Įkraunama...
Įkraunama...

Ar duodat vaikui kišenpinigių?

Bandžiau ieškot, bet neradau tokios temos.

Mano vaikui tuoj penki metai. Aplink matau, kad panašaus amžiaus vaikam jau duoda pinigėliu, nors jie dar ir skaičiuoti nemoka smile.gif

Kaip jūs darot? Nuo kada pradėjot duoti? Po kiek? Kartą per savaitę ar dažniau, ar kada paprašo?

Kažkur skaičiau, kad daug kas duoda kartą per savaitę po tiek, kiek vaikui metų, na, 7 metų vaikui būtų 7 Litai per savaitę.

Įdomi kitų patirtis. Nesinori ir per anksti duoti, bet ir per vėlai irgi smile.gif
Atsakyti
As sakiau kaip paaugs duosiu, tiksliau leisiu jam juos uzsidirbti. Kad suprastu , jog pinigai uz dyka negaunami.
Atsakyti
ta prasme, jam reiks namie kazkokius darbus dirbti ir uz tai gaus pinigu? As kazkaip pamenu man tevai duodavo kas savaite kazkiek litu be jokiu darbu. Darbus ir be pinigus turejau daryt biggrin.gif

o kokie darbai ieis i pareigas?
Atsakyti
Nuo penkerių blink.gif Savo paaugliams net neduodu, jei neaišku, kam jie skirti. Man visada pasako, kiek jiems reikia tel. sąskaitai pasipildyti, pietums mokykloje, dovanai draugui ir pan. Dar ir pasitariam, ar tikrai tiek užteks, gal per daug, o gal per mažai g.gif Kartais gauna iš močiutės ar dieduko, tai nesikišu, ką su jais daro, bet sūnus dažniausiai prisiperka batareikų savo mašinėlėm, o dukra- papuošalų ax.gif Kartais žmonių nesuprantu, kai porina, kad reikia mokinti elgtis su pinigais, lai išmoksta taupyti ir pan. Ką jie turi taupyti? Tėvų uždirbtus ir duodamus pinigėlius? Kartą bendradarbė prasitarė, kad visai striuka su pinigais, tai iš ketvirtokės dukros pasiskolino blink.gif Tiesa, jai juos duoda tėtis, kuris kartu ir gyvena lotuliukas.gif Nuėjo, nupirko maisto šeimai, padarė pietus tai pačiai dukrai ir dar skolinga jai liko blink.gif lotuliukas.gif Nesąmonė kažkokia...Manau, vaikystė ne tam, kad sukti galvą dėl pinigų taupymo...Prisimenu savo pirmus 30 rub., kuriuos uždirbau kaime kaupdama kolūkio bulves blush2.gif Tada buvo dideli pinigai. Visiškai natūraliai juos atidaviau mamai, nes nežinojau ką su jais daryti lotuliukas.gif Mainais gavau magnetofoną thumbup.gif Bet kiekvienoj šeimoj, matyt, skirtingi požiūriai...
Atsakyti
tema, kaip suprantu, mazai kam aktuali smile.gif
ar gal kur kitur apie tai kalbama?

as va radau dar knyga ir straipsni ta tema: http://www.vaikaiirp...ikus-ir-pinigus
Atsakyti
As kisenpinigiu reguliariai gaudavau nuo 5 klases. Is pradziu 8 Lt per savaite, veliau, aisku, sumos augo, nes augo ir poreikiai: noredavosi ne tik uzkasti mokykloje, bet ir po pamoku su draugemis i kavine nueiti, pasipildyti saskaita, nusipirkti kokia smulkmenele. Manau, kad panasiai ir as elgciausi: vaiko poreikius atitinkanti pinigu suma savaitei. Kaip vaikas ja leidzia, neklausciau. Jei visa suma isleistu anksciau, duociau papildomai tik butiniems dalykams, pvz. autobuso bilietui.

Zinoma, kol mano sunelis uzaugs, mano nuomone gali stipriai pasikeisti smile.gif
Atsakyti
manoji vienuolikmete turi problemu...buvom nutrauke kisenpinigius,nes isleisdavo saldumynams,nors zino,kad tiek negalima.tada pradejo vogti blink.gif pirma vagyste buvo parduotuveje,saldainiai.nepagavo.per antra ja jau pagavo.gerai,kad susiprotejo duot tel nr apsaugai,mums paskambino ir pranese,nespejo pranest soc.tarnybai doh.gif didziausia vagyste buvo 200 su trupuciu is tetos pinigines namuose blink.gif aciu dievui,kad pamatem iskart,nespejo isnesti doh.gif dvi vagystes mokykloje-20 litu ir 50.del 20-tikrai ji,del 50-neaisku.is jos labai matosi,kada ji turi pinigu-buna dosni bendraklasiams.dabar duodam po 1,80 i diena-mokykloje nusipirkti kokteili.bet...manau reikia baigti cirka ir vel pradeti duoti pinigus/kad ir po tuos pacius 3 lt i diena.isleis-isleis,taupys-jai spresti.gal tada baigsis tie nemalonumai.dar pabandysiu pasneketi su pacia,kas nutiko ir kaip spresti problema.pinigu tiekima nutrauke be mano zinios mano buvimo uzsieny metu doh.gif ateme jos banko kortele,bet...tada ir prasidejo vagystes doh.gif
Atsakyti
QUOTE(salunja @ 2012 01 21, 02:28)
pinigu tiekima nutrauke be mano zinios mano buvimo uzsieny metu doh.gif ateme jos banko kortele,bet...tada ir prasidejo vagystes doh.gif


O gal problema ne pinigu neturejime, o tai, kad mamos salia nebuvo? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Ruby Tuesday @ 2012 01 21, 14:27)
O gal problema ne pinigu neturejime, o tai, kad mamos salia nebuvo? g.gif

deja,as esu jos vyresne sesuo,ja auklejau,mamai ji kaip ir visai nereikalinga.taigi ji tik egzistuoja ir paperka vaika zaislais grizdama,ja isvis nesirupina.as pati ir tai dazniau pasiskambinu ir pasiklausiu kaip jai sekasi.taigi visi piniginiai klausimai,kurie liecia si vaika,sprendziami manimi,jos vyresne seserimi. doh.gif nu cia ziauri istorija doh.gif

su maze snekejom,susitarem,kad kiekviena savaite,pirmadieni,ji gaus savaitei po 5 lt.kur isleis-jai spresti,mes nekontroliuosim.tik negali pirkti gumos,sake daktare,nes jau greit jai dantu operacija.tokia salyga iki pirmos vagystes is jos puses.
Atsakyti
sunui duodu kasdien po 5lt 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(JM @ 2012 01 21, 22:57)
sunui duodu kasdien po 5lt 4u.gif

kasdien?o kiek metu? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Rūta Mėta @ 2011 12 10, 16:35)
Nuo penkerių blink.gif Savo paaugliams net neduodu, jei neaišku, kam jie skirti. Man visada pasako, kiek jiems reikia tel. sąskaitai pasipildyti, pietums mokykloje, dovanai draugui ir pan. Dar ir pasitariam, ar tikrai tiek užteks, gal per daug, o gal per mažai

blink.gif o jūs rimtai tikit, kad jie tuos pietus taip ir valgo?

QUOTE
Kartais žmonių nesuprantu, kai porina, kad reikia mokinti elgtis su pinigais, lai išmoksta taupyti ir pan. Ką jie turi taupyti? Tėvų uždirbtus ir duodamus pinigėlius?

bet tokių dalykų MOKYTIS kažkada reikia pradėti. o tai paskui tėvukams striokas, kai pilnametis studentas pratūsina visą stipendiją doh.gif
o kad tėvų uždirti pinigai, tai dar vienas argumentas ugdyti pagarbą mirksiukas.gif

o savo sūnų pradėjau mokyt elgtis su pinigais nuo to, kai pradėjo į mokyklą eit. duodu penkis dolerius savaitei, visada stengiuosi, kad tai būtų naujas nesulamdytas pinigas. kad norėtųsi pagarbiai padėti į taupyklę, o su susigrūst kišenėn thumbup.gif
pas mus tokia subtili problema -- vaikas labai nori parke valgyt ledus. ledai parke (kaip šampanas teatre) tris kartus brangesni negu tokia pati porcija parduotuvėj. o namie šaldytuve dar yra ledų dėžė. bet vat vaikui kažkodėl atrodė, kad čia aš jam gailiu ledų porcijos. nors aiškinom milijonus kartų. negailim jam tų ledų, bat jam vistiek taip atrodo. nu bet... pinigų gaila permokėt kioskininkui parke. tai va kišenpinigiai tą išsprendė -- nori ledų, nusipirk pats. bet tada nenusipirksi kompiuterinio žaidimo ar kokio žaisliuko. tai dabar bent jau pagalvoja, ar jam labai norisi to ledo čia ir dabar. kartais nusiperka. bet jau čia jo reikalas biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sena niekšė: 24 sausio 2012 - 18:19