Įkraunama...
Įkraunama...

Įgimta glaukoma

Mano mažylei greičiausiai įgimta glaukoma... gal kas esate su tuo susidūrę? labai norėčiau pasidalinti patirtimi.
Su nerimu lauksiu atsakymo
Atsakyti
QUOTE(GELALA @ 2006 04 01, 16:17)
Mano mažylei greičiausiai įgimta glaukoma... gal kas esate su tuo susidūrę? labai norėčiau pasidalinti patirtimi.
Su nerimu lauksiu atsakymo



sveika,
matau jau seniai rasei i sia tema, tai gal patikslintum, kokia dabar situacija pas jus smile.gif ar is tikruju turite igimta glaukoma, ar ne 4u.gif
man irgi tai aktuali tema. matai, vakar buvau akiu klinikose ir mums paskyre viena diena tyrimams - nustatys akispudi ir akies echoskopija padarys. tada ir pasakys, ar yra glaukoma, ar ne. kiek zinau, kudikiams tai visai nepavojinga, ir kokiais nors lasiukais galima isgydyti. bet vis tiek siek tiek neramu.... verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(ginte_b @ 2006 12 28, 23:41)
sveika,
matau jau seniai rasei i sia tema, tai gal patikslintum, kokia dabar situacija pas jus smile.gif ar is tikruju turite igimta glaukoma, ar ne  4u.gif
man irgi tai aktuali tema. matai, vakar buvau akiu klinikose ir mums paskyre viena diena tyrimams - nustatys akispudi ir akies echoskopija padarys. tada ir pasakys, ar yra glaukoma, ar ne. kiek zinau, kudikiams tai visai nepavojinga, ir kokiais nors lasiukais galima isgydyti. bet vis tiek siek tiek neramu....  verysad.gif

LABAS ,MALONU KAD PARASEI smile.gif
taip mums igimta glaukoma ,siai dienai kaip ir viskas gerai ,liga neprogresuoja ,lasinam lasiukus 2 kartus dienoje ,lankomes pas zukauska ,kas 3 menesius matuojam akispudi , planuojam daryt antiglaukomine operacija , glaukoma neisgydoma ,bet gali but kad neprogresuos taip greit ,jei reikes daugiau info klausk mirksiukas.gif
O tu papasakok daugiau apie savo nerima ,kodel itaria glaukoma ,kiek vaikuciui laiko ir tt ,pasidalinkim tuo ka zinom ,bus lengviau
Lauksiu is jusu ziniu ir labai tikiuosi kad jums diagnoze nepasitvirtins 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(GELALA @ 2006 12 28, 23:22)
LABAS ,MALONU KAD PARASEI  smile.gif
taip mums igimta glaukoma ,siai dienai kaip ir viskas gerai ,liga neprogresuoja ,lasinam lasiukus 2 kartus dienoje ,lankomes pas zukauska ,kas 3 menesius matuojam akispudi , planuojam daryt antiglaukomine operacija , glaukoma neisgydoma ,bet gali but kad neprogresuos taip greit ,jei reikes daugiau info klausk  mirksiukas.gif
O tu papasakok daugiau apie savo nerima ,kodel itaria glaukoma ,kiek vaikuciui laiko ir tt ,pasidalinkim tuo ka zinom ,bus lengviau
Lauksiu is jusu ziniu ir labai tikiuosi kad jums diagnoze nepasitvirtins  4u.gif



Mums dabar trys su puse menesio. Gime su kraujosruvom akytese, bet po gero menesio isnyko. Kai buvom klinikose, pamatavo akyciu diametra ir pasake, kad didesnis negu norma. todel ir matuoti akispudi patare. planuojame tai padaryti ateinanti penktadieni, ziuresim, ka pasakys smile.gif
o kiek jums dabar laiko? ir kokia ten operacija? ar lasiukais negalima isgydyti? man viena daktare sake, kad tokiems maziukams glaukoma isgydoma....
Atsakyti
Mano dukrai metukai bus sausi ,pastebejo sita liga iskart po gimimo ,dekoju dievui uz tai ,nes kuo anksciau imamasi priemoniu tuo geriau , tai va operacija nesudetinga ,suformuoja kazkokius kanaliukus akiu skysciui nuteketi ,kad nespaustu regos nervo ,tiek as ir tezinau ax.gif

siek tiek info apie igimta glaukoma :

Įgimta glaukoma



Ji gali pasireikšti tuoj po gimimo, hydrophthalmus, buphthalmus congenitus, ir vėliau, jau vaikystėje. Įgimtai glaukomai priskiriama ir jaunatvinė glaukoma. Ji, kaip įgimtos glaukomos vėlyvas pasireiškimas, Aiškinama tuo, kad tokiose akyse priekinės kameros kampo neišsivystymas ne toks ryškus, kaip esant hidroftalmui.

Mechanizmas. Įgimta glaukoma — reta autosomo recesyvinė liga. Tokių akių priekinės kameros kampe yra mezoderminė membrana, kuri pridengia trabekulę ir sudaro kliūtį skysčiui nutekėti. Kartais įgimta glaukoma pasitaiko kartu su kita įgimta sistemine patologija: neurofibromatoze (Morbus Recklinghauseni), angiomatoze (Morbus Sturge-Weberi), ir įgimtomis akių anomalijomis (aniridija, Riegerio sindromu ir kt.). Tokius ligonius reikia nuolatos tikrinti, nes glaukoma gali prasidėti bet kuriuo metu.

Ji dažniausiai būna abejose akyse.

Simptomai. Subjektyvūs. Motina ir pediatras turi atkreipti dė­mesį į be aiškios priežasties atsiradusią šviesos baimę, vokų spazmą ir ašarojimą. Jis būna dėl ragenos dirginimo.

Objektyvūs. Padidėjęs akies obuolys (gr. buphthalmus — jaučio akis) (90 pav.). Didelis naujagimių ragenos skersmuo 13—17 mm (norma — 9—10 mm). Suplonėjusi ragena ir odena. Paburkus epiteliui, ilgainiui didėja ragenos padrumstėjimas. Ligai progresuojant, atsiranda linijinių, horizontalių Descemeto membranos įplyšimų. Išsiplečia limbas. Gili priekinė kamera, rainelė atrofuota. Regos nervo diskas gana ilgai būna normalus. Vėliau atsiranda glaukomai būdinga regos nervo disko ekskavacija ir atrofija.

Įtariant įgimtą glaukomą, matuoti akispūdį ir nuodugniai ištirti akis reikia bendroje nejautroje. Akispūdis gali labai svyruoti, ir jo padidėjimas, palyginti su akių pakiti­mais gali būti nelabai žymus. Jei akispūdis normalus, bet yra kitų požymių, nusiraminti dar negalima. Matavimo metu nor­malus akispūdis gali būti dėl anestetikų poveikio ar pama­tuotas tuomet, kai yra pats ma­žiausias. Todėl akispūdį tikrin­ti reikia keletą kartų.

Diferencinė diagnozė. Įgimtą glaukomą reikia skirti nuo didelės ragenos, megalocornea. Kai didelė ragena, akies obuolys yra normalaus dydžio, akispūdis — taip pat normalus.

Prognozė. Anksti išopera­vus ir esant normaliam akispūdžiui, patenkinama, vėlyvose stadijose abejotina.

Gydymas: chirurginis, vaistai neefektyvus. Dažniausiai atliekama goniotomijos (91 pav.) arba goniopunktūros operacija, ku­rias (esant reikalui) galima kartoti, vėlesnėse stadijose - fistulizuojančios operacijos. Ligoniai turi būti dispanserizuoti visą gyvenimą.

Jaunatvinė glaukoma, glauucoma juvenile, atsiranda iki 30 metų amžiaus ir savo eiga bei pakitimais yra tokia pat, kaip atviro kampo glaukoma. Dažnai gydytojai pamiršta, kad glaukoma gali sirgti ir jaunas žmogus. Anksčiau susirgus, ji greičiau pasiekia terminalinę stadiją negu glaukoma, prasi­dėjusi vyresniame amžiuje.

Gydymas: kaip atviro kampo glaukomos.


Tai va ,kai gime mazoji ,iskart buvo pastebeta kad akytes kiek didesnes nei iprasta ir buvo uzsitrauke tokia pilka plevele ,bet iskart pradejom lasint vaistus tai tas pilkumas dingo .
Na ka linkiu sekmes ir geru ateinanciu metu , informuok jei gali kaip sekesi smile.gif
Mes sausio 12 einam pas Zukauska ir jei maze nesusirgs gulsimes i klinikas
Atsakyti
Sekmes jums siandiena 4u.gif
Atsakyti
Sveikos mergaitės. Mūsų sūnui įgimta katarakta, viena akytė silpniau mato, nes neišsivystęs vienas lęšiukas. Daktarai tą pastebėjo tik kai sūnui buvo 3 metai. Jau darėmė operaciją Klinikose pas daktarą Šidlauską. Pakeitėm lęšiuką į dirbtinį. Po operacijos matymas žymiai pagerėjo, bet laikui bėgant dirbtinis lęšiukas pradėjo drumstis. Kelis kartus jau valėm su lazeriu, bet dabar vėl laukiam operacijos, kad išvalytų lešiuko drumstimąsi. O dabar per tokius orus tai nosis bega, tai pakosti ir niekaip nagalim atsigulti į ligoninę.
Atsakyti
QUOTE(pijuska @ 2007 01 07, 17:39)
Sveikos mergaitės. Mūsų sūnui įgimta katarakta, viena akytė silpniau mato, nes neišsivystęs vienas lęšiukas. Daktarai tą pastebėjo tik kai sūnui buvo 3 metai. Jau darėmė operaciją Klinikose pas daktarą Šidlauską. Pakeitėm lęšiuką į dirbtinį. Po operacijos matymas žymiai pagerėjo, bet laikui bėgant dirbtinis lęšiukas pradėjo drumstis. Kelis kartus jau valėm su lazeriu, bet dabar vėl laukiam operacijos, kad išvalytų lešiuko drumstimąsi. O dabar per tokius orus tai nosis bega, tai pakosti ir niekaip nagalim atsigulti į ligoninę.

sveikute smile.gif na mums irgi vis per slogas niekaip neiseina operuotis ,bet bandysim kaip nors gydytis iki sausio vidurio .O jus Kaunieciai?
Atsakyti
sveikos!

ziuriu musu jau daugiau smile.gif

na, buvom mes penktadieni klinikose, kaip ir planavome. nuvaziavome puse devyniu, bet kai anesteziologe isgirdo, kad mes tik dvi valandos nevalge, atsisake daryti anestezija ir pasake, kad atvaziuotume tada, kai busim nevalge bent 6 valandas. Man tai buvo kaip misija neimanoma smile.gif na, bet, sakau, nieko negalime padaryti - arba bandome buti nevalgiusios tas 6 valandas, arba nematuojame akispudzio ir tai padarysime veliau. taigi, gydytoja Bendoriene tik akyciu dugna paziurejo ir isleido mus namo, sako, atvaziuokite pirmadieni 8val. ir neveluokite. man visas savaitgalis - kaip mano mazyle bus nevalgius toki ilga laika?! bet pasirodo cia buvo didesnis stresas man, o ne mano saulutei smile.gif siaip ji buvo pripratusi valgyti 2-3 kartus per nakti, bet ta nakti as ja pamaitinau kokia pirma valanda ir daugiau nebegalejau duoti.... taigi, nemiegojome kokias 3 valandas, vaikstinejome, zaideme ir pan., kol galiausiai uzmigome. jokiu verksmu, jokiu asaru, visai ne taip, kaip as isivaizdavau smile.gif dar ir i klinikas nuvaziavome miegancios. zinoma, ten taip greitai viskas nevyko.... reikejo laukti, kol ateis anesteziologe, kuri velavo..... 2 valandas... taip kad mano mazyle pasieme desimta valanda ir atnese po 7 minuciu. jau tada galejau ja pamaloninti thumbup.gif ir duoti pienuko. tai va. gydytoja pasake, kad akispudis geras ir kad igimtos glaukomos nemato... tai tada visai nuotaika pasitaise lotuliukas.gif sake tik kad galime poliklinikoj vel pasitikrinti kokiu 8 menesiu.

Papildyta:

Mes sausio 12 einam pas Zukauska ir jei maze nesusirgs gulsimes i klinikas
[/quote]

si karta sekmes jums thumbup.gif
tikiuosi tos slogytes leis jums laiku gultis i klinikas
Papildyta:
QUOTE(pijuska @ 2007 01 07, 16:39)
Sveikos mergaitės. Mūsų sūnui įgimta katarakta, viena akytė silpniau mato, nes neišsivystęs vienas lęšiukas. Daktarai tą pastebėjo tik kai sūnui buvo 3 metai. Jau darėmė operaciją Klinikose pas daktarą Šidlauską. Pakeitėm lęšiuką į dirbtinį. Po operacijos matymas žymiai pagerėjo, bet laikui bėgant dirbtinis lęšiukas pradėjo drumstis. Kelis kartus jau valėm su lazeriu, bet dabar vėl laukiam operacijos, kad išvalytų lešiuko drumstimąsi. O dabar per tokius orus tai nosis bega, tai pakosti ir niekaip nagalim atsigulti į ligoninę.


sveika,
kaip cia taip atsitiko, kad taip velai pastebejo tavo suneliui sia liga? ar jus pas akiu gydytoja tik tada ir nuejote? gaila, kad paskui reikia per tas ligonines lakstyti....
Atsakyti
dziugu girdet thumbup.gif ,kad viskas gerai pas jus .Taip as irgi patyrus ta kad vaikui valgyt nebuvo galima duot ,bet maniske taip dudas leisdavo ,kad oho biggrin.gif
Atsakyti
Jei gali patikslink koks butent jusu akispudis ir akyciu diametras 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(GELALA @ 2007 01 08, 20:48)
Jei gali patikslink koks butent jusu akispudis ir akyciu diametras  4u.gif


akyciu diametras 12mm, o akispudzio nezinau. sake gydytoja kad geras ir tiek. veliau gausim israsa, jame turetu buti irasyta.
Atsakyti