu sveikutis, cia kas be ko yra pirmoje vietoje bet negi esu nekokia moteris ir motina jei noriu maziau kentet gimdymo metu ir ar neturiu teises pasirinkti sau priimtino budo gimdyti? g.gif blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(ryte1 @ 2011 10 14, 16:50)
Malonu girdet kad esu ne vienintele, kuriai labiau norisi CP smile.gif  po sitiekos NG gyneju pradejau jaustis kaip nelb normali, kad man labiau priimtinesne cezario operacija blush2.gif Jau pastebejau kad yra nusistovejusi nuomone kad tikra moteris busima mama turi gimdyt naturaliai be jokiu nuskausminamuju ir dziaugtis kad gali gimdyt pati ir nesvarbu kad skausmas gali but nezmoniskas. Taip man tikrai lb svarbu kad mano mazylis gimtu sveikutis, cia kas be ko yra pirmoje vietoje bet negi esu nekokia moteris ir motina jei noriu maziau kentet gimdymo metu ir ar neturiu teises pasirinkti sau priimtino budo gimdyti? g.gif  blush2.gif

4u.gif
Ar labai sunku susitarti? Man atrodo, kad yra kaina, nes tai yra operacija, reikia ir anesteziologo paslaugų, juk narkozė, ir t.t.. Gal kas žinot dabartines kainas?
Atsakyti
Na viena mamyte sake kad 800lt mokejo tai ten ir anesteziologui ir kam reike pats daktaras dave, o kaip del susitarimo tai si sekmadieni eisiu kalbet, tikiuosi nebus problemu ir pavyks susitart lengvai. blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Mane @ 2011 10 06, 13:46)
Gimdant pirmą vaikutį prireikė CP - kliniškai siauras dubuo. Prasikankinau be nuskausminamųjų pilnai visą stūmimą, ir niekaip vaikelis nesileido.
Laukiantis antro gydytoja vis tikino, kad galėsiu gimdyti pati, nors aš nebuvau nusistačius nei už, nei prieš, nei dėl natūralaus gimdymo, nei dėl CP. 
Suėjus 40sav. nuvažiavau į Mažylį ir po gydytojų apžiūros buvo nuspręsta daryti CP (kaklelis atsivėręs nepilnai 2cm, vaikelio toniukai nelabai patiko, praėjo tik 2m. po pirmo gimdymo). Tačiau kai vyko konsiliumas, gydytojų nuomonės išsiskyrė ir klausė, ar nenorėčiau pabandyti pati pagimdyti. Sutarėme, kad nuleis vandenis ir žiūrės, kaip vyksta gimdymo veikla, o jei prireiks, visada spės padaryti operaciją. Po vandenų nuleidimo po 3 val. suleido skatinamuosius ir dar po 2 val. be nuskausminamųjų (tik prašiausi į burbulinę vonią) ir be jokių plyšimų, kirpimų laikiau savo mažylį ant krūtinės  thumbup.gif , o vaikelis buvo dar net šiek tiek didesnis nei pirmasis. O apie savijautą po gimdymo tai net nėra ką lyginti, kai galėjau juoktis, sukinėtis lovoj (kas po CP skausminga, nes tempiasi randas), sėdėti; žodžiu visi laukė, kada pranešiu, kaip CP praėjo, o čia gavos vos ne kaip pokštas - sakau, gi pati pagimdžiau  tongue.gif

Tikra saunuole.
Man dare cezari, nes buvo daryta gimdos operacija, kaip supratau ir virkstele vaikiukui buvo apsisukusi apie kakla kelis kart. Bet man nuo pradziu buvo sakoma kad darys pjuvi. As taip nusiraminau, visai moraliskai nesiruosiau skausmui, bet paskui sako, gal pati? Man panika, bet galvoju - gerai. Vis tik daktarai nusprende nerizikuoti. Kartais niekas nezino kaip geriau. Sekmes visoms, tik noriu ispeti, kad po cezario didele tikimybe, kad vaikuti neims kruties, nes jam nepasigamina kazkoks hormonas. nenusigaskit ir maitinkit nutraukinedamos pientraukiu (kai isitikinsit, kai vaikutis neprivalgo). pienelis gaminasi lygiai taip pat gerai.
Atsakyti