Įkraunama...
Įkraunama...

Gimdos kaklelio nepakankamumas

Sveikos, merginos!
siuo metu gyvenu jau 6 sav lovos rezimu, del sutrumpejusio gimdos kaklelio,- 4 sav ligoninej ir 2 namie. Duos Dievas iki galo istempsiu;)Na, kokias 10-13 sav dar, mano pilvukui 27 sav rytoj sueina;) taip is stumiu dieneles po truputi, nuobodu, aisku, bet nieko nepakeisi. Noreciau, kad atsilieptu kas nors su panasia problema, gal butu lengviau palaikyti vienoms kitas, padrasinti, pasidalinti geromis ziniomis it tt.
Is anksto aciu uz zinutes!!
M.
Atsakyti
Sveika, na man dabar 30 savaiciu, ta pati problema sutrumpejes gimdos kaklelis. Del pilvo kietinimu teko pagulet ligoninei dvi savaites, o dabar namie esu. siaip labai pergyvenu, nes pilvas vis tiek kieteja. vaistiu jokiu negeriu ligoninei teko gerti nifidipina smile.gif
Atsakyti
QUOTE(kleopatraaa @ 2011 11 07, 14:38)
Sveika, na man dabar 30 savaiciu, ta pati problema sutrumpejes gimdos kaklelis. Del pilvo kietinimu teko pagulet ligoninei dvi savaites, o dabar namie esu. siaip labai pergyvenu, nes pilvas vis tiek kieteja. vaistiu jokiu negeriu ligoninei teko gerti nifidipina smile.gif

Atsakyti
Galiu paguost- 30 savaičių kaip atsiguliau į patologinį su gresiančiu priešlaikiniu, taip nieko ir nepadarė. Pasakė, kad viskas priklauso tik nuo manęs: kiek gulėsiu, kiek saugosiuos, tiek ir nešiosiu. Taigi mano tikslas buvo išgulėt bent 6-7 savaites, nes 37 savaičių vaikiukas jau gali gimt, viskas bus gerai.
Tikrai vos braškėjau- gulinėjau su tuo kietu pilvu, skausmai kasdien, stresas didžiulis, nes net naktim sapnuodavau, kad tuoj pagimdysiu, priaugau begalo daug svorio nuo per mažo judėjimo, ištinau ..... tiesa, mano kaklelis nebuvo sutrumpėjęs, bet buvo minkštas, o 35 sav. atsidarymas buvo jau 3 cm...37 sav. pasišalino gleivių kamštis- maniau, jau viskas.....bet vistiek ne viskas lotuliukas.gif
Sulaukiau 37 savaičių, nustojau bijoti ir pasiruošiau gimdyti ......
ir ....
ką jūs manot biggrin.gif pagimdžiau 40 sav. ir 2 dienos biggrin.gif

p.s man gydytoja sako, kad mano atvejis gana neretas: dažnai būna, kad kas braška traška- pagimdo laiko, o dažnai būna, kad niekuo moteris nesiskundžia, o tik šast ir anksčiau laiko.

Tad linkiu sėkmės- žinau, kad sunku išgulėt, bet tikrai geram labui wub.gif

p.s šis išgulėtas nėštumas buvo mano pirmas, antrasis buvo visai kitoks mirksiukas.gif O mano ,,išgulėtai" mergytei Fėjai jau 5,5 metukų wub.gif

p.s beje, kaklelį tau gali užsiūti, tai taip pat prailgina nėštumo laiką 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Stikliukė: 12 lapkričio 2011 - 19:12
Labas!! Kiek zinau, Nifidipinas skiriamas stabdyt saremiams, na kitaip tiems patiems kietejimams gimdos. O jie pas tave skausmingi ar ne? Man pilvas irgi kieteja, ypac vakarais kazkodel! O juk man pagal aktyvuma, tai ar rytas ar vakaras, vistiek lovoj guliu, nepasakysi, kad cia kai ilsiesi prasideda. Kartais buna pora dienu nieko, o po to pilvas kieteja net po 8 kartus i valanda , kokia valandele,nesuprasi cia;) sakiau savo daktarei apie tai, bet ji kazkaip nesureiksmino, sake stebet save 2 val, kas kiek laiko kieteja ir sake, kad skaudet ar maust vistiek turetu. Tai gal labai nebijok dar ir daktares klausyk:) O tau irgi gulejima paskyre, ar laisve judeti dave?wink.gif
Atsakyti
Stikliuke, viska ka rasai apie savo savijauta gulint, atrodo ,kad apie save skaitau;) tik man ***** nuo 21 sav gulet teko..atsimenu, kad labai pavydejau toms merginoms ligoninej kurioms 30 savaiciu, nes ju situacija ne tokia apgailetina kaip mano buvo. Juk mano pilvo gyventojas isgyvenes nebutu,jei atsitiktu taip, kad gimdymas prasidetu... Dabar jau ir man trisdesimta savaitele eina, daug ramiau ant sirdeles:) tiek streso dar jauciu neteko patirti kaip per paskutinius 2 men:- skaiciavau dienas, savaites, skaiciau sekmes istorijas , semiausi optimizmo is kur tik galejau;) zingsnis po zingsnio, datempt iki 28, tada 32, 34 ir 37 sav, taip mane daktare drasino;). Labai dziaugiuosi uz tave, kad iki pacio galo istraukei!!! thumbup.gif Kad taip visoms!!!! Aciu, kad parasei 4u.gif
Atsakyti
Ir as cia galiu prisijungti.Gulineju jau trecia savaite...
Nuejau i 20 sav skana ir manes nebeisleido,sekancia diena gulejau operacinej-uzsiuvo....Kaklelis sutrumpejes iki 2.1 cm,tik jokiu saremiu kietejimu ir panasiu dalyku nejauciau ir dabar nejauciu.Strioko buvo,vis gi ne 30 savaiciu.. unsure.gif Na bet po truputi,step by step kaip sakoma,tikiuosi daeiti iki galo.
Ryt einu pas gydytoja prasyt,kad pratestu biuleteni,nelabai jie cia tiki gulimu rezimu,bet as dar ir sloguot pradejau,tai gal issiprasysiu kaip nors ax.gif
Atsakyti
man nestumo metu taip pat buvo sutrumpejes kaklelis, 27 savaiciu ilgis buvo 1 cm. taip pat skyre ir gulima rezima, pratempti kaip galima ilgiau, 30 savaiciu patekau pas viena gydytoja i rankas, kuri po apziuros nuramino jog ne tik kaklelis nestuma laiko, kietejimu nebuvo, taip kad dave laisve judejimui, isnesiojau 41 savaite lotuliukas.gif thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(T.P.Keberiokst @ 2011 11 13, 19:30)
Ir as cia galiu prisijungti.Gulineju jau trecia savaite...
Nuejau i 20 sav skana ir manes nebeisleido,sekancia diena gulejau operacinej-uzsiuvo....Kaklelis sutrumpejes iki 2.1 cm,tik jokiu saremiu kietejimu ir panasiu dalyku nejauciau ir dabar nejauciu.Strioko buvo,vis gi ne 30 savaiciu.. unsure.gif Na bet po truputi,step by step kaip sakoma,tikiuosi daeiti iki galo.
Ryt einu pas gydytoja prasyt,kad pratestu biuleteni,nelabai jie cia tiki gulimu rezimu,bet as dar ir sloguot pradejau,tai gal issiprasysiu kaip nors ax.gif



Viskas bus gerai, uzsiuvimas daug labiau sansus padidina isnesiot!! As taip prasiau, kad man uzsiutu, bet sake, kad didele galimybe siuvant pradurt vaisiaus vandenis mano atveju ir kad siaip velu jau ( 22 savaite buvo) Matai, as kai i ligonine su skubiu siuntimu patekau, tai gimdos ziotis prasivere buvo ir pasidares taip vadinamas " piltuvelis", jame leliaus galva ismukus buvo ir vaisiaus vandenu maiselis kabejo..laike gimdos kaklelis apie 2 cm. Gerai, kad daktares Antakalnio gimdymo namuose malonios ir geros su manim buvo, nes as ta vaizda ekrane kai pamaciau, vos nenualpau is shoko, ramino visos is eiles ten mane kol i palata vede, sake, kad dar blogesniu variantu buve ir nieko, isnesiojo. Kazkaip uzkalbejo man dantis , kele optimizma kasdien smile.gif super kolektyvas akuseriniam patologiniam skyriuj!! As ten menesiuka pabuvau smile.gif 3 dienos po to kai pagulde mano situac pagerejo, bet iki siol nesikeicia, tai va ir gulesiu iki kokios 37 sav. Baisu kazkiek daugiau judet, nes maciau situacija savo echoskopo ekrane ir bijau labai. Biski pajudi daugiau ( na pas daktare pora kartu jau vaziavau ir dar pas dantista bliamba, teko doh.gif plomba iskrito ne i tema pirma karta gyvenime), tai po tokiu kelioniu lelius taip rodos nuslenka zemyn, nors ir su dirzu nestumo bunu!! Tada grizus guliu po uzpakaliu pagalve pasikisus kokias pora val kol atlsileidzia spaudimas gaktos srity. Taip ir stumiu dieneles po biski, stengiuos kuo ilgiau miegoti, tada diena trumpesne;)) jau daugiau nei puse reikiamo laiko isgulejau, po truputi matos sviesa tunelio gale, linksmiau net rolleyes.gif
Tavo daktare tau, aisku, kad prates biuleteni, jai turi buti svarbiausia tavo sveikata!!! Jei neprates, tai bent vakarais duok gimdos kakleliui " pasiilseti" nuo spaudimo ir gravitacijos su ta pagalve po uzpakaliu. Mano daktare sake, kad daugiau cia vaistu nera, labai tiki gulimu rezimu ir patirtim remias. Labai labai tikiu, kad viskas bus gerai pas tave smile.gif sekmes 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Dain@ra @ 2011 11 13, 19:47)
man nestumo metu taip pat buvo sutrumpejes kaklelis, 27 savaiciu ilgis buvo 1 cm. taip pat skyre ir gulima rezima, pratempti kaip galima ilgiau, 30 savaiciu patekau pas viena gydytoja i rankas, kuri po apziuros nuramino jog ne tik kaklelis nestuma laiko, kietejimu nebuvo, taip kad dave laisve judejimui, isnesiojau 41 savaite  lotuliukas.gif  thumbup.gif


Sveikinu tave, kad nepasidavei, nenusiminei ie sekmingai iki galo leliuka isnesiojai!!!! thumbup.gif
Gal man irgi reikia pas kita kokia daktare nueit, nes kai einu pas savaja, vis tikiuosi, kad pasakys jog viskas stabiliai ir gerai bei duos ta " zalia sviesa" , taip laukiama;) bet ne.. Na , ketvirtad einu vel, gal si karta kazka geresnio pasakys smile.gif jei rimtai, tai del savo ramybes dar pati galvoju ramiau pabut iki 34 sav, po to po truputi pradesiu kraiteli supirkinet, i gimdymo kursus nueit kol ne velu ir tt, bet ne dideliais mostais, nes kaip tik tuo metu prasides Kaledu ir Naujuju maratonas, nelabai noreciau i ligonine tuo metu papulti biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Mary.J.Green @ 2011 11 13, 13:32)
Labas!! Kiek zinau, Nifidipinas skiriamas stabdyt saremiams, na kitaip tiems patiems kietejimams gimdos. O jie pas tave skausmingi ar ne? Man pilvas irgi kieteja, ypac vakarais kazkodel! O juk man pagal aktyvuma, tai ar rytas ar vakaras, vistiek lovoj guliu, nepasakysi, kad cia kai ilsiesi prasideda. Kartais buna pora dienu nieko, o po to pilvas kieteja net po 8 kartus i valanda , kokia valandele,nesuprasi cia;) sakiau savo daktarei apie tai, bet ji kazkaip nesureiksmino, sake stebet save 2 val, kas kiek laiko  kieteja ir sake, kad skaudet ar maust vistiek turetu. Tai gal labai nebijok dar ir daktares klausyk:) O tau irgi gulejima paskyre, ar laisve judeti dave?wink.gif



Skausmo kaip ir nejauciu, tik kad pilvas pakyla sukieteja per 30s atleidzia, ir sirdis biski dauzytis ima. kieteja daugiausia vakare ir ryte. dar pastebejau kad kietinti pradeda dazniau kai viduriai uzkieteja. gydytoja ligoninei sake kad turi iseiti i toleta kiekviena diena nes uzkietejimas skatina susitraukimus. tikiuosi istemti bent iki 34 savaites, tada jau biski ramiau. dabar man 32. gulinet liepe daugiausia, nesinervuot.
Atsakyti
Man teko gulėti kelias dienas per pirmus tris mėn, nes labai pykino, kamavo vėmimai, skrandis nepriėmė maisto, todėl reikėjo atstatyti nusilpusį organizmą su lašalinėmis. Po trijų mėn. - nuėmė kaip ranka, kol kas daugiau nesikartoja (jau 8-as mėn.) 4u.gif
Atsakyti
Na, kaip is savo gydytojos supratau, kad jei gimdos kaklelis del susitraukimu netrumpeja tai tie susitraukimai nieko tokio ir vaikscioti galima ir viska daryti. Bet jei del susitraukimu trumpeja gimdos kaklelis na tada jau negerai ir belieka tik gulimas rezimas ir ramybe ir tiketis kad viskas bus gerai. As asmeniskai kai kada nesuprantu ar sutraukia gimda ar vaikas juda. Nes buna kai vienoje pilvo puseje issoka labai didelis guzas, uzdedu ranka ir tik tada atleidzia. jausmas toks pat kaip kad visa gimda sutraukia, nezinau ar gali viena puse traukti ar cia tik vaikas kazka iremia smile.gif
Atsakyti