Įkraunama...
Įkraunama...

Pūkučiai

nesenai pamačiau maximos kataloge pūkučius ir prisiminiau kaip skaniai mokykloj juos kirsdavau... gal nepamenat, būdavo tokie mėsos kukulaičiai apvolioti duonoje pjaustytoje kubeliais. labai norėčiau tokių pasigamint, ypač kad manasis tokių nei regėjęs nei girdėjęs. smile.gif
gal pasidalintumėt receptėliu kaip juos pasigaminti?
Atsakyti
radau tokį receptą internete:
Vištienos „pūkučiai“
Reikia: 600 g vištienos be kaulų, 1 stiklinės grietinėlės, 1 kiaušinio, baltųjų pipirų, druskos, aliejaus kepimui, petražolių lapelių.
Įdarui: 1 šaukšto miltų, 1 šaukšto sviesto, 1 stiklinės pieno, 1 stiklinės virtų šviežių ar šaldytų baravykų, 1 kiaušinio trynio, žiupsnelio druskos.
Nuo vištos krūtinėlės ir šlaunelių nulupti odą, nuimti plėves ir sausgysles ir sumalti. Maltą mėsą sudėti į dubenį, labai gerai ištrinti mediniu šaukštu, pridėti kiaušinio baltymą ir gerai išsukti, po truputį pilant grietinėlės. Masė turi būti vientisa ir puri. Į ją dar pridėti šiek tiek druskos ir baltųjų pipirų. Tada imti po 50 g paruoštos masės, išploti, uždėti įdaro ir padaryti kiaušinio pavidalo kukulius. Juos pabarstyti miltais, suvilgyti išplaktame su mažu druskos bei pieno kiekiu kiaušinyje ir apvolioti nedideliais kubeliais supjaustyto pyrago ar batono gabaliukuose. Taip paruoštus „pūkučius“ kepti dideliame gerai įkaitinto aliejaus kiekyje. Apkeptus sudėti į dubenėlį ir dar keletą minučių palaikyti karštoje orkaitėje, kad baigtų kepti.
Įdarui skirtus miltus paspirginti svieste, kol pagels, atskiesti karštu pienu ir maišant virti 10 min. Po to indą nukelti nuo ugnies, masę kiek atvėsinti, sudėti kiaušinio trynį ir virtus, smulkiai sukapotus baravykus. Masė turi būti tiršta. Ja įdaryti „pūkučius“
Prieš paduodant į stalą, „pūkučius“ palaistyti tirpytu sviestu, šalia sudėti mažas virtas bulvytes. Tinka su marinuotais vaisiais ar salotomis.

gal darot iš jautienos ar kialienos faršo?
Atsakyti
Pirma karta apie tokiu girdziu. Bet labai idomus receptas. Reiks butinai isbandyt bigsmile.gif
Atsakyti
skamba labai panasiai i kijevo kotletus g.gif
Atsakyti
Dar turbut vadina "eziukais".As tai kiaulienos farsa paruosiu taip kaip kotletams,idarui supjaustau virtus kiausinius,pakepinu smulkiai supjaustyta svoguna.Kai pravesta,sudedu i kiausinius ir dar idedu pjaustyto olandisko surio.Padarius pailgus kepsnius,vilgau i isplakta kiausini ir pailgai pjaustytas batono juosteles,dedu i skarda ir kepu orkaitej. thumbup.gif
Atsakyti
Oij pas mus vienoj užeigoj tokius pūkučiu ruošia, jau kokie skanūs rolleyes.gif . Pas virėją klausiau, tai sakė, kad labai paprasta, pasiruoši faršą kaip kotletam, padarai kukulį, apvolioji kiaušinyje ir batono kubeliuose. Virti aliejuje. Įdaro ten jokio nėra. Šiaip tai niekada jų namie ir nebandžiau. Jaučiu reikia pabandyti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Erina: 06 balandžio 2006 - 10:16
o aš su įdaru niekad ir neragavau g.gif bet tikrai labai skanu thumbup.gif
Atsakyti
Labas, seniau restorane būdavo kotletai "Jūratė". Tai aš esu bandžiusi: vištienos faršą paruošiau kaip kiaulienos, su visokiais prieskoniais, po to supjausčiau batoną juostelėmis, kaip pagaliukais, apvoliojau kotletėlius ir kepiau orkaitėje. Batonas paskruzdavo, buvo labai skanu. O parduotuvėje esu mačiusi ir panašių į žirginėlius, bet manau savos gamybos visad skaniau, bent jau mano šeimynai. bigsmile.gif
Atsakyti
As apie juos esu girdejusi ir valgiusi mirksiukas.gif tikrai labai skanu.reiks paciai pasidaryti. 4u.gif
Atsakyti
as taip ir neprisiruosiau pasidaryti, nes labai nemegstu kepti kazka orkaiteje doh.gif ir aliejaus gaila doh.gif
Atsakyti
Pukučiai ir mūsų šeimoje labai mėgstami, tik juos gaminant reikia labai pataikyti įkaitinti aliejų, nes jei perkarštas tada duona sudega ir vidus lieka žalias, jei aliejus peršaltas tada duona prigeria aliejaus. Kai juos kepu visada bent viena sugadinu kol aliejaus karštį atitaikau smile.gif
Atsakyti
Mano seimyna pukucius irgi labai megsta, bet as juos ketu orkaitej, gaunasi traskus batonas, labai skanu. Ir dar darau prie ju padaza su pievagrybiais ir grietinele.
Atsakyti