Įkraunama...
Įkraunama...

Medaus tortas

CIPCIUKO medaus torto receptas

user posted image
Iš šitos normos išeina du normalaus dydžio tortai po 5 blyniukus, arba vienas gigantas.
Tešlai:
3 kiaušiniai ,
3 dideli šaukštai medaus ,
100 g. margarino EVE ( ne sviesto ) ,
1 stiklinė cukraus ,
3 maži šaukšteliai sodos (ne kepimo milteliai ) nugesintos !!!
ir apie 5 stiklines miltų (gali ir pritrūkti saujelės kitos )
Kremui:
4 indeliai grietinėlės po 450 ml. 36 proc. riebumo
cukrus pagal skonį
citrinos sulčių

Gamyba:
Tešla
Į didoką bliūdelį reikia idėti visus produktus išskyrus sodą , bliūda statyti ant puodo su verdančiu vandeniu ir visus produktus gerai išmaišyti (čia tam ,kad nesutrauktų kiaušinių) bešildamas margarinas savaime po truputį ištirps. Kai mase smarkiai įkais, supilti nugesintą sodą (sodą būtinai nugesinti įpylus į ją porą šaukštų acto, ir supilti ją į karštą tešlą (smarkiai suputos), gerai išmaišyti, nukelti bliūdą ir supilti miltus, gerai išmaišyti bliūde. Kai jau bus sunku maišyti, išversti tešlą ant smarkiai miltais pabarstyto stalo ir suminkyti, ji turi nelipti prie rankų ir susiminkyti į gabalą, kuris padėjus neturi subliūkšti.
Kočiojant teslą stalą smarkiai reikia pabarstyti miltais, ji lipni. Kočioti reikia kol tešla dar šilta.

Šitus blynelius galima susikepti ir iš anksto, kad ir prieš mėnesį, jie negenda, tada tepant tortą bus mažiau darbo.

Gamyba:
Kremas
Grietinėlę (būtinai gerai atšaldytą, kitaip galima pagaminti naminį sviestą) plakti su elektriniu mikseriu visu greičiu su cukrumi ir citrinos rugštimi, ji po truputį pradeda tirštėti, plaki tol kol mikserio šluotelė ją tiesiog pradeda tarsi pjauti, sustabdžius mikserį ir jį ištraukus matosi indo dugnas, o grietinėlė taip ir stovi kaip bokštas net nepajuda iš vietos, įsivaizduokit - apverti tą indą aukštyn kojom, o grietinėlė nė nebando išbėkti, jokių želatinų schmoll.gif

Pagal šitą receptą blyneliai labai puikiai susigeria tik nuo plaktos grietinėlės, jų nereikia sulaistyti nes gausis košė. Kepti labai karstai 250C., vos įkišti ir jau traukti reikia.

SĖKMĖS !!! smile.gif

KIRBĖS medaus torto receptas

Darau tokia skystoką tešlą ir pilu į formą, iškepa, atvėsta, tada susipjaustau į kokius 5-6 lapelius ir tepu grietinės kremu...gaunasi daug minkštesnis tortas.....
user posted image

user posted image

RECEPTAS:
200 gr. cukraus
200 gr. medaus dirbtinio
200 gr. margarino Vilnius arba EVE
3 kiaušiniai,
3 a. šaukšteliai nugesintos sodos
cinamonas, gvazdikėliai [kas mėgsta]
miltų pagal tirštumą.....[kad tešla būtų grietinės tirštumo]

Cukrų, medų, margariną ir prieskonius sudedam į puodą ir užvirinam. Į pravėsusią šitą masę dedam kiaušinius, nugesintą sodą ir miltus, pilam į formą ir kepam apie 40-50 min, pagaliuku patikrinti kai bus iškepusi....

2 ind. grietinės, cukraus, citrinos sulčių arba citrinos rūgštelės pagal skonį. Išplakame ir pertepame supjaustytą medaus biskvitą. Padedame per naktį, kad susigertų ir ryte puošiame.

SKANAUS 4u.gif

Papildyta:
PAKOREGUOTAS KIRBES MEDAUS TORTAS;
user posted image

200gr. medaus
150gr.cukraus
200gr.margarino EVE arba Vilnius
3 arb.sauksteliai nugesintos sodos
3 kiausiniai
450gr. miltu
cinamono,gvazdikeliu....

kremui:
2 ind grietines 30 proc riebumo
cukraus,citrinos sulciu arba rugsteles is akies...

medu,cukru,margarina ir prieskonius sudejus i puoda uzvirinti......kai siek tiek praves sudeti nugesinta soda ir ismaisyti......tesla suputoja....po to sideti kiausinius ir gerai ismaisyti...pabaigoje dedam miltus ir gerai ismaisome....tesla turi buti va tokio tirstumo;
user posted image
tesla pilame y 26 cm skersmens forma,dugnas isklotas sviestiniu popieriumi.....teslos gali pasirodyti siek tiek mazoka,bet kepdama ji puikiai iskyla.....
kepti apie 170 temp ,apie 50 min....atvesus isimti is formos,supjaustyti y 5-6 dalis [geriausiai pjaustosi,kai buna iskeptas is vakaro,o pjaustome ant rytojaus],tepti grietines kremu formoje,palikti per nakty ,kad susigertu ir ant rytojau isemus is formos-puosti....

is sios normos produktu gaunasi 2 kg ar truputi didesnis tortas.....
Papildyta:
1. As naudoju 180 g stiklines, bet vistiek dedu miltu tiek, kiek man ju reikia... kad butu minksta tesla.

2. Gautusi normalus tortas smile.gif suminkstes dar geriau smile.gif as dedu pusiau grietinele, pusiau grietine.
Atsakyti
Pasidalinsiu savo pastebejimais,kepiau abu variantus smile.gif Cipsiuko man pasirode daugiau darbo ,na kociojimas pats ,apipjaustymas blynu,be to jautesi soda kaip irgi kazkas minejo ax.gif ,torta sutepaiu vien grietinele,gavosi sausokas na gal cia tik man taip ax.gif ,toliau Kirbes,kepiau praeita savaite ,patiko viskas ir greitai paruosiama ir biskvitas purus ir minkstas,be to pertepimai grietines ir trecdalis grietineles thumbup.gif gavosi toks kaip parduotuvese LT,o mums labai truksta to lietuvisko medaus skonio torto cia rolleyes.gif aciu uz recepta mirksiukas.gif Taigi vienoms Cipsiuko labiau patinka kitoms Kirbes,cia jau skonio ir sugebejimu reikalas biggrin.gif 4u.gif
Atsakyti
As cipciuko syki kepiau, daugiau nebekepsiu schmoll.gif Man laaaabai nepatiko blush2.gif Dabar savaitgaliui galvoju gal meduti kepti, tai nezinau ar bandysiu pagal Kirbes recepta ar pagal mamos sena rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(pumis @ 2011 09 28, 11:19)
Pasidalinsiu savo pastebejimais,kepiau abu variantus smile.gif  Cipsiuko man pasirode daugiau darbo ,na kociojimas pats ,apipjaustymas blynu,be to jautesi soda kaip irgi kazkas minejo ax.gif

as kepiau cipciuko ir labai skanus gavosi. bet daug darbo. norisi greiciau pasidaryti. vaikas mazas i kojas kabinasi, tesla atsala, tada jau nekas gaunasi.
kirbes viena karta bandziau. labai skanus biskvitas viskas labai greitai darosi, bet man susmigo viduriukas ir gavosi tik 3lakstai, vietoj5-6. bet buvo skanus.
bandysiu dar karta kirbes daryti, jei nesigaus reiks daryti cipsiuko.tik man idomiai kodel soda pas kirbe dedasi i atvesinta tesla? pas cipsiuka dedasi i karsta tesla ir dar pavirti kol suputos
Atsakyti
QUOTE(vyvytė @ 2011 09 28, 12:19)

bandysiu dar karta kirbes daryti, jei nesigaus reiks daryti cipsiuko.tik man idomiai kodel soda pas kirbe dedasi i atvesinta tesla? pas cipsiuka dedasi i karsta tesla ir dar pavirti kol suputos


o kodėl y atvėsinta...recepte parašyta y šiek tiek pravėsusia tešla.....nors galima dėti ir y karšta...čia soda....suputoja puikiai ir šiek tiek pravėsus dėti kiaušinius.....ir šiek tiek pravėsus,nereiškia,kad visai atvėsinta šalta masė turi buti...tiesiog ne verdanti ir viskas....
Atsakyti
o man patiko abu medučiai smile.gif
Atsakyti
as visada kepu tik cipciuko meduti thumbup.gif thumbup.gif va ir siandien isikepiau blynus, ryt vyks pertepimas o penktadieni torto valgymas thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
Sveikos,
3 kartus kepiau kirbes medute skonis nerealus man,bet atsargiai su medum maximoj nusipirkau medaus,ir darant tesla as jo net neparagavau... doh.gif kas sugadino visa torta nes skonis gavosi kaip deginto cukraus.(uz 7 lt dabar taip skubiai nerandu nuotraukos jo). Nes mazike uzsisake hello kity tortuko,tai teks bandyt daryt.
Atsakyti
Kirbės medučiui 10 balų thumbup.gif
Kitą kartą bandysiu cipciuko.
Tik prieš kelias dienas užsukau į šią temą. Kažkaip buvau persivalgius tų maximinių ir ikinių ale medučių sintetinių, tai neviliojo manęs jis. Nu bet surizikavau ir pasigaminau ir nenusivyliau. Tikras medutis iš vaikystės, minkštas ir skanus wub.gif
Pertepimą dariau iš grietinės ir grietinėlės
Bet sėdžiu ir galvoju o kokį medų dedate tikrą ar dirbtinį?
Atsakyti
As dazniausiai darau su naturaliu...bet kai neturiu ir dirbtini naudoju, bet su naturaliu man skaniau 4u.gif
Kirbes medutis superinis, o cipciuko su karameliniu pertepimu taip pat nepakartojama 4u.gif
Atsakyti
aš dedu dirbtiny medų.....
Atsakyti
as darau tik su naturaliu,tiesa pasakius cia dirbtinio gal ir nebuna pirkti g.gif ,o ir nepirkciau,siais laikais to dirbtinumo ir taip maiste pilna smile.gif
Atsakyti