Įkraunama...
Įkraunama...

Pavardės keitimas. 5 dalis

Sveikos merginos, tapsiančios ar jau esančios -ienės, -ė, "dvipavardės", ar esančios, bei liksiančios su mergautine pavarde.

Iš tiesų, tai kiek žmonių - tiek nuomonių thumbup.gif
Bet vis gi, taip knieti pasidalinti pamąstymais ir sprendimais - kokią gi pavardę pasirinkti.
Žinoma, iškyla ir kitų įvairių klausimų susijusių su pavardės keitimu, taigi, turime naują temelę tiems visiems reikalams aptarti.

4u.gif 4u.gif 4u.gif

Senoji tema:
4 dalis
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Pufaike: 14 sausio 2012 - 15:25
As pasilikau savo pavarde ir niekuomet jos nekeisiu. Kodel? Nes ji man brangi, nes tai MANO seimos, MANO pacios pavarde. Ja isduoti visi dokumentai, baigti mokslai, sia pavarde mane visi pazista. Su nepagarba vyro seimai tai nesusije (rasau, nes tuoj atsiras tokiu, kur puls akiu draskyt, kad negerbiu vyro). Jei privaleciau rinktis vyro pavarde irodinedama, jog ji gerbiu, tai tuomet reikstu, jog jis negerbia manes? Ar reikstu, jog negerbiu savo tevu, savo proteviu, atsisakydama ju pavardes? Man svarbi yra MANO kilme ir MANO pacios saknys. Kaip mano drauge sako: MANO SEIMA MAN YRA TIK VIENA, O VYRU GALI BUTI IR DESIMT" mirksiukas.gif
P.S. bet esu ir uz dvigubas pavardes mirksiukas.gif
Atsakyti
Man labai įdomu kodėl renkamasi dvigubas pavardes? Mergaitės, kurios pasirinkote 4u.gif

Šiaip tas -ė atsirado būtent todėl, kad kaip ir sako visos kompeksavo dėl senmergių statuso. Ir tik vėliau tuo pradėjo darkyti ištekėjusios moterys ir slepiančios savo, kaip ištekėjusių statusą. Tai kaip ir tas -ė senmergėms tada gaunasi, o dabar vis viena kita puola ir ištekėjusi tai rinktis.. o šiaip, na nesu kažkokia didelė patriotė, bet tas tos pavardės -aitės, -ienės visada buvo ir kaip tradicija, o čia iš užsienio prisigaudoma, kur iš pavardės nesuprasi ji -ytė, -ienė, o kartais ir išvis ar vyras, moteris. Nors kaip sakiau, nesu patriotė, bet tas svetimybių vaikymasis ir neva naujovių graiuna mūsų tradicijas, mūsų savotiškumą. -ienė ir pavardės keitimas taip pat ištekėjimas, parodymas, kad tu užimta, kad ištekėjusi moteris, kad dabar esate viena bendra šeima, kuriuos sieja bendra pavardė, o ne vienas tok, kitas anoks. Dėl pagarbos savo pavardei, savo tevams.. na tai turbut -yte + -iene tos pagarbos sau ir savo pavardei nesumazina mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Leksa @ 2012 01 15, 00:57)
As pasilikau savo pavarde ir niekuomet jos nekeisiu. Kodel? Nes ji man brangi, nes tai MANO seimos, MANO pacios pavarde. Ja isduoti visi dokumentai, baigti mokslai, sia pavarde mane visi pazista. Su nepagarba vyro seimai tai nesusije (rasau, nes tuoj atsiras tokiu, kur puls akiu draskyt, kad negerbiu vyro). Jei privaleciau rinktis vyro pavarde irodinedama, jog ji gerbiu, tai tuomet reikstu, jog jis negerbia manes? Ar reikstu, jog negerbiu savo tevu, savo proteviu, atsisakydama ju pavardes? Man svarbi yra MANO kilme ir MANO pacios saknys. Kaip mano drauge sako: MANO SEIMA MAN YRA TIK VIENA, O VYRU GALI BUTI IR DESIMT"  mirksiukas.gif
P.S. bet esu ir uz dvigubas pavardes  mirksiukas.gif


Nekritikuoju Jūsų pasirinkimo aišku, bet šiaip smalsu smile.gif : labai akcentuojate savo šeimą, t.y. kaip suprantu šeimą, kuri yra su Jūsų tėvais. Bet tai yra Jūsų mamos ir tėčio šeima, o Jūs jau kaip ir savo sukūrėte šeimą. Nes taip išeina, kad vyras, už kurio Jūs ištekėjote yra tiesiog eilinis vyras, "bile" ištekėti. Tada, leiskite paklausti, jei susilauksite vaikų, tai jie kuriai šeimai tada priklausys? g.gif
Nekalbu apie pavardes, bet šitas mano klausimas susijęs su šeimos supratimu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(melynesne @ 2012 01 15, 15:24)
Man labai įdomu kodėl renkamasi dvigubas pavardes? Mergaitės, kurios pasirinkote  4u.gif

Šiaip tas -ė atsirado būtent todėl, kad kaip ir sako visos kompeksavo dėl senmergių statuso. Ir tik vėliau tuo pradėjo darkyti ištekėjusios moterys ir slepiančios savo, kaip ištekėjusių statusą. Tai kaip ir tas -ė senmergėms tada gaunasi, o dabar vis viena kita puola ir ištekėjusi tai rinktis.. o šiaip, na nesu kažkokia didelė patriotė, bet tas tos pavardės -aitės, -ienės visada buvo ir kaip tradicija, o čia iš užsienio prisigaudoma, kur iš pavardės nesuprasi ji -ytė, -ienė, o kartais ir išvis ar vyras, moteris. Nors kaip sakiau, nesu patriotė, bet tas svetimybių vaikymasis ir neva naujovių graiuna mūsų tradicijas, mūsų savotiškumą. -ienė ir pavardės keitimas taip pat ištekėjimas, parodymas, kad tu užimta, kad ištekėjusi moteris, kad dabar esate viena bendra šeima, kuriuos sieja bendra pavardė, o ne vienas tok, kitas anoks. Dėl pagarbos savo pavardei, savo tevams.. na tai turbut -yte + -iene tos pagarbos sau ir savo pavardei nesumazina  mirksiukas.gif

Tai tada tegu ir vyras renkasi tokią pavardę, kad parodytų jo šeimyninę padėtį biggrin.gif o dėl galūnės -ė, tai kas čia rašė, kad anksčiau Lietuvoje buvo tik tokios pavardės pvz. Vilkas/Vilkė. Gal galite pakomentuoti, nes tikrai šiose temose skaičiau apie tai g.gif
Va radau pati, tikiuosi nesupyks mergina, kurios sakinį čia įdėsiu 4u.gif
"Kiek domėjausi, tai rašytiniuose šaltiniuose -ienės minimos tik nuo XVI a, o iki to laiko buvo su -ė (Vilkas - Vilkė, o ne Vilkienė, Vilkaitė). Taigi -ė turi gilesnes tradicijos šaknis, jei ką "
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Blogytė: 15 sausio 2012 - 17:44
QUOTE(melynesne @ 2012 01 15, 16:24)
Man labai įdomu kodėl renkamasi dvigubas pavardes? Mergaitės, kurios pasirinkote  4u.gif

Nors kaip sakiau, nesu patriotė,


O kodėl nesat patriotė? smile.gif arba kodėl bandot sakyt, kad nesat? smile.gif aš esu smile.gif ir man visas milijonas gali rėkt, kad neva šiais laikais tai gėdinga - aš manau, kad mylėt savo kraštą su viskuo, ką gero ar blogo jis turi, yra garbinga ir verta didžiuotis smile.gif atleiskit, ne į tą temą čia, tiesiog užkliuvo ax.gif

Šiek tiek paaiškinsiu, kokie buvo mano motyvai renkantis dvigubą pavardę. Gal tų niuansų yra ir daugiau, bet esminis yra šis - aš dvidešimt kelerius metus buvau -aitė. Ne tik kad visi mane šia pavarde pažinojo, bet mano pačios tapatybė buvo tokia, vardas ir pavardė - nedaloma vienybė. Sutikau žmogų, už kurio ištekėjau. Bet ištekėdama už jo, aš likau tokia pati, kokia buvau, ir šiek tiek naujesnė, tarkim, patobulėjus. smile.gif bet - aš nepakeičiau ir nesiruošiau kardinaliai keisti visko. Aš nenorėjau, kad visi mane pažinotų kaip "to vyro žmoną". Aš norėjau, kad mane pažinotų kaip "Mane, kuri esu susituokusi su tuo vyru" smile.gif -aitė žymi tai, kuo buvau praeityje, -ienė - tai, kuo tapau po santuokos, abi pavardės kartu - tai, kas aš būsiu ateityje ir visą gyvenimą (duok Dieve..). Apibendrinant - tai ne šiaip "mandrumas", o tiesiog toks savęs kaip asmenybės suvokimas smile.gif
Atsakyti
Baikit pyktis,juk visur pabrėžia,kad pavardę su ė renkasi išsilavinusios (popierėlis diplomo dar nieko nereiškia) ir jaunos miestietės biggrin.gif savo pavardę pasilieka gyvenime daugiau pasiekusios moterys smile.gif o ienės tegu gyvena kaip joms patinka. Visais laikais pilkos masės buvo dauguma
Atsakyti
QUOTE(aridax @ 2012 01 15, 17:41)
Aš nenorėjau, kad visi mane pažinotų kaip "to vyro žmoną". Aš norėjau, kad mane pažinotų kaip "Mane, kuri esu susituokusi su tuo vyru" smile.gif -aitė žymi tai, kuo buvau praeityje, -ienė - tai, kuo tapau po santuokos, abi pavardės kartu - tai, kas aš būsiu ateityje ir visą gyvenimą (duok Dieve..). Apibendrinant - tai ne šiaip "mandrumas", o tiesiog toks savęs kaip asmenybės suvokimas smile.gif

Labai gražiai parašėte apie savo apsisprendimą 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(aridax @ 2012 01 15, 18:41)
Šiek tiek paaiškinsiu, kokie buvo mano motyvai renkantis dvigubą pavardę. Gal tų niuansų yra ir daugiau, bet esminis yra šis - aš dvidešimt kelerius metus buvau -aitė. Ne tik kad visi mane šia pavarde pažinojo, bet mano pačios tapatybė buvo tokia, vardas ir pavardė - nedaloma vienybė. Sutikau žmogų, už kurio ištekėjau. Bet ištekėdama už jo, aš likau tokia pati, kokia buvau, ir šiek tiek naujesnė, tarkim, patobulėjus.  smile.gif bet - aš nepakeičiau ir nesiruošiau kardinaliai keisti visko. Aš nenorėjau, kad visi mane pažinotų kaip "to vyro žmoną". Aš norėjau, kad mane pažinotų kaip "Mane, kuri esu susituokusi su tuo vyru" smile.gif -aitė žymi tai, kuo buvau praeityje, -ienė - tai, kuo tapau po santuokos, abi pavardės kartu - tai, kas aš būsiu ateityje ir visą gyvenimą (duok Dieve..). Apibendrinant - tai ne šiaip "mandrumas", o tiesiog toks savęs kaip asmenybės suvokimas smile.gif


Patinka man Jūsų mintys thumbup.gif
Aš irgi su mielu noru pasilikčiau dvi pavardes, bet tada būtų laaaabai ilgas rašymas tų pavardžių... Na aišku, darbe - štampukas ir tiek tos problemos. Bet kitur, ne visur ir telpa šitiek simbolių, kad ir kokią pajamų deklaraciją pildant lotuliukas.gif lotuliukas.gif daug kur dviguba mano netilptų doh.gif Jau mano mergautinę dažnai su klaidom parašo, o dar jei plius vyro... verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(stafisss @ 2012 01 15, 17:52)
Baikit pyktis,juk visur pabrėžia,kad pavardę su ė renkasi išsilavinusios (popierėlis diplomo dar nieko nereiškia) ir jaunos miestietės  biggrin.gif savo pavardę pasilieka gyvenime daugiau pasiekusios moterys  smile.gif o ienės tegu gyvena kaip joms patinka. Visais laikais pilkos masės buvo dauguma

O jums tolerancijos trūksta, kaip ir daugumai lietuvių, ypač moterų 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(stafisss @ 2012 01 15, 18:52)
Baikit pyktis,juk visur pabrėžia,kad pavardę su ė renkasi išsilavinusios (popierėlis diplomo dar nieko nereiškia) ir jaunos miestietės  biggrin.gif savo pavardę pasilieka gyvenime daugiau pasiekusios moterys  smile.gif o ienės tegu gyvena kaip joms patinka. Visais laikais pilkos masės buvo dauguma


Na, dar daugiau pakurstėt pykčiams apie tas miestietes ir pilką masę thumbup.gif
Nors šiaip tai teisybės yra smile.gif Bet atėjus į madą -ė, ar nepasikeis masės? biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Pufaike @ 2012 01 15, 19:57)
Na, dar daugiau pakurstėt pykčiams apie tas miestietes ir pilką masę  thumbup.gif
Nors šiaip tai teisybės yra  smile.gif Bet atėjus į madą -ė, ar nepasikeis masės? biggrin.gif
4u.gif
Tai,kad mažuma renkasi kitokias,iki 15 % tai netaps pilka mase,nenorėjau nieko įžeisti,tik faktus surašiau
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo stafisss: 15 sausio 2012 - 18:04