Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos,

SENA TEMA


Motinystės pašalpa

Tėvystės pašalpa

Motinystės (tėvystės) pašalpa


46
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Niktė: 07 kovo 2012 - 19:47
Sveikos mamytes,

turiu klausimeli, tikiuosi padesit susivokti situose pasalpu labirintuose. Mano pirmam vaikiukui dabar 1 metukai ir 10men. Planuojam antra leliuka. Ir zadu testis dekreta iki 3metuku. Sakykit iki kada veliausiai (kiek turi buti pirmam)as turiu pagimdyti antra vaikiuka, kad gauciu tas pacias ismokas? Beje, nelabai suprantu tos ismokos butu 90% ir 75%, ar pagal dabartine 100% arba 70% ir 40%?
Aciu 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo El Dorado: 12 sausio 2012 - 23:43
Turiu technini klausimeli - noriu per elektronine sistema uzpildyti prasyma del nestumo ir gimdymo atostogu. Bet toj sistemoj niekur nerandu pacio biuletenio, kad galeciau paziureti data iki kada man tos atostogos. Prasyme tos grafos automatiskai neuzsipildo. Kur man ji rasti? Labai aciu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Stitch: 13 sausio 2012 - 07:42
QUOTE(Stitch @ 2012 01 13, 09:40)
Turiu technini klausimeli - noriu per elektronine sistema uzpildyti prasyma del nestumo ir gimdymo atostogu. Bet toj sistemoj niekur nerandu pacio biuletenio, kad galeciau paziureti data iki kada man tos atostogos. Prasyme tos grafos automatiskai neuzsipildo. Kur man ji rasti? Labai aciu.


jei pazymejimas isduotas ir su juo viskas tvarkoj, turetu duoti susiformuoti ataskaita per suvestines: Suvestines-nauja suvestine-apie isduotus nestumo ir gimdymo pazymejimus-tada reikia apytikriai laikotarpi susivesti ir spausti "formuoti" ar "atsisiusti"...kartais siaip buna nesklandumu su pacia sodros sistema, tai jei neiseitu mano nurodytu keliu, verta kiek palaukti ir veliau dar pabandyti smile.gif
Papildyta:
QUOTE(El Dorado @ 2012 01 13, 01:40)
Sveikos mamytes,

turiu klausimeli, tikiuosi padesit susivokti situose pasalpu labirintuose. Mano pirmam vaikiukui dabar 1 metukai ir 10men. Planuojam antra leliuka. Ir zadu testis dekreta iki 3metuku. Sakykit iki kada veliausiai  (kiek turi buti pirmam)as turiu pagimdyti antra vaikiuka, kad gauciu tas pacias ismokas? Beje, nelabai suprantu tos ismokos butu 90% ir 75%, ar pagal dabartine 100% arba 70% ir 40%?
Aciu 4u.gif


...aisku, kad pagal dabartine (70 ir 40, arba 100) arba ta tvarka, kuri bus tuo metu kada igysit teise i pasalpa.. smile.gif ir ismoka bus nebe "ta pati", o tik skaiciuojama naudojant ankstesnes vienos dienos kompensuojamaji uzdarbi.
Atsakyti
Kiek teko rasti informaciją apie mažiausią motinystės pašalpą, tai ji negali būti mažesnė nei 496 Lt. Tai čia galioja tik pirmais metais, ar tokia pati suma galioja ir antraisiais metais, jei pasirenkama 2 metus gauti išmokas? Ar antraisiais metais jau skaičiuosis 40% nuo atlyginimo ir jei gausis mažiau nei 496 Lt, bus mokama būtent ta mažesnioji suma?
Atsakyti
QUOTE(ilja @ 2012 01 13, 12:01)
Kiek teko rasti informaciją apie mažiausią motinystės pašalpą, tai ji negali būti mažesnė nei 496 Lt. Tai čia galioja tik pirmais metais, ar tokia pati suma galioja ir antraisiais metais, jei pasirenkama 2 metus gauti išmokas? Ar antraisiais metais jau skaičiuosis 40% nuo atlyginimo ir jei gausis mažiau nei 496 Lt, bus mokama būtent ta mažesnioji suma?

ir pirmais ir antrais,ji negali buti mazesne nei 496 lt pries mokescius.
Atsakyti
esant komplikotam nestumui kada anksciausiai galima iseiti i dekreta? ir tada ta pasalpa irgi mokama uz 126 dienas ar uz ilgeni laika?
Atsakyti
QUOTE(anzelikal @ 2012 01 13, 14:22)
esant komplikotam nestumui kada anksciausiai galima iseiti i dekreta? ir tada ta pasalpa irgi mokama uz 126 dienas ar uz ilgeni laika?

28 sav. kiek zinau,tie patys 126 dienu,tik jeigu bus cezaris,tai dar dasides 14 dienu.
Atsakyti
O kaip yra su antrais vaiko auginimo metais ir papildomom pajamom? buvau įsitikinus, kad galima gauti pajamas ir jos nemažins išmokos, bet įstatyme to nerandu ax.gif Gal aš nemoku ieškot g.gif
Atsakyti
QUOTE(ilja @ 2012 01 13, 15:23)
O kaip yra su antrais vaiko auginimo metais ir papildomom pajamom? buvau įsitikinus, kad galima gauti pajamas ir jos nemažins išmokos, bet įstatyme to nerandu ax.gif Gal aš nemoku ieškot g.gif

Sodros psl taip parasyta prie Motinystes (tevystes) pasalpos:
Apdraustajam, pasirinkusiam gauti motinystės (tėvystės) pašalpą kol vaikui sueis dveji metai, pašalpa nuo vaiko vienerių iki dvejų metų mokama neatsižvelgiant į tai, kad asmuo dirba ir turi draudžiamųjų pajamų.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo viktorijute: 13 sausio 2012 - 14:32
QUOTE(prado @ 2012 01 13, 16:07)
Noriu paklausti, ar snd jau galima tiketis ismokos, gal jau kam pervede? ar tik pirmadieni?

Moka 15d., o si men. parasyta, kad mokes 16d. ir lyg ji bus mazesne, nes kazko ten neatskaiciuoja mokedami uz praejusiu metu paskutini menesi. O paskui pildant deklaracija skirtuma gales is VMI atsiimt. Tad nereikia nustebt, jei pasalpa uz gruodi bus mazesne, nei buvo kitus menesius.
Atsakyti
QUOTE(Natele @ 2012 01 13, 17:08)
Moka 15d., o si men. parasyta, kad mokes 16d. ir lyg ji bus mazesne, nes kazko ten neatskaiciuoja mokedami uz praejusiu metu paskutini menesi. O paskui pildant deklaracija skirtuma gales is VMI atsiimt. Tad nereikia nustebt, jei pasalpa uz gruodi bus mazesne, nei buvo kitus menesius.

tai cia jau seniausiai zinoma,kas met taip,uz gruodi mazesne ismoka gaunam,o paskui deklaruojant pajamas,ja grazina.
Atsakyti