Įkraunama...
Įkraunama...

Norvegija

http://www.supermama...;#entry51026511

user posted image

Dalinamės gerąja ir blogąja patirtimi ir toliau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo KibirVibir: 08 lapkričio 2011 - 20:19
Labas
QUOTE(KibirVibir @ 2011 10 28, 06:48)
Be registracijos policijoje niekaip negyvensi Norvegijoje  tongue.gif  . Nes negalesi dirbti, gauti atlyginimo, mokejimo korteles, gydytis ir tt.

Jo, tą aš žinau. 4u.gif

QUOTE(Gerina @ 2011 10 28, 16:29)
As dar prideciau, kad jei jau ruosiates NO gyventi, tai laikas pradeti salimi rimtai dometis, o ne tik forume klausineti. Nes jei dar apie vizas klausiama, tai faktas, kad ziniu nulis  ax.gif Nes vizu lietuviams jau pries istojant i ES nereikejo, o dabar tuo labiau... Tad jei ten indui reikia, tai musu absoliuciai neliecia  4u.gif

Na, aš pati bent jau kol kas gyventi ten keltis negalvoju. Gali būti, kad vyras po Naujų važiuos. Vasarą jis jau ten buvo, tai tiesa, vizos NEREIKIA ĮVAŽIUOTI. Apie NO aš žinau minimaliai, nes bent jau kol kas ateities su ja nesieju smile.gif Tiesiog iškilo klausimų ir kur daugiau klausti, nei pas tas, kurios ten gyvena? mirksiukas.gif
Su viza ar kaip ten ją bepavadinsi, tai yra taip - įvažiuoti jos nereikia šengeno sutartį sudariusioms šalims, tarp jų ir LT. Indusui - be abejo jos reikėjo. Ir jis mokėjo 3 metus. Pats jis NO pilietybės neturi, turi tik nuolatinį darbą ir žmoną iš LT biggrin.gif Šiaip ji pati tvarkėsi tuos reikalus su mokėjimais, ir kadangi ji niekur nedirba, niekur nestudijuoja (išskyrus NO kalbos kursus), todėl jai reikia mokėti mokestį. Bent jau taip aš supratau. ax.gif
Atsakyti
Mes su seima jau puse metu gyvenam viska greit susitvarkem. As sesele dirbu o ir maniskis tik su anglu kalba per du darbus dirba. Viskas puikiai gryzt kolkas tikrai neplanuojam.Jei kils kokiu klausimu klauskit smile.gif
Atsakyti
QUOTE(mimuliuke @ 2011 11 20, 00:09)


Issiunciau programa i AZ kur galima mokintis norvegu kalba nemokamai. Sekmes! mirksiukas.gif
Atsakyti
sveiki, gal girdejot,kad i anglija isivezti suniuka nebereikes karantino.. o kazi kaip del norvegijos? seip girdejau pliotku,kad ir norveg padare ar padarys.. bet kolkas internete tokios info nera.. o taip gerai butu kad nereiktu laukti sitiek laiko to karantino..
Atsakyti
Laba gyvenancioms NO smile.gif Musu seimynele bando isitvirtinti LT, bet sunkiai cia mums sekasi, vis labiau likimas veda i NO smile.gif Ieskodama visokios info iskilo man toks klausimas, ar NO praktikuojama nuomotis nama ar aplamai busta kelioms seimoms? ax.gif jei taip tai kur butu galima rasti tokiu skelbimuku?
Atsakyti
QUOTE(Alatejaa @ 2011 11 20, 17:54)
NO praktikuojama nuomotis nama ar aplamai busta kelioms seimoms? ax.gif  jei taip tai kur butu galima rasti tokiu skelbimuku?


praktikuojama. finn.no smile.gif
Atsakyti
QUOTE(virga @ 2011 11 20, 10:48)
Issiunciau programa i AZ kur galima mokintis norvegu kalba nemokamai. Sekmes!  mirksiukas.gif

parasiau jums az, mane irgi labai domintu:)

gal dar kas ka turit norvegu kalbos pradedantiesiems? buciau labai dekinga ax.gif

musu seimyna irgi po truputi kelia sparnus. vyras isvaziavo pries tris savaites, nes nebeapsikente centu mokejimu lt. nors ir darba turejo jam patinkanti, bet kai gauni alga ir turi spaustis, kad normaliai isgyventi, tai... tfu tfu tfu tikimes geriausio. nuvyko, jau darba susirado ir dirba. jei viskas bus ok, isivaziuos, baigsiu cia mokslus ir kilsim mes, kol dar vaikas mazas. na bent siai dienai tokios vizijos. kaip ir as tuoj turiu grizti i darba..pasiulymu yra, aisku dirbsiu, bet algos siulomos tai verkti norisi...

tai va labas vakaras merginos. visai mielai paskaitinesiu jusu pokalbius ir nuotaikas is Norvegijos:)
Atsakyti
As tai pe agentura pradzioj vaziavau,pirma du menesius viena buvau,sirdis plyso,nes sunely 1,5 metu su teveliu LT buvau palikus. Bet kitos iseities nebemaciau. Po 2menesiu komuna sumokejo bauda agenturai,nes mane perviliojo tiesiogiai pas save dirbti,bet ir as bauda suplojau dar. Pasiskolinau pinigu. Ir iskart seimyna atsigabenau smile.gif Zmones cia ziauriai draugiski padejo kuo tik galejo gyvenimo pradziaj. Ir dbg padeda tik isgirde. Ir vos suzinoje apie koki darba vyrui iskart siule. Maniskis pradzioj dvi dienas prie zuvies dirbo,db dar viesbuty meistru 3 dienas dirba ir dar gal sestadieny prie baseino pora valandu budes smile.gif Kalba jis tik Angliskai. O vaikutis y darzely eina,ziauriai jam ten patinka,lietuvoj isvien asaras liedavo(ejo nuo 1meto 2men.y darza. O cia visi nuo 1metu eina.Daug lauke buna,po turus vaiksto,sumeta juos y 6 vietu vezimus ir pirmyn. Ryte vos prabudes iskart sako leles leles. Na zodziu kolkas labai patenkinti. O ir mano seneliu namai ramus labai,nedaug senuku,pagrinde visi apsitarnaujantys smile.gif Tai tiek smile.gif
Atsakyti
QUOTE(burbulai2 @ 2011 11 23, 21:41)
As tai pe agentura pradzioj vaziavau,pirma du menesius viena buvau,sirdis plyso,nes sunely 1,5 metu su  teveliu LT buvau palikus. Bet kitos iseities nebemaciau. Po 2menesiu komuna sumokejo bauda agenturai,nes mane perviliojo tiesiogiai pas save dirbti,bet ir as bauda suplojau dar. Pasiskolinau pinigu. Ir iskart seimyna atsigabenau smile.gif Zmones cia ziauriai draugiski padejo kuo tik galejo gyvenimo pradziaj. Ir dbg padeda tik isgirde. Ir vos suzinoje apie koki darba vyrui iskart siule. Maniskis pradzioj dvi dienas prie zuvies dirbo,db dar viesbuty meistru 3 dienas dirba ir dar gal sestadieny prie baseino pora valandu budes smile.gif Kalba jis tik Angliskai. O vaikutis y darzely eina,ziauriai jam ten patinka,lietuvoj isvien asaras liedavo(ejo nuo 1meto 2men.y darza. O cia visi nuo 1metu eina.Daug lauke buna,po turus vaiksto,sumeta juos y 6 vietu vezimus ir pirmyn. Ryte vos prabudes iskart sako leles leles. Na zodziu kolkas labai patenkinti. O ir mano seneliu namai ramus labai,nedaug senuku,pagrinde visi apsitarnaujantys smile.gif Tai tiek smile.gif

labai smagu skaityti kai zmones tokie linksmi ir patenkinti:) aisku visur sunkumu yra, bet smagu kai zmones vien pozytyviai ziuri.

as noreciau dar klausimeli toki. uz kiek kas nuomojasi butus. tie kas gyvena ne su kazkuo. zinau yra skelbimai, maciau ir pan. bet man idomu uz kiek kas yra susirade, kiek moka. pasidalinkit jei tai nera paslaptis:)
Atsakyti
Mes nuomojames namo pirma auksta su baldais(mazame miestelyje) 4500kr.mokam.Uz elektra neima,nes maniskis tai zole nupjauna,tai taip ka padeda,nes senyva moteris viena gyvena virsuj kartais prireikia tai pakelt ka tai pernest. Bet siaip visiskai nesikisa,nesizulina musu kieme ir t.t. musu yejimas is kitos puses smile.gif
Atsakyti
QUOTE(burbulai2 @ 2011 11 23, 22:28)
Mes nuomojames namo pirma auksta su baldais(mazame miestelyje) 4500kr.mokam.Uz elektra neima,nes maniskis tai zole nupjauna,tai taip ka padeda,nes senyva moteris viena gyvena virsuj kartais prireikia tai pakelt ka tai pernest. Bet siaip visiskai nesikisa,nesizulina musu kieme ir t.t. musu yejimas is kitos puses smile.gif

dekui:) normali gera kaina. idomu kokiom kainom pavyksta kitiem ir didesniuose miestuose.
Atsakyti