Įkraunama...
Įkraunama...

Pirkimas-liga

sveikos,na pribrendau stipriai kovot su dukra del pirkimu,jai 6metai ir jau nebealiu .... kasdiena kiekviela miela ji praso pirkt,nesvarbu ka nesvarbu uz kiek,ir kas svarbiausia jai to nereikia,paciupalioja ir tiek,numesta,todel esu garantuota,kad tai liga...bet reikia labai daug kantrybes,labai daug,nes nesupranta zodzio ne,nenori suprast kai aiskini,pasakoji kas yra pinigai,kas yra daiktai ir tt.atsikelia,nupirk,sakai ne,tai iki vakaro zyzia,verkia,voliojasi,vel zyzia ir tt......kol nebesugebu ir pasakau kadanors......didziausia beda kad ji jau renkas pas kuriuos senelius vaziuot,ar ten kur perka ar ten kur ne
ir taip skaudina tuos kurie nori jai geriausio,aukleja,labiausiai nepadeda man su tuo susitvarkyt dedukas,kuris perka viska ko ji uzsinori,kasdien,10k i diena.kalbu prasau jonepirk,padek man ),nepadeda,toliau savo daro,mat jam atrodo,kad taip isreiskiama meile turbut
ar lieka tik iseitis neleist jai but su juo? gal dar psichologas?
Atsakyti
Sveika, na pirmiausia turbut nesuprantu tokio pasakymo - pirkimo liga. Ja gali "sirgti" zmogus kuris GALI pirkti, turi pinigu ir perka be jokios realios naudos ar butinumo, betgi jusu dukryte tai pati gi neperka. Jai perkate arba jus arba kai sakote senelis, nu tai paprasciausias vaistas - NEPIRKTI. Juk cia ne vaistas koks , kad be to neisgyventu, ir sakot jeigu neperkat zyzia, voliojasi, nu nesuprantu kaip 6 metu vaikas vis dar taip rodo ozius ant zemes, kazkada padaret didele klaida viska jai lesdami. Dabar paprastas patarimas butu tiesiog jis uzgaidu netenkinti, nu viena diena pasioziuos, kita, trecia, o po savaites jau supras, kad zodis NE ir eiskia NE. Sekmes jums kovojant su dukrytes oziukais 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Pinka @ 2011 10 29, 19:04)
Sveika, na pirmiausia turbut nesuprantu tokio pasakymo - pirkimo liga. Ja gali "sirgti" zmogus kuris GALI pirkti, turi pinigu ir perka be jokios realios naudos ar butinumo, betgi jusu dukryte tai pati gi neperka. Jai perkate arba jus arba kai sakote senelis, nu tai paprasciausias vaistas - NEPIRKTI. Juk cia ne vaistas koks , kad be to neisgyventu, ir sakot jeigu neperkat zyzia, voliojasi, nu nesuprantu kaip 6 metu vaikas vis dar taip rodo ozius ant zemes, kazkada padaret didele klaida viska jai lesdami. Dabar paprastas patarimas butu tiesiog jis uzgaidu netenkinti, nu viena diena pasioziuos, kita, trecia, o po savaites jau supras, kad zodis NE ir eiskia NE. Sekmes jums kovojant su dukrytes oziukais 4u.gif

as tai suprantu ,kad mumyse beda,bet ji jau priklausoma tada sakykim kad jai pirktu,na gerai as nors ir visad neperku,bet nebepirksiu isvis,o kiti?ka su jais daryt,nevest jos pas juos? kaip bebutu,kur buve kur nebuve kazkas praleista,faktas yra ir tiek.kazka daryt reikia. na oziai yra oziai,visiems skirtini,siaip ji ne taip kaip mazi gula rekia klykia dauzos,tiesiog gulasi is nervu ir lengvai voliojas,lyg nerasdama ka veikt,zyzia ir tiek...is principo,ji neti labai paklusni,be psichu,na tik sitoj srity jie pasireiskia
Atsakyti
Na, kitiems sakykit , kad nepirktu kiekviena kart jai uzsimanius ,cia as is savo patirties irgi sakau ( anyta mano irgi kalnus zaislu galetu pripirkti) , tai kai mano vaikinukas eilini karta sako -noriu mcQeeno, as jam sakau kad neturiu tiek pinigu pastoviai pirkti, palaukim Kaledu arba mociutes biggrin.gif ( na ji atvyksta tik kas 2 savaitgaliai) na kazkaip juk galit galet susitart, gal vietoj zaislo ar kokio nors daikto kurio ji uzsimanys, kai jus nepirksit, vakare kai ji bus pikta geriau kazka idomaus su ja paveikit, kki zaidima pazaiskit. Gal jai demesio tiesiog truksta. Sekmes smile.gif
Atsakyti
na ne ,demesio jai tikrai netruksta,bet zinot,mano tevai gyvena salia,daznai ji pas juos buna,galima sakytis dazna savaitgali,o jei ir nebuna,tai jie patys ateina,o dedukas dar ir su zaislais,arba tiesiog ateina,pasiema ir iki parduotuves,ir ji uzsimano,sakau as neisiu,paima telefona kai nematau papraso,o tas nepatingi ir atnesa,zodziu visu noru pildymas ir nesvarbu ar diena ar vakaras,eis grius,bet jei itiks
ten ir matau didizausia problema,ne mano seimoje,o mano tevu.bet nesinori jai neleisti su jais matytis,o kalbet kalbejau ir as ir vyras ir ka ir nieko,kuotoliau tuo blogiau
Atsakyti
As manau tai yra ne vaiko problema, o suaugusiu. is pokalbio supratau, labiausiai senelio. Reik su juo kalbet ir auklet kartu su vaiku,pasakykit, kad neatvesit vaika pas ji, jei ir toliau taip bus, jei vis tiek pirks neduokit pora dienu matytis, gal supras 4u.gif
Sekmes sprendziant sia situacija 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(z.lineta @ 2011 10 29, 17:05)
didziausia beda kad ji jau renkas pas kuriuos senelius vaziuot,ar ten kur perka ar ten kur ne
ir taip skaudina tuos kurie nori jai geriausio,aukleja,

savaime suprantama, kad vaikui smagiau su tais, kurie žaislus perka, o nr kur auklėja ir sriubą valgyt liepia lotuliukas.gif keista tik, kad jūs, suaugę, dėl vaiko kaprizų skaudinatės.

QUOTE
labiausiai nepadeda man su tuo susitvarkyt dedukas,kuris perka viska ko ji uzsinori,kasdien,10k i diena.kalbu prasau jonepirk,padek man ),nepadeda,toliau savo daro,mat jam atrodo,kad taip isreiskiama meile turbut
ar lieka tik iseitis neleist jai but su juo? gal dar psichologas?

o gal kaip tik duokit dukrą jam paturėt ilgesniam laikui, pvz. atostogoms wink.gif kad galėtų pasidžiaugti kasdienybe. bepigu juk dovanas pirkinėt, kai esi svečias.

o šiaip jau, šešiametę gal jau pats laikas pratint pačią elgtis su pinigais mirksiukas.gif
Atsakyti
Pas mus panašiai dėl senelių pirkimo - vos ne kasdien tai žasiliuką, tai knygelę ar pan. perka, buvo jau ir mums pradėjęs mažius cirkus su reikalavimais krėst, bet sutarėm dėl taisyklių - taupo pinigėlius taupyklėje ir kartą per mėnesį (turime net grafiką, jo kambaryje kalendoriuje žymime dieną, kada jau jo laikas pirkiniui) perkame..per tą mėnesį pasikeičia norai N kartų, būname parduotuvėse, apžiūrinėja, renkasi, ką jau pirks,kai bus jo "grafikas" thumbup.gif kažkaip normaliai,ir nedraudžiam apžiūrinėti, ir nereikia kariauti, nes žino, kad kai bus laikas, nusipirks, o kol kas tik apžiūrinėja..gal padės kam tokie patarimai 4u.gif o dėl senelių tai atskira istorija..aš jau nebandau jų perauklėti, nes su vyresnėliu panašiai buvo ir jau žinau,kad be šansų smile.gif tai jei jie nori,jei jiems malonu,lai perka..bet ten pas senelius ir palieka tuos žaislus visus, namo neleidžiu neštis tongue.gif galų gale viskas turi savo kainą, jei padeda auginti seneliai mums vaikus, tai turim ir mes taikytis prie jų užgaidų smile.gif
Atsakyti
QUOTE(jolacka @ 2011 11 22, 13:30)
Pas mus panašiai dėl senelių pirkimo - vos ne kasdien tai žasiliuką, tai knygelę ar pan. perka, buvo jau ir mums pradėjęs mažius cirkus su reikalavimais krėst, bet sutarėm dėl taisyklių - taupo pinigėlius taupyklėje ir kartą per mėnesį (turime net grafiką, jo kambaryje kalendoriuje žymime dieną, kada jau jo laikas pirkiniui) perkame..per tą mėnesį pasikeičia norai N kartų, būname parduotuvėse, apžiūrinėja, renkasi, ką jau pirks,kai bus jo "grafikas"  thumbup.gif kažkaip normaliai,ir nedraudžiam apžiūrinėti, ir nereikia kariauti, nes žino, kad kai bus laikas, nusipirks, o kol kas tik apžiūrinėja..gal padės kam tokie patarimai 4u.gif  o dėl senelių tai atskira istorija..aš jau nebandau jų perauklėti, nes su vyresnėliu panašiai buvo ir jau žinau,kad be šansų smile.gif tai jei jie nori,jei jiems malonu,lai perka..bet ten  pas senelius ir palieka tuos žaislus visus, namo neleidžiu neštis tongue.gif galų gale viskas turi savo kainą, jei padeda auginti seneliai mums vaikus, tai turim ir mes taikytis prie jų užgaidų smile.gif

Čia labai geras patarimas su grafiku thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
Nesuprantu aš pirkimo dėl pirkimo. schmoll.gif
Negalima vaikui sakyt - neturiu pinigų. Jis žino, kad jūs meluojat.
Mes visada keliam klausima - Ar mums to reikia, ar tau to reikia, kokia bus jo nauda...
Neugdykim vartotojo, kuris, jei tik gali įpirkt ir perka, ukdykim savarankišką žmogų, kuris gali spręsti ko jam reikia ir ką jis norės su tuo daiktu veikti.

Pinigai jau antras klausimas šioj problemoj. Mums jau išsisprendė, nes pradėjo pats vaikas skaičiuoti savo pinigus ir spręsti ko nori. Aišku nori, to, kas išeina ir nori pirkti dėl pirkimo. Bet žino ribas: baigsis pinigai - baigsis pirkiniai. Mokinasi spręsti ką pasirinkti už tokią ar tokią sumą.

O dėl močiučių, kurios nesutinka su tėvų auklėjimo priemonėm ir specialiai laužo šeimos taisykles - tiesiog neinam. Savaitė, dvi, mėnuo - laikas viską užgydo mirksiukas.gif
Atsakyti
Turim ir mes tokių senelių. Bet čia jau ne mano problema. O tuo labiau ne vaiko. Seneliai turi tą teisę lepinti anūką, ypač jei jis vienas...o jei naudojasi ta teise kasdien, vadinasi ateity užsidės sau tą etiketę "tie seneliai perka viską". Bet manau tai suaugę žmonės, kurie gali atsakyti už savo veiksmus bei numatyti pasėkmes.
Mano problema buvo ta, kad išaiškinti vaikui kas, kodėl ir kaip yra perkama. Aišku 5-6mečiui dar sunku susigaudyti, kodėl vieni viską perka, o kiti (pvz tėvai) ne viską. Būna ir zyzimų parduotuvėj, bet jei pasakau NE, tai ir būna ne. Aiškinu vaikui, kad nereikia kiekvieną kartą pirkti žaislų atėjus į parduotuvę, kad jie kainuoja pinigus...kad už šį žaislą galėtum 10 Barnių nuspirkti ir pan. Nuolatinės derybos ir aiškinimas vyksta. Bet susitarti visada galima. O su seneliais deja, derybos nevyksta...jis sudiktuoja ką pirkti, o šie nuperka. Bet aš nekovosiu su vėjo malūnais ir neauklėsiu suaugusių žmonių.
Atsakyti
mes kažkaip nuo mažens įpratę, kad jis gali paimti vieną daiktą. tai einant per parduotuvę norai dažnai keičiasi - tai bandelė, tai ledų, tai jogurto, tai dar ko norisi, bet primeni, kad tada reikės aną daiktą palikti, tai pamąsto, pakeičia arba ne. prieš tai irgi būdavo kritimų ant žemės, rėkimų. dabar irgi leidžiu apžiūrėti žaislus, bet laukiam švenčių, kad būtų proga kažką gražaus pasidovanoti, o ne šiaip verkimu išsireikalauti.
o su tais "ką man nupirksi", tai visi giminaičiai pripratino - ateina su saldumynais, dovanėlėm. tik vieną draugę įpratinau - atneša vaisių, vaikas ramiai pasivaišina ir viskas thumbup.gif juokas juokais, bet sakiau rengsiu kratas prie durų, kad sukontroliuočiau, ką vaikui kiša - nepagalvoja, kad jam gal kokia alergija gali būti ir pan.
Atsakyti