Įkraunama...
Įkraunama...

Vaisingos gleivės, dienos ir ovuliacija

Senoji tema

Ovuliacinis (Billingso) metodas , gimdos kaklelio gleivės

Dar dažnai vadinamas ovuliacijos ar Bilingso metodu (šitas ponas jį atrado).

Šis metodas geriausias tuomet, kai dėl nereguliarių mėnesinių negali būti naudojamas kalendorinis metodas, taip pat nesant galimybei taikyti temperatūrinį (liga, aplinkos pasikeitimas, stresas, alkoholis ar kt.). Taip pat dažnai naudojamas kartu su šiais metodais (simptoterminis metodas - kelių metodų derinys).

Netinkamas naudoti: sergant makšties ar gimdos kaklelio infekcija, žindant kūdykį.

Naudojantis šiuo metodu, reikia kasdien tikrinti gleives, kurios keičiasi lytinio ciklo metu. Esant nevaisingoms dienoms, prieš ovuliaciją, gleivių ant apatinio trikotažo nebūna, jaučiamas sausumas lytinių lūpų srityje. Po ovuliacijos, nevaisingu laikotarpiu, - sausa arba gleivėsa būna baltos, lipnios. Vaisingos gleivės - tąsios, slidžios, skaidrios.

I stadija (iki ovuliacijos)
(menstruacijos, 1-4 ciklo diena) -Nevaisinga
Sausa (nuo 4 dienos iki ovuliacijos)-Nevaisinga

II stadija (ovuliacijos)
Baltos, negausios, balzganos, gali būti dribsniais -Vaisinga
Drėgnesnės, skaidresnės, tąsios, labai slidžios, pagausėjusios-Vaisinga
Gausios, panašios į kiaušinio baltymą -Vaisinga (piko diena – vaisingiausia: ovuliacija)

III stadija (po ovuliacijos)
Sausa/ Baltos lipnios gleivės-Nevaisinga

user posted image
user posted image

Gimdos kaklelio gleivės atlieka labai svarbias funkcijas:

-apsaugo moters vidinius lytinius organus nuo infekcijos,
-palengvina lytinį aktą,
-užtikrina spermatozoidų patekimą į gimdą,
-neutralizuoja rūgščią, nepalankią makšties terpę, kurioje vyriška sėkla neišgyvena,
-maitina ir palaiko spermatozoidų, patekusių į moters lytinius takus, gyvybingumą,
-filtruoja ir neleidžia prasiskverbti į gimdą defektuotiems spermatozoidams,
-gleivėse, kaip rezervuare, kaupiasi spermatozoidai ir išgyvena iki kiaušinėlio brandos.

Kokia yra vaisingumo fiziologija?

Mėnesinių metu gimdos viršutinis sluoksnis atsidalina ir pasišalina. Po mėnesinių daugeliu atvejų būna kelios sąlyginai "sausos" dienos, kuomet moteris nejunta ir nepastebi jokių išskyrų iš gimdos kaklelio (moterims, kurių ciklai trumpi, tokių dienų gali ir nebūti). Nuo pat mėnesinių pradžios kiaušidėse ima augti folikulai, kurių vienas (kartais du) tampa vyraujantys. Augant folikului kiaušidės išskiria hormoną estrogeną. Iki ovuliacijos šio hormono kiekis moters organizme didėja ir pasiekus piką įvyksta ovuliacija. Estrogenas taip pat atsakingas už kitų požymių, rodančių artėjančią ovuliaciją, atsiradimą. Tai yra krūtų padidėjimas, gimdos kaklelio atsivėrimas ir vaisingų gleivių atsiradimas. Vaisingos gleivės yra labai svarbios, nes tik jose gali išgyventi ir sulaukti ovuliacijos vyro lytinės ląstelės. Todėl vaisingas laikas neapsiriboja tik 24 valandomis, kuomet kiaušinėlis yra pasiruošęs apvaisinimui, o apima ir keletą dienų prieš ovuliaciją. Vaisingos gleivės yra skaidrios, tąsios, slidžios, panašios į žalią kiaušinio baltymą. Paprastai jos būna gausios, tačiau dabartiniai tyrimai rodo, kad svarbiausia yra moters pojūčiai, o ne gleivių kiekis ar išvaizda. Porai, siekiančiai pastoti, bet kokių gleivių po mėnesinių pasirodymas yra ženklas pradėti ypatingai atsakingą darbą - vaikelio pradėjimą.

Kai estrogenai pasiekia maksimumą ir įvyksta ovuliacija, kiaušinėlio vietoje kiaušidėje susiformuoja geltonkūnis, kuris pradeda gaminti kitą hormoną - progesteroną. Progesteronas uždaro gimdos kaklelį, sustabdo kitų folikulų augimą, paruošia gimdos gleivinę priimti kiaušinėlį, sumažina gimdos kaklelio gleivių kiekį bei išvaizdą ir, kas yra svarbiausia vaikelį planuojančiai porai, pakelia bazinę kūno temperatūrą (BKT). BKT pakilimas 95 proc. patvirtina įvykusią ovuliaciją. Todėl pora, kuri matavo BKT nuo ciklo pradžios, gali pamatyti momentą, kuomet ovuliacija įvyksta. Jis nustatomas palyginant 6 iš eilės be trukdymų pamatuotas sąlyginai žemas BKT reikšmes su trimis pakilusiomis BKT reikšmėmis. Dėl progesterono veikimo po ovuliacijos BKT pakyla 0.2 °C - 0.4 °C ir tokia išlieka iki kitų mėnesinių. Apie 30 proc. visų ciklų prieš pakilimą būna nedidelis temperatūros sumažėjimas. Ultragarsinis kiaušidžių monitoringas, stebint folikulų augimo dinamiką, įrodo, kad daugelyje ciklų ovuliacija įvyksta prieš BKT pakilimą. Po to, kai BKT pakilo yra aišku, kad pora šį ciklą padarė viską, ką galėjo wink.gif
Makšties gleivinėje nuolat gaminasi skaidrios skystos gleivės, nes ji visuomet turi būti šiek tiek drėgna. Tačiau gleivių kiekis ir išvaizda gali skirtis dėl įvairių priežasčių.


Išskyrų iš makšties pagausėjimo priežastys

Makšties gleivinėje nuolat gaminasi skaidrios skystos gleivės, nes ji visuomet turi būti šiek tiek drėgna. Tačiau gleivių kiekis ir išvaizda gali skirtis dėl įvairių priežasčių.
Natūralu, jog gleivių padaugėja prieš mėnesines, nėštumo metu ar lytiškai susijaudinus. Tačiau kadangi makštis yra atvira, į ją neretai gali prasiskverbti grybeliai, bakterijos ir kiti infekcijų sukėlėjai. Nors makšties gleivėse yra pieno rūgšties bakterijų, kurios neleidžia daugintis į makštį patekusiems mikroorganizmams, ne visuomet pavyksta išvengti infekcijos. Dėl to makštyje pradeda gamintis vis daugiau gleivių. Esant gausioms makšties išskyroms sutrinka makšties mikrofloros pusiausvyra ir dirginama jos gleivinė.
Infekciją taip pat gali sukelti ir bakterijos, kurios į makštį prasiskverbia lytiškai santykiaujant. Tad kartais tenka gydyti ne tik moterį, tačiau ir jos partnerį. Taip pat viena iš išskyrų pagausėjimo priežasčių gali būti ir lytinių organų higienos nesilaikymas ar dažni jų plovimai vandeniu ar dezinfekuojančiais tirpalais.

Taipogi, makšties uždegimą ir išskyrų pagausėjimą sukelia peršalimai ar higienos nesilaikymas mėnesinių metu. Išskyrų taip pat gali padaugėti sergant lytinių organų ligomis (pvz. simdos, gimdos kaklelio uždegimu), taip pat esant gimdos miomai, polipams, opoms, gimdos kaklelio erozijoms, sergant piktybiniais gimdos ar makšties navikais. Gleivių pagausėjimas gali atsirasti ir sergant kitomis ligomis, pvz. cukriniu diabetu ar gripu.

Gleivės skiriasi kiekiu, kvapu, spalva bei tąsumu. Dažniausiai pagal spalvą galima nustatyti, kas sukėlė išskyrų pagausėjimą.

Šviesiai pilkos
Tokios spalvos išskyros gali reikšti, jog makštyje atsirado įvairių bakterijų. Taip atsitinka, kai moteris ar jos partneris nesilaiko asmens higienos.

Skystos, skaidrios
Tokios dažniausiai būna prieš mėnesines arba gali atsirasti dėl prezervatyvų ar spiralės įdėjimo.

Geltonos arba gelsvai balkšvos
Tokios spalvos išskyras dažniausiai lydi deginimias ir niežėjimas makštyje bei skausmas šlapinantis. Tai gali būti kokios nors lytiniu keliu plintančios ligos požymis.

Gelsvai baltos, gelsvai žalsvos, šviesiai rusvos
Putotos gleivės bei paraudusi ir sudirginta gleivinė trichomonų sukelto makšties uždegimo požymis. Jei kartu prasideda ir katarinis šlapimo pūslės uždegimas, gali būti juntamas stiprus skausmas lytiškai santykiaujant.

Šviesiai žalsvos
Negausių balkšvų ar šviesiai žalsvų gleivių gali atsirasti dėl grybelių sukeltos infekcijos, taip pat nėščioms, sergančioms cukriniu diabetu bei penicilinu gydomoms moterims.

Kraujingos
Tokios išskyros gali rastis esant kiaušintakio uždegimui, gimdos kaklelio nusileidimui ar net iškritimui. Taip pat tokios išskyros pasirodo persileidimo atveju.

Jei abejojate dėl gausių išskyrų atsiradimo priežasties – kreipkitės į gydytoją. Ginekologas paims makšties išskyrų tepinėlį ir išsiųs į laboratoriją ištirti. Priklausomai nuo tyrimo rezultatų bus paskirtas atitinkamas gydymas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Majaj: 21 lapkričio 2011 - 12:20
QUOTE(Lionesss @ 2011 11 21, 12:37)
nebandeme, bet zinau, kad po kontraceptiku isauga tikimybe. As pries esu tablietkas, bet jei jau kitaip nepavyktu, tai meginciau.
As isvis nepasitkiu niekuom, nei OT, nei NT, nei gleivem  lotuliukas.gif
Man balandzio menesi 6 NT rode nestuma, kurio nebuvo  g.gif
O del tu ovuliaciju, turbut nustebtume jei tiksliai zinotume, kaip pas visas skirtingai ir jokios taisykles ner. Ale va as ir jauciu, kad man dabar, nes tik karta menesi duria sonus  blush2.gif


O Jūs nemanote, kad NT buvo teigiami nes kažkas bandė kabintis, bet neprikibo?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Majaj: 21 lapkričio 2011 - 12:32
QUOTE(Majaj @ 2011 11 21, 14:32)
O Jūs nemanote, kad NT buvo teigiami nes kažkas bandė kabintis, bet neprikibo?

Cia butu vienintelis protingas paaiskinimas, taciau HCG parode, kad jokio nestumo nera. Nors testai aiskiai rode II dar pora savaiciu. Mano gine pasake, kad nestumo tikrai nera, sako testai bludija, ale sakau, nu vienas gali, ale 6 blink.gif doh.gif ji vistiek savo, testai bludija, tai ir likau nesupratus blush2.gif uztat, jei dabar testas parodys II man bus neramu...
Atsakyti
QUOTE(Lionesss @ 2011 11 21, 14:08)
Cia butu vienintelis protingas paaiskinimas, taciau HCG parode, kad jokio nestumo nera. Nors testai aiskiai rode II dar pora savaiciu. Mano gine pasake, kad nestumo tikrai nera, sako testai bludija, ale sakau, nu vienas gali, ale 6  blink.gif  doh.gif  ji vistiek savo, testai bludija, tai ir likau nesupratus  blush2.gif  uztat, jei dabar testas parodys II man bus neramu...


Geras. Tai Jums HCG buvo 5 visą tą laiką kaip darėtės NT?
Atsakyti
QUOTE(Majaj @ 2011 11 21, 15:19)
Geras. Tai Jums HCG buvo 5 visą tą laiką kaip darėtės NT?

As dariausi 2, ar 3 net HCG buvo visa laika maziau 1, tai reiskia nestumo nera schmoll.gif o testus gaila, kad ismeciau, parodyciau, nes daug kas klausia, o gal tu matei ko nera, nugi ne durna as. Aiskiai buvo II 4u.gif o birzeli buvau pastojus is vieno karto nesisaugojimo, pabandem ir gavosi, bet pabego...sisyk HCG rode jau 4-5 sav nestuma verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Lionesss @ 2011 11 21, 14:32)
As dariausi 2, ar 3 net HCG buvo visa laika maziau 1, tai reiskia nestumo nera  schmoll.gif o testus gaila, kad ismeciau, parodyciau, nes daug kas klausia, o gal tu matei ko nera, nugi ne durna as. Aiskiai buvo II  4u.gif  o birzeli buvau pastojus is vieno karto nesisaugojimo, pabandem ir gavosi, bet pabego...sisyk HCG rode jau 4-5 sav nestuma  verysad.gif


Nu jo, to dar negirdėjus smile.gif

Šeip jo HCG norma yra 0,55, virš jau nėštumas. Biški susimaišiau doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Majaj @ 2011 11 21, 15:36)
Nu jo, to dar negirdėjus smile.gif

Šeip jo HCG norma yra 0,55, virš jau nėštumas. Biški susimaišiau  doh.gif

Ieskojau daug info ta tema ir radau, kad nestumo testai ne tik nestuma rodo, bet kartais dar ir hormonai kai sutrinka, ar onkologine liga yra.
Atsakyti
QUOTE(Lionesss @ 2011 11 20, 18:44)
Na va, prasau. O kaip jus zinote, kad butent po mmm pastojote? blush2.gif

Nes tris menesius iseiles is viso nesimylejom is karto po mm, tik nuo kazkur 11 dienos ir nepastojau.
Atsakyti
QUOTE(Catty @ 2011 11 21, 21:38)
Nes tris menesius iseiles is viso nesimylejom is karto po mm, tik nuo kazkur 11 dienos ir nepastojau.

Taciau tai galejo buti sutapimas 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Lionesss @ 2011 11 21, 23:48)
Taciau tai galejo buti sutapimas  4u.gif

mano pazystama tris kart pastojo iskart po menesiniu
Atsakyti
QUOTE(Lionesss @ 2011 11 21, 21:48)
Taciau tai galejo buti sutapimas  4u.gif

Galejo 4u.gif Bet, as vistiek palieku prie to, kad pastojau labai greit po mm ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Catty @ 2011 11 22, 16:14)
Galejo  4u.gif  Bet, as vistiek palieku prie to, kad pastojau labai greit po mm  ax.gif

Kada gadinot NT?
Atsakyti