Įkraunama...
Įkraunama...

Zyzliukas keturmetis

Sūnui tuoj ketveri, jis visada, del visko zyzia: atsikele ryte, jau buna susiraukes, reikia rengtis, apsimeta, kad nemoka kojines uzsimauti - verkia (bet be asaru, tik kaprizas). valgant, vel jam beda, sako, kad pavargo.beveik niekada nesusikoncentruoja i savo zaidimus, tik sukiiojasi aplink su savo norais ir pageidavimais, atrodo jog visas pasaulis tik aplink ji sukasi. Manyciau lyg tai butu vaikui demesiuo stoka, bet mes bunam visada kartu, vis kazka veikiam, bendraujam ir su kitais vaikais. nebezinau ka daryti, pati turiu irgi gyvenima, nenudirbtus darbus, kuriuos turiu atlikti, negaliu juk tik vaiko norus pildyt. kaip man su tuo kovoti, ka daryti, kad vaikas tiesiog turetu savo asmenini gyvenima, nora zaisti su zaislais. zyzia del visko visada, jei jam ka nors reikia savarnakiskai atlikti. ar tai yra normalu?
Kai noriu ji sudrausmint, kazka jam sakau, atrodo jog jis negirdi, daro savo ir viskas. net nereguoja, nesuklusta. net tikrinau jo klausa, galvojau, kad neprigirdi, bet pasirodo, girdi labai gerai. gal kam dar yra taip? o gal cia as kaip ne taip elgiuosi?
Atsakyti
QUOTE(vaidute555 @ 2011 09 28, 15:45)
Sūnui tuoj ketveri, jis visada, del visko zyzia: atsikele ryte, jau buna susiraukes, reikia rengtis, apsimeta, kad nemoka kojines uzsimauti - verkia (bet be asaru, tik kaprizas). valgant, vel jam beda, sako, kad pavargo.beveik niekada nesusikoncentruoja i savo zaidimus, tik sukiiojasi aplink su savo norais ir pageidavimais, atrodo jog visas pasaulis tik aplink ji sukasi. Manyciau lyg tai butu vaikui demesiuo stoka, bet mes bunam visada kartu, vis kazka veikiam, bendraujam ir su kitais vaikais. nebezinau ka daryti, pati turiu irgi gyvenima, nenudirbtus darbus, kuriuos turiu atlikti, negaliu juk tik vaiko norus pildyt. kaip man su tuo kovoti, ka daryti, kad vaikas tiesiog turetu savo asmenini gyvenima, nora zaisti su zaislais. zyzia del visko visada, jei jam ka nors reikia savarnakiskai atlikti. ar tai yra normalu?
  Kai noriu ji sudrausmint, kazka jam sakau, atrodo jog jis negirdi, daro savo ir viskas. net nereguoja, nesuklusta. net tikrinau jo klausa, galvojau, kad neprigirdi, bet pasirodo, girdi labai gerai.  gal kam dar yra taip? o gal cia as kaip ne taip elgiuosi?


Jūs nepatenkinate emocinių savo vaiko poreikių. O jie yra labai svarbūs jo vystymuisi. Išsiaiškinkite, kas yra emociniai poreikiai. Kokie jie yra 4 metų amžiaus vaikams (su amžiumi poreikiai kinta). Tada susigaudykite, kokie jūsų konkrečiai vaiko poreikiai nepatenkinami ir juos patenkinkite. Skirkite tam laiko ir pastangų. Ir problema išsispręs.

Jei jūs manote, kad patenkinate vaiko poreikius, nes ir taip daug būnate su juo, tai rodo, kad iš tiesų nesuprantate, kas yra būti kartu.

Zyzimas - normali vaiko reakcija, elgesys ir būdas, kai jis nori atkreipti kažkieno dėmesį į savo problemas.

Emociškai patenkintas vaikas visada suteiks ir jums laiko ir galimybių atlikti ir savus buities darbus. Tačiau, kai vaikas emociškai alkanas - jis nuolat zys ir sukiosis apie jus.

Būti kartu su vaiku, patenkinti emocinius jo poreikius, palaikyti ryšį - tai visas menas ir mokslas. Yra daug būdų ir taisyklių, formų ir patarimų. Bet svarbiausia - sielos nusiteikimas.
Atsakyti
dekui uz atsakyma, galvoju as pati siek tiek esu emociskai nestabili, gal del to tas vaikutis toks irzlus? g.gif
Atsakyti
QUOTE(vaidute555 @ 2011 09 29, 10:47)
dekui uz atsakyma, galvoju as pati siek tiek esu emociskai nestabili, gal del to tas vaikutis toks irzlus?  g.gif

daug kas priklauso ir nuo musu paciu savijautos. pati save kartais prigaunu, kad gal nereikejo ant vaiko rekti, jei pati gryztu isvargusi po darbo...bet kartais buna, kad neimanoma nes ssu vyru pasikalbeti, lenda i akis nors tu ka...net telefonu kalbetis tas pats, rekia, o jei nepildai noru, zliumbia...tai kartais tenka issaiskinti prisedus kas kaip ir kada...vaikas turi zinoti savo vieta ,akd ir kaip ji bemyletum, o jei ne tai uzlips su savo norais ant tavo galvos ir tada jau saukstai po pietu doh.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Keli Mutu @ 2011 09 29, 12:33)
Būti kartu su vaiku, patenkinti emocinius jo poreikius, palaikyti ryšį - tai visas menas ir mokslas.

Va jums atsakymas doh.gif

Papildyta:
QUOTE(orchideja@ @ 2011 09 29, 14:21)
vaikas turi zinoti savo vieta ,akd ir kaip ji bemyletum, o jei ne tai uzlips su savo norais ant tavo galvos ir tada jau saukstai po pietu doh.gif  lotuliukas.gif

Atsakyti
stengiuosi ta rysi palaikyti, bendrauti, tenkinti to vaiko norus, bet visada to padaryti neimanoma, turi suauge tureti savo gyvenima. vaikas irgi privalo tenkinti ir mamos poreikius, jei jam yra kazkas liepta. kartais, rodos, kad jis manes net negirdi. g.gif
Atsakyti
QUOTE(vaidute555 @ 2011 09 30, 12:18)
stengiuosi ta rysi palaikyti, bendrauti, tenkinti to vaiko norus, bet visada to padaryti neimanoma, turi suauge tureti savo gyvenima. vaikas irgi privalo tenkinti ir mamos poreikius, jei jam yra kazkas liepta. kartais, rodos, kad jis manes net negirdi. g.gif


Norai ir vaiko poreikia nėra viena ir tas pats. Kartais gali būti net taip, kad tenkindami vaiko norus paminate jo poreikius. Kartais visa tai sutampa - ir poreikis ir noras. Kitais kartais pastebėsite, kad patenkinus tikrąjį poreikį, dingsta ir visi jus taip erzinantys norai ir užgaidos.

Taigi, kokie tikrieji 4-mečio poreikiai?
Atsakyti
Vaikai mūsų veidrodukai.
Atsakyti
Perskaiciau ir vos nenugriuvau! Vaiko emociniai poreikiai doh.gif Vaikai musu veidrodukai doh.gif
Jusu berniukas, mano manymu, jus aplink pirsta vynioja, visaip kaip manipuliuoja. Pasakykit jam aiskiai, kad dabar jus dirbat ar kazka darot ir jis privalo pats zaisti. Turi buti laikas, kai jus zaidziate ar kazka darote kartu, taciau 4-metis jau puikiausiai gali uzsiimti pats. Vaikiukas jus terorizuoja, o jus puolate jo norus pildyti. O pacios superiausios mamos jums dar zibalo i visa sita reikala sliuksteli su tokiai patarimais, kaip "vaiko emociniai poreikiai".
Atsakyti
N mano tai pat labai zyzlus doh.gif bet zyze tik del to kad jam reikia kokio nors zaislo kur per reklama mate arba zurnale rado ar panasiai... o siaip pas mus vaikui tikrai truksta demesio nes tetis dirba ir gryzta velokai, as tai pat daugiau nei puse dienos uzsiemusi savais reikalais o tetis kad isirkti kalte kad negali skirti demesio vaikui perka visus zaislus kuriu jis tik nori, todel tie zyzimai ir buna pastovei pas mus doh.gif bet cia jau musu paciu kalte del to reikia vaikui ir skirti demesio ir uzsiimti su juo ir kazkaip bandyti aiskinti kad neturi tam laiko ar panasiai, nes tikrai greit lipa ant galvos ir jei viena kart nusileidai davei ko nori nors ir neabai reikalinga bet tik noras tai vadinasi turek beda ilgam su tuo reikalu verysad.gif
Atsakyti
Kai jau mano 4-mecio zyzimas pradejo man varyti is proto, pradejau ieskoti informacijos literaturoje. Pasirodo tai yra visaikai naturali 3-4 metu vaiku vystymosi stadija - kitaip dar vadinama krize smile.gif Sio amziaus krizei budingas vaiko irzlumas, neigimas akivaizdziu tiesu, "negirdejimas" ko jo prasoma, bandymas patenkinti savo igeidzius ir kaprizus bet kokiomis priemonemis, dazniausiai taip mus varginanciu zyzimu. Tokiu budu vyksta vaiko atsiskyrimas nuo mamos, vystosi vaiko asmenybe, jis bando nustatyti savo galimybiu ribas. Gera zinai yra ta - kad tai laikina, ir anksciau ar veliau vaiko elgesys stabilizuojasi. Vienintelis priemone padesianti isgyventi si perioda, tai raminamieji (aisku tevams...)
Atsakyti
Aš jungiuos prie Keli Mutu nuomonės. Auga pas mane kaip tokio amžiaus vaikas. Tai TIK dėmesio stoka tokiam vaikui ir iššaukia jo blogą elgesį. O jeigu vaiko poreikis bendrauti su tėvais, pažaisti su tėvais yra pasotintas, tada jis tampa geručiu.
Atsakyti