Įkraunama...
Įkraunama...

Kiek leidžiate vaikams spręsti patiems?

na, tokios temos dar nemačiau niekur gvildenant, taigi, man parūpo pasiklausinėt, kiek jums reikšminga vaiko nuomonė, kokiose sferose jūs jam leidžiate imtis iniciatyvos, patys likdami atokiau, nesikišdami, pritardami???Pastebėjau, kad pas mus namie aš nesikišu į savo vaikų kūrybą, į įvairių darbelių darymą, nebent labai jau reikalingą daiktą sunaudoja savo fantazijai patenkinti, o man iš jo tekieka šnipštas  [img]http://www.supermama.com/baby/yabbimages/smilies/cwm35.gif[/img]. Na, ir į jų kambario tvarkymą nesikišu, nebent prieiti prie lovos per žaislus neįmanoma, norint pabučiuoti prieš naktį  [img]http://www.supermama.com/baby/yabbimages/smilies/cwm36.gif[/img]...Perkant drabužėlius, gaminant valgį, važiuojant į kokius tai renginius ar į svečius faktiškai dominuoja mano nuomonė, pas mus nepriimta, kad čia jie "diriguotų"  [img]http://www.supermama.com/baby/yabbimages/smilies/cwm20.gif[/img], bet jie to ir nenori...Na, dėl įvairių būrelio lankymo tai pasitariam ir taip dėl kaip kurių smulkmenėlių, bet pagrinde va taip.O kaip pas jus?
Atsakyti
As leidziu praktiskai visuomet visose  sferuose reikstis, jeigu tai nera pavojinga gyvybei ar sveikatai. wink.gif panele yra visateise seimos nare ir jos nuomone taip pat svarbi, kaip ir mano, ar vyro renkantis kur eisime, ar ka veiksime, dominuojancios puses pas mus nera.
Nesikisu ir renkantis ar perkant rubus, aisku jei nori, kas nevirsija finansines galimybes, jeigu virsija siulau taupyt. Bandau patart del viso sito.
Del valgio taip pat pasiulau rinktis ko nori, nors dazniausiai pati pasako ko ji nori, aisku is to kas siuo metu yra namuose, buna kad ir pati pasidaro ka moka ;D kaifas
Atsakyti
5,5 metu, bet jai atrodo kad jau didele wink.gif
Atsakyti
Mano dukra palyginus dar maža, bet aš irgi  noriu ją išauginti savarankiška asmenybe. Man keista, kai mano tėvai paskui anūkę laksto, neleidžia jai nieko pačiai daryti, kad nieko neatsitiktų.
Na, suprantama, jie bijo, kad aš paskui nepriekaištaučiau.
Bet aš tai leidžiu jai pačiai pažinti pasaulį. Eglutė ką tik pradėjo vaikščioti. Tai aš leidžiu po visą butą be jokių apribojimų ropoti, vaikščioti, liesti daiktus, imti juos, net ragauti. Vaikas pažįsta pasaulį, nereikia jam trukdyti.
Aišku, pirmiausia pasirūpinau jos saugumu: surinkau visus smulkius ir dūžtančius daiktus, užraišiojau stalčius ir spinteles, nurinkau visas kliūtis nuo kelio.
Ateity, manau, irgi elgsiuos taip pat. Jei norės ką nors daryti - tegu daro. Aišku, proto ribose..
Atsakyti
Mano problema, kad esu pakankamai griežtas. Nors vaikas mažas (vyresnis už savaitės turės 2 m.), stengiuosi jį įtraukti į įvairius meistravimo darbus, leidžiu žaisti su įrankiais. Dažnai tvarkom kartu kambarius, tai tenka laukti kol jis 15 min. tampys dulkių siurblį. Tačiau pastebėjau, kad labai dažnai sakau negalima, neimk. Na jis užsikaria ant stalo, junginėja kompą, išmėto diskelius. Kur kitur padėti nėra galimybės, tad tenka drausti. Dažnai draudimai susiję su tuo, kad nemušk sesės, nulipk nuo sesės ir t.t. Jaučiu, kad tai negerai, norėtųsi, kad vaikas kuo mažiau tų draudimų patirtų. Kartu dirbdamas sukarintoj įstaigoj, perėmiau subordinacijos principus ir pastebėjau, kad reikalauju, kad vaikas be išlygų klausytų. O tai jau negerai.
Atsakyti
Maniskis irgi dar pakankamai mazas (jam 10.5 men). Bet leidziu ir i spinta ilisti (jam patinka ciupineti drabuzelius), ir TV pajungineti (kiek tada jam laimes buna biggrin.gif), ir po stalcius palandziot (pries tai viska patikrinu). Vienu zodziu, jam beveik viskas galima. Noriu uzauginti savarankiska, turinti savo nuomone, be kompleksu zmoguti.
Atsakyti
Maniske dabar 1.5 m. Tai kokiu sunybiu tik neprisigalvoja  :o jei pora min. ramu, iskart lekiu paziuret, ka daro. Nes tada dar galima suspet  ;) Viska nori daryt pati, maitint neleidzia  :) Gerti nori is puodelio, bet eidama, taigi dazniausiai puodelis buna apverciamas, dar nespejus ir puses nugert. Rengtis irgi nori pati, taigi kelnes dazniausiai ant galvos maunamos, o marskineliai ant koju, na, cia jau kaip taisykle  ;D Ir pabandyk papriestaraut- gerkle nebloga turi  :) Va, siandien uzsimane tuscia puodeli isplaut, na kad pasitaskyt su vandeniu, tai rekimo buvo, kai neleidau. Bet as dziaugiuosi jos savarankiskumu  ;D Tik taip sunku kartais buna stebet, kai i kose is puodelio sultis supila, o po to visa turini atgal i puodeli sutalpint nori  :-/ Buna, kad ir nesusivaldai  :( Taigi idomu, kur tos savarankiskumo ribos turetu buti nubreziamos  ??? Ar leisti vaikui tyrineti pasauli tokiais budais  ??? Ar vis delto supazindinti su savo taisyklem, apribojanciom savarankiska veikla  ??? O gal ne laikas dar savarankiskumui, kai vaikui 1.5 m.  ??? Kaip jus manote?
Atsakyti
kaip  lengva pasakyti - noriu uzauginti savarankiska asmenybe, bet kaip sunku tai daryt, taip pagalvojus kaip lengva ir paprasta reikalaut, nurodinet ir kaip sunku priimti maza zmoguti kaip asmenybe, sako tai geriau pavyksta su antrais vaikais, nezinau neturiu patirties su tuo  ;)
Kiek jegu ir kantrybes reikia kai bando valgyt pirmus kartus, kai saukstas i burna, visa kita ant sienu ir viso kito, bet kita vertus mes nesam tobulybes mes irgi pykstam, todel reikia maziukui ir tai suprast, reik supazindint ir su taisyklem, kas galima, kas ne ir kodel, reik ir baust, taciau bausme turetu atitikt nusizengima ir nezemint vaiko.
Zodziu KANTRYBES, KANTRYBES ir dar karta KANTRYBES mamytes ir teveliai  ;)
Atsakyti
Meya manyciau kad tikrai ne per anksti, va tai ir sunkiausiai, kaip prisimenu laika tarp kokiu 11 men ir 2-2,5m tai plaukai siausiasi, nes panai reikejo visko, visur lipt, griut, imt ir t.t. o stabziu galvelei nebuvo dar, vien per ta laika mes galva siuvome 2 kartus ir dar 3 kartus nusprendem kad nereiks, nes randu nesimatys po plaukais, basu kai prisimenu, nors temperamentas jos ne dovanele ir dabar.
Atsakyti
va, jau pastebiu, kad net per porą mėnesių nuo šios temos užvedimo, matosi progresas maniškių savarankiškume...na, pačios apsirengdavo, nusiprausdavo jos ir tada, bet dabar dar palengvėjo ir tuo, kad jos vienos būna kieme net po 3 valandas, nebevedu jų iki grupės darželyje (jų pačių prašymu), palydžiu tik iki vartelių, atsibučiuojam ir tiek...nusineša indus nuo stalo (net kavinėj reikia jas drausminti, kad indų už barmenus netvarkytų :smile.gif)...pačios valosi batukus, aš tik tepalą joms parodau, kokios spalvos naudot, nes buvo sumaišiusios spalvas, ne kaip atrodė :smile.gif.Namie randu suplautus (nors ir ne itin švariai) indus, o jei blogai jaučiuos, tai jos apgaubia mane tokia šiluma ir rūpinimusi-neprašomos atneša pavalgyti, išbučiuoja, tvarkosi wink.gif.Drabužėlius tai jau jos pradėjo labai rūpestingai rinktis, bet ko nebeuždėsi, ypač, jei nusimato kokia ypatingesnė proga ;D

Manau, kad nereikia slopinti vaikų iniciatyvos, geriau tegul kažką padarys ne taip gerai, bet visgi bandys, kaip manot???
Atsakyti
Siaip as saviskei leidziu nemazai... Pvz, vakar leidau ciuozineti nuo medines ciuozyklos, tai puse vakaro po to pasinus traukiojau is uzpakaliuko  ;D
O is teisu, tai jai leidziu imti, nagrineti praktiskai viska... Kas pavojinga - butinai stebiu ir jei galiu parodau, kodel tai bus blogai jei bandys dar karta kisti ranka i orkaite ar prie lygintuvo...Leidziu nesioti nesvarius skalbinius i skalbianke - jai labai patinka, grindis plaunas kartu tiesa, manoji nekokia kulinate, valgyt daryt nemegsta,.. ;D Nu siaip tikrai daug leidziu. Bet daznai stengiuosi jos savarankiska nuomone pakreipti tinkama linkme. Ka nori rengtis siandien? Rinkis padedu du rubelius savo nuoziura (kad neiseitu ziema trumpom raknovem) ir ji "renkasi" nori valgyt kotleta saukstu - prasau, sriuba sakute? Prasau... Vistiek po to isitikina kas geriau  ;D ;D ;D
Atsakyti
Musyte, bet ar neatrodo, kad kuo daugiau duodam vaikams pasirinkimo laisvės, tuo aikštingesni jie darosi  ;), bando ginčytis ir įrodinėti savo net ten, kur nevertėtų?
Atsakyti