Įkraunama...
Įkraunama...

Plaukiam su baidarėm

Jau šyla tongue.gif
Tai gal paplepėkim apie plaukimą baidarėm. Kokiom upėm plaukėte, iš ko nuomavote, kokias paslaugas gavote? Kur nakvojote? Kokie nuotykiai nutiko? Ką patartumėte pradedančiam? Ar plaukė su jumis jūsų vaikai, nuo kokio amžiaus ,,tinka" jau su savim imti vaiką į baidarę?

Aš tik pradedanti, bet šiemet jau esam suplanave plaukti Jūra(žemaitijoje) ir Ūla (dzūkijoje) Tik dar nežinau kokiu tiksliai maršrutu plauksim.

user posted image user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pakalnutė: 26 kovo 2006 - 19:40
Sveika, as pernai vasara isbandziau baidares pirma karta. Man labai patiko, nors ir streso uzteko (as tokia vandens prisibijanti).

Mes buvome apsistoje pas mano draugu gimines, jie savo sodyba turi ant Merkio kranto ir kiek zinau, pas juos galima issinuomoti vieta palapinei. Deja, tel. neturiu, bet jei labai noretum, galeciau paklausti. Labai faina vieta- svaru, erdvu, yra saslykine, pirtis ir pan.

Jie nuomoja ir baidares, ir nuveza i vieta jei reikia.

Mes viena diena plaukeme Merkio upe, o paskui kita diena pasiryzome plaukti Ula is kurios pagaliau isplaukus Merkys kaip jura atrode. biggrin.gif

Ula yra gan nelengva upe plaukti (turbut zinai kad joje profesionalus sportininkai treniruojasi), bet labai idomi- posukis ant posukio, daug seklumu ir siaubingai daug rastu. Ten daug nepaziopsosi, istisai reikia vairuoti, ziureti kliutis ir pan. Mes plaukem apie 40km. keleta kartu vos per plauka neapsivertem, bet kai grizom namo tikrai didziavausi savimi kad tooookiii darba atlikau. bigsmile.gif Rekomenduoju is visos sirdies! thumbup.gif

Beje, galima plaukti Ula, paskui iplauki i Merki ir juo toliau plauki iki piliakalnio kur Merkys susilieja su Nemunu. Nuostabi vieta. wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Freja @ 2006 03 29, 20:31)
Beje, galima plaukti Ula, paskui iplauki i Merki ir juo toliau plauki iki piliakalnio kur Merkys susilieja su Nemunu. Nuostabi vieta.  wub.gif [/color][/b]


Tą vietą žinau, nuo piliakalnio labai gražu žiūrėti, bet plaukti g.gif Man kažkaip baisu Merkiu, man ji per didelė, per plati, per gili doh.gif

Atsakyti
pakalnute, bet Merkys pradedančiajam yra daug patogesnė upė. Ūla plaukt sudėtingiau.
O jei bijai iškristi ar nepasitiki savo jėgomis, kad iškritus sugebėsi išsikapanoti, apsivilk pripučiamą liemenę.

Nors tose upėse apsiversti yra sunku. jei aš Turkijoje nei sykio neapsiverčiau, tai lietuviškuose net neįsivaizduoju tokio incidento smile.gif
Atsakyti
Pakalnute, jei plauksi pirma karta, tai tikrai pirmiausia rekomenduoju Merki. Ten vienas malonumas plaukti nes srove ne per didele, upe plati, gili, gali i pakrantes paziopsoti.

Uloje tai jau darbas plaukti, bet adrenalino per akis. biggrin.gif Aisku, ji daug seklesne, siaurute ir apsiversti ten daug daugiau sansu.

As abiejose upese su liemene sedejau. ax.gif

Smurka, kur tavo sekanti kelione? mirksiukas.gif
Atsakyti
lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif čia tos pačios keliauninkės thumbup.gif lotuliukas.gif mums irgi nusimato kelionė į Paryžių wub.gif wub.gif thumbup.gif thumbup.gif Jau vėl šaukia wub.gif

Bet savaitgaliais reik ir po Lietuvėlę paplaukioti mirksiukas.gif
Mes plaukėm Lakaja, atrodo taip vadinasi.Tai labai patiko thumbup.gif Sakė ji panaši kaip ūla, tik mažiau žmonių būna. Ir ten įplaukėm į kažkokią didesnę upę ir nebuvo ką veikti, schmoll.gif tik prašiau vyro, kad arčiau kranto laikytųsi doh.gif Tai va tas Merkys kažkaip ax.gif
O liemenė, tai man būtina. Be jos aš nesėdu į baidarę, nors per nugarą ir vanduo bėga lotuliukas.gif
O mano vyras man leidžia kaifuoti plaukiant , tai aš ir nepergyvenu dėl sunkumų thumbup.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
Žiūrėk, pakalnute, ką aš tau radau
Atsakyti
Plaukėte Lakaja, vėliau įplaukėte į Žeimeną. Lakaja yra gana lėta, siaura ir egzotiška upė. Yra keletas tiltelių, per kuriuos persikelti gan nebloga atrakcija. Lakaja mėgsta plaukti šeimos su vaikais.
Patariu aplankyti svetainę http://www.baidariu.visiems.lt
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo LoretaC: 08 balandžio 2006 - 13:52
oi, as tai su baidarem uzaugau, o plaukt tai taip ir nemoku biggrin.gif nuo mazumes kiekviena vasara, o tevai dar ir pavasari plaukdavo. na ka atsimenu tai plaukimus dubysa ir sventaja. dubysa grazu, vasara ji buna negili, ne mazai malunu ir labai grazus status krantai po viena puse - tikra pasaka!!! mes visada pradedavom nuo ariogalos ir iki kol iteke i nemuna. hmmmm, pasiilgau.... o as tai be liemenes plaukiu....
Atsakyti
na isvaziuodavom penktadieni po pietu ir grizdavom sekmadieni vakare. susirasdavom kas mus nuveza ir atvaziuoja paimt i sutarta vieta. tad 2 naktis miegodavom palapinej, smagu buvo biggrin.gif
Atsakyti
Smagu, kad nemažai žmonių visgi propaguoja ne tik pasyvų sėdėjimą prie ežero thumbup.gif
Mes šį savaitgalį irgi plaukėme baidarėmis. Tai jau šešas ar septintas kartas. Kiekvienas kartas būna savotiškas, bet tokio ekstremalaus, kaip šis, dar neturėjom. Mes jau senai nugalėjom Ūlą ir Merkį. Plaukėm Verseka, Visinčia ir net tris kartus Verkne. Plaukėm ir Kiauna, Žeimena bei keliais ežerais, bet šiais metais pasirnkome Siesartį. Aštuonių žmonių kompanija su keturiomis baidarėmis jau šiek tiek didoka tokiai upei, bet neišmesi gi norinčių kartu ax.gif
Upė išteka iš ežero Molėtuose, bet visa ji yra laaaabai srauni ir neplati. Tokios srovės nepasitaikė nė vienoje, mano anksčiau minėtoje. Todėl jau pirmą diena trys ekipažai iš keturių apsivertė verysad.gif
Daug užvarų, bebrų nugraužtų medžių, pasitaiko akmenų. Net neįsivaizduoju kaip ten galima plaukti su brezentinėmis baidarėmis (Taimen)... Mūsų buvo plastikinės, tai jos ten traškėjo ohoho.
Menkiausia vairavimo klaida ir tave jau neša skersą link skersai upės gulinčio medžio. Nespėji atsistumti - žiūrėk jau baidarė po medžiu lenda. Tokiu būdu mes visi ir išsimaudėm. Bet vistiek buvo labai smagu. Yra trys malūnai. Per vieno iš jų patvanką vyrukai leidosi su laiveliais. Tiesa, gavo gerą bangą, bet sakė buvo smagu. Vietos gražios, bet kaip taisyklė - kai nori apsistoti, aplinkui vieni šabakštynai. Gražiai atrodo nuo žibučių mėlyni šlaitai rolleyes.gif
Mums pasitaikė geras oras - visi išdžiūvome, sušilome. Pasiteisino mūsų atsargumas - viskas buvo supakuota į maišus, todėl ir miegmaišiai, ir rūbai, ir palapinės išliko sausi thumbup.gif Apturėjome ir nuostolių - apsivertus laiveliui prateriojome pjūklą, raciją ir katiliuką. Pamoka kitam kartui - visus smulkius daiktus būtina prisirišti arba sudėti į stambesnius paketus ir supakuoti. Bet čia jau nieko nepadarysi - žinai kur važiuoji, todėl reikia susitaikyti unsure.gif
Smagu buvo, tik šia upe reikia plaukti kai yra daug vandens, t.y. nuo balandžio iki birželio pradžios, nes jei ten ir vandens būtų mažiau, tada liktų vien bebrų nugraužti medžiai.
Sėkmės visiems baidarininkams, kad ir kur be plauktų tourist5.gif
Atsakyti
as irgi jau isbandziau sia pramoga, liuks smile.gif mano pirmas kartas buvo praejusia vasara, plaukem Ulos upe, pradzioj buvo baisokoka, bet po to perpratom, taciau apsivertimo neisvengem ,ten ir palaidojau savo telefona smile.gif taciau ispusdziu buvo milijonas, nakvojom palapinej, grizus is keliones, nejutau nei ranku nei koju, bet sia vasara butinai pakartosiu thumbup.gif
mes baidares nuomavomes www.ula.lt
labai smagus vaikinukas, imanoma su juo pasidereti, mes uz dviviete baidare dviem parom savaitgaly per pati sezona mokejom 90 lt, jis nuveza baidares i vieta, ir kai baigiasi kelione, paima, nu ten lygtais kazkiek uz kura jam sumetem, bet tai kapeikos. Baidares jo neblogos buvo, liemenes irgi paemem, vien del to kad nugarai patogiau atsiremti, nes pirma diena plaukiau be liemenes tai baisiai pritryniau nugara.
vaiku tiesa pasakius ten nemaciau, ir manau jei plaukiama pirma karta sitos upes su vaikais geriau nesirinkti.
linkiu visiems malonaus laisvalaikio tourist5.gif vacation1.gif vacation4.gif 4u.gif
Atsakyti