Įkraunama...
Įkraunama...

Rinkliavos darželyje (neoficialios)

Sveikos, mamytės. Tikiuosi, kad čia yra mamyčių, kurios veda savo vaikus į darželį. Man labai svarbi jūsų nuomonė tokiu klausimu: turbūt žinote, kad nuo pavasario mokant už darželį dar reikia mokėti 0,50 ct., kurie skiriami darželiui. Tame darželyje, kur aš vedu vaiką, tuos pinigėlius sunku pamatyti arba matoma tik maža jų dalis. Tai gana skaudu. Noriu jūsų pasiteirauti, kaip pas jus darželyje sprendžiamas šis klausimas. Labai ačiū toms, kurios pasidalins savo patirtimi ar pareikš savo nuomonę.
Atsakyti
QUOTE (Doze @ 2003 12 19, 21:34)
turbūt žinote, kad nuo pavasario mokant už darželį dar reikia mokėti 0,50 ct., kurie skiriami darželiui.

Tokia tvarka jau kokie 3metai, nes dar sunus ejo i darzeli, kai padare tas rinkliavas. Vienzo, kuo toliau, tuo graziau. Greit sugalvos imti rinkliava uz pvz, uz panaudota darzely patalyne ar pan
Atsakyti
QUOTE(Kuzia @ 2003 12 19, 21:56)
Greit sugalvos imti rinkliava uz pvz,  uz panaudota darzely patalyne ar pan

Mūsų darželyje jau prašo skalbti patalynę namie, o kas gali tai tegul atsineša savo iš namų. Aišku, ją ir skalbti reikės patiems.

QUOTE(Doze @ 2003 12 19, 21:34)
Sveikos, mamytės. Tikiuosi, kad čia yra mamyčių, kurios veda savo vaikus į darželį. Man labai svarbi jūsų nuomonė tokiu klausimu: turbūt žinote, kad nuo pavasario mokant už darželį dar reikia mokėti 0,50 ct., kurie skiriami darželiui. Tame darželyje, kur aš vedu vaiką, tuos pinigėlius sunku pamatyti arba matoma tik maža jų dalis. Tai gana skaudu. Noriu jūsų pasiteirauti, kaip pas jus darželyje sprendžiamas šis klausimas. Labai ačiū toms, kurios pasidalins savo patirtimi ar pareikš savo nuomonę.

Jeigu aš neklystu, tai per dieną už vaiką mokame 4,84 lt, ar kažkaip panašiai. Tai šitie pinigai mokami už maitinimą. Kitoms vaiko reikmėms, savivaldybė skiria tokią pat sumą. Iš tų pinigų mokami mokesčiai, atlyginimai, remontai ir t.t. Mūsų darželyje buvo apklausa, nes norėjo nuimti 0,50 lt nuo pinigų maistui ir pridėti prie kitų pinigų. Ką ten nusprendė aš nežinau. Kažkaip net užmiršau paklausti. Bet bent jau šiemet, kai rinko pinigus, tai gavosi kažkaip mažiau.

Dar prisiminiau, mes rinkome po 40 lt.: linoleumui, magnetofonui, metodinėms knygoms, salės įrangai(kamuoliai, lankai ir t.t.) ir kt. Pratybų sąsiuvinius perkame patys, taip kaip ir visas priemones vaiko lavinimui(pieštukai, popierius, akvarelė ir t.t.). Dar perkame tualetinį popierių, indų ploviklį, šveitimo miltelius.
Kai paskaičiuoji, tai per metus nemaža suma susidaro. blink.gif
Atsakyti
Mes uz darzeli i diena mokam apie 5 lt,bet dar kiekviena menesi po 15 lt papildomai duodam aukletojai sad.gif Is tu pinigeliu aukletojos tada perka guaso,akvareles,zaidimu kokiu,o dabar dali deda atskirai ir kalba kad uzsakines naujus baldelius.Uz patalyne atejus i darzeli ir reik sumoket 25 lt.Siaip musu aukletoja tai turi specialia knyga,kur rasomos visos islaidos ir kai teveliams yra itartina kas,gali tada laisvai ja patyrinet .
Atsakyti
pas mus 5,53 ( atrodo tiek) dienai, dar papildomai renkam priemonem po 5lt. bet kadangi daug darzeliu teko pakest, galiu pasakyti kad viskas priklauso nuo darzelio vedejos, kai kur reikia velniai zino ko, remontai ir t.t., o kitur vedeja tiesiai sviesiai pasake, kad jeigu gerai prasysi pinigu remontams duoda svietimas, tad isvados aiskios. dar tikriausiai nuo mieso priklauso, kai kaune gyvenom, ten zymiai pigiau buvo, idomu kaip dabar. O aukletoja apskaita irgi veda, kam, kas ir kada smile.gif
Atsakyti
siaip jeigu as neklystu, tai tie 50ct uz diena darzely yra skiriami lavinimo islaidom - butent ten visokiems piestukams, dazams, popieriui.... tik kazkodel ju neuztenka. labai butu idomu pamatyti ne savo grupes, o viso darzelio islaidu ataskaita. Labai jau idomu, kur tie pinigeliai plaukia.
O i menesi mes po 10lt mokam. Sumokejom dabar uz 4 men is karto, tai i grupe kilima nupirko, pratybu knygas, flamasteriu. Beje uz tuos pacius pinigus ir langus sake sandarins, bet ta jau patiems teveliams ir uz savo pinigus teko atlikti.
Nesinori su aukletojomis pyktis, nes dar nesiruosiu sunaus i kita darzeli vesti, bet jau atrodo bresta reikalas ton pusen mad.gif
Atsakyti
QUOTE (mazulka @ 2003 12 19, 22:01)
Mūsų darželyje jau prašo skalbti patalynę namie, o kas gali tai tegul atsineša savo iš namų. Aišku, ją ir skalbti reikės patiems.

ohmy.gif ohmy.gif Kosmaras kazkoks mad.gif
Atsakyti
Žinot, pakraupau. Aš už lopšelį moku 2.13LT + 0.50Lt (čia kaip studentei). Šiaip pilna kaina 4.76LT dienai. Jokių papildomų rinkliavų kolkas nereikėjo. Rugsėjo pradžioj nupirkau būtinus daiktus pagal auklėtojos duotą sąrašą (popierius, teptukai, vaškinės kreidelės, kartonas). Dar nešiau senus tapetus langam kamšyti, servetėles, kad vaikams būtų maloniau ir gražiau valgyti. Jei labai reikia, paremiam kuo galim. Bet jokių rinkliavų kilimam, linoleumam ar kam kitam tikrai nereikia. Patalynės taip pat nenešam, viską duoda. Jei labai noriu, pati nuperku ko mano manymu vaikams trūksta. Čia tikriausia viskas nuo vedėjos priklauso. Pvz, vasario mėnesį rinksim po 10Lt. kurie bus skirti tik tai grupei. Tai auklėtojų nuožiūra pirksim žaislų, kamuolių, kitų butinų daiktų. Nors nemanau, kad dabar jų stinga.
Atsakyti
QUOTE (pupa @ 2003 12 22, 09:05)
Aš už lopšelį moku 2.13LT + 0.50Lt (čia kaip studentei). Šiaip pilna kaina 4.76LT dienai. Jokių papildomų rinkliavų kolkas nereikėjo. Rugsėjo pradžioj nupirkau būtinus daiktus pagal auklėtojos duotą sąrašą (popierius, teptukai, vaškinės kreidelės, kartonas).

Tie 0,5Lt ir turetu but skiriami popieriui, teptukams,vaškinėm kreidelėm, kartonui ir t.t. Kokie dar gali but sarasai mad.gif . Paskaiciuok, ar taip jau mazai gaunasi - dienai 0,5Lt. O menesiui?
Atsakyti
Mėnesiui išeina papildomai 7.5LT (jei 20 d.). Jei mokėčiau visą kainą su tais 0.5 Lt, tai būtų 110LT (jei vaikas eina 23d.) Kituose dienai moka ir po 5.38, ir po 6.98. Manau, kad mūsų lankomas darželis tikrai nėra brangus.
P.S. Tie 0.5 LT mokama už kiekvieną lankomą dieną.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pupa: 22 gruodžio 2003 - 11:28
QUOTE (pupa @ 2003 12 22, 11:27)
Mėnesiui išeina papildomai 7.5LT (jei 20 d.). Jei mokėčiau visą kainą su tais 0.5 Lt, tai būtų 110LT (jei vaikas eina 23d.) Kituose dienai moka ir po 5.38, ir po 6.98. Manau, kad mūsų lankomas darželis tikrai nėra brangus.
P.S. Tie 0.5 LT mokama už kiekvieną lankomą dieną.

O kodel taip skiriasi kainos? huh.gif Kai dar sunu vesdavau i darza, tai visur vienodos buvo unsure.gif .
Atsakyti
Šito negaliu pasakyti. Tik žinau, kad jos skiriasi. Gal čia pagal darželio finansavimą, populiarumą. Negaliu pasakyti kas nustato tokias kainas.
Atsakyti