QUOTE(Kriiste @ 2011 12 09, 21:22)
ai dar - gi ir sanatorija priklauso kasmet (jei ne dukart metuose) - kur irgi vaikai gauna reikalinga pagalba - taip kad tikrai negalima sakyt, jog vaikai palikti savieigai - kas nori - tikrai gali pasinaudoti ir gauti pagalba
Deja, ne visiems tepriklauso. Su autizmo diagnoze (įvairiapusis raidos sutrikimas) F84 - ne, o su mišriu raidos sutrikimu F83 - taip.
Jau merginos tau parašė apie tai.
O kokia tavo dukrytės diagnozė pagal tuos ligų kodus? Ar čia tiesiog gydytoja kažkaip išrūpina tą sanatoriją (bet vis tiek ji negalėtų, jei ligos kodas būtų toks, pagal kurį nepriklauso sanatorija).
QUOTE(toratora @ 2011 12 10, 01:50)
Sveikutes visos
gal kas domejosi ar nekalbantiems autistukams taikoma gestu ( panasi i kurcnebiliu) kalba .maniskis visai nustojo sneket ir labai prastai supranta ka jam kalba ( 12 menesiu ligis ). bet kada jam parodai ar paisai puikiai supranta .
Nežinau nieko apie tai, kad kas nors Lietuvoje oficialiai taikytų autiitiškiems vaikams ir jų tėvams gestų kalbos pamokėles. Nei VRC man niekas neminėjo apie tai, nei mūsų vietinė nervų gydytoja, nei darželio logopedė (kuri labai domisi autizmu ir stengiasi padėti tokiems vaikučiams, kurie ateina pas ją į darželį).
Kiek skaičiau ta tema internete, tai kažką radau apie
gestų kalbą kūdikiams, bet konkrečios abėcėlės arba žodyno taip ir neradau (gal blogai ieškojau). Kaip suprantu, tai galima autistus mokyti gestų kalbos (ir patiems mokytis), tačiau reikia viską patiems susirasti. Gal labiau yra paplitęs angliškas/amerikietiškas žodynas, o kur rasto lietuviškus atitikmenis? Nors, šiaip jau, tokia gestų kalba gal yra kaip ir tarptautinė, nes tas pats gestas gali būti išreikštas žodžiais bet kuria kalba.

Na, pvz, kai sakom
myliu tave, tai galim ranką prideti prie širdies, kai sakom
ne - papurtom galvą, kai sakom
taip - palinksim. Nors ne visos tautos taip pat išreiškia
taip ir
ne.