Įkraunama...
Įkraunama...

Montessori darželiai

Noreciau paklausti, gal kas vedate savo vaikus i Montessori tipo darzeli. Girdejau neblogu atsiliepimu apie juos, tinka jautresniems vaikams. Ka jus zinote apie tai?  Nors dar mums toli iki darzelio, bet jau domiuosi i koki geriau leisti. Gyvenu Zirmunu pradzioje. Gal kas gali patarti nebloga darzeli siame rajone.
Atsakyti
As esu girdejusi, kad kaip tik vaikai, ypac jautresni, lengviau prisitaiko prie aplinkos palanke Montessori darzeli. Mano mamos bendradarbes dukte lanke toki darza, o po to i paprasta mokykla nuejo, tai jokiu problemu nebuvo, net geriau. Sako, ten vaikus ismoko pasitiketi savo jegomis, nepasimesti ivairiose situacijose, buti savarankiskesniems, bet ten viskas daroma ne per prievarta, o vaikai sudominami, kad ir tuo indu plovimu. O jei nenori, tai niekas jo neprievartauja. As pati su ta moterim nesnekejau, tik kiek mama atpasakojo, tai zodziu jie labai patenkinti. Del to ir idomu butu placiau suzinoti. O kitu pazistamu vaikiukas buvo labai jautrus ir visai negalejo pritapti normaliuose darzeliuose, o Montessori jam neblogai tiko. O del pritapimo mokykloje po to, tai manau vel priklauso nuo vaiko. Juk yra vaiku, kuriu i joki darzeli neleidzia, buna tik su mama, tai jam dar baisiau turetu buti mokykla, bet nieko, kazkaip prisitaiko. Manau darzelis yra sunkesnis etapas, nes vaikas dar mazas ir gal ne visada supranta, kam ji tevai kazkur atiduoda. O i mokykla eina jau vyresni, tai lengviau gali isaiskinti kas ir kam. As ir pagal save sakau, visada buvau labai nedrasi, bet darzelis man vis tiek labiau nepatiko, kaip tikra kancia. Be to mokykloje vaikai jau savarankiskesni, po pamoku grista namo, nereikia toj mokykloj nei miegoti, nei zaisti ir t.t. O darzelyje turi buti visa diena, todel noreciau, kad darzelis tikrai butu geras. Tai jau dabar domiuosi viskuo, kas su tuo susije.
Atsakyti
Simba mano mergyte jau antras menuo eina i Montesori grupe.
tikrai labai patenkinta pries pusmeti bandem i paprasta grupe nu tai baigesi kliedesiais nakti kad as neisiu idarzeli pratempem vos 2 savaites. Paskui viska gerai apgalvojau ir pirmiuasia ejau pas vedeja su dovanele pasakiau tiesiai sviesiai kad man reikia kad mano vaikas butu geroj grupej.Na tai ji mane ir nuvede i ta grupe.leido man pabuti ten pasiziuret kaip ten viskas vyksta. Nors pries tai buvau labai nusiteikus pries Montesori bet kai pamaciau viska savo akim iskart pasakiau mano mergyte eis tik i sita grupe.
Tai va ten nera taip kad viska leidzia yra ribos yra tvarka.
Nera jokiu isakinejimu jokio tu daryk taip nelipk. Labai silta atmosfera visi uzsieme savo darbeliais nera to triuksmo bet jo nera ne todel kad neleistu triuksmaut bet kad vaikai uzsieme megstama veikla.
Mano mazyle eina i darzeli kaip i svente.
Ir dar patiko kad liepe surasyt aukletoja viska apie savo mergyte ka megsta konemegsta ko mes tikimes is darzelio. Ir jau pirmaja diena gavom nuo aukletojos laiskeli kaip musu vaikas elgesi nagi taip idomu kaip ten ta pirmoji diena darzelyje dazniausiai mamoms pasako viskas gerai o cia viska iseste kad buvo ir pravirkus ir namo norejo.
Toje grupeje jau atvedami is seimu antri vaikai tai jeigu butu blogai mokykloje prisitaike butu tevai nevede antro vaiko i montesori grupe.
Aisku cia priklauso ir nuo aukletoju.
Simba tu teisingai darai kad jau dabar domiesi apie darzelius. Tai labai svarbus zingsnis tavo vaiko gyvenime o nemaziau svarbu yra i kokias rankas jis pateks
sekmes ir nebijok Montesori nueik i grupe ir pabuk ten 15 min  neabejoju  liksi suzaveta smile.gif
Atsakyti
Alvija, jeigu jus lankot Montesorri Alytuj, prie Jaunimo parko, ten puikios grupes - mano broliai ten atlanke visa darzeli, as suzaveta- vaikai kurybingi, pareigingi ir savarankiski... Man Vilniuje kisene neleidzia mazosios i sia grupe leisti sad.gif
Atsakyti
Alvija o ner problemu tavo mergaitei del zaislu?

bet kaip ir visur gal viskas daugiau ne nuo metodikos, o nuo aukletojos priklauso ???
Atsakyti
musyte ne tam darzeli prie parko mes vedam mergyte  o Boružėlės darželį cia netoli Almeidos arba nuo Taupos einant link boksto. Tikriausiai mazdaug isivaizduoji.
Tam darzeli tik viena tokia grupe yra.
Na del zaislu tikrai nekyl aproblemu nes visi vaikai nesasi is namu kokius tik nori zaislus. Neseniai pirkom priemones tai reikejo ir plastilino ir guaso ir flomasterio taigi kad ten nera kad tik mediniai zaislai ir viskas.
Siandien buvau labai maloniai nustebinta suzinojau kad aukletoja raso mano mergytei dienorasti darzelio sake duos per susirinkima paskaityt ir darbelius deda i voka.
Tik va gaila liepa ir rugpjuti mus darzelis nedirbs visam mieste tik vienas budintis bus tai teks namie pasedet.
Atsakyti
QUOTE (simba @ 2003 05 10, 20:53)
Noreciau paklausti, gal kas vedate savo vaikus i Montessori tipo darzeli.
Nors dar mums toli iki darzelio, bet jau domiuosi i koki geriau leisti. Gyvenu Zirmunu pradzioje. Gal kas gali patarti nebloga darzeli siame rajone.

kazkaip buvau praleidus sia tema rolleyes.gif
Darzelis "Pasaka" Ten yra ir montesoriuku grupe smile.gif
Atsakyti
Motessori darzelis Kaune, Savanoriu pr. yra vienas is geriausiu Kaune ir ne brangus. Reikia tik is anksto ateinantiems metams vieta uzisisakyti.
Tie Montessori darzeliai savo methodika kiekvienoje saly skiriasi: Lietuvoej kiek supratau daugiau autoritetingi, bet daugiau nuosirdumo. Taciau, kadangi svietimo finansine padetis nekokia, o ir zmoniu pragyvenimo lygis nelabai leidzia pakelti jiems kainas ir isigyti moderniu priemoniu, tai issilavinimas tikrai remiamas pagr. vaiko kuryba. Taciau tie patys Motessori darzeliai Vokietijoje - pasakiski. Waldof mokymo sistema yra visuomeneje gan dviprasmiskai traktuojama. Man teko pazinoti mokytoja, kuri dirbo vienoje Waldorfschule ir sake, niekada neleistu ten savo vaiku...
Amerikoje as niekada neleisciau savo vaiko i Montessori darzeli. Nors jie cia ir skaitomi "kazkas" geresnio, bet lygis ir darbas su vaikais - kazkoks besirdis.
Tiesa, dar viena super gera ikimokyklinio ugdymo vieta yra zydu bendrijos mokyklele. As nezinau, ar jie turi darzeli Vilniuje. Kike zinau, ten yra sestad. m-kla. Viena is geresniu savo methodika.
JAV kol kas dar neteko pasinaudoti siomis istaigomis, bet jei tektu, tai tikrai leisciau savo sunu i zydiska darzeli, mokykla. Ju auklejimo/mokymo sistema nors ir brangi, bet atsiperka per visus galus vaiko asmenybes ugdyme bei mokyme.
Atsakyti
siaip labai keista, kad Lietuvoje Montesori darzelius laiko vienus geriausiais. Taciau jei labiau pasidometumete, tai Montesori visame pasaulyje skirti sutrikuiems vaikams, ju metodika spec. tokiems vaikams. mano pazystama pasigyre draugei uzsienyje apie toki darzeli, tai pirmiausia isgirdo uzuojauta - atseit kas tavo vaikeliui negerai?

As iskarto atsiprasau, nes tikrai nieko nenoriu izeisti. Paciai labai atrode neblogai sis darzelis, bet pasidomejau.

Ir kai mokiausi psichologija, butent sutrikusiu vaiku ir vaiku su negalia tai si metodika ir yra specialiai jiems.

butent toiems vaikams buvo sukurta si metodik, bet Lietuvoje ji taikoma sveikiems vaikams.

dabar si sistema gal ir pritaikyta visiems vaikams, bet sukurta ji buvo butent vaikams su negalia.
Papildyta @ [mergetime]1077473484[/mergetime]
as nezinau ar labai jau noretusi, kad jusu leliuka aukletu pagal sia programa? Jei ji sukurta tokiems vaikams tai gal nereiketu bandyti pritaikyti sveikiems.

Ir tikrai nera ko pykti, as pati nesukuriau, kad si sitema siems vaikuciams. Tiesiog tokia tiesa.

Arba visi destytojai, kurie desto ir dirba su vaikais su negalia studentams taip tycia pasakoja?

Tiesiog manau turi buti parasytos abi medalio puses, kad kada nors neiskiltu tiems vaikams problemu.

Kai mano pazystamos paklause kas jos vaikui (kai pasake, kad lanko Montesori), ji tikrai labai suabejojo del tokio darzelio lankymo. Taciau jos vaikeliui ten buvo visai neblogai ir ji pasiliko.

taigi nereikia pykti uz siek tiek informacijos.
Atsakyti
QUOTE (Letavio @ 2004 02 13, 12:42)
siaip labai keista, kad Lietuvoje Montesori darzelius laiko vienus geriausiais. Taciau jei labiau pasidometumete, tai Montesori visame pasaulyje skirti sutrikuiems vaikams, ju metodika spec. tokiems vaikams. mano pazystama pasigyre draugei uzsienyje apie toki darzeli, tai pirmiausia isgirdo uzuojauta - atseit kas tavo vaikeliui negerai?

Na man neteko dar girdeti, kad Lietuvoje butent geriausi Montesori darzeliai. wink.gif Kad geri, tai sutinku. T.p. kad tik "sutrikusiems" vaikams skirti irgi labai jau abejotinas teiginys.
Atsakyti
QUOTE (Letavio @ 2004 02 13, 14:44)
As iskarto atsiprasau, nes tikrai nieko nenoriu izeisti. Paciai labai atrode neblogai sis darzelis, bet pasidomejau.

laba:) kaip tik dabar mokausi VPU...lankemes Montesori privaciame darzelyje (Jovaru g.) ten skaitosi privatus darzelis...salia ir mokyklele yra...darzelyje jei vaikas buna nuo ryot iki 18val. tai moki 550lt...jei vaikas buna iki 14val (jei neklytu tai apie 400lt moki) Pradineje mokykleleje panasios kainos...sake,kad vaikuciu jiems netruksta...bet aisq butina pries leidziant vaika nueiti ir paziureti,kaip vyksta veikla grupeje...ir t.t. aisq yra ir kituose darzeliuose Montesori grupiu...pvz l/d "Pasakaite" (Taikos 30...jei neklystu...) tai tiek zinau apie keleta darzeliu esanciu Vilniuje smile.gif Seip daugelis nusiteike pries Montesori metodika,sakydami,kad is vaiku atimama vaikyste,bet kiekviena sistema turi savo pliusu ir minusu smile.gif
Busima aukletoja smile.gif)
Atsakyti
QUOTE (Letavio @ 2004 02 13, 14:42)
siaip labai keista, kad Lietuvoje Montesori darzelius laiko vienus  geriausiais. Taciau jei labiau pasidometumete, tai Montesori visame pasaulyje skirti sutrikuiems vaikams, ju metodika spec. tokiems vaikams. mano pazystama pasigyre draugei uzsienyje apie toki darzeli, tai pirmiausia isgirdo uzuojauta - atseit kas tavo vaikeliui negerai?

Nu jau nu jau - visam pasauly. Tikrai ne visam pasauly. Yra turbut ivairiai, bet tikrai Montessori nera vien vaikams su specifiniais poreikiais wink.gif .
Atsakyti