Įkraunama...
Įkraunama...

Seksualinė prievarta prieš vaikus šeimoje...

:oDažniausiai seksualinę prievartą vaikai patiria iš artimų žmonių, rodo Viešosios įstaigos "Vaiko namas" vaikų globos namuose atliktas tyrimas. Tyrime dalyvavo 487 vaikai nuo 7 iki 20 metų, beveik pusė apklaustųjų buvo 15-18 metų jaunuoliai.

Ka manote apie tai?
Pilnas straipsnis  http://www.delfi.lt/news/DELFI_for_women/Home_and_family/article.php?id=2411171

P.S. Buvau sitoj konferencijoj - labai baisu  :'(
Atsakyti
Nezinau, kodel cia visos tyli, ar atrodo neaktuali tema? Turbut niekas nezino konkreciu atveju, o kas susidure - labai labai slepia. Kita vertus, ka cia bepasakysi, tai isties yra baisu. as asmeniskai tai labiau bijau dedziu kieme, kurie gali nusivesti mano vaika... Girdejau statistika, kad beveik puse vaiku kada nors vaikysteje yra susidure su negraziais suaugusiu veiksmais ju atzvilgiu. Arba su visokiais iskrypeliais...
Atsakyti
Nemaciau sitos temos[img]http://www.mainzelahr.de/smile/geschockt/erstaunt01.gif[/img] Neteko vaikysteje to patirti. Pamenu tevai vis mokino: niekada neik i lifta su nepazystamais vyrais, geriau uzbek laiptais; neimk saldainiu, nekalbek is viso su svetimais ir t.t. "Musu" laikais niekas garsiai apie tai nekalbejo, tokiu dalyku "nebuvo"[img]http://www.mainzelahr.de/smile/geschockt/bigeyes01.gif[/img], taciau tevai vistiek stengesi apsaugoti.
Velesniame amziuje budavo nemaloniu situaciju viesajame transporte, kai vyrai grabinedavosi ir keldavo sijonus
[img]http://www.mainzelahr.de/smile/genervt/123.gif[/img]  [img]http://www.mainzelahr.de/smile/genervt/smiley.gif[/img]
Atsakyti
kiek save pamenu, tai esu maciusi kruvas tu vadinamu "tresunciku" jau nuo ankstyvos vaikystes. mane tevai irgi mokino, kad negalima imti saldainiu ir tt. tai mes su draugem dar ir akmenais tuos iskrypelius ampetydavom  ;D
Atsakyti
Mane irgi buvo nustebine, kad kuri tai laika nieks siton zinuten nereago...  :smile.gif :-/
O juk tai taip skaudu....
Tiesa kodel parasiau kad sexualine prievarta seimoje... todel kad taip vadinami ne tik tevai, bet ir seneliai, pusbroliai, dedes ir net tevu draugai... Bunant toje konferencijoje prisiklausiau daug konkreciu atveju pvz kaip dede prievartaudavo desimtmeTI o tevas apie tai suzinojes apkaltino sunu, isvadino pedi**, ir gerai prilupo, paskui pastoviai tyciodavosi, kol vaikas neistveres bande zudytis...  :o ohmy.gif :'(
Atsakyti
nerasiau sioje temoje todel kad nenoriu keiktis, o kitaip vargu ar butu iseje.  Dabar va susikaupiau ir bandysiu paskayt savo poziuri.
zinau kas yra smurtas seimoj, aciu Dievui nezinau kas yra sexualine prievarta. Tikiuosi ir nesuzinot. Apskritai tuos vyrus (ir moteris) kurie smurtauja pries ir prievaratauja vaikus reiktu saudyt. Tokiems as taikyciau mirties bausme, nematau kodel visuomene turi juos pakest savo tarpe, o jei anie uzdaryti i keljima kodel visuomene turi juos islaikyt. Juk iseje i laisve jie daznaiusiai imasi senu dalyku.
Atsakyti
Tiesiogiai su šia problema susidūrė mano draugė. Jos sūnus (6 m.) kieme žaisdavo su bendraamžiu berniuku. Ir prie jų vis prisidėdavo vienas paauglys, beje, gyvenantis mano tėvų laiptinėje. To paauglio šeima - beveik asociali. Motina-  invalidė, sėdi ratukuose (o invalide patapo, nes kartą gėrė su meilužiu, jis ją užrakino jos pačios namuoseir pareiškė, kad išeina pas kitą. Tai ta pulė jį girta vytis... per 3-io aukšto balkoną. Rezultatas - sulaužytas stuburas...), namuose nuolat lankosi kažkokie neaiškūs mėgėjai pagerti. Tagi tas paauglys vis žaisdavo su ma-esniais vaikais. Tai jiems dviratį savo paskolindavo, tai krepšinį žaisti pamokydavo... Ir kartą tos draugės sūnus papasakoja, kad jį ir jo bendraamžį tas paauglys nusiviliojo į rūsį ir liepė... čiulpti (atsiprašau už tokį pasakymą). Laimei tie vaikai nekvaili buvo, pasijuokė iš jo ir pabėgo iš to rūsio.
Na ir ką tokiam 14-15 metų bomžiukui padarysi? Į tėvus kreiptis - be šansų, policija irgi jam nieko nepadarys - juk jis tų vaikų niekaip nenuskriaudė, be to pats nepilnametis yra. Taigi tų abiejų berniukų tėvai susitarė, vieną vakarą tiesiog įsikišo tą vaikį į mašiną, nuvežė į mišką, truputėlį prilupo ir paliko ten. Pakui kažkaip parsibastė namo. Galima kalbėti, kad tai-  irgi smurtas prieš vaiką (nes įstatymiškai jis - dar vaikas), bet jei jis taip elgtųsi su mano vaiku, tai aš irgi būčiau už tokį kerštą.
Šitos istorijos moralas - mamytės, būkit atsargios kalbėdamos vaikams ne tik apie svetimus dėdes, bet ir apie vyresnius kiemo vaikus...
Atsakyti
Paskaitau ir baisu darosi... ohmy.gif Atrodo, pasaulis, i kuri isleidi savo vaikus, toks baisus ir pilnas pavoju...O salia buti vis tiek visa laika negalesi...Matyt, reikia jau nuo pat mazu dienu vaika mokyti, kas leistina, o kas ne, kiek galima prisileisti svetima zmogu ir t.t...
Atsakyti
Zvirbliuke,
bijau, kad mokymas laikytis atstumo gali ne padeti, o pakenkti... prievartautojas neziures, nori tu to atstumo, ar ne. o jei vaikas prates buti per atstuma, tai jam bus tik didesne trauma...
siaip tai nenoriu as ta tema daug rasyti... gal tik parasysiu tiek, kad tas, kas patyre, vargu bau ar nores dalintis tokia patirtimi :-/
kaip apsaugoti vaikus ??? mokyti ne atstumo laikytis, bet mokyti pasauli ir gyvenima priimti toki, koks jis yra - su visais jo dziaugsmais ir skausmais. mokyti isgyventi VISKA, gal net BET KA. ir butent isgyventi, o ne bandyti save itikinti, kad taip nebuna, taip neteisinga, taip neturetu buti ar pan. isgyventi, o ne nuspresti, kad ties kazkokio iskrypelio elgesiu su tavimi gyvenimas baigtas, sugadintas, neber gyvenimo... mokyti gyvenima GYVENTI... nes iskrypeliu visada buvo ir visada bus. o jei bus ju, tai bus ir ju auku.
o babaushe suprantu - gaila tu vaiku pasidare. tik jau vienoj temoj rasiau - gailestis ZEMINA. niekada nesigailekite nuskriausto zmogaus! UZJAUSKITE, BET NESIGAILEKITE!
Atsakyti
O man nereikia niekur ieskot nei girdet apie smura tvirkinima, mano vyras visa tai dare. Dukra 10m tvirkino oraliniu budu, agresyvus visa tai daro girtas budamas:(
Atsakyti
QUOTE(melodija @ 2005 01 30, 21:30)
O man nereikia niekur ieskot  nei girdet apie smura tvirkinima, mano vyras visa tai dare. Dukra 10m tvirkino oraliniu budu, agresyvus visa tai daro girtas budamas:(


Nesupratau, ir jis dar vaiksto laisveje??
Atsakyti
Aš tokią šeimą pažinojau, nuo vieno iš jų nukentėjau. Tai buvo iš pažiūros normali šeima: abu tėvai dirbo, negirtavo. Turėjo 3 vaikus. Prisimenu mergaitė - nuo mažens ji kalbėjo tik apie seksą, bet aš pati buvau mažoka, tad negalėjau suprasti kame reikalas. Kai man buvo 15, bernas iš tos šeimos mane išprievartavo (jis už mane tik metais vyresnis). Vėliau sužinojau, kad jis prievartavo ir savo seserį, pradėjo tai daryti, kai jai buvo 6 metai. Vėliau tas bernas pakliūvo į kalėjimą, iš ten išėjo visišku banditu. Išėjęs jisai apvogė savo tėvų butą, tevas tai sužinojęs nusižudė. Neseniai skaičiau apie tą niekšą laikraštije, jis Danijoje apiplėšė ir išprievartavo praeivę. Toje šeimoje dar yra jaunesnis brolis, dabar jisai narkomanas, mačiau jį per TV kriminalinėj laidoj. Kažkodėl manau, kad prie viso to prikišo nagus velionis tėvas, tikriausiai jis tuos vaikus prievartavo.
Atsakyti