Įkraunama...
Įkraunama...

Ar dalyvauti laidotuvėse kartu su vaikais?

Gavau žinią, kad mirė mano giminaitė (mamos brolio žmona), turim lėkt į Žemaitiją, ar vaikus vežtumėtės kartu?
Man norisi juos apsaugoti nuo to vaizdo, man pačiai nejauku, baugu  :'( gaila...o dar bus begalybė vaikų klausimų, o aš pasimetus, sutrikus, net nežinosiu, kaip tinkamai atsakyt  :'(, nežinau, kaip jie priims tą vaizdą ir jausmą ???
Atsakyti
Ingrid uzjauciu, mano situacija panasi, ryt mano seneli laidosim, bet dukrai nesakiau ir nesakysiu, ir kartu nesivesiu. Laidotuves ne vieta vaikams, per anksti dar.
Atsakyti
tau dar blogiau  ohmy.gif...bet aš, ko gero, vešiuos, nes nėra, kam palikt, labiau jaudinsiuos palikusi :-/, jaučiu, reiks tik prieš pat atvažiuojant joms pasakyti, ilgai ir nematysim pašarvotos tetos, o kitądien prasiblaškysime ieškodami įdomesnių vietų Šiauliuose  :-/.
Jo, ir Ivai, ir man savaitgalis nebus linksmas :-/...o turėjo būt kitoks-botanikos sodas, koncertas....įvykiai staigiai gali perkoreguoti visus planus...Baisiausia, kai geras žmogus miršta netikėtai... :'( Susimąstai apie mūsų laikinumą gyvenime...o taip norisi pabaigt visus darbus, visiems, ką nori spėt pasakyt  :-/, jo, kad, žmogus, žinotum...kada ta paskutinioji išmuš...
Atsakyti
Aš prieš mėnesį palaidojau močiūtę. Buvau dukrą nusivežusi į apsėdas. Pasėdėjusi 10 minučių susiterikavo tiesiogine žodžio prasme. Lauke vos nuraminau, ir poto nebevedėme į vidų. Bet visą naktį verkė ir blaškėsi. O klausimų kokių... (net ir juokingų, pvz. kam tą žaislinę babytę paguldėte, kur tikra) ir vos klausia, tuoj ir ašaros. Maniškei 3,8 m., bet nusprendžiau, kad tikrai dar per maža tokiems įvykiams. Į laidotuve net nebekylo minties vežtis. Kai paklausiame kam tu tada pradėjai verkti, sako man gaila babytės (mano mamos) ir tetos ir t.t., kodėl visi verkia, kam ta muzika negraži ir t.t.  taigi, manau dar per maža ji laidotuvėms.
Atsakyti
Ingrid, labai uzjauciu tave   :'( :'( :'(, bet nesivezk vaiku!  :-/ Na paprasyk tu kieno nors, kad pabutu su tavo vaikais, tik nesivezk ju. Ar vaikai ta moteri pazinojo?  ??? Greiciausiai, kad nelabai, tai jiems tikrai ten nebus jauku ir malonu (kam tas malonu? sad.gif )
Mano vaikai yra dalyvave vienose laidotuvese  :'( , bet tai buvo mano geriausios drauges dukte  [smiley=000040.gif]  :'(  , su kuria mano vaikai draugavo nuo mazu dienu, mes gyvenome viename name, na vienu zodziu jie buvo draugai, tai tada jokiu klausimu net nekilo, dalyvauti jiems ar ne.
Nu nesivezk tu ju... [smiley=000064.gif] [smiley=000064.gif] [smiley=000064.gif]
Atsakyti
nemanau,kad vaikams patiks raudos ir visa kita...
kai busite siauliuose nuvaziuokite i seduva.ten -seduvos malunas.kaip ten grazu,o kaip skaniai maitina...mmmmm....
Atsakyti
Manau, kad vaikams tai tikrai ne vieta. Pries metus mes palaidojom vyro mama. Aisku musiskiam tada buvo tik 1,5 m. tai jis nieko nesuprato, bet 5 pacias laidotuves nesivezem, nes buvau tikra, kad pamates mus apsiverkusius, jis tikrai issigas.  
Atsakyti
vistik važiavom kartu, gal ir gerai, kad vos tespėjom į bažnyčią  :smile.gif,dar pasiklydę buvom Varniuose, ir anksčiau kunigas paprašė atnešt mirusią... atidengtos tetos nemačiau nei aš, nei vaikai...sakė, šiaip, baisiai atrodė...Tai jos tik labai klausinėjo bažnyčioj (mes dar paprastai jų nevedam į bažnyčią), kas, kur dainuoja, kad kunigo nesimato ir t.t., o kapinėse norėjau jas atitraukti, kai metė žemes ant karsto (nes man pačiai tai šiurpu), o mano močiutė patarė "tegul eina, tegul pamato", aš kažkaip sutikau...na, neturėjau nuomonės, na, ir po to vaikams tik pasakėm, kad taip atsisveikinom, palydėjom tetą į pomirtinį pasaulį...keista, bet klausimų nebekilo...
Atsakyti
mes dalyvavom tetos laidotuvese kai sunui buvo 5 metai. Situacija buvo labai sunki, nes visi artimieji nepaprastai skaudziai isgyveno jos mirti..Na zodziu ten dar buvo keli vaikai, tai jie labai issigando tu dideliu raudu, pradejo isterikuoti ir pan.,o maniskis kazkaip labai santuriai elgesi. mes jam daug kalbejom, aiskinom, kad tai naturalu, visi numirsim kazkada, kad mire zmones nukeliauja pas Dieva ir pan. Tai gal kazkiek paveike tas aiskinimas.
Atsakyti
QUOTE(Gijuneta @ 2006 01 13, 19:07)
mes dalyvavom tetos laidotuvese kai sunui buvo 5 metai. Situacija buvo labai sunki, nes visi artimieji nepaprastai skaudziai isgyveno jos mirti..Na zodziu ten dar buvo keli vaikai, tai jie labai issigando tu dideliu raudu, pradejo isterikuoti ir pan.,o maniskis kazkaip labai santuriai elgesi. mes jam daug kalbejom, aiskinom, kad tai naturalu, visi numirsim kazkada, kad mire zmones nukeliauja pas Dieva ir pan. Tai gal kazkiek paveike tas aiskinimas.

manau, kad tinkamas vaiko paruosimas duoda labai daug 4u.gif jei imsi vaikui pasakoti kaip negerai, liudna ir baisu-jis butinai atitinkamai ir elgsis..todel nereikia vaikams perkelineti savo baimiu 4u.gif jie-ne mes, jie turi teise rinktis 4u.gif
Atsakyti
laidotuvės traumuoja visus, o tuo labiau vaikus. patikėkit, neseniai pati buvau maža ir atsimenu kaip košmarus sapnavau, gėlėse mačiau mirusių veidus ir tt. apsaugokit vaikus nuo šito, jei įmanoma. unsure.gif
Atsakyti
aš niekada savo vaiko nevesiu į laidotuves,bent iki tam tikro amžiaus.Prieš pora savaičiu buvom laidotuvėse,laidojom vyro puseserės 11metukų sūneli ir jei neturėčiau kam palikti savo atžalėlės pasaugoti būčiau ir pati nedalyvavusi laidotuvėse
Atsakyti